Ostapenko iztur 'amerikāņu kalniņus' un iekļūst 'Australian Open' trešajā kārtā

Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko trešdien, 19. janvārī, ar grūtībām pārvarēja "Australian Open" otro kārtu, trešo reizi karjerā Melburnā iekļūstot trešajā kārtā.

Otrās kārtas mačā Ostapenko divu stundu ilgā cīņā ar 4-6, 6-2, 6-4 pieveica amerikānieti Alisoni Riski. Par iekļūšanu trešajā kārtā Ostapenko nopelnījusi 180 000 Austrālijas dolāru un 130 ranga punktus, kas ļaus viņai WTA pasaules rangā pietuvoties TOP 20.

Tagad trešajā kārtā Ostapenko spēlēs pret turnīra ceturto numuru čehieti Barboru Krejčīkovu vai Ķīnas tenisisti Vanu Sjijui, kura Melburnā spēlē ar speciālo ielūgumu.

Ostapenko līdz šim divas reizes - 2017. un 2018. gadā - spēlējusi "Australian Open" trešajā kārtā, kas ir viņas labākais sasniegums sezonas pirmajā "Grand Slam" turnīrā. Pērn Ostapenko Melburnā apstājās jau pirmajā kārtā.

Otrās kārtas mačā pret ASV tenisisti Ostapenko sniegums atgādināja "amerikāņu kalniņus". Latvijas tenisiste ātri izvirzījās vadībā ar breiku 3-0, bet tad pajuka viņas spēles ritms. Savukārt Riske nostabilizēja savu sniegumu, īpaši servi, uzvarēja piecus geimus pēc kārtas un mirkli vēlāk uzvarēja arī pirmo setu ar 6-4.

Ostapenko pēc krituma pirmā seta otrajā daļā atguvās, pārņēma iniciatīvu, kas ļāva otrajā setā no 2-2 panākt 6-2. Ostapenko iesākto "skrējienu" turpināja izšķirošā seta sākumā, panākot vadību ar breiku 3-0. Tajā brīdī Ostapenko bija uzvarējusi septiņus geimus pēc kārtas.

Tomēr tad atkal sekoja kritums Ostapenko sniegumā, ko izmantoja Riske. Amerikāniete atspēlēja breiku, varēja arī izvirzīties vadībā ar breiku, bet pirmā seta notikumi neatkārtojās. Septītajā geimā Ostapenko atspēlēja dubulto breikbumbu, nosargāja serves geimu, bet tad desmitajā geimā izmantoja pretinieces "dāvanu". Serves geimā Riske bija vadībā ar 30-15, bet tad Ostapenko lieliski uzņēma servi. Riske pēc tam pieļāva kļūdu, bet spēle noslēdzās ar amerikānietes dubultkļūdu.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi.

Australian Open: Jeļena Ostapenko – Alisone Riske
Spēles statistika
Jeļena Ostapenko - Alisone Riske 4-6, 6-2, 6-4Ostapenko lauž pretinieces serves geimu un uzvar spēli!Riskei laba serve geima sākumā, bet seko amerikānietes kļūda (15-15). Ostapenko nesanāk labi uzņemt servi, tad gan viņai padodas teicams "return" sitiens (30-30). Riske izsit autā - mačbumba Ostapenko! Riske pieļauj dubultkļūdu, kas dod Ostapenko uzvaru spēlē!
Ostapenko - Riske 4-6, 6-2, 5-4Ostapenko zaudē pirmajā izspēlē, tad divās izspēlēs nodemonstrē augstākā līmeņa tenisu un panāk 30-15. Ostapenko agresīvi uzbrūk nākamajā izspēlē, taču pieļauj kļūdu (30-30). Ostapenko panāk 40-30, bet Riske atspēlējas (40-40). Ostapenko ar servi panāk "vairāk" un tad nodzenā pretinieci, uzvarot geimu!Trešajā, izšķirošajā setā tenisistes nespēlēs līdz divu geimu pārsvaram. Ja būs 6-6, sekos "tie break" līdz 10 punktiem vai divu punktu starpībai
Ostapenko - Riske 4-6, 6-2, 4-4Ostapenko divreiz kļūdās Riskes serves geima sākumā. Amerikānietei padodas laba serve (40-0). Riske iziet pie tīkla, bet to pamana Ostapenko un uzsit spēcīgāk, panākot pretinieces kļūdu. Ostapenko agresīvi uzņem servi un tas ļauj uzvarēt izspēli (40-30). Ostapenko kļūdās serves uzņemšanā, kas ļauj Riskei uzvarēt serves geimu
Ostapenko - Riske 4-6, 6-2, 4-3Ostapenko kļūdās forhendā, bet uzreiz reabilitējas ar skaistu forhendu pa diagonāli. Riske trāpa bekhendu pretkustībā (15-30). Ostapenko iesit tīklā - dubultā breikbumba amerikānietei. Ostapenko sanāk forhends pa līniju, pēc kā ilgākā izspēlē ar sitienu no gaisa panāk 40-40. Ostapenko panāk "vairāk" un tad Riske netrāpa atkal tukšā kvadrātā. Ostapenko izglābjas un nosargā serves geimu!
Ostapenko - Riske 4-6, 6-2, 3-3Riskei padodas labas serves, kas sanikno Ostapenko. Latvijas tenisistei tad sanāk labi uzņemt servi (30-15), pēc kā ar vēl vienu labu serves uzņemšanu izdodas panākt 30-30. Riskei sanāk laba serve, tad Ostapenko izsit autā. Ostapenko gan pārsteigta, ka automātiskā sistēma atkal fiksē autu, lai gan video atkārtojumā redzams izteikts auts.
Ostapenko - Riske 4-6, 6-2, 3-2Ostapenko zaudē serves geimuLabā situācijā Ostapenko pieļauj rupju kļūdu forhendā, tad kļūdās bekhendā (0-30). Riskei paveicas serves uzņemšanā, bumbiņa trāpa pa trosi un pārkrīt Ostapenko pusē (0-40) - trīs breikbumbas amerikānietei. Pirmo Ostapenko atspēlē ar perfektu izspēli un punktu izgājienā pie tīkla. Ostapenko padodas eiss (30-40), tad Riske iesit tīklā - atspēlēta trīskāršā breikbumba!Riske izsit autā, bet tad amerikānietei sanāk bekhends pa līniju. Ostapenko pieļauj dubultkļūdu un vēl viena breikbumba pretiniecei. Ostapenko izsit autā un zaudē serves geimu.Ostapenko pirmajā setā bija vadībā ar 3-0, bet zaudēja setu ar 4-6. Ceram, ka nebūs "deja vu".
Ostapenko - Riske 4-6, 6-2, 3-1Ostapenko ar daudzpusīgu izspēli sāk geimu, kļūdās Riske un jau 0-30. Ostapenko riskēja agresīvi uzņemt servi, bet kļūdās (15-30). Riske trāpa pa līniju, seko Ostapenko kļūda, pēc kā amerikāniete jau ir vadībā ar 40-30. Riskei padodas laba izspēle, kas ļauj uzvarēt serves geimu un pārtraukt Ostapenko veiksmīgo sēriju (Latvijas tenisiste uzvarēja septiņus geimus pēc kārtas).
Ostapenko - Riske 4-6, 6-2, 3-0Ostapenko spēlē pārliecinoši, serves geimā viegli panākot 40-0. Seko gan viena kļūda, neesot gatavi, ka Riske tik labi uzņems servi. Seko divas dubultkļūdas un jau 40-40. Ostapenko izsit autā un jau breikbumba pretiniecei. Ostapenko ar perfektu izspēli un forhendu atspēlē breikpunktu, tad panāk "vairāk" un ar teicamu bekhendu nosargā serves geimu, nostiprinoties vadībā.
Ostapenko - Riske 4-6, 6-2, 2-0Ostapenko lauž pretinieces serves geimuKortā atkal redzama tā Ostapenko, kas bija spēles sākumā. Agresīvs spēles stils bez kļūdām, kas liek pretiniecei kļūdīties. Ostapenko tiek pie dubultās breikbumbas un tad ar sitienu pa līniju lauž pretinieces serves geimuOstapenko uzvarējusi jau sešus geimus pēc kārtas!
Ostapenko - Riske 4-6, 6-2, 1-0Ostapenko vielgi panāk 30-0, tad zaudē divas izspēles. Ostapenko ar agresīvu uzbrukumu panāk 40-30. Nākamajā izspēlē Ostapenko iziet pie tīkla, bet atstāj brīvu korta "kvadrātu", ko - par laimi viņai - Riske neizmanto.
Ostapenko izšķirošo setu sāks ar servi. Vairākiem tenisistiem tas ir svarīgāk, jo, nosargājot savu servi, visu laiku var būt vadībā. Psiholoģiski tas dod vairāk pārliecības, uz tablo redzot vadību.
Otrā seta statistika
Jeļena Ostapenko - Alisone Riske 4-6, 6-2Ostapenko lauž pretinieces servi un uzvar otro setuOstapenko pārņēmusi iniciatīvu, panāk 0-30. Riske iesit tīklā - trīs set bumbas Ostapenko! Riske atspēlē pirmo setbumbu ar eisu, bet Ostapenko agresīvi uzņem servi un uzvar otro setu
Ostapenko - Riske 4-6, 5-2Ostapenko ar īsām izspēlēm panāk 40-0 un tad "sausā" uzvar serves geimu
Ostapenko - Riske 4-6, 4-2Ostapenko lauž pretinieces serves geimuRiske uzvar pirmo izspēli. Tad seko ilga izspēle ar sitieniem pa diagonāli un šajā "skrējienā" uzvar Ostapenko (15-15). Ostapenko paveicas serves uzņemšaā (bumbiņa trāpa pa līniju), kļūdās Riske - dubultā breikbumba Ostapenko! Ostapenko agresīvi uzņem servi un lauž pretinieces serves geimu!
Tiesnesei atkal nākas disciplinēt skatītājus. Daži pat izvēlas sēdēt uz trepēm, par ko aizrāda tiesnese, jo tas nav ļauts.
Ostapenko - Riske 4-6, 3-2Riskei kļūda bekhendā, tad Ostapenko sasteidz sitienu. Ostapenko iesit tīklā (15-30), bet tad seko beidzot agresīva izspēle Ostapenko izpildījumā, kas liek pretiniecei kļūdīties. Ostapenko ar labu servi panāk 40-30, tad ar sitienu pa līniju uzvar geimu.Lai nesarežģītu situāciju, Ostapenko vajadzētu paņemt tagad pretinieces serves geimu un neatlikt visu uz seta galotni, kas var izvērsties visādi.
Ostapenko - Riske 4-6, 2-2Riske nostabilizējusi pirmo servi un panāk 30-15. Ostapenko beidzot sanāk sitiens pa līniju (30-30). Riske uzreiz atbild ar divām labām servēm un uzvar geimu.
Ostapenko un Riskes spēle izsaukusi lielu interesi, pārtraukumos starp geimiem liela cilvēku staigāšana, kas neļauj tenisistēm normāli atsākt spēli. Tiesnesei ik pa laikam nākas aizrādīt skatītājiem, lai ieņem savas vietas.
Ostapenko - Riske 4-6, 2-1Riske kļūdās pirmajā izspēlē, Ostapenko - otrajā (15-15). Pie visām neveiksmēm Ostapenko otrajā izspēlē pie pirmās serves vēl bija "foot foul" (viņa pārkāpa līniju servējot).Tiesa, pēc šīs kļūdas Ostapenko nospēlēja droši, uzvarēja trīs izspēles un nosargāja serves geimu
Ostapenko - Riske 4-6, 1-1Ostapenko panāk pretinieces kļūdu, Riske atbild ar labu servi. Nākamajā izspēlē amerikāniete izglābjas grūtā situācijā, izpelnoties ovācijas. Ostapenko nedaudz izsit autā, pēc kā pieprasa video atkārtojumu, lai gan kortā ir automātiskā tiesāšanas sistēma (nav līnijtiesnešu). Ostapenko atspēlē vienu punktu, bet tad izsit autā
Ostapenko - Riske 4-6, 1-0Ostapenko cenšas atgūt spēles ritmu, kas ļautu pārņemt iniciatīvu. Ar daudzpusīgām izspēlēm, pieļaujot gan arī kļūdas, Ostapenko nosargā serves geimu
Sākas 2. sets
Pirmā seta statistika
Jeļena Ostapenko - Alisone Riske 4-6Ostapenko zaudē pirmo setuRiske uzvar pirmās divas izspēles, tad ilgākā izspēlē Ostapenko izsit autā. Trīs setbumbas Riskei! Ostapenko iesit tīklā un zaudē pirmo setu
Ostapenko spēle risinās sestajā pēc nozīmes un skatītāju skaita ziņā kortā, kur ir tribīnes. Un tribīnes ir pilnas!https://twitter.com/seany_sheep/status/1483643307096154113
Ostapenko - Riske 4-5Ostapenko ar kļūdu sāk serves geimu, tad Riske iesit tīklā. Amerikānietei kļūda sitienā no gala līnijas, bet tad viņa ar bekhendu panāk 30-30. Ostapenko labā situācijā iesit tīklā - setbumba amerikānietei. Riske netrāpa pa gala līniju (40-40). Riske pieļauj kļūdu, pēc tam Ostapenko ar tīri uzvarētu izspēli paņem serves geimu.
Ostapenko - Riske 3-5Ostapenko sākusi nervozēt un nespēj uzspiest savu spēles stilu, ko izmanto Riske, viegli panākot 40-0. Ar divrocīgo forhendu Riske uzvar geimu - piekto pēc kārtas.
Ostapenko pieļāvusi jau 12 kļūdas, lai gan spēles sākumā pretiniecei bija vairāk kļūdu. Tas arī alvenais iemesls, kādēļ pajukusi Ostapenko spēle.
Ostapenko - Riske 3-4Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko uzvar pirmo izspēli, tad seko kļūda, tad atkal laba serve (30-15). Riske pārsteidz Ostapenko ar labi uzņemtu servi pa diagonāli (30-30). Riske trāpa korta stūrī un tiek pie breikbumbas (30-40). Ostapenko trāpa pa tīkla trosi un bumbiņa izlido autā - zaudēts serves geims un ceturtais geims pēc kārtas...
Ostapenko - Riske 3-3Ostapenko turpina uzspiest savu agresīvo spēles stilu un tas dod panākumu pirmajā izspēlē. Riskei padodas laba serve (15-15). Ostapenko izsit autā, pēc kā Riske ar eisu panāk 40-15. Ostapenko nesanāk uzņemt labi servi, kas ļauj amerikānietei uzvarēt geimu.
Ostapenko - Riske 3-2Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko laba izspēle gima sākumā, seko kļūda saīsinātajā, bet tad Riske ilgākā izspēlē trāpa precīzi pa diagonāli. Ostapeko kļūdās bekhendā un divas breikbumbas pretiniecei (15-40). Pirmo Ostapenko atspēlē pēc pretinieces kļūdas, bet tad Ostapenko izsit autā un zaudē serves geimu
Ostapenko - Riske 3-1Ostapenko geimu sāk, izcili uzņemot pirmo servi, trāpot korta stūrī. Riskei negaidīti sanāk neparocīgs sitiens pie tīkla, kam ebija gatava Ostapenko (15-15). Ostapenko ar bekhendu tīri uzvar izspēli (15-30), bet tad viņai nesanāk bekhends pa līniju. Riskei padodas otrais eiss spēlē, tad Ostapenko izsit nedaudz aiz gala līnijas, kas ļauj amerikānietei nosargāt serves geimu.
Ostapenko - Riske 3-0Ļoti daudzpusīgs sniegums mača sākumā Ostapenko izpildījumā, Latvijas tenisiste uzspiedusi savu agresīvo spēles stilu un Riskei problēmas ar aizstāvēšanos (30-0). Ostapenko kļūdās saīsinātajā sitienā, bet nākamajā izspēlē ar spēcīgu servi panāk 40-15 un tad pēc serves uzvar geimu.
Ostapenko - Riske 2-0Ostapenko lauž pretinieces serves geimuOstapenko pirmajā izspēlē ar agresīvu spēli panāk pretinieces kļūdu, tad Riskei dubultkļūda (0-30). Ostapenko agresīvi uzņem otro servi un tiek pie trīs breikbumbām (0-40). Riske pirmo atspēlē ar eisu, tad amerikānietei sanāk vēl divas labas serves (40-40). Visās izspēlēs vienāda tendence - ar pirmo servi uzvar Riske, bet otro servi - Ostapenko. Riske pieļauj dubultkļūdu un tad Ostapenko pārtrauc šo tendenci, uzvarot izspēli pie Riskes pirmās serves. Breiks otrajā geimā!
Ostapenko - Riske 1-0Ostapenko skaisti uzvar pirmo izspēli, bet tad seko divas kļūdas (15-30). Latvijas tenisistei padodas laba otrā serve (30-30), tad ar spēcīgu pirmo servi viņa panāk 40-30. Vēl viena laba serve dod Ostapenko uzvaru pirmajā geimā
Spēle sākusiesOstapenko uzvarēja izlozi un spēli sāks ar servi
Tenisistes beigušas iesildīšanos, tūlīt sāksies spēle.
Ostapenko divas reizes - 2017. un 2018. gadā - Melburnā tikusi līdz trešajai kārtai, pirms gada apstājoties pirmajā kārtā. Ne reizi viņai nav izdevies tikt tālāk par treš kārtu.
Tenisistes iznākušas kortā un tagad iesildīsies. Spēle sāksies pēc nepilnām 10 minūtēm.
Ostapenko pirmajā kārtā zaudēja pirmo setu, bija problēmas ar spēli, bet pārvarēja kritumu sniegumā un uzvarēja Annu Karolīnu Šmīdlovu. Riske ar 6-2, 6-2 guva virsroku pār horvātieti Donnu Vekiču   https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/ostapenko-australian-open-pirmaja-karta-parvar-grutibas-un-izcina-uzvaru.d?id=53958889
WTA rangā šobrīd Ostapenko ieņem 27. vietu, bet turnīrā izlikta ar 26. numuru. Riske pasaules rangā ir 46. vietā.Abas tenisistes savā starpā tikušās vienu reizi, 2019. gadā US Open otrajā kārtā uzvaru ar 6-4, 6-3 svinot Ostapenko.
Jeļena Ostapenko šorīt pēc Latv ijas laika Melburnā centīsies sasniegt Australian Open trešo kārtu. Otrās kārtas spēlē viņas pretiniece ir amerikāniete Alisona Riske.Spēle sāksies ap 5:00.