Ostapenko ar uzvaru divos setos pārvar Vimbldonas pirmo kārtu

Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko otrdien, 28. jūnijā, ar uzvaru divos setos sāka dalību sezonas trešajā "Grand Slam" turnīrā - prestižajā Vimbldonas čempionātā, pirmās kārtas mačā ar 6-4, 6-4 pieveicot francūzieti Oseanu Dodēnu.

Lai uzvarētu duelī, Ostapenko bija nepieciešamas 70 minūtes. Tagad otrajā kārtā Latvijas tenisiste tiksies beļģu tenisa veterāni Janīnu Vikmaijeri, kura pirmajā kārtā ar 6-2, 6-4 pieveica Ķīnas sportisti Liņu Sju.

Tā kā Ostapenko sākotnēji spēle bija paredzēta jau pirmdien, tad, iespējams, otrās kārtas maču viņai nāksies aizvadīt jau trešdien, 29. jūnijā.

Ostapenko jau spēles otrajā geimā lauza pretinieces servi, bet uzreiz zaudēja savas serves geimu. Latvijas tenisiste pēc tam atguva vadību ar breiku un panāca 5-2. Devītajā geimā Dodēna pēc Ostapenko kļūdām atguva breiku, bet Latvijas tenisiste nākamajā geimā lauza pretinieces servi un uzvarēja pirmo setu ar 6-4.

Otrā seta vidū tenisistes apmainījās breikiem, bet, līdzīgi kā pirmajā setā, izšķirošs bija desmitais geims. Servējot pretiniecei, Ostapenko ar drošu sniegumu panāca dubulto mačbumbu, francūziete pirmo no tām atspēlēje, bet punktu spēlei Ostapenko pielika ar teicami uzņemtu servi.

Vimbldonas tenisa čempionāts: Jeļena Ostapenko - Oseana Dodēna
Jeļena Ostapenko - Oseana Dodēna 6-4, 6-4Ostapenko lauž pretinieces servi un uzvar spēliDodēnai kļūdās, bet arī Ostapenko teicami spēlē un panāk dubulto mačbumbu. Dodēna pacietīgā izspēlē pirmo mačbumbu atspēlē, bet tad Ostapenko izcili uzņem servi un uzvar maču!
Ostapenko - Dodēna 6-4, 5-4Ostapenko panāk 30-0, pēc kā seko divas kļūdas. Turpinājumā Ostapenko ar dubultkļūdu uzdāvina pretiniecei breikbumbu, bet uzreiz to atspēlē ar eisu. Ostapenko paņem nākamās divas izspēles un uuzvar tik svarīgo geimu.Ja Ostapenko izdosies nākamajā geimā lauzt pretinieces servi, būs uzvara kabatā visā spēlē.
Ostapenko - Dodēna 6-4, 4-4Dodēna uzvar pirmo izspēli, tad kļūdās saīsinātajā sitienā (15-15). Dodēna nespēj atbildēt uz Ostapenko labi uzņemto servi, bet pēc tam francūzietei padodas laba serve. Ostapenko centās agresīvi uzņemt servi, bet kļūdījās. Skaistā izspēlē Ostapenko panāk 40-40 un izpelnās skaļus aplausus. Ostapenko bekhends lido tīklā, tad Dodēna uzvar geimu
Ostapenko - Dodēna 6-4, 4-3Ostapenko "sausā" uzvar serves geimu. Ostapenko uzvarējusi pēdējās septiņas izspēles un bijusi ppārāka astoņās no deviņām pēdējām izspēlēm. Pirms tam bija trīs dubultkļūdas pēc kārtas....
Ostapenko - Dodēna 6-4, 3-3Ostapenko lauž pretinieces serves geimuOstapenko uzvar pirmo izspēli un saņem apkārtējo aplausus, tad seko kļūda, pēc kuras viņa nekautrējas lietot krievu lamuvārdus. Izlādējusi emocijas, Ostapenko panāk 15-40: dubultā iesēja atspēlēt breiku. Ar teicamiem sitieniem Ostapenko panāk pretinieces kļūdu un atspēlē breiku!
Pirms brīža kāda līdzjutēja sociālajos tīklos novērtēja Ostapenko serves. Tagad viņai "sausā" zaudēts geims ar trīs dubultkļūdām.https://twitter.com/matilda_teodora/status/1541735262782476293
Ostapenko - Dodēna 6-4, 2-3Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko problēmas serves geimā - forhenda kļūda, seko divas dubultkļūdas un 0-40. Ostapenko zaudē geimu ar trešo dubultkļūdu pēc kārtas.... Katastrofāls Ostapenko sniegums serves geimā.
Ostapenko - Dodēna 6-4, 2-2Ostapenko izsit autā, bet tad ar perfektu forhendu pretkustībā panāk 15-15. Dodēnai sanāk divas labas serves. Ostapenko bekhends lido autā - Dodēna uzvar geimu
Ostapenko - Dodēna 6-4, 2-1Ostapenko nesanāk pirmā izspēle, pēc kuras viņa atkal diskutē ar tribīnēs esošo treneru korpusu. "Murmināšana" palīdz viņai saņemties, panāk 40-15 un tad ar eisu uzvar geimu.
Ostapenko - Dodēna 6-4, 1-1Dodēna serves geimu sāk ar dubultkļūdu. Francijas tenisiste uzreiz ar skaisti uzvarētu izspēli panāk 15-15, par ko gan neapmierināta Ostapenko. Tenisistes apmainās punktiem, tad Ostapenko forhends pa diagonāli nav precīzs (40-30). Dodēna uzvar geimu ar labu servi.
Ostapenko - Dodēna 6-4, 1-0Ostapenko setu sāk ar divām uzvarētām izspēlēm, tad viņa kļūdās trīs izspēlēs (30-40). Ostapennko ar forhendu atspēlē breikbumbu, tad panāk "vairāk". Dodēn atspēlē punktu, pēc kā Ostapenko atkal panāk "vairāk". Ostapenko ar forhendu uzvar geimu.
Sākas 2. sets
Jeļena Ostapenko - Oseana Dodēna 6-4Ostapenko lauž pretinieces serves geimu un uzvar pirmo setuTenisistes apmainās uzvarētiem punktiem. Trešajā izspēlē geimā Ostapenko paslīd un nokrīt kortā. Viņa ātri pieceļas, bet ar nelielu sāpju grimasi sejā pieķeras pie gurna. Cerams, ka nebūs nopietns savainojums.Dodēna viegli uzvar izspēlē pēc Ostapenko kritiena, tad francūzietei dubultkļūda. Ostapenko trāpa perfekti korta stūrī un panāk 40-40. Francijas tenisiste iesit tīklā - Ostapenko breikbumba, kas ir arī setbumba. Ostapenko izsit autā, uzņemot servi. Ostapenko ar agresīviem sitieniem panāk pretinieces kļūdu - vēl viena setbumba. Ostapenko pēc bekhenda jau priecājas par uzvarētu setu, tomēr bijis auts. Ostapenko labi uzņem servi un tiek pie trešās setbumbas. Dodēna izsit autā, pēc kā emocionāli nokliedzas Ostapenko - uzvarēts pirmais sets!
Ostapenko - Dodēna 5-4Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko uzvar geima pirmajā izspēlē, pēc tam Dodēnai divas labas izspēles (15-30). Dodēna centās riskēt serves uzņemšanā un kļūdījās (30-30). Ostapenko sanāk sitiens pretkustībā pretiniecei (40-30). Dodēna gan panāk 40-40, trāpot uz gala līnijas, kam nebija gatava Ostapenko. Ostapenko izsit autā - breikbumba francūzietei. Ostapenko kļūdās bekhendā, zaudē geimu un neizmanto iespēju uzvarēt pirmo setu
Ostapenko - Dodēna 5-3Dodēna divas labas serves geima sākumā. Ostapenko vienu punktu atgūst. Nākamajā izspēlē pie pirmās serves Dodēnai atkal fiksē līnijas pārkāpumu, bet viņa uzvar izspēlē ar otro servi. Dodēna pēc tam panāk Ostapenko kļūdu un uzvar serves geimu
Ostapenko - Dodēna 5-2Ostapenko ar labām servēm "sausā" ātri uzvar geimu
Ostapenko - Dodēna 4-2Dodēna ar drošām servēm ātri panāk 30-0. Ostapenko pacietīgā izspēlē tīri gūst punktu, bet Dodēna uzreiz atbild ar labu servi (40-15).Ostapenko kļūdās bekhendā, Dodēna uzvar geimu
Ostapenko - Dodēna 4-1Ostapenko kļūdās pirmajā izspēlē, tad ar trim labām servēm panāk 40-15. Ostapenko ar vēl vienu labu servi uzvar geimu un nostiprina savu vadību
Ostapenko - Dodēna 3-1Ostapenko lauž pretinieces serves geimuOstapenko pēc zaudēta serves geima agresīvi sāk pretinieces serves geimu un panāk 0-30. Ilgākā izspēlē Ostapennko izsit autā (15-30). Dodēnai sanāk laba serve, bet tad Ostapenko, uzņemot servi, trāpa pa gala līniju - tam nebija gatava pretiniece (30-40). Dodēnai līnijtiesnesis pie pirmās serves nokliedz līnijas pārkāpumu, bet sekojošā izspēlē francūziete izsit autā. Ostapenko atkal ar breiku vadībā.
Ostapenko - Dodēna 2-1Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko geimu sāk ar dubultkļūdu, tad Dodēnai sanāk laba izspēle, pēc kā viņa izcili uzņem servi (0-40) - trīskāršā breikbumba francūzietei. Dodēna vēlreiz izcili uzņem servi un "sausā" uzvar Ostapenko serves geimu
Ostapenko - Dodēna 2-0Ostapenko lauž pretinieces serves geimuOstapenko divreiz izsit autā (30-0). Ostapenko labi uzņem servi, pēc tam ar spēcīgu forhendu panāk 30-30. Dodēna kļūdās izgājienā pie tīkla. Dodēna iesit tīklā un zaudē serves geimu
Ostapenko - Dodēna 1-0Ostapenko sāk spēli ar eisu. Nākamajā izspēlē Ostapenko ar bekhendiem panāk pretinieces kļūdu. Ostapenko tad padodas eiss ar otro servi (40-0). Dodēna iesit tīklā - Ostapenko "sausā" uzvar serves geimu.
Spēle sākusiesOstapenko uzvarēja izlozē un izvēlējās spēli sākt ar servi
Ostapenko ieradusies kortā. Tiesnesis gan pabrīdina, ka varētu būt lietus, bet nosaka - turam īkšķus, lai nebūtu.
Abas tenisistes ir labroces. Ostapenko oficiālā statistikā ierakstītais augums ir 178 cm, bet francūziete ir slaidāka - 183 cm.
Londonā šobrīd ir drēgns un pavēss laiks. Dodēnai pirms spēles gaidot oficiālo sākumu nākas sildīties ar dvieli. Ostapenko vēl nav ieradusies kortā.
Abas tenisistes savā starpā tikušās vienu reizi. Šogad Dohas turnīra pirmajā kārtā ar 6-4, 6-2 pārāka bija Ostapenko.
Ostapenko šobrīd WTA rangā ieņem 17. vietu, bet turnīrā viņa izlikta ar 12. numuru. Dodēna pasaules rangā ieņem 85. vietu. Francūzietei šī būs tikai otrā spēle Vimbldonas pamatturnīrā.
Ostapenko spēle bija paredzēta vakar vakarā, tomēr lietus un ieilgušās citas spēles neļāva viņai doties kortā. Šodien gan laika apstākļi Londonā ir apmierinoši un tenisistes varēs laikus sākt spēlihttps://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/parcelta-ostapenko-pirmas-kartas-cina-vimbldona.d?id=54492580
Ostapenko spēle paredzēta 17. kortā. Tribīnēs redzami arī līdzjutēji ar Latvijas karodziņiem.
Jeļena Ostapenko šodien sāk savu septīto Vimbldonas čempionātu - prestižajā turnīrā pirmajā kārtā viņa tiekas ar francūzieti Oseanu Dodēnu. Spēles sākums ap pulksten 13:10