Nepiekāpīgā Ostapenko iztur svelmi un skatītāju spiedienu, sasniedzot Maiami turnīra astotdaļfinālu
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Latvijas pirmā rakete sieviešu tenisā Jeļena Ostapenko sestdien sasniedza Maiami "WTA 1000" turnīra ceturto kārtu jeb astotdaļfinālu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pasaules 22. rakete, kura turnīrā izlikta ar 24. numuru, trešās kārtas cīņā ar 6-2, 4-6, 6-3 uzvarēja brazīlieti Beatrisi Hadadu-Maju, kura ir WTA ranga 14. vietas īpašniece un bija izlikta ar 13. numuru.

Par astotdaļfināla sasniegšanu Ostapenko nopelnījusi 120 WTA ranga punktus un 96 955 ASV dolāru prēmiju.

Nākamajā mačā latviete tiksies ar itālieti Martinu Trevizanu (WTA 24.) vai amerikānieti Klēru Liu (WTA 59.).

Maiami sestdien bija ievērojams karstums, gaisa temperatūra bija ap 30 grādu slieksni. Maču Ostapenko sāka lieliski un ceturtajā geimā nobreikoja pretinieci. Vadību viņa tā arī neatdeva, turklāt astotajā geimā bija vēl viens breiks, kas ļāva latvietei pirmo setu uzvarēt ar pārliecinošo 6-2.

Tomēr Hadadai-Majai bija liels skatītāju atbalsts. Otrajā setā brazīliete ieguva iniciatīvu un spēlēja labāk par Ostapenko, kura brīžam lielās svelmes dēļ izskatījās sagurusi. Latviete nonāca iedzinējos ar 1-4, vairākkārt sūdzējās tiesnesei par skaļajiem līdzjutējiem, taču spēja atgriezt intrigu. Viņa atspēlēja vienu no diviem breikiem un pietuvojās 4-5. Atspēlēt vēl vienu breiku gan neizdevās.

Karstuma dēļ spēlētājas starp otro un trešo setu varēja izmantot desmit minūšu pārtraukumu, un tā Ostapenko arī darīja, dodoties atpūsties uz ģērbtuvēm. Sākotnēji tas izskatījās lieki, jo latviete trešo setu sāka ar zaudētu servi un nonākšanu iedzinējos ar 1-3. Tomēr Ostapenko parādīja savu raksturu un nepiekāpību, jo divreiz pēc kārtas lauza brazīlietes servi un uzvarēja piecos geimos pēc kārtas, pelnīti triumfējot mačā.

Portāls "Delfi" piedāvāja Ostapenko sestdienas spēles spēles teksta tiešraidi:

MAIAMI TENISA TURNĪRS: JEĻENA OSTAPENKO – BEATRISE HADADA-MAJA
Šī mača statistika.
Ostapenko - Hadada-Maja 6-2, 4-6, 6-3Ostapenko uzvar! Latviete atkal ir laba savā serves geimā un darbojas pārliecinoši, noslēdzot maču sev par labu.
Ostapenko - Hadada-Maja 6-2, 4-6, 5-3Breiks par labu Ostapenko! Hadada-Maja izsit autā un dāvā latvietei divas breika iespējas pie 40:15. Nākamajā izspēlē latviete "izdancina" pretinieci un nobreiko viņu. Ostapenko servēs par uzvaru mačā.
Ostapenko - Hadada-Maja 6-2, 4-6, 4-3Latvijas tenisiste ar savu sniegumu apklusinājusi skaļos brazīliešu fanus. Viņa atkal savas serves geimā ir ļoti pārliecinoša un no 1-3 panākusi 4-3.
https://twitter.com/Unpibemasentwi/status/1639685796172054530
Ostapenko - Hadada-Maja 6-2, 4-6, 3-3Breiks par labu Ostapenko! Pie pretinieces serves Ostapenko no 15:15 panāk 40:15, jo brazīliete sit autā un latviete teicami trāpa līnijā. Latvijas tenisiste izmanto pirmo breikbumbu, piespiežot Hadadu-Maju iesist tīklā. Neizšķirts.
Ostapenko - Hadada-Maja 6-2, 4-6, 2-3Ostapenko ļoti spēcīgi servē un savas serves geimā ir dominējoša. Latviete joprojām iedzinējos ar viena breika starpību.
Ostapenko - Hadada-Maja 6-2, 4-6, 1-3Hadada-Maja pārliecinoši nosargā savu servi, latviete uzvar tikai vienā izspēlē.
Ostapenko - Hadada-Maja 6-2, 4-6, 1-2Pie savas serves latviete ātri panāk 40:15, tomēr seko kārtējā dubultkļūda un arī sitiens tīklā, tāpēc rezultāts kļūst "vienādi". Turpinājumā Ostapenko nekādi nespēj noslēgt serves geimu, taču smagā cīņā tas beidzot izdodas. Smags trešā seta sākums.
Ostapenko - Hadada-Maja 6-2, 4-6, 0-2Brazīlijas tenisiste pat pēc Ostapenko pieprasītā 10 minūšu pārtraukuma nav zaudējusi ritmu. Itin droši viņa nosargā savu servi.
Mača otrā seta statistika.
Ostapenko - Hadada-Maja 6-2, 4-6, 0-1Breiks par labu Hadadai-Majai! Ostapenko atgriezusies no ģērbtuvēm un ar servi sāk trešo setu. Taču neveiksmīgi, jo nonāk iedzinējos ar 0:40. Brazīliete izmanto otro breika iespēju.
Tā kā Maiami šobrīd ir liels karstums, Ostapenko izmanto iespēju paņemt desmit minūšu pārtraukumu un dodas atpūsties. Starp setiem būs 10 minūšu pauze.
Ostapenko - Hadada-Maja 6-2, 4-6Hadada-Maja uzvar otrajā setā! Latvijas pirmā rakete pēc brazīlietes sitiena autā iegūst ļoti svarīgu breikbumbu (40:30), tomēr Hadada-Maja to atspēlē un pēcāk ar eisu noslēdz setu tomēr sev par labu. Uzvarētāja noskaidrosies trešajā setā.
Ostapenko - Hadada-Maja 6-2, 4-5Latviete pārliecinoša pie savas serves, kaut gan pieļauj vienu - kārtējo - dubultkļūdu. Tomēr Hadadai-Majai nekādu izredžu. Ostapenko setā atjaunojusi intrigu, viņa gan joprojām ir iedzinējos ar vienu breiku. Brazīliete atkal varēs servēt par uzvaru setā.
Ostapenko - Hadada-Maja 6-2, 3-5Breiks par labu Ostapenko! Latvijas tenisiste manāmi uzvilkusies un lieliski izmanto sev dotās iespējas, teicami tiekot galā ar brazīlietes servi. Viņa negaidīti iegūst trīs breikbumbas (40:0) un izmanto pirmo no tām, vismaz kaut nedaudz samazinot atstatumu no pretinieces.
https://twitter.com/danipickznt/status/1639674262331043840
Ostapenko - Hadada-Maja 6-2, 2-5Breiks par labu Hadadai-Majai! Ostapenko netiek galā ar spiedienu, viņas serve ir ļoti vāja. Brazīliete vēlreiz lauž latvietes servi, par ko līdzjutēji skaļi gavilē. Hadada-Maja servēs par uzvaru otrajā setā.
Ostapenko geima laikā sūdzas tiesnesei par skatītājiem, par ko latviete izpelnās svilpienus un ūjināšanu.
Ostapenko - Hadada-Maja 6-2, 2-4Breiks par labu Ostapenko! Latvijas tenisistei izdodas iegūt divas breikbumbas (40:15), tomēr brazīlieti izglābj spēcīgas pirmās serves. Tomēr Ostapenko nepadodas, brazīliete izsit autā, un latviete izmanto breikbumbu!
Ostapenko tikmēr sūdzas par skaļajiem līdzjutējiem. Tiesnese atgādina latvietei, ka fani nodarbojas tikai ar Hadadas-Majas atbalstīšanu un būtisku kaitējumu nenodara.
Ostapenko - Hadada-Maja 6-2, 1-4Breiks par labu Hadadai-Majai! Latvijas tenisiste sāk pieļaut kļūdas un šķietami zaudējusi pārliecību. Pēc Ostapenko sitiena tīklā Hadada-Maja iegūst breikbumbu (40:30). Ar asu sitienu latviete to atspēlē, bet pēc tam nespēj noslēgt setu, un brazīliete, savu līdzjutēju skaļi atbalstīta, tiek pie vēl vienas breikbumbas, jo Ostapenko pieļauj jau piekto dubultkļūdu. Kaut arī Latvijas pirmā rakete tiek galā arī ar šo apdraudējumu, viņa pieļauj vēl vienu dubultkļūdu. Beigu beigās Hadada-Maja latvieti nobreiko, jo Ostapenko sit autā. Brazīlietei divu breiku pārsvars.
Ostapenko - Hadada-Maja 6-2, 1-3Brazīliete ieguvusi iniciatīvu. Dominējoši uzvarēts savas serves geims, neļaujot Ostapenko tikt pat pie punkta.
https://twitter.com/CoreyMullen12/status/1639668935233617920
https://twitter.com/WTA/status/1639668670527045632
Ostapenko - Hadada-Maja 6-2, 1-2Breiks par labu Hadadai-Majai! Brazīliete tiek pie sava pirmā breika mačā. Ostapenko ar divām dubultkļūdām pēc kārtas uzdāvina pretiniecei divas breikbumbas (40:15), ko Hadada-Maja izmanto jau ar pirmo piegājienu, lieliski atgriežot latvietes servi. Vai lūzuma punkts mačā?
Ostapenko - Hadada-Maja 6-2, 1-1Brazīliete ar lielām grūtībām nosargā savu servi. Ostapenko panāk "vienādi", taču līdz breika iespējām netiek.
Pirmā seta statistika.
Ostapenko - Hadada-Maja 6-2, 1-0Pēc pārģērbšanās Hadada-Maja kortā ir atgriezusies ar jaunu enerģiju un otrā seta pirmajā geimā iegūst divas breikbumbas (40:15). Ostapenko, nedaudz arī izdancinot pretinieci, tās atspēlē. Turpinājumā Latvijas tenisiste atspēlē vēl divas breikbumbas un beigās ar eisu noslēdz sarežģītu serves geimu sev par labu. Brazīliete šajā mačā nav izmantojusi visas sešas breikbumbas.
Pārtraukums starp setiem būs nedaudz ilgāks, jo Ostapenko pretiniece dosies uz ģērbtuvēm.
Ostapenko - Hadada-Maja 6-2Breiks par labu Ostapenko un uzvara pirmajā setā! Brazīlietes sitiens autā dāvā Ostapenko divas setbumbas (40:15). Hadada-Maja pēc labas otrās serves gan vienu atspēlē, tomēr Ostapenko pieliek punktu pirmajam setam, jo brazīliete pieļauj dubultkļūdu.
https://twitter.com/saider_mx/status/1639662218508640258
Ostapenko - Hadada-Maja 5-2Arī Ostapenko savas serves geimā zaudē tikai vienu punktu, un to pašu pēc dubultkļūdas. Latviete nonākusi viena uzvarēta geima attālumā no triumfa pirmajā setā.
Ostapenko - Hadada-Maja 4-2Brazīlijas tenisiste bez lielām grūtībām nosargā savu servi, kaut gan geims sākās cerīgi, jo Ostapenko uzvarēja pirmajā izspēlē.
Ostapenko - Hadada-Maja 4-1Latviete ieguvusi spēles iniciatīvu. Pie savas serves viņa panāk 40:0. Kaut arī brazīliete uzvar vienā izspēlē, Ostapenko pēc tam tik un tā noslēdz geimu sev par labu.
Ostapenko - Hadada-Maja 3-1Breiks par labu Ostapenko! Brazīlietes serve sāk "pieklibot". Šo geimu Ostapenko sāk lieliski - 40:0 un uzreiz trīs breikbumbas. Pirmās divas viņa neizmanto, jo izsit autā un trāpa tīklā, bet ar trešo reizi beidzot izdodas iegūt breiku - spēcīgs sitiens pa līniju un 3-1 vadība.
https://twitter.com/WTA/status/1639656680450572292
Ostapenko - Hadada-Maja 2-1Latvietei serves geimā pirmās problēmas - pie 40:30 viņa izsit autā. Kaut arī pēc tam Ostapenko tiek pie geimbumbas, brazīliete vēlreiz panāk "vienādi", jo Latvijas tenisiste pieļauj dubultkļūdu. Turklāt turpinājumā Ostapenko iesit tīklā, kas pretiniecei ļauj tikt pie pirmās breikbumbas mačā.  Latviete to atspēlē un vēlāk arī tiek pie pirmā eisa. Viņai pašas kļūdu dēļ gan nekādi neizdodas noslēgt geimu, un Hadada-Maja ar lieliski atgrieztu otro servi tiek pie otrās breikbumbas. Ar spēcīgu sitienu Ostapenko to atspēlē un turpinājumā viņa tomēr uzvar šajā geimā. Latvietei šajā geimā četri eisi.
Ostapenko - Hadada-Maja 1-1Pārsvars tribīnēs šodien acīmredzami pieder Hadadai-Majai. Pēc katras viņas punkta līdzjutēji skaļi uzlīksmo. Brazīliete savu pirmo serves geimu aizvada pārliecinoši, parūpējoties par pāris eisiem.
Ostapenko - Hadada-Maja 1-0Spēli ar servi sāk Ostapenko, kura ir ļoti pārliecinoša un neļauj pretiniecei uzvarēt kaut vienā izspēlē.
Mačs ir sācies! Cīņa ritēs līdz vienas tenisistes diviem uzvarētiem setiem.
Maiami šobrīd ir liels karstums. Spēlētājas pirms spēles kortā pienāk pie tiesneses, kura pajoko: "Vai esam Riodežaneiro?"
2018. gadā Ostapenko sasniedza Maiami turnīra finālu, kur gan piekāpās mājiniecei Sloenai Stīvensai.
Latvijas un Brazīlijas tenisistes karjerā aizvadījušas trīs savstarpējās spēlēs un visās uzvarējusi Ostapenko.
Astotdaļfinālā šī mača uzvarētāja tiksies ar itālieti Martinu Trevizanu (WTA 24.) vai amerikānieti Klēru Liu (WTA 59.).
Latvijas tenisiste rangā ieņem 22.vietu, bet šajā turnīrā izsēta ar 24. numuru, kamēr planētas 14. raketei Hadadai-Majai ir 13. numurs.
Prestižā Maiami turnīra pirmā kārta Ostapenko bija brīva, bet pirmajā viņa ar grūtībām pieveica kvalifikāciju pārvarējušo zviedrieti Mirjamu Bjerklundu.https://www.delfi.lv/article.php?id=55364890

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.