AppleMark
Foto: LETA

Meldoniju kas atrodas Latvijā ražotā ārstnieciskā preparāta mildronāta sastāvā, iepriekš ļoti plaši lietojuši arī Latvijas sportisti, ceturtdien intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" pastāstīja Valsts sporta medicīnas centra Antidopinga nodaļas vadītājs Gatis Berķis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau ziņots, ka 2015. gadā Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) aizliegto vielu sarakstā iekļāvusi Latvijā ražoto medikamentu meldoniju jeb mildronātu. Preperāts sarakstā iekļauts, jo ir "pierādījumi, ka sportisti to lieto ar nolūku uzlabot savu sniegumu", toreiz ziņoja WADA.

Kopumā Berķis raidījumam vērtēja, ka Latvijā dopinga lietošanas procents sportistu vidū ir ļoti liels, taču 2016. gada vasaras Olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro spēlēm pastiprināti tiks uzraudzīti Latvijas sportisti.

Jau ziņots, šonedēļ krievu tenisiste Marija Šarapova nāca klajā ar paziņojumu, ka viņai konstatēta pozitīva dopinga analīze, kas ņemta pēc Austrālijas atklātā tenisa čempionāta. Tenisistes organismā atklāts meldonijs, kas kopš iekļauts WADA aizliegto vielu sarakstā. Kā zināms, pēdējā laikā meldonijs konstatēts arī daudzu citu sportistu organismos.

Latvijas Organiskās sintēzes institūta vadītājs Kalviņš ir neizpratnē par meldonija aizliegšanu sportistiem. Viņš iepriekš norādījis, ka sportistiem jāļauj rūpēties par savu veselību. Kalviņš plāno rakstīt vēstuli WADA, tajā skaidrojot vielas ietekmi uz cilvēka organismu un to, ka tai nav dopinga vielām raksturīgās iedarbības.

Savukārt bijusī Latvijas Valsts sporta medicīnas centra (VSMC) Antidopinga nodaļas vadītāja Liene Kozlovska, kura patlaban strādā Eiropas Padomes Sporta nodaļā, iepriekš stāstīja, ka mildronāts aizliegto vielu sarakstā iekļauts, jo tā lietošana pārmērīgi lielās devās ir kaitīga veselībai. Viņa ir pārliecināta, ka sportistiem vajadzētu ļaut lietot mildronātu, ja tam ir medicīniski iemesli un preparātu izrakstījis ārsts. Tādējādi varētu kontrolēt vielas lietošanu, jo sportistiem vajadzētu legālu pamatojumu.

Jau ziņots, ka Šarapova mildronātu veselības stāvokļa uzlabošanai lieto jau desmit gadus.

Tags

Eiropas Padome Marija Šarapova Mildronāts WADA
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form