Ostapenko ar perfektu trešo setu iekļūst Romas turnīra ceturtdaļfinālā
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko pirmdien, 15. maijā, iekļuva Romas WTA turnīra ceturtdaļfinālā, ceturtās kārtas mačā ar 6-4, 4-6, 6-0 pieveicot turnīra astoto numuru Darju Kasatkinu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ostapenko uzvaru svinēja divu stundu cīņā un trešo reizi karjerā iekļuva starp astoņām labākajām turnīrā Romā.

Ostapenko dominēja ar savu agresīvo izspēli, tīri uzvarot 48 izspēles. Tomēr daudzās kļūdas (46) neļāva viņai svinēt uzvaru divos setos.

Pirmajā setā Ostapenko atspēlēja divus breikus un beigās no nelabvēlīgā 3-4 panāca 6-4. Otrajā setā Ostapenko jau pirmajā geimā zaudēja savu servi, kas bija izšķirošs seta turpinājumā. Izšķirošajā setā Ostapenko nedeva pretiniecei iespējas, izcili uzņēma pretinieces serves un "sausā" uzvarēja setu, svinot panākumu mačā trīs setos.

Tagad ceturtdaļfinālā Ostapenko spēlēs pret spānieti Paulu Badosu vai čehieti Karolīnu Muhovu.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi.

Romas WTA turnīrs: Jeļena Ostapenko - Darja Kasatkina
Jeļena Ostapenko - Darja Kasatkina 6-4, 4-6, 6-0Ostapenko iekļūst Romas turnīra ceturtdaļfinālā!Ostapenko divreiz labi uzņem servi (jau kuro reizi spēlē!!!), tad gan kļūdās serves uzņemšanā (15-30). Ostapenko ar teicamu forhendu panāk dubulto mačbumbu. Ostapenko pasteidzas serves uzņemšanā, pieļaujot kļūdu. Ostapenko uzvar spēli ar bekhendu!https://twitter.com/WTA/status/1658143340121169921
Ostapenko - Kasatkina 6-4, 4-6, 5-0Ostapenko nedaudz "atslābusi", ko izmanto Kasatkina (30-30). Kasatkina labi uzņem servi un tiek pie breikbumbas. Kasatkina pavirši uzņem servi (40-40). Ostapenko neapmierināta ar līnijtiesneša lēmumu un pasauc paaugstinājuma tiesnesi, ar kuru bija domstarpības spēles gaitā. Šoreiz Ostapenko panāk sev labvēlīgu lēmumu ("vairāk") un tad uzvar geimu!
Ostapenko - Kasatkina 6-4, 4-6, 4-0Ostapenko lauž pretinieces serves geimuOstapenko turpina dominanci, teicami uzņemot servi. Ostapenko vēlreiz centās pārsteigt pretinieci, bet kļūdās serves uzņemšanā. Ilgākā izspēlē Ostapenko kļūdās (30-15). Ostapenko atkal labi uzņem servi, pēc kā atkal slikti uzņem servi. Ostapenko agresīvi uzņem servi, bet nākamajā izspēlē atkal kļūdās serves uzņemšanā. Ostapenko "nodzenā" pretinieci, tad ar kārtējo izcilo serves uzņemšanu panāk "breikbumbu". Ostapenko ar bekhendu vēlreiz lauž pretinieces servi.
Daži līdzjutēji jau prognozē Ostapenko uzvaru turnīrāhttps://twitter.com/TranBuiMz/status/1658138592475250688
Ostapenko - Kasatkina 6-4, 4-6, 3-0Ostapenko droši nosoēlē serves geimu un nostiprina vadību ar breiku.
Ostapenko - Kasatkina 6-4, 4-6, 2-0Ostapenko lauž pretinieces serves geimuOstapenko izdodas saasināt cīņu geimā, viņa sagaida pretinieces kļūdas. Pēc Kasatkinas dubultkļūdas Ostapenko tiek pie breikbumbas, bet pati kļūdās serves uzņemšanā. Ostapenko tad neizmanto vēl vienu breikbumbu, bet nākamajā izspēlē izlemj nesist - bumbiņa nedaudz tomēr izlido autā. Riskants lēmums.Šoreiz Ostapenko izmanto breikbumbu, labi uzņemot pretinieces servi.
Otrais sets ilga 56 minūtes...
Ostapenko - Kasatkina 6-4, 4-6, 1-0Ostapenko pārliecinoši sāk izšķirošo setu, zaudējot tikai vienu izspēli
Sākas 3.sets
Jeļena Ostapenko - Darja Kasatkina 6-4, 4-6Ostapenko zaudē otro setuPirmajā izspēlē Ostapenko lieliski aizsatāvas un panāk pretinieces kļūdu. Ostapenko nesanāk forhends, jo negaidīja, ka pretiniece trāpīs kortā. Ostapenko nesanāk agresīvs forhends pa diagonāli (30-15). Ostapenko kļūdās sitienā pa augsti lidojošu bumbiņu - dubultā setbumba pretiniecei. Ostapenko kļūdās serves uzņemšanā.Tenisistes aizvadīs izšķirošo, trešo setu!
Ostapenko - Kasatkina 6-4, 4-5Ostapenko pēc tiesneses strīdīgajiem lēmumiem saņemas un panāk 40-15. Tad gan seko dubultkļūda un paviršs sitiens (40-40). Ostapenko sanāk perketa un tīri uzvarēta izspēle, ko noslēdz ar forhendu no gaisa. Kasatkina izsit autā, bet pēc nelielas pauzes jau Kasatkina ar sekmīgu serves geimu var nodrošināt uzvaru otrajā setā.
https://twitter.com/popalorena/status/1658132349371002886
Ostapenko - Kasatkina 6-4, 3-5Ostapenko nostabilizējusi sniegumu, sagaida pretinieces kļūdas un tiek pie dubultās breikbumbas (15-40). Ostapenko izsit autā un atkla diskutē ar tiesnesi, uzskatot, ka nebija auts. Kasatkina atspēlē arī otro breikbumbu. Ostapenko agresīvi uzņem servi un tiek pie trešās breikbumbas. Ostapenko pieļauj kļūdu vienkāršā sitienā, tad izsit autā, pēc kā sklitki uzņem servi un zaudē geimu.
Ostapenko - Kasatkina 6-4, 3-4Ostapenko arvien biežāk kļūdās un kaut kur zaudējusi spēles ritmu, sākot meklēt vainu arī apkārt. Ostapenko otro reizi spēlē diskutē ar galveno tiesnesi, kas lemj par sliktu Ostapenko. Kasatkinai dubultā breikbumba - pirmo Ostapenko atspēlē, tad kļūdās Kasatkina (40-40). Ostapenko ar teicamu bekhendu panāk "vairāk". Kasatkina kļūdās serves uzņemšanā, Ostapenko uzvar serves geimu
Ostapenko - Kasatkina 6-4, 2-4Ostapenko ar veiksmes palīdzību panāk 15-30, Kasatkina uzvar svarīgo izspēli (30-30). Ostapenko divreiz kļūdās, ļaujot Kasatkinai nosargāt serves geimu.
Ostapenko - Kasatkina 6-4, 2-3Ostapenko uzvar pirmo izspēli, bet tad pieļauj divas kļūdas un jau nepatīkamais 15-30. Kasatkina šajā brīdī kļūdās (30-30), pēc kā seko Ostapenko eiss. Ostapenko sanāk sitiens pretkustībā, kas ļauj uzvarēt geimu
Ostapenko - Kasatkina 6-4, 1-3Ostapenko no 30-0 panāk 30-30, bet lieliskā situācijā izsit autā (40-30). Ostapenko dominē izspēlē, bet Kasatkina vēl teicamāk atspēlējas un ar apbrīnojamu sitienu uzvaru geimu
Ostapenko - Kasatkina 6-4, 1-2Ostapenko padodas pirmais eiss mačā, tad teicams bekhends pa līniju. Ostapenko uzvar geimu ar diviem eisiem pēc kārtas. Pārsteidzoši!
Ostapenko - Kasatkina 6-4, 0-2Ostapenko dusmīgi agresīvi sāk otro geimu. 15-0, vēlāk 30-30. Ostapenko labi uzņem servi un tiek pie breikbumbas. Ostapenko nepadodas agresīvi uzņemt pretinieces otro servi (40-40). Tad vēl viena kļūda serves uzņemšanā, bet trešais piegājiens ir sekmīgs (vienādi). Kasatkina ar dubultkļūdu uzdāvina breikbumbu, bet pati abo savu kļūdu un tīri uzvar izspēli. Ostapenko fantastiski uzņem Kasatkinas teicamu servi, pārsteidzot pretinieci. Ostapenko kļūdās izgājienā pie tīkla, bet ar kārtējo agresīvi uzņemto servi tiek pie ceturtās breikbumbas geimā. Ostapenko divreiz izsit autā un vairāk jau Kasatkinai. Tenisistes apmainās uzvarētām izspēlēm, tad Ostapenko pasteidzas un izsit autā, zaudējot geimu.
Ostapenko - Kasatkina 6-4, 0-1Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko kļūdās pirmajā izspēlē, tad panāk 30-15. Ostapenko kļūdās sitienā no gala līnijas (30-30). Ostapenko kļūdās forhendā - breikbumba pretiniecei. Ostapenko ar agresīviem forhendiem atspēlē breikbumbu. Kasatkinai padodas viena no retajām uzvarētām izspēlēm - vēl viena breikbumba. To arī Ostapenko atspēlē ar tīri uzvarētu izspēli. Ostapenko ar viltīgu servi panāk "vairāk", bet saīsinātais nepadodas ("vienādi"). Ostapenko pieļauj kļūdu - pretiniecei trešā breikbumba. Kasatkina kļūdās serves uzņemšanā. Ostapenko kļūdās, atstājot brīvu kortu un Kasatkina to izmanto. Kasatkina kļūdās, agresīvi uzņemot servi. Kasatkina tiek pie piektās breikbumbas, pēc kuras Ostapenko sanāk laba serve, kas gan bijusi autā pēc tiesneša domām. Ostapenko oponē un rāda, ka aizķerta līnija, tomēr paaugstinājuma tiesnese ir nelokāma. Pēc Ostapenko kļūdās un zaudē serves geimu seta sākumā.https://twitter.com/ashishxx__/status/1658124756481105924
Sākas 2. setsOstapenko setu sāk ar servi
Jeļena Ostapenko - Darja Kasatkina 6-4Ostapenko lauž pretinieces servi un uzvar pirmo setuKasatkina sāk ar dubultkļūdu, tad iesit tīklā (0-30). Ostapenko nesanāk saīsinātais, kas būtu ļāvis panākt trīskāršo setbumbu. Ostapenko izcili uzņem servi un tiek pie dubultās setbumbas! Kasatkina iesit tīklā - Ostapenko uzvar pirmo setu!
Ostapenko - Kasatkina 5-4Perfekta izspēle geima sākumā - Ostapenko nodzenā pretinieci kortā un tad ar saīsināto pieliek punktu. Geima turpinājumā Ostapenko ar spēcīgu spēli panāk 40-0, bet pēc Kasatkinas kļūdas uzvar geimu.
Ostapenko - Kasatkina 4-4Ostapenko lauž pretinieces serves geimuOstapenko turpina viļņveidīgo sniegumu. Latvijas tenisiste ar agresīvu spēli panāk 40-15 un tad ar bekhendu pa diagonāli atspēlē breiku.
Ostapenko - Kasatkina 3-4Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko pēc labas serves perfekti nospēlē sitienā no gaisa. Kasatkina izmanto Ostapenko otro servi (15-15). Ostapenko pieļauj kļūdu, tad sanāk teicams forhends, pēc kā kļūda forhendā (30-40). Ostapenko vēl viena kļūda (šoreiz bekhendā) un zaudēts serves geims
Ostapenko - Kasatkina 3-3Kasatkina ar servēm panāk 30-15, nākamajā izspēlē Ostapenko izcili nospēlē pēc pretinieces saīsinātā pie tīkla (30-30). Kasatkinai sanāk divas serves (viens eiss) un uzvarēts serves geims
Ostapenko - Kasatkina 3-2Ja Ostapenko spēlē agresīvi, bet nesteidzot sitienus, viņai viss iet no rokas. Skaisti uzvarētas izspēles ļauj panākt 40-15, tad servi viņa uzvar geimu
Ostapenko - Kasatkina 2-2Ostapenko kļūdas mijas ar teicamām izspēlēm. Kasatkina ar labu pirmo servi panāk 40-15, tad uzvar serves geimu.
Ostapenko - Kasatkina 2-1Ostapenko negaidīti maina spēles stilu - viņai padodas divi saīsinātie, ar ko panāk 40-0. Tad Ostapenko arī "sausā" uzvar serves geimu
Ostapenko - Kasatkina 1-1Ostapenko lauž pretinieces serves geimuOstapenko spēlē sev tipiskajā agresīvājā stilā, bet pie 15-30 tas maksā divas kļūdas. Tad Ostapenko agres;ivi uzņem servi un panāk 40-40. Kasatkina ar dubultkļūdu uzdāvina Ostapenko breikbumbu. Kasatkina ar vēl vienu dubultkļūdu "atdod" breiku.
Ostapenko kortā jau izpelnījusies līdzjutēju attieksmi, kas Latvijas tenisistei nav patīkama. https://twitter.com/popalorena/status/1658113474340241411
Ostapenko - Kasatkina 0-1Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko teicami sāk spēli, panākot 40-0. Tad gan seko divas dubultkļūdas pēc kārtas (40-30). Ostapenko kļūdās forhendā un jau 40-40. Kasatkina labi aizsatāvas un sagaida Ostapenko kļūdu - breikpunkts Kasatkinai. Kasatkina ar forhendu uzvar geimu, laužot Ostapenko servi
Spēle sākasOstapenko spēli sāk ar servi. Kasatkina uzvarēja izlozē un izvēlējās serves uzņemšanu
No sešām savstarpējām spēlēm Ostapenko uzvarējusi četrās. Pēdējo reizi abas tenisistes tikās 2021.gadā Vimbldonas čempionātā, otrās kārtas mačā pie panākuma tiekot latvietei.
Tenisistes iznākušas kortā. Sekos iesildīšanās un pēc apmēram astoņām minūtēm sāksies spēle.
Savukārt trešajā kārtā bija divu "French Open" čempionu duelis. Šajā pārāka bija Ostapenkohttps://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/ostapenko-romas-turnira-uzvar-krejcikovu-un-sasniedz-ceturto-kartu.d?id=55520022
Ostapenko pirmā kārta Romā bija brīva, bet otrajā uzvara pār rumānieti Kirsteu.https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/ostapenko-ar-vilnveidigu-sniegumu-uzvar-un-ieklust-romas-turnira-tresaja-karta.d?id=55516460
Jeļenai Ostapenko šodien Romas 1000. punktu turnīrā ceturtās kārtas spēle jeb cīņa par vietu ceturtdaļfinālā - pretiniece Darja Kasatkina.Ostapenko turnīrā izlikta ar 20. numuru, bet Kasatkina - ar astoto.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.