Spānijas tenisists Rafaels Nadals (ATP 1.) trešdien negaidīti izstājās no Austrālijas atklātā tenisa čempionāta, ceturtdaļfināla spēlē ar rezultātu 6-7 (3:7), 6-7 (4:7), 6-4, 6-7 (6:8) piekāpjoties Austrijas pārstāvim Dominikam Tīmam (ATP 5.)

Tieši Nadals pirmais spēja lauzt Tīma servi, pirmā seta laikā panākot rezultātu 5-3. Nākamajā "geimā" Nadals jau tika pie setbumbas, tomēr Tīms ne tikai panāca 40:40, bet ar trešo breikbumbu lauza Nadala servi. Seta izskaņā taibreiku uzvarēja Austrijas tenisists.

Arīdzan otrajā setā Nadals pirmais lauza Tīma servi, bet nespēja pārsvaru noturēt, savukārt trešajā setā Spānijas tenisists spēja triumfēt ar 6-4.

Spēles ceturtais sets kļuva jau par trešo spēlē, kam bija lemts noslēgties taibrekā. Tīms, rezultātam esot 5-4 viņa labā, pieļāva trīs nepiespiestas kļūdas, kā arī dubultkļūdu, neizmantojot iespēju noslēgt maču. Taču taibreikā austrietis ar trešo mačbumbu noslēdza spēli, kuras aizvadīšanai bija nepieciešamas četras stundas un desmit minūtes.

Tīmam tā bija piektā uzvara 14 savstarpējās spēlēs pret spāņu tenisistu.

Tādējādi Nadals šajā turnīrā nespēs sasniegt Rodžeru Federeru (ATP 3.), kurš karjeras laikā uzvarējis 20 "Grand Slam" titulus jeb par vienu vairāk nekā Spānijas tenisa zvaigzne.

Savukārt Tīms piektdien pusfinālā spēkosies ar Vācijas tenisistu Aleksandru Zverevu (ATP 7.), kurš pēc vāja spēles sākuma otrdien ar rezultātu 1-6, 6-3, 6-4, 6-2 spēja salauzt Šveices pārstāvja Stena Vavrinkas (ATP 15.) pretestību.

Pusfināla uzvarētāju finālā sagaida tikšanās ar Rodžera Federera un Novāka Džokoviča (ATP 2.) spēles uzvarētāju.