Ostapenko dramatiskā cīņā 'US Open' pirmajā kārtā uzvar Petkoviču

Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko otrdien ASV atklātā tenisa čempionāta jeb "US Open" pirmās kārtas duelī dramatiskā cīņā ar 6-4, 4-6, 7-5 pārspēja vācieti Andrea Petkoviču.

Mačs iesākās ļoti līdzīgā cīņā, un abas tenisistes divreiz apmainījās ar breikiem. Neizšķirts rezultāts bija līdz 4-4, bet tad Ostapenko nosargāja savu servi un noslēgumā lauza pretinieces, uzvarot pirmo setu. Otrajā setā Ostapenko izvirzījās vadībā ar 3-0, taču Petkoviča rezultātu pēc tam izlīdzināja. Šoreiz vāciete seta galotni aizvadīja veiksmīgāk, un pie rezultāta 4-4 viņa lauza latvietes servi un ar labu servēšanu izlīdzināja mača rezultātu.

Izšķirošajā setā spriedze laukumā bija daudz lielāka, un tenisistes aizvadīja lieliskas izspēles. Ostapenko ātri izvirzījās vadībā ar breika pārsvaru, bet viņai vajadzēja pielietot lielas pūles, lai to noturētu. Ostapenko ieguva divas mačbumbas, bet Petkoviča to atspēlēja un pagarināja cīņu, panākot 5-5. Dramatiskā mača izskaņā Ostapenko 14. geimā tomēr pārvarēja pieredzējušās vācietes pretestību un guva smagu uzvaru. Spēle ilga divas stundas un 17 minūtes.

Otrajā kārtā Ostapenko spēkosies ar Teilori Taunsendu no ASV, kura WTA rangā ierindojas 73. vietā un kura savā pirmās kārtas cīņā ar 3-6, 6-4, 6-3 uzvarēja savu tautieti Amandu Aņisimovu.

Arī otrai Latvijas tenisistei Anastasijai Sevastovai pirmās kārtas pārvarēšanai bija jāaizvada trīs setu cīņa.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

US Open: Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča
Jeļena Ostapenko pēc spēles: "Šis bija neticami smags mačs. Man vajadzēja cīnīties par katru punktu. Es ļoti cienu Andrea, un man tiešām bija smagi. Karstums un mitrums radīja grūtības, bet ar to tiku galā."
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 6-4, 4-6, 7-5. Ostapenko uzvar maču. Ostapenko no labās izdarīja pārāk spēcīgu sitienu, bet nākamajā izspēlē Petkoviča trāpīja tīklā. Petkoviča devās pie tīkla, bet Ostapenko pa diagonāli sita viņai bumbiņu garām. Vācijas sportiste atbildēja ar labu sitienu pie tīkla, savukārt nākamajā garajā izspēlē Ostapenko neizdevās trāpīt uzbrukumu. Petkoviča pieļāva dubultkļūdu un rezultāts kļuva 40:40, tomēr viņa ar perfektu trāpījumu laukuma stūrī panāca rezultātu "vairāk". Ostapenko ar ceturto spēcīgo uzbrukuma sitienu izspēlē atjaunoja neizšķirtu, bet tad latviete knapi, knapi trāpīja pa līniju, iegūstot breikbumbu. Nākamās serves uzņemšana neizdevās Latvijas tenisistei. Ostapenko guva punktu skrējienā ar sitienu no labās pa diagonāli, atkal iegūst mačbumbu. Petkoviča sita tīklā, un Ostapenko izcīnīja smagu uzvaru.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 6-4, 4-6, 6-5Ostapenko dzenāja pretinieci pa gala līniju, līdz Petkovičai neizdevās atvairīt sitienu. Tad arī Ostapenko nācās strādāt aizsardzībā, un arī šoreiz uzbrūkošā tenisiste bija pārāka. Cīņa turpinājās ļoti līdzīgi un saspringti, abām tenisistēm apmainoties ar punktu guvumiem. Tad Ostapenko sita tīklā, dodot Petkovičai breikbumbu. Ar servi viņa panāca 40:40, tomēr tad rīdziniece sita pārāk spēcīgi. Petkovičai neizdevās arī šo iespēju realizēt, kad Ostapenko pēc asiem uzbrukumiem devās pie tīkla un viegli sita bumbiņu pretinieces laukumā. Ostapenko labi servēja un panāca rezultātu "vairāk", bet tad viņa nodzenāja pretinieci pa gala līniju un guva "tīru" punktu.
Spēle ilgst jau divas stundas un divas minūtes.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 6-4, 4-6, 5-5Īsās izspēlēs Ostapenko vispirms guva punktu, bet tad divreiz zaudēja. Garākā izspēlē viņa sita tīklā, bet noslēgumā neveiksmīgi uzņēma servi.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 6-4, 4-6, 5-4. Ostapenko zaudē serves geimu. Ostapenko izpildīja "eisu" ar otro servi, tad Petkoviča uzņemšanā sita ārpus laukuma. Vācijas tenisistei punktu izdevās atgūt ar sitienu pa diagonāli, tomēr tam sekoja trāpījums tīklā. Ostapenko ieguva divas mačbumbas, tomēr pirmo neizdevās realizēt, jo pretiniece spēja atvairīt visus uzbrukumus. Tad Petkovičai paveicās, kad bumbiņa trāpīja pa tīkla augšpusi un pārlēca pāri, tādējādi Ostapenko netika pie ērta sitiena. Ostapenko pēc tam pieļāva dubultkļūdu, kas Petkovičai deva breikbumbu. Vāciete atkal darbojās veiksmīgi, un panāca, ka Ostapenko sitiens pa līniju trāpa tīklā.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 6-4, 4-6, 5-3Petkovičas serves geimā rezultāts ātri kļuva 30:30, bet tad Ostapenko izsita ārpus laukuma. Latvijas tenisistei neizdevās trāpīt pa bumbiņu, kad vāciete to pārcēla viņai pāri, un Petkoviča nosargāja servi.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 6-4, 4-6, 5-2Ostapenko apspēlēja pretinieci, sitot precīzi, kad viņa bija pretkustībā. Latvijas tenisiste no kreisās trāpīja tīklā, tomēr atkal agresīvs uzbrukums deva punktu. Petkoviča trāpīja tīklā divās epizodēs pēc kārtas.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 6-4, 4-6, 4-2Ostapenko devās tuvāk tīklam un sita gar sāna līniju, bet pavisam nedaudz pa spēcīgu. Tad viņa netrāpīja laukumā pa diagonāli, un arī turpinājumā uzbrukumi neizdevās. "Sausā" zaudēts geims.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 6-4, 4-6, 4-1Ostapenko labas epizodes mijās ar neveiksmīgu servēšanu, taču viņa panāca rezultātu 30:15. Tad Petkovičai atkal nācās atvairīt uzbrukumus, tomēr divās epizodēs pēc kārtas to neizdevās izdarīt.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 6-4, 4-6, 3-1. Ostapenko lauž pretinieces servi. Spriedze laukumā tikai pieauga, un tenisistes apmainījās ar ātri gūtiem punktiem. Petkoviča turpinājumā netrāpīja laukumā, bet reabilitējās ar "eisu". Ostapenko serves uzņemšanā izdarīja sitienu pa diagonāli, un pretiniece ar to netika galā. Ostapenko breikbumbu atkal realizēja pēc Petkovičas dubultkļūdas.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 6-4, 4-6, 2-1. Ostapenko zaudē serves geimu.Ostapenko zaudēja pirmo punktu īsā izspēlē, bet tad viņa aktīvi izdarīja uzbrukuma sitienus, līdz uzlauza pretinieces aizsardzību. Latvijas sportiste no kreisās centās trāpīt laukuma stūrī, bet bumbiņa izgriezās ārā no laukuma. Ostapenko izlīdzināja rezultātu ar vēl vienu uzbrukumu sēriju, bet pēc tam netrāpīja laukumā, dodot Petkovičai breika iespēju. Vāciete izpildīja viltīgu sitienu, kuru Ostapenko neizdevās veiksmīgi uzņemt.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 6-4, 4-6, 2-0. Ostapenko lauž pretinieces servi.Petkovičai neizdevās trāpīt laukumā aizsardzības sitienu pēc Ostapenko uzbrukuma, bet arī latviete nākamajās epizodēs sita pārāk spēcīgi. Viņa panāca 30:30 ar sitienu pa sāna līniju no labās, bet tad ieguva breika iespēju, kad devās tuvāk tīklam un trieca bumbiņu laukumā. Petkoviča pieļāva dubultkļūdu, kas ļāva Ostapenko nostiprināt vadību trešajā setā.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 6-4, 4-6, 1-0Ostapenko guva pirmos divus punktus ar servēm, bet 40:0 viņa panāca ar bekhenda sitienu laukuma stūrī. Viņas nākamais sitienos no labas atdūrās tīklā, bet pēc tam agresīvais uzbrukums ļāva noslēgt geimu.
Sākas 3. sets.
Pirms trešā seta tenisistēm ir mazs pārtraukums, lai atveldzētos no lielā karstuma.
Otrā seta statistika:
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 6-4, 4-6. Ostapenko zaudē 2. setu. Pēc zaudēta pirmā punkta Ostapenko lieliski darbojās uzbrukumā, tomēr  Petkovičai ilgstoši izdevās darboties aizsardzībā. Epizodē noslēdzās latvietes punktu, taču tam sekoja Ostapenko kļūda sitienā no savas laukuma puses vidus. Garā un aizraujošā izspēlē Ostapenko guva punktu ar sitienu no kreisās, bet tad viņa netika galā ar serves uzņemšanu. Pirmo setbumbu Petkoviča realizēja ar "eisu".
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 6-4, 4-5. Ostapenko zaudē serves geimu.Ostapenko netrāpīja bekhenda sitienu, bet tad pieļāva dubultkļūdu. Nākamajā epizodē viņa devās pie tīkla un panāca 15:30, tomēr viņa sita tīklā nākamajā izspēlē, dodot pretiniece divas breika iespējas. Pirmo viņa atspēlēja, bet pēc tam Petkovičai izdevās lielisks uzbrukums serves uzņemšanā.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 6-4, 4-4Petkoviča "sausā" uzvarēja serves geimu. Gara izspēle bija tika pēdējā, un Ostapenko neizdevās precīzs uzbrukums.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 6-4, 4-3Ostapenko serves geimu sāka ar diviem "tīri" gūtiem punktiem, bet pēc tam viņa lieliski servēja. Petkoviča punktu atspēlēja ar precīzu uzbrukumu serves uzņemšanā pa sāna līniju, bet vēl viena laba serve Latvijas tenisistes izpildījumā ļāva uzvarēt geimu.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 6-4, 3-3Ostapenko sarežģītā situācijā sita bumbiņu no gaisa un trāpīja laukuma stūrī. Tad viņa zaudēja nākamos trīs punktus pēc neprecīziem sitieniem, bet Petkoviča ar "eisu" izlīdzināja rezultātu otrajā setā.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 6-4, 3-2. Ostapenko zaudē serves geimu.Ostapenko serves geimā atkal darbojās ne pārāk veiksmīgi un nonāca iedzinējos ar 15:40. Viņa no labās sita ārpus laukuma, zaudējot serves geimu.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 6-4, 3-1Saraustītā geimā Petkoviča pie rezultāta 30:30 guva punktus un nosargāja savu servi.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 6-4, 3-0Petkoviča apņēmīgi sāka geimu, gūstot divus punktus pēc kārtas. Ostapenko uzreiz atspēlējās, izpildot labas serves. Vācijas tenisiste ieguva breikbumbu, kad Ostapenko pieļāva dubultkļūdu, tomēr latviete ar spēcīgu servi panāca 40:40. Ostapenko ar savu agresīvo uzbrukumu nodzenāja pretinieci, kura sita tīklā. Noslēgumā viņa ar servi noslēdza geimu.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 6-4, 2-0. Ostapenko lauž pretinieces servi.Petkoviča devās pie tīkla, bet Ostapenko to pamanīja uz izdarīja labu sitienu. Latvijas sportiste turpināja ļoti precīzu bekhenda sitienu laukuma stūrī, savukārt pēc tam vāciete pieļāva dubultkļūdu. Ostapenko ieguva trīs breikbumbas, no kurām pirmo Petkoviča atspēlēja ar "eisu", tomēr otrajā epizodē Ostapenko atkal guva "tīru" punktu serves uzņemšanā.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 6-4, 1-0Ostapenko setu sāka ar netveramas serves izpildīšanu, bet tam sekoja uzbrukumu sērija, ar ko vāciete netika galā. Petkoviča turpinājumā sodīja Ostapenko par vāju otro servi, tomēr pēc tam no labās netrāpīja sitienu pa diagonāli. Ostapenko neērti atvairīja pretinieces sitienu, un tad pati Petkoviča netrāpīja laukumā.
Sākas 2. sets.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 6-4. Ostapenko uzvar 1. setu.Ostapenko pie pretinieces serves izvirzījās vadībā ar 30:0, un ar bekhenda sitienu no kreisās viņa panāca trīskāršo setbumbu. Petkoviča ar dubultkļūdu noslēdza pirmo setu.
Pirmā seta statistika:
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 5-4Ostapenko pieļāva jau sesto dubultkļūdu spēlē, bet nākamajā izspēlē viņa trāpīja tīklā. Petkoviča pēc tam serves uzņemšanā divas reizes pēc kārtas nedabūja bumbiņu pāri savai laukuma pusei, bet tad viņa izspēlēja labu kombināciju, kurā noslēdzošais sitiens tomēr bija neprecīzs. Ostapenko trāpīja tīklā, rezultātam kļūstot 40:40. Ostapenko panāca rezultātu vairāk ar asu sitienu no kreisās, bet noslēgumā Petkoviča sita tīklā.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 4-4Ar pārliecinošu servēšanu Petkoviča panāca 40:15, bet precīzi trāpīts uzbrukums laukuma stūrī deva punktu Ostapenko. Aizķerties šajā geimā latvietei neizdevās, jo nākamajā uzņemšanā bumbiņa atdūrās tīklā.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 4-3Petkovičas aizsardzības sitiens izgriezās ārpus laukuma, bet pēc tam viņa precīzi uzbruka no labās serves uzņemšanā. Petkovičai pēc tam neizdevās nākamais sitiens, Ostapenko zaudēja punktu ar dubultkļūdu, tomēr viņa panāca 40:30 ar ļoti precīzi bekhendu gar sāna līniju. Latvijas tenisistei servēšana sagādāja problēmas, un tika pieļauta vēl viena dubultkļūda. Nākamajās epizodēs Ostapenko ar savu agresivitāti guva punktus un atguva vadību mačā.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 3-3. Ostapenko lauž pretinieces servi.Ostapenko netrāpīja forhenda sitienu, bet pēc tam viņa labi trāpīja pa gala līniju, panākot Petkovičas sitienu tīklā. Pēc tam Latvijas tenisistei neizdevās sitiens no kreisās, par ko pati bija sašutusi. Tad Petkoviča nedaudz netrāpīja laukumā, un Ostapenko šo punktu guva pēc video atkārtojuma pieprasīšanas. Pēc tam viņa garā izspēlē no kreisās skaisti uzbruka pa diagonāli, gūstot "tīru" punktu un panākot breika iespēju. Petkoviča pieļāva dubultkļūdu noslēgumā.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 2-3. Ostapenko zaudē serves geimu.Arī nākamais geims iesākās ar īsām izspēlēm, bet tad Petkoviča ar precīzu bekhenda sitienu pa diagonāli panāca 30:15. Ostapenko pieļāva dubultkļūdu un deva pretiniecei divkāršo breikbumbu. Pirmo viņa atspēlēja ar "eisu", tomēr pēc tam Ostapenko pārāk spēcīgi sita no labās gar sāna līniju un netrāpīja laukumā.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 2-2Petkoviča pārliecinoši aizvadīja serves geimu. Ostapenko guva ātru pirmo punktu, bet pēc tam Vācijas pārstāve guva ātrus punktus.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 2-1Ostapenko pieļāva savu pirmo dubultkļūdu spēlē, bet tam sekoja gara izspēle, kurā latviete ieguva iniciatīvu, tomēr viņas uzbrukuma sitiena gar sāna līniju no labās izlidoja nedaudz ārpus laukuma. Viņa rezultātu geimā izlīdzināja ar divām labām servēm, bet tam sekoja divi teicami forhenda uzbrukumi.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 1-1. Ostapenko lauž pretinieces servi.Ostapenko ar lielāku jaudu izdarīja sitienus, tomēr atkal trāpīja tīklā. Pirmo punktu Latvijas sportiste guva pēc Petkovičas dubultkļūdas, bet nākamajā epizodē Vācijas pārstāve sita ārpus laukuma. Ostapenko agresīvi uzbruka nākamajā izspēlē, un Petkovičai neizdevās noturēt aizsardzību. Rīdziniece izmantoja pirmo breikbumbu, panākot pretinieces sitienu tīklā.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 0-1. Ostapenko zaudē serves geimu.Ostapenko pirmajās trīs izspēlēs izsita bumbiņu ārpus laukuma un nonāca iedzinējos ar 0:40. Pirmo geimu saglābt tā arī neizdevās, un nākamajā epizodē viņa sita tīklā.
Spēle sākusies. Ostapenko maču sāk ar servēšan.
Ostapenko pirms spēles: "Man patīk spēlēt lielajos kortos. Nespēju sagaidīt spēles sākumu un esmu sajūsmināta. Lai arī ārā ir karsts, mēs visi esam vienādās pozīcijās."
Petkovičas karjeras labākais sasniegums pasaules rangā ir devītajā vietā. "US Open" turnīrā viņai labākais rezultāts ir sasniegts ceturtdaļfināls
Ostapenko šajā mačā centīsies pārtraukt trīs zaudējumu sēriju. "US Open" turnīrā Ostapenko labākais sasniegums ir trešās kārtas sasniegšana, un to viņa paveica pērn.
Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko uzsāk 2018. gada "US Open" turnīru. Viņa šoreiz izlikta ar desmito numuru, un pirmajā kārtā spēkosies ar Vācijas sportisti Andrea Petkoviču, kura pasaules rangā ierindojas 91. pozīcijā. Abas tenisistes aizvadīs otro savstarpējo spēli, bet pirmajā spēlē Ostapenko uzvarēja, jo Petkoviča savainojuma dēļ nepabeidza spēli.