Ostapenko ar sev raksturīgo nestabilo sniegumu neiekļūst Birmingemas turnīra ceturtdaļfinālā

Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko ceturtdien, 17. jūnijā, nepārvarēja Birmingemas WTA turnīra otro kārtu un neiekļuva ceturtdaļfinālā, gandrīz divarpus stundu ilgā cīņā ar 6-7 (4:7), 6-4, 2-6 zaudēja čehietei Terēzai Martincovai.

Latvijas tenisiste visā mačā spēlēja kā pa viļņiem - pēc labām izspēlēm sekoja kļūdas. Tieši nestabilitāte neļāva viņai uzņmeties iniciatīvu spēlē, bet čehiete izmantoja pretinieces kļūdas, iekļūstot ceturtdaļfinālā.

Visā mačā Ostapenko pieļāva 52 nepiespiestās kļūdas (pretiniece - 24), no kurām deviņas bija dubultkļūdas. Pretiniece nepieļāva nevienu dubultkļūdu, kā arī izpildīja septiņus eisus. Ostapenko spēlē izmantoja tikai četras no 13 breikbumbām, bet pretiniece izmantoja pusi no šādām iespējām (piecas no desmit).

Ostapenko spēli sāka ar breiku, bet ātri nonāca zaudētājos ar 1-4. Ostapenko atspēlējās, tika līdz "tie break", taču tajā zaudēja ar 4:7. Otrajā setā Ostapenko atkal atspēlējās - Martincova izvirzījās vadībā ar 4-2, bet tad četrus geimus pēc kārtas uzvarēja Ostapenko, uzvarot setu ar 6-4.

Izšķirošajā setā ceturtajā geimā Ostapenko neizmantoja breikbumbu, Martincova uzvarēja šo geimu un tad arī nākamos četrus, iekļūstot ceturtdaļfinālā.

Birmingemas WTA turnīrs: Jeļena Ostapenkova - Terēza Martincova
Jeļena Ostapenko - Terēza Martincova 6-7 (4:7), 6-4, 2-6Ostapenko izstājas no turnīraPamīšus tenisistes uzvar izspēles (30-30). Ostapenko slikti uzņem otro servi - pirmā mačbumba čehietei. Martincova uzvar maču ar spēcīgu servi
Ostapenko - Martincova 6-7 (4:7), 6-4, 2-5Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko spēli turpina kā pa viļņiem. Labas izspēles mijas ar kļūdām. Pie 30-30 Ostapenko pieļauj dubultkļūdu... Ostapenko izsit autā un zaudē vēl vienu serves geimu.
Ostapenko - Martincova 6-7 (4:7), 6-4, 2-4Martincova spēlē bez liekām avantūrām, droši servē, labi aizstāvas un panāk 40-0. Seko gan viena kļūda no čehietes puses. Martincova uzvar geimu ar lab servi.
Ostapenko - Martincova 6-7 (4:7), 6-4, 2-3Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko labi ieservē, bet vēl labāk nospēlē Martincova. Ostapenko izsit autā (0-30), tad pieļauj dubultkļūdu - trīskāršā breikbumba čehietei. Martincova gribēja agresīvi uzņemt servi, bet iesita tīklā. Martincova vēlreiz izsit autā (30-40). Nākamajā izspēlē Ostapenko izsit autā un zaudē serves geimu
Ostapenko - Martincova 6-7 (4:7), 6-4, 2-2Lai gan Ostapenko padodas pāris labas izspēles, Martincova panāk 40-30. Seko teicama izspēle un Ostapenko tīri tiek pie punkta (40-40). Ostapenko ar forhendu tiek pie breikbumbas. Čehiete atspēlē breikbumbu ar eisu, tad vēl viens eiss. Tad tenisistes apmainās punktiem. Martincova ar labu servi uzvar geimu
Ostapenko - Martincova 6-7 (4:7), 6-4, 2-1Ostapenko sāk ar dubultkļūdu, bet tad viņa apbrīnojami skrējienā pa diagonāli trāpa pa līniju (15-15). Ostapenko panāk 40-15, bet tad divas kļūdas. Ostapenko iesit tīkla - breikbumba čehietei. To Ostapenko atspēlē ar bekhendu pa līniju. Arī nākamajā izspēlē viņa trāpa pa līniju. Pēc divām skaistām izspēlēm seko dubultkļūda...Ostapenko iesit tīklā, vēl viena breikbumba pretiniecei. Čehiete izsit autā ("vienādi"). Tad divas izspēles uzvar Ostapenko, nosargājot savu serves geimu
Ostapenko - Martincova 6-7 (4:7), 6-4, 1-1Ostapenko lieliski iesāk pretinieces serves geimu (0-30), bet tad neliels atslābums, ko izmanto Martincova. Čehietei padodas eiss (40-30). Ostapenko izsit autā, čehiete uzvar geimu
Ostapenko - Martincova 6-7 (4:7), 6-4, 1-0Ostapenko droši sāk izšķirošo setu. Latvijas tenisiste uzvarējusi jau piecus geimus pēc kārtas, jo otrajā setā bija nonākusi zaudētājos ar 2-4
Sākas 3. sets
Jeļena Ostapenko - Terēza Martincova 6-7 (4:7), 6-4Ostapenko lauž pretinieces serves geimu un uzvar otro setuOstapenko pavirši izpilda sitienu, netrāpa pa līniju. Nākamajā izspēlē Ostapenko trāpa brīvā kvadrātā. Martincova iesit tīklā (15-30). Ostapenko agresīvi uzņem servi - dubultā breikbumba, kas ir arī dubultā setbumba! Ostapenko nospēlē pacietīgi un uzvar setu
Ostapenko - Martincova 6-7 (4:7), 5-4Tenisistes uzvar pa izspēlei. Ostapenko padodas eiss otrajā servē, tad viņai paveicas, lai gan uzsita virsū pretiniecei (40-15). Ostapenko ar labu servi uzvar geimu
Ostapenko - Martincova 6-7 (4:7), 4-4Ostapenko lauž pretinieces serves geimuTenisistes apmainās kļūdām geima sākumā. Arī nākamajā izspēlēs tenisistes gūst pa punktam. Ostapenko šoreiz pie tīkla nospēlē droši un tiek pie breikbumbas. Ostapenko nospēlē droši un panāk breiku
Ostapenko - Martincova 6-7 (4:7), 3-4Ostapenko pārliecinoši sāk serves geimu, bet seko divas kļūdas pēc kārtas - ļoti nestabili spēlē Ostapenko. Tad gan divreiz kļūdās Martincova, kas ļauj Ostapenko uzvarēt geimu
Ostapenko - Martincova 6-7 (4:7), 2-4Ostapenko spēlē droši, panāk 0-30 un tad teicamā situācijā no gaisa iesit tīklā... Ostapenko izsit autā un jau 30-30. Martincova panāk 40-30, bet tad pie tīkla šoreiz uzmanīgi nospēlē Ostapenko ("vienādi"). Martincovai divas labas serves un uzvarēts geims
Ostapenko - Martincova 6-7 (4:7), 2-3Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko neizmanto iespējas, pati daudz kļūdās un nonāk grūtā situācijā (15-40). Ostapenko izsit autā...
Ostapenko - Martincova 6-7 (4:7), 2-2Ostapenko uzvar pirmo izspēli, tad Martincova panāk 30-15. Ostapenko uzvar svarīgu izspēli un tad ar perfektu saīsināto tiek pie breikbumbas. Labā situācijā Ostapenko netrāpa pa līniju. Martincova ar servi panāk "vairāk", bet tad čehiete kļūdās. Martincovai divas labas serves un uzvarēts geims.
Ostapenko - Martincova (6-7 (4:7), 2-1Abas tenisistes apmainās punktiem geima sākumā. Ostapenko sanāk laba serve. Martincova lieliski trāpa pa diagonāli (30-30). Ostapenko trāpa pa līniju, bet tad iesit tīklā (40-40). Strīdīgā situācijā tiesnesis lemj par labu čehietei, un liek pārspēlēt punktu, par ko dusmīga ir Ostapenko. Latvijas tenisiste argumentē, ka līniju neaizskāra, jo nebija tam raksturīgo putekļu pēc pieskāriena.Ostapenko principiāli uzvar nākamo izspēli, pēc izspēles izkliedzot gandarījumu, un tad paņem geimu.
Ostapenko - Martincova 6-7 (4:7), 1-1Ostapenko labi uzņem servi, tad seko kļūda sitienā. Martincovai padodas divas labas serves (40-15). Ostapenko slikti uzņem servi un zaudē geimu
Ostapenko - Martincova 6-7 (4:7), 1-0Ostapenko ļoti droši sāk otro setu, viegli 40-0. Tad gan pieļauj vienu kļūdu, bet uzreiz gūst nākamo punktu un uzvar serves geimu
Sākas 2. sets
Jeļena Ostapenko - Terēza Martincova 6-7 (4:7)Ostapenko zaudē pirmo setu"Tie break"0-1 Ostapenko netrāpa pa līniju1-1 Ostapenko gūst punktu, bet Martincova paslīd un uztaisa gandrīz pilnu špagatu. Par laimi, bez savainojumiem un viņa turpina spēli1-2 Ostapenko kļūdās2-2 Ostapenko agresīvi uzņem servi un atspēlē mazo breiku2-3 Ostapenko iesit tīklā2-4 Ostapenko kārtējā dubultkļūda2-5 Ostapenko kļūdās pie tīkla3-5 Ostapenko vienu breiku atspēlē3-6 Ostapenko iesit tīklā, trīs setbumbas pretiniecei4-6 Ostapenko agresīva izspēle4-7 Ostapenko no gaisa sit autā un zaudē setu
Ostapenko - Martincova 6-6Sekos "tie break"Ostapenko padodas pirmās serves un viņa "sausā" uzvar serves geimu
Ostapenko - Martincova 5-6Ostapenko uzvar pirmo izspēli, tad nedaudz izsit autā. Martincova uzvar nākamās izspēles un uzvar geimu
Ostapenko - Martincova 5-5Martincova apņēmīgi sāk Ostapenko serves geimu un meistarīgi tiek pie punkta, bet tad izsit autā (15-15). Trešajā izspēlē teicami jau darbojas Ostapenko (30-15), bet nākamajā izspēlē viņa iesit tīklā (30-30). Ar spēcīgu servi Ostapenko panāk 40-30. Martincova izcili uzņem servi (40-40). Ostapenko ar sevi panāk "vairāk", Ostapenko teicamā situācijā izsit nedaudz autā. Ostapenko sanāk sitiens pa līniju un tad viņa filigrāni nospēlē pie tīkla.
Ostapenko - Martincova 4-5Ostapenko divreiz cenšas agresīvi uzņemt pretinieces otro servi un abas reizes iesit tīklā (30-0). Martincova labā situācijā pamanās izsist autā (30-15). Martincova skaisti nospēlē un tīri uzvar izspēli (40-15). Ostapenko iesit tīklā.
Ostapenko - Martincova 4-4Martincova izsit autā, tad to pašu izdara Ostapenko. Ostapenko iespēlējas un panāk 40-15. Tad Ostapenko nospēlē pacietīgi un uzvar geimu.
Ostapenko - Martincova 3-4Ostapenko lauž pretinieces serves geimuOstapenko pieļauj divas kļūdas, kļūdās arī Martincova (30-15). Ostapenko labi uzņem otro servi (30-30). Martincova iesit tīklā - breikbumba Ostapenko. Latvijas tenisiste izdevību neizmanto, pārāk riskanti uzņemot servi. Ostapenko sitiens trāpa pa tīkla augšdaļu un bumbiņa lido autā. Martincova trāpa tīklā - vēl viena nepiespiestā kļūda šajā mačā. Ostapenko panāk pretinieces kļūdu un sev breikbumbu. Ostapenko forhends trāpa tieši stūrī - skaisti atspēlēts breiks šajā setā. Abas tenisistes mačā pieļāvušas jau 27 kļūdas (15 - Ostapenko; 12 - Martincova)
Ostapenko - Martincova 2-4Ostapenko kļūdās geima sākumā, tad Martincova paspēj līdz viņas saīsinātajam. Tad Ostapenko uzvar trīs izspēles pēc kārtas un panāk 40-30. Ostapenko pie tīkla ietur pauzi un droši uzvar geimu
Ostapenko - Martincova 1-4Ostapenko nedroši nospēlē pirmajā izspēlē, tad padodas teicams forhends. Tenisistes apmainās punktiem, tad ilgā izspēlē Martincova perfekti aizstāvas un atkal sagaida Ostapenko kļūdu. Latvijas tenisiste dusmās triec raketi pret zālāju. Martincova divreiz kļūdās, kas ļauj Ostapenko tikt pie breikbumbas. Ostapenko izsit autā un neizmanto labu iespēju. Martincova panāk "vairāk" un ar ceturto "eisu" mačā uzvar serves geimu
Ostapenko - Martincova 1-3Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko nepadodas pirmās serves, ko izmanto pretiniece un ar uzbrukumiem panāk 15-30. Ostapenko iesit tīklā - dubultā breikbumba Martincovai. Ostapenko zaudē serves geimu ar ceturto dubultkļūdu.
Ostapenko - Martincova 1-2Martincova ar spēcīgām servēm panāk 40-0. Ostapenko vienu punktu gūst, bet čehiete tad uzvar geimu
Ostapenko - Martincova 1-1Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko labi sāk serves geimu, bet tad netrāpa pa līniju (30-15) un pieļauj dubultkļūdu (30-30). Ostapenko ceturto reizi pēc kārtas netrāpa servi kvadrātā (30-40). Ostapenko padodas laba serve, tad pēc serves viņa paspēj līdz bumbiņai pie paša tīkla. Vēl viena Ostapenko dubultkļūda, tad viņa izsit autā - zaudēts geims.
Ostapenko - Martincova 1-0Ostapenko lauž pretinieces serves geimuMartincova spēli sāk ar eisu. Otrajā izspēlē čehiete iesit tīklā, tad viņa izsit autā (15-30). Ilgākā izspēlē Martincova iesit tīklā - dubultā breikbumba Ostapenko. Pirmo Martincova atspēlē ar labu servi, nākamajā punktā labi aizstāvas un sagaida Ostapenko kļūdu. Martincova izsit autā (Ostapenko vēl viens breikpunkts). Čehiete pēc labas serves agresīvi uzbrūk un atspēlē breikpunktu. Ostapenko izcili uzņem servi un tiek pie vēl vienas breika iespējas. Un ceturto breikbumbu čehiete atspēlē, šoreiz ar otro eisu spēlē. Spēcīgs forhends ļauj Ostapenko tikt pie piektās breikbumbas. Martincova atbild ar labu servi. Martincova iesit tīklā, Ostapenko turpina krāt breika iespējas. Martincova izsit autā un pirmā geima "mazais maratons" noslēdzas.
Spēle sākusies
Ostapenko uzvarēja izlozē un izvēlējās serves uzņemšanu. Tādējādi maču ar servi sāks čehiete.
Ostapenkova ar maz zināmo čehieti līdz šim nav tikusies. Ostapenko šobrīd atrodas 43. vietā, čehiete - 90. vietā.
Jeļena Ostapenko turpina gatavošanos Vimbldonas čempionātam. Birmingemas turnīra otrajā kārtā viņa cīņā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā tiekas ar čehieti Terēzu Martincovu.