Ostapenko daudz kļūdās un izstājas no 'Australian Open'

Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko ceturtdien, 23. janvārī, Melburnā nespēja pārvarēt sezonas pirmā "Grand Slam" turnīra - Austrālijas atklātā čempionāta - otro kārtu, ar 5-7, 5-7 piekāpjoties sacensību sestajam numuram Belindai Benčičai no Šveices.

Ostapenko mačā pieļāva 37 kļūdas, kamēr pretiniece - 22. Abasa tenisistes gan izcēlās diezgan līdzīgi dubultkļūdās: Ostapenko pieļāva deviņas, bet pretiniece astoņas.

Ostapenko spēles sākumā divreiz zaudēja serves geimu, bet tad uzvarēja četrus geimus pēc kārtas. Seta galotnē Ostapenko vēlreiz zaudēja serves geimu un šoreiz nespēja izglābties.

Otrajā setā Ostapenko ātri lauza pretinieces servi, panāca 5-2, bet tad zaudēja piecus geimus pēc kārtas, izstājoties no sezonas pirmā "Grand Slam" turnīra.

Australian Open: Jeļena Ostapenko - Belinda Benčiča
Jau drīz savu spēli sāks Ernests Gubis, bet par šo maču informēsim atsevišķā teksta tiešraidē portālā "Delfi".https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/australian-open-ernests-gulbis-aljazs-bedene-teksta-tiesraide.d?id=51820633
Jeļena Ostapenko - Belinda Benčiča 5-7, 5-7Ostapenko zaudē maču un izstājas no Australian OpenOstapenko izsit autā geima pirmajā izspēlē, tad viņai izspēlē padodas divi perfekti sitieni pa līniju (15-15). Benčičai sanāk eiss, tad ar spēcīgu servi šveiciete tiek pie dubultās mačbumbas. Benčiča uzvar maču ar eisu.
Ostapenko - Benčiča 5-7, 5-6Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko agresīvs forhends dod punktu pirmajā izspēlē, bet tad viņa neveiksmīgi nospēlē pie tīkla (15-15). Benčičai sanāk labs bekhends (15-30), bet Ostapenko atbild ar bekhendu pa līniju (30-30). Ostapenko ar dubultkļūdu uzdāvina pretiniecei breikbumbu, kas šajā gadījumā ir tā sauktā slēptā mačbumba. Ostapenko izsit autā un zaudē serves geimu.
Ostapenko - Benčiča 5-7, 5-5Ostapenko izsit autā, tad vēl viens neprecīzs sitiens (30-0). Benčičai padodas laba serve. Šveiciete iesit tīklā (40-15), bet pēc labas serves izlīdzina spēles gaitu setā.
Ostapenko - Benčiča 5-7, 5-4Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko ar labu servi iesāk geimu, bet pieļauj septītodubultkļūdu spēlē. Benčiča ar forhendu pa diagonāli panāk 15-30. Ostapenko svarīgā brīdī padodas spēcīga serve, taču labā situācijā pēc tam pamanās izsist autā (30-40). Ostapenko zaudē serves geimu ar astoto dubultkļūdu
Ostapenko - Benčiča 5-7, 5-3Benčiča geimu sāk ar astoto dubultkļūdu. Ostapenko nesanāk labi uzņemt servi (15-15), bet tad teicamā izspēlē izvelk vairākas bumbiņas un ar forhendu izpelnās aplausus Margaretas Kortas kortā. Benčičai padodas laba serve (30-30). Ostapenko centās agaresīvi uzņemt servi, bet kļūdījās (40-30). Benčiča uzvar geimu ar forhendu pēc labas serves
Ostapenko - Benčiča 5-7, 5-2Ostapenko pacietīgā izspēlē panāk pretinieces kļūdu, tad ar forhendu panāk 30-0. Ostapenko pieļauj kļūdu (30-15), bet ar perfektu sitienu pretkustībā tiek pie 40-15. Ostapenko sasteidz sitienu pie tīkla, bet ar eisu uzvar geimu
Ostapenko - Benčiča 5-7, 4-2Benčičai labs uzbrukums geima sākumā. Ostapenko pieļauj kļūdu (30-0), pēc kā Benčiča ar labu servi panāk 40-0. Ostapenko paņem vienu punktu ar teicamu bekhendu, bet tad Benčiča uzvar geimu pēc Ostapenko kļūdas.
Ostapenko - Benčiča 5-7, 4-1Ostapenko geimu sāk ar sesto dubultkļūdu mačā, bet ar servi ātri gūst punktu. Tad Benčičai labs uzbrukums, uz ko Ostapenko atbild ar spēcīgu servi. Ostapenko panāk 40-30 un ar eisu otrajā servē uzvar geimu
Ostapenko - Benčiča 5-7, 3-1Ostapenko lauž pretinieces serves geimuBenčiča pēc labas serves uzvar pirmo izspēli, bet tad viņai sestā dubultkļūda mačā. Ostapenko pieļauj kļūdu, bet uzreiz viņai padodas labi uzņemt servi (30-30). Benčiča panāk 40-30, bet Ostapenko agresīvi uzņemta serve neļauj pretiniecei vēl uzvarēt geimu. Ar spēcīgu servi Benčiča tiek pie "vairāk". Ostapenko padodas labs uzbrukums, bet izcils forhends pa līniju dod Ostapenko breikbumbu. Benčičai kārtējā dubultkļūda un zaudēts serves geims.
Ostapenko - Benčiča 5-7, 2-1Ostapenko skaistā izspēlē izmāna pretinieci pie tīkla un šoreiz uzvar punktu. Vēlāk Ostapenko ar drošu spēli panāk 40-15, tad pieļauj vienu kļūdu, bet uzvar serves geimu ar spēcīgu forhendu
Ostapeko - Benčiča 5-7, 1-1Ostapenko lauž pretinieces serves geimuOstapenko panāk 0-30, bet tad uzskata, ka Benčiča izsitusi autā. Video atkārtojumā redzams, ka bumbiņa aizskar līniju (15-30). Benčiča izlīdzina geima gaitu (30-30), bet Ostapenko tiek pie breikbumbas. Ostapenko "izvelk" grūtu bumbiņu un tiek atalgota ar pretinieces kļūdu
Ostapenko - Benčiča 5-7, 0-1Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko nepārliecinoši sāk otro setu. Kļūdas (arī viena dubultkļūda) palīdz pretiniecei tikt pie 40-40, tad pēc Ostapenko kļūdas jau breikbumba seta sākumā. Benčičai labi atvaira Ostapenko uzbrukumus un lauž Latvijas tenisistes serves geimu
Lai gan Melburnā nelīst, rīkotāji vēl nav spējuši savest kārtībā atvērtos kortus, jo lietusgāzes ir atnesušas arī pelnus no milzīgo ugunsgrēku skartajiem rajoniem. Tāpēc pārējos kortos (izņemot trīs galvenos, kuri bija aizvērti) spēles sāksies ne ātrāk par pulksten 4:00 pēc Latvijas laikā.Tātad arī Gulbja spēle nebūs ātrāk par pulksten 4:00.
Jeļena Ostapenko - Belinda Benčiča 5-7Ostapenko zaudē pirmo setuOstapenko geimu sāk ar skaistu izspēli, ko uzvar ar forhendu. Benčičai sanāk eiss, tad vēl arī spēcīga serve (30-15). Pēc Ostapenko agresīva sitiena Benčiča trāpa tīklā (30-30). Pretinieces dubultkļūda dod Ostapenko breikbumbu. Ostapenko neizmanto dāvanu un iesit tīklā. Tad Ostapenko ļoti neprecīzs bekhends dod pretiniecei setbumbu. Benčiča izsit autā, bet tad Ostapenko izmāna pretinieci pie tīkla, bet neapspēlē šveicieti - Benčičai otrā setbumba. To viņa izmanto ar forhendu pa diagonāli
Ostapenko - Benčiča 5-6Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko atkal sākusi vairāk kļūdīties, palīdzot Benčičai tikt pie dubultās breikbumbas (15-40). Tad izsit autā un atkal zaudē serves geimu.Benčiča atkal serves geimā varēs sev nodrošināt uzvaru setā. Vai to pieļaus Ostapenko?
Ostapenko - Benčiča 5-5Ostapenko lauž pretinieces serves geimuBenčiča sāk ar kļūdu, tad viņa iesit tīklā. Benčičai grūtā situācijā sanāk labs sitiens pa diagonāli (15-30), tad ar servi panāk 30-30. Ostapenko atbild ar sitienu pretkustībā un tiekpie breikbumbas (30-40). Benčiča iesit tīklā un Ostapenko neļauj vēl pretiniecei uzvarēt setu.
Ostapenko - Benčiča 4-5Ostapenko zaude serves geimuOstapenko geimu sāk ar dubultkļūdu, tad iesit tīklā (0-30). Benčiča labi uzņem Ostapenko otro servi un tiek pie trīskāršās breikbumbas (0-40). Ostapenko izsit autā un zaudē serves geimu.Šveiciete tagad serves geimā var uzvarēt pirmo setu
Ostapenko - Benčiča 4-4Benčiča panāk 40-0. Vienu punktu Ostapenko atspēlē, bet tad Benčiča droši nospēlē pie tīkla.https://twitter.com/AustralianOpen/status/1220145008730230790
Ostapenko - Benčiča 4-3Ostapenko geimu sāka ar dubultkļūdu, tad ar servi un eisu panāca 30-15, bet Benčiča tiek pie 30-30. Ostapenko tad ar eisu panāk 40-30 un ar forhendu uzvar geimu. Ostapenko uzvarējusi četrus geimus pēc kārtas!
Ostapenko - Benčiča 3-3Ostapenko lauž pretinieces serves geimuBenčiča serves geimu sāk ar savu otro dubultkļūdu. Nākamajā izspēlē šveiciete precīzi trāpa sitienu pa līniju. Ostapenko tīri uzvar izspēli un panāk 15-30. Benčiča ar vēl vienu dubultkļūdu uzdāvina Ostapenko dubulto breikbumbu. Ostapenko iesit tīklā (30-40), tad Benčiča atspēlē otro breikbumbu. Ostapenko panāk vel venu breikbumbu un šoreiz to izmanto.
Ostapenko - Benčiča 2-3Ostapenko padodas laba otrā serve, tad viņa skaistu izspēli noslēdz ar sitienu pie tīkla, pēc kā skaļi iekliedzas, lai sevi uzmundrinātu. Ar labu servi Ostapenko panāk 40-0 un ar teicamu bekhendu uzvar geimu.Ostapenko pēc diezgan bāliem pirmajiem geimiem lieliski aizvadījusi nākamos divus, dominējot kortā.https://twitter.com/AustralianOpen/status/1220141543983591424
Ostapenko - Benčiča 1-3Ostapenko lauž pretinieces serves geimuBenčiča serves geimu sāk ar kļūdu, tad pieļauj dubultkļūdu (0-30). Ostapenko ar forhendu pa līniju panāk trīskāršo breikbumbu. Benčičai sanāk divas labas pirmās serves (30-40). Tad Ostapenko panāk pretinieces kļūdu un vienu breiku atgūst
Australian Open rīkotāji pazinojuši, ka citos kortos spēles sāksies vel vēlāk - ne ātrāk par 3:30 pēc Latvijas laika. Tas nozīmē, ka Gulbja faniem vēl jāpagaida.
Ostapenko - Benčiča 0-3Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko uzvar pirmās izspēles serves geimā, bet tad Benčičai sanāk labi uzņemt servi ar sitienu pa līniju. Ostapenko tīri uzvar izspēli pēc labas serves. Benčiča saasina cīņu geimā (40-30), tad Ostapenko pieļauj nu jau kartējo kļūdu (40-40). Ostapenko sanāk ass, negaidīts forhends pa diagonāli, bet Benčiča nākamajā izspēlē uzvar ar izgājienu pie tīkla. Ostapenko izsit autā un breikbumba pretiniecei. Ostapenko pieļauj otro dubultkļūdu spēlē un zaudē vēl vienu serves geimu
Ostapenko - Benčiča 0-2Benčiča daudz labāk iegājusi spēlē un ātri panāk 40-0. Tad šveiciete izsit autā, bet nākamajā izspēlē tīklā iesit Ostapenko.
Ostapenko - Benčiča 0-1Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko maču sāk ar dubultkļūdu, tad pieļauj divas kļūdas (0-40). Pirmo pretinieces breikbumbu Ostapenko atspēlē, bet pēc tam izsit autā.
Ostapenko - Benčiča. Spēle sākusiesOstapenko izvēlējās spēli sākt ar servi
Ostapenko un Benčiča iznākušas Margaretas Kortas kortā, bet Gulbja spēle tomēr kavēsies. Notikušo lietusgāžu dēļ pārējie korti vēl nav savesti kārtībā un tajos spēles sāksies ne ātrāk par pulksten 3 pēc Latvijas laika.https://twitter.com/AustralianOpen/status/1220132231932338176
Ostapenko WTA pasaules rangā ieņem 45.vietu, bet Benčiča ir septītā. Savā starpā tenisistes aizpērn oktobrī tikās Indianvelsas turnīra otrajā kārtā, kurā pārāka ar 6-4, 3-6, 6-1 bija Ostapenko.https://twitter.com/AustralianOpen/status/1220134355902685184
Gulbim šodien spēle pret slovēni Aljažu Bedeni. Tā paredzēta kortā nr19.
Melburnā pa nakti bijušas lietusgāzes un drošības nolūkos trīs galveno kortu jumti bija aizvērti. Ostapenko šodien tieši otrajā lielākajā kortā - Margaretas Kortas vārdā nosauktajā - sāk dienas spēles, tiekoties ar turnīra sesto numuru Belindu Benčiču.Pirms spēles kortu jumti atvērti, jo lietus netiek prognozēts.
Ernests Gulbis šorīt centīsies pirmo reizi karjerā iekļūt Australian Open trešajā kārtā. Otrās kārtas maču šorīt aizvada arī Jeļena Ostapenko.Abiem tenisistiem mači sāksies uzreiz pēc pulksten 2 pēc Latvijas laika.