Ostapenko ar zaudējumu Ostravas turnīra otrajā kārtā noslēdz sezonu

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Jeļena Ostapenko ceturtdien nespēja pārvarēt Ostravas "Premier" raudzes turnīra otro kārtu, tādējādi noslēdzot Covd-19 krīzes saraustīto sezonu vienspēlēs.

Latvijas tenisiste otrās kārtas mačā Ostravā ar 4-6, 4-6 zaudēja Tunisijas tenisistei Onsai Žabērai.

Visā mačā abas tenisistes izcēlās ar vairākām skaistām izspēlēm, bet šoreiz pārāka bija Tunisijas sportiste. Pirmā seta sākumā tenisistes apmainījās breikiem, bet izšķirošs bija desmitais geims, kurā Žabēra tika pie trīskāršās setbumbas. Pirmo setbumbu Ostapenko atspēlēja, bet tad iesita tīklā.

Snieguma ziņā saraustīts bija arī otrais sets. Pirmos divus geimus abas tenisistes uzvarēja servējot, bet tad nākamajos sešos geimos neviena no viņām nespēja nosargāt savu servi. Pēdējos divus geimus setā un mačā uzvarēja Žabēra, bet Ostapenko līdz ar šo zaudējumu noslēgusi arī savu sezonu vienspēlēs.

Ostravas Premier turnīrs: Jeļena Ostapenko - Onsa Žabēra
Jeļena Ostapenko - Onsa Žabēra 4-6, 4-6Ostapenko zaudē un izstājas no Ostravas turnīraOstapenko iesit tīklā pēc centīgiem Žabēras sitieniem. Ostapenko kļūdās bekhendā un jau 0-30. Žabēra tiek līdz bumbiņai un pēdējiem spēkiem panāk trīskāršo mačbumbu. Žabērai nesanāk saīsinātais, bet vēl paliek divas mačbumbas. Ar labu servi un sekojošu izspēli atspēlēta otrā mačbumba! Žabēra iesit tīklā - trešā mačbumbas atspēlēta!!!Ostapenko pēc ilgiem pārskrējieniem iesit tīklā - ceturtā mačbumba Žabērai. Žabēra labi uzņem servi un uzvar maču.https://twitter.com/WTA/status/1319241146464231424
Ostapenko - Žabēra 4-6, 4-5Žabēra uzvar pirmo izspēli, tad gan Ostapenko nodzenā pretinieci pa kortu un uzvar izspēli (15-15). Žabēra ar saīsināto izvelk Ostapenko pie tīkla un paņem punktu (30-15). Ostapenko iesit "kājās" pretiniecei (30-30), bet tad iesit tīklā (40-30). Žabēra paspēj uz saīsināto sitienu un uzvar geimuPēc geima Žabēra neslēpj emocijas, bet Ostapenko uz šīm emocijām atbild ar "mēdīšanos".
Ostapenko - Žabēra 4-6, 4-4Ostapenko atkal zaudē serves geimu pēc breikaOstapenko nedroši sāk serves geimu, tad vienu izspēli uzvar, bet seko kļūda (15-40). Žabēra uzvar geimu pēc labi uzņemtas serveshttps://twitter.com/WTA/status/1319239081771986944
Ostapenko - Žabēra 4-6, 4-3Ostapenko lauž pretinieces serves geimuOstapenko sākusi nestabili spēlēt un tas ļauj Žabērai panākt 30-0. Žabērai nesanāk saīsinātais (30-15). Žabēra iesit tīklā (30-30), tad ar lieliski uzņemtu servi Ostapenko "izkaro" sev breibkumbu. Žabēra iesit tīklā - trešais breiks setā Ostapenko!
Ostapenko - Žabēra 4-6, 3-3Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko laba pirmā izspēle, bet Žabēra atbild ar lielisku spēli pie tīkla un tīri uzvarētu izspēli (15-30). Žabēra trāpa pa līniju un dubultā breikbumba Tunisijas tenisistei. Labā situācijā Ostapenko izsit autā....
Ostapenko - Žabēra 4-6, 3-2Ostapenko lauž pretinieces serves geimuOstapenko saņēmusies pēc sāpīgā geima un panāk 15-30. Bet tad Žabēra ar dvām labām izspēlēm jau nokļūst vadībā ar 40-30. Ostapenko tad divreiz panāk "vienādi". Ostapenko labi saīsina un tiek pie breikbumbas. Žabēra ar dubultkļūdu uzdāvina geimuPēc neveiksmīgām izspēlēm Ostapenko sākusi vairāk runāt, kas nav laba zīme.
Ostapenko - Žabēra 4-6, 2-2Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko serves geimā tenisistēm ilgākas izspēles, kurās abas atkal uzvar pamīšus. Žabēra brinumaini "izvelk" vienu izspēli, tad Ostapenko izsit autā - breikbumba pretiniecei. Žabēra, uzņemot servi, trāpa pa trosi un bumbiņa knapi pārveļas Latvijas tenisistes pusē... Sāpīgs moments Ostapenko.https://twitter.com/WTA/status/1319233043698053123
Ostapenko - Žabēra 4-6, 2-1Ostapenko lauž pretinieces serves geimuNedrošs sniegums Žabēras izpildījumā, ko cenšas izmantot Ostapenko. Latvijas tenisiste tiek pie breikbumbas un pēc labi uzņemtas serves uzvar geimu!
Ostapenko - Žabēra 4-6, 1-1Abas tenisistes turpina rādīt labu un arī viltīgu tenisu - saīsinātie sitieni, sitieni pretkustībā. Pamīšus tenistes uzvar izspēles, tad gan Ostapenko uzvar divas izspēles pēckārtas un uzvar geimuhttps://twitter.com/WTA/status/1319231955142021120
Ostapenko - Žabēra 4-6, 0-1Ostapenko uzvar pirmo izspēli otrajā setā, bet tad Žabēra savā serves geimā uzvar četras izspēles pēc kārtas.
Sākas 2. sets
Jeļena Ostapenko - Onsa Žabēra 4-6Ostapenko zaudē serves geimu un pirmo setuTunisijas tenisiste lieliski aizvada Ostapenko serves geimu, tiek līdz bumbiņām grūtās situācijās un panāk 0-40 jeb trīskāršo setbumbu. Pirmo Ostapenko uzmanīgi atspēlē, sagaidot pretinieces kļūdu. Tad gan Ostapenko iesit tīklā... Zaudēts sets.https://twitter.com/WTA/status/1319228769735852033
Ostapenko - Žabēra 4-5Žabēra viegli panāk 30-0 un tad viņai pēc ilgāka laika sanāk perfekts saīsinātais. Tad vēl viena laba izspēle no Žabēras un viņa uzvar "sausā" serves geimu.
Ostapenko - Žabēra 4-4Arī Ostapenko droši sāk serves geimu, viegli panākot 30-0. Tad gan seko divas kļūdas un jau 30-30. Ostapenko uzvar svarīgu izspēli, bet tad pieļauj dubultkļūdu. Žabēra izsit autā, tad Tunisijas tenisistei nesanāk saīsinātais.
Ostapenko - Žabēra 3-4Žabēra sausā uzvar serves geimu
Ostapenko - Žabēra 3-3Ostapenko labas serves pēc uzvarēta pretinieces serves geima. Latvijas tenisiste šķietami viegli panāk 40-0. Ostapenko veiksmīgi uzvar geimu - bumbiņa trāpa pa trosi un pārveļas pretinieces pusē.
Ostapenko - Žabēra 2-3Ostapenko lauž pretinieces serves geimuOstapenko rāda labu sniegumu, bet Žabēra geima sākumā ir vēl labāka. Ar neērtiem, neprognozējamiem sitieniem Žabēra panāk 40-15, bet tad Ostapenko aizskrien līdz saīsinātajam un vēlāk arī panāk 40-40. Žabēra iesit tīklā - breikbumba Ostapenko. Žabēra ar saīsināto atspēlē breikbumbu. Ostapenko izsit autā, bet seko Žabēras pirmā dubultkļūda mačā. Ostapenko teicami pa diagonāli uzņem servi , bet arī šo breikbumbu neizdodas uzvarēt. Žabēra pieļauj otro dubultkļūdu īsā laikā, tad viņa iesit tīklā - Ostapenko lauž pretinieces serves geimu!https://twitter.com/WTA/status/1319223545730273282
Ostapenko - Žabēra 1-3Ostapenko zaudē serves geimuŽabēra tiek līdz bumbiņai pēc agresīviem Ostapenko uzbrukumiem un ar sitienu pa līniju uzvar pirmo izspēli. Seko kļūda un dubultkļūda no Ostapenko - trīskāršā breikbumba Tunisijas spēlētājai. Žabēra teicami uzņem servi ar sitienu pa diagonāli un uzvar geimu
Ostapenko - Žabēra 1-2Ostapenko lauž pretinieces serves geimuŽabēra ar saīsinātajiem sitieniem un eisu panāk 40-0. Tunisijas tenisiste pieļauj kļūdu "slice" sitienā, tad izsit autā (40-30). Ostapenko ar agresīvi uzņemtu servi panāk arī 40-40. Ostapenko ar izcilu sitienu pa diagonāli tiek pie breikbumbas, tad sagaida arī pretinieces kļūdu - ātri atgūts breiks!https://twitter.com/WTA/status/1319221339018817538
Ostapenko - Žabēra 0-2Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko cenšas uzspiest ātru spēli. Agresīvi uzbrukumi ļauj panākt 30-15, pēc tam gan seko kļūda (iesita tīklā). Spēcīga serve (40-30), kurai seko gan kļūda bekhendā. Pēc dubultkļūdas Žabērai pirmā breikbumba spēlē. Žabēra labi uzņem Ostapenko otro servi un lauž pretinieces serves geimu
Ostapenko - Žabēra 0-1Žabēra pārliecinoši sāk maču, savā serves geimā ar labām servēm pretiniecei atdodot tikai vienu izspēli
Spēle sākusies
Abas tenisistes iepriekš savā starpā tikušās vienreiz, Polijas pilsētā Sobotā notiekošā ITF 75 000 sērijas vienspēļu turnīra ceturtdaļfinālā ar 6-3, 6-4 uzvarot Latvijas tenisistei.Ostapenko WTA rangā ieņem 44.vietu, bet Žabēra rangā ir 32.vietā.https://twitter.com/Best4SportTV/status/1319218825997488129
Vakar Ostapenko aizvadīja izcilu maču pret Petru Martiču. Ja Ostapenko rāda šādu sniegumu, viņa ir neapturama.https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/ostapenko-turniru-ostrava-turpina-pret-tunisieti-zaberu.d?id=52584413
Jeļena Ostapenko vakar vakarā aizvadīja Ostaravas turnīra pirmās kārtas spēli, bet tagad jau sāks nākamo maču - pret Tunisijas tenisisti Onsu Žabēru.