Ostapenko ar pārliecinošu uzvaru uzsāk Īstbornas titula aizstāvēšanu
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko (WTA 14.) otrdien ar uzvaru uzsāka dalību Īstbornas "WTA 500" turnīrā, otrās kārtas cīņā pārspējot Austrālijas tenisisti Ajlu Tomļanoviču (WTA 45.).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ostapenko stundu un 17 minūšu ilgajā spēlē triumfēja ar rezultātu 6-4, 6-4, sasniedzot Īstbornas turnīra astotdaļfināla kārtu.

Latvijas pārstāve jau spēles pirmajā geimā izpildīja četrus netveramus sitienus no spēles. Savukārt pretiniece ātri vien pierādīja, ka viņas trumpis ir precīza servēšana. Rezultātam esot 2-2, Tomļanoviča gan atrada pareizos brīžus, kad nospēlēt agresīvāk, laužot Ostapenko servi. Pēc tam Austrālijas tenisiste ar teju nevainojamu geimu arī nostiprināja "breiku" (2-4).

Taču seta izskaņā dominēja Ostapenko. Latvijas tenisiste ātri vien uzvarēja savu serves geimu, bet pretinieces servi lauza, trīs reizes pēc kārtas agresīvi uzņemot viņas servi. Savukārt pašā seta izskaņā Ostapenko atspēlējās no rezultāta 40:0, pāris reizes izcili uzņēma Tomļanovičas serves un ar 6-4 izrāva uzvaru pirmajā setā.

Otrā seta ievadā abas tenisistes zaudēja savus serves geimus. Tam sekoja negaidīti monotona apmaiņa ar uzvarām savos geimos, nevienai no sportistēm nespējot tikt galā ar otras tenisistes servēm.

Tiesa, otrajā setā Ostapenko izpildīja vēl vairāk netveramus sitienus, samazinot savu nepiespiesto kļūdu skaitu. Tas lieti noderēja, kad rezultāts bija 5-4. Ostapenko aizraujošā geimā vairākkārt izcili uzņēma pretinieces serves, uzreiz ar pirmo mačbumbu svinot uzvaru – 6-4, 6-4.

Turnīra trešajā kārtā Ostapenko spēkosies ar amerikānieti Medisonu Kīzu (WTA 24.). Arī viņa pirmo kārtu varēja izlaist, bet otrās kārtas spēlē Kīza ar 6-4, 6-3 pārspēja tautieti Lorenu Deivisu.

Ostapenko pagājušā gada jūnijā izcīnīja savu ceturto no pieciem čempiontituliem WTA turnīros, Īstbornas turnīra finālā ar 6-3, 6-3 pārspējot igaunieti Aneti Kontaveitu.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi.

Īstbornas tenisa turnīrs: Jeļena Ostapenko – Ajla Tomļanoviča
Ostapenko pēc spēles saka: "Tā bija smaga spēle. Viņa ir laba spēlētāja, tāpēc zināju, ka tā būs. Dažos brīžos nejutos komfortabli. Taču ir lieliski uzvarēt, un esmu priecīga šeit atgriezties.""Centos nekļūdīties sitienos, saglabāt bumbu spēlē un arī turpināt spēlēt agresīvi. Brīžiem šķita, ka netrāpīju tādus sitienus, kuros nevajadzēja kļūdīties. Bet, kā jau teicu, viņa ir laba spēlētāja, un šī nebija viegla pirmā spēle."Tenisistei arī tika vaicāts, vai viņai paticis atgriezties Īstbornā. "Sajūtas ir lieliskas. Man ļoti patīk šeit spēlēt. Pagājušais gads bija neticams. Cerams, ka varēšu to atkārtot šogad."
Spēles statistika:
Jeļena Ostapenko – Ajla Tomļanoviča 6-4, 6-4. Ostapenko svin uzvaru!Ostapenko izcili uzņem pirmās divas serves, ātrās izspēlēs panākot rezultātu 0:30. Austrālijas tenisiste atbild ar divām spēcīgām servēm. Rezultāts 30:30. Ostapenko vēlreiz izpelnās līdzjutēju atzinību, ar spēcīgu sitienu atbildot uz pretinieces servi un panākot 40:40.Dubultkļūda! Ostapenko tiek pie mačbumbas. Latvijas tenisiste pareizajā brīdī atzīstami uzņem servi. Seko skaista izspēle, kurā Ostapenko kārtējo reizi pierāda savu pārākumu atklātā tenisā.
Jeļena Ostapenko – Ajla Tomļanoviča 6-4, 5-4Ostapenko atbild ar vēl ātrāk uzvarētu geimu! Arīdzan Tomļanoviča paliek bez punktiem. 
Jeļena Ostapenko – Ajla Tomļanoviča 6-4, 4-4Jau kārtējo reizi servētāja pārliecinoši uzvar geimu. Ostapenko pāris reizes agresīvi uzņēma servi, taču Tomļanoviča nepalika atbildi parādā. Latvijas tenisistei šoreiz geims bez punktiem. 
Jeļena Ostapenko – Ajla Tomļanoviča 6-4, 4-3Otrajam setam piezadzies mazliet vienmuļš scenārijs. Ostapenko sev diezgan neraksturīgā manierē "saservē" uzvaru geimā, to noslēdzot ar "eisu" pa līniju. Tomļanoviča tika tikai pie viena punkta.
Jeļena Ostapenko – Ajla Tomļanoviča 6-4, 3-3Austrālijas tenisistei pārliecinoša uzvara geimā, turpinot izmantot savu precīzo servi. Šoreiz Ostapenko neizdevās veiksmīgi tikt galā ar pretinieces servēm.
Jeļena Ostapenko – Ajla Tomļanoviča 6-4, 3-2Pārliecinošs geims Ostapenko izpildījumā. Trāpīti gan sitieni no spēles pēc ilgākām izspēlēm, gan tenisa klasika "servē vienā pusē, pēc tam sit otrā".
Jeļena Ostapenko – Ajla Tomļanoviča 6-4, 2-2Līdzīga spēkošanās līdz 30:30 noslēdzas ar divām Austrālijas tenisistes servēm. Pirmajā reizē Ostapenko pati neprecīzi, bet agresīvi uzbruka. Geima noslēdzošajā izspēlē viņai nesanāca īsti uzņemt pretinieces servi.
Jeļena Ostapenko – Ajla Tomļanoviča 6-4, 2-1Pietiekami savdabīgs geims. Ostapenko atzīmējas gan ar diviem "eisiem", gan ar dubultkļūdu. Geima svarīgākajā izspēlē, rezultātam esot 40:30, Tomļanoviča labi atsit Ostapenko servi, bet Latvijas tenisiste ilgstoši uzbrūk līdz ar netveramu "bekhendu" salauž pretinieces pretestību. 
Jeļena Ostapenko – Ajla Tomļanoviča 6-4, 1-1. Ostapenko lauž pretinieces serviArīdzan Tomļanovičai nācās atspēlēties no deficīta, pēcāk izpildot jau piekto netveramo servi. Ostapenko gan izrauj 40:40, bet pēc tam, uzbrūkot pēc otrās serves, lauž Austrālijas tenisistes servi.
Pirmā seta statistika:
Jeļena Ostapenko – Ajla Tomļanoviča 6-4, 0-1. Ostapenko zaudē serves geimuPēc gausa seta ievada (0:30) Ostapenko atgūstas, tomēr geims sasniedz 40:40. Nelaikā dubultkļūda, pēc tam neprecīzs "bekhends".
Jeļena Ostapenko – Ajla Tomļanoviča 6-4. Ostapenko uzvar pirmo setu!Tomļanoviča ātri panāk 40:0, bet tad ļauj Ostapenko ieķerties geimā. Austrālijas tenisistei nelaikā arī dubultkļūda. Rezultāts 40:40...Ostapenko mazliet ilgākā izspēlē tiek pie setbumbas! Vēlreiz izcila uzņemta serve, Tomļanoviča uzreiz kļūdās. Latvijas tenisiste setu noslēdz ar četriem pēc kārtas uzvarētiem geimiem.
Jeļena Ostapenko – Ajla Tomļanoviča 5-4Latvijas tenisistei mazliet patraucē divas dubultkļūdas, taču atklātā spēlē viņa atkal ir nevainojama. Austrālijas tenisiste nespēj turēties pretim spēcīgajiem Ostapenko sitieniem. 
Jeļena Ostapenko – Ajla Tomļanoviča 4-4. Ostapenko lauž pretinieces servi!Tomļanoviča ar "eisu" panāca 30:15, bet Latvijas tenisiste trīs reizes pēc kārtas ļoti precīzi un agresīvi uzņēma pretinieces servi, uzreiz gūstot punktus.
Jeļena Ostapenko – Ajla Tomļanoviča 3-4Ostapenko atbild ar atzīstamu sparu. Gan pāris netverami sitieni, gan Tomļanoviča nespēja veiksmīgi uzņemt viņas serves.
Jeļena Ostapenko – Ajla Tomļanoviča 2-4. Tomļanoviča nostiprina "breiku"Austrālijas tenisiste turpina izcili izpildīt serves, kā arī pāris reizes nekautrējas nospēlēt uzbrūkoši, piespiežot Ostapenko kļūdoties. Teju nevainojams geims Tomļanovičas izpildījumā. 
Jeļena Ostapenko – Ajla Tomļanoviča 2-3. Ostapenko zaudē serves geimuGeims iesākas Ostapenko gaumē. Divi precīzi un netverami sitieni, bet arī divas kļūdas. Taču tad Tomļanoviča spēj "iesēsties" garākās izspēlēs, piespiežot Ostapenko kļūdīties. Pirmais pavērsiens šajā mačā.
Jeļena Ostapenko – Ajla Tomļanoviča 2-2Latvijas tenisiste pabiedē pretinieci, nonākot vadībā ar 15:30, tomēr Tomļanoviča spēj atbildēt ar veiksmīgām servēm. Geima izšķirīgajā brīdī bumbiņa pēc uzbrūkoša Ostapenko sitiena lido tīklā.
Jeļena Ostapenko – Ajla Tomļanoviča 2-1Ar precīzu geimu servēšanas ziņā atbild arī Ostapenko. Tomļanoviča tiek tikai pie viena punkta.
Jeļena Ostapenko – Ajla Tomļanoviča 1-1Ostapenko ar skaistu sitienu mudina publiku noelsties, uz brīdi panākot 30:30. Tomēr pretiniece precīzi izpilda visas sešas pirmās serves, ar šādu stabilitāti noturot savu serves geimu.
Jeļena Ostapenko – Ajla Tomļanoviča 1-0Spēle sākusies! Pirmā servē Ostapenko.Geims sasniedz rezultātu 40:40, taču Ostapenko tā laikā izpilda četrus netveramus sitienus no spēles! Godam nopelnīta vadība.
Abas tenisistes sākušas iesildīšanos.
Zālāja sezonu Ostapenko uzsāka Birmingemā, kur vienspēļu turnīrā izstājās otrajā kārtā.https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/ostapenko-neapliecina-favorites-statusu-un-izstajas-no-birmingemas-turnira.d?id=54461602
Latvijas tenisistei titula aizstāvēšanu sāks centrālajā laukumā. Abas tenisistes pērn aizvadīja savas pirmās savstarpējās spēles karjerā. Vispirms Romas "WTA 1000" turnīra otrajā kārtā pārāka bija Ostapenko, bet Vimbldonas turnīra trešajā kārtā uzvaru izcīnīja Tomļanoviča.
Labvakar, portāla "Delfi" lasītāji! Pasaules rangā septītajā vietā esošā čehiete Karolīna Plīškova trijos setos negaidīti piekāpusies mājiniecei Keitijai Bolterai. Tādējādi beidzot uz zālāja var arī kāpt Ostapenko un Tomļanoviča.

Tags

Jeļena Ostapenko Teniss WTA
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form