Ostapenko kļūdām bagātā Baltijas derbijā zaudē Kontaveitai un izstājas no 'Australian Open'

Austrālijas atklātā tenisa čempionāta trešo kārtu piektdien, 19. janvārī, neizdevās pārvarēt Latvijas pirmajai raketei Jeļenai Ostapenko, kas Baltijas sportistu duelī piekāpās igaunietei Anetei Kontaveitai.

Kļūdām pārbagātā mačā gandrīz divu stundu cīņā Ostapenko, kura bija izlikta ar septīto numuru, piekāpās ar 3-6, 6-1, 3-6.

Pirmajā setā tenisistes pārsvarā uzvarēja pretinieces serves geimus un tikai reizi Kontaveita uzvarēja savu serves geimu, kas šoreiz bija izšķirošs. Igauniete uzvarēja kļūdām bagāto pirmo setu ar 6-3, bet pēc tā Ostapenko palūdza medicīnisko pārtraukumu.

Pārtraukumā Ostapenko kārtīgi tika noteipots kreisais augšstilbs, kas viņai sagādāja problēmas vairākas izspēlēs seta sākumā. Tomēr gūtais savainojums neliedza viņai stabilizēt spēli, un Ostapenko viegli panāca 5-0 savā labā. Pēc tam Ostapenko gan zaudēja serves geimu, tomēr uzreiz lauza pretinieces serves geimu un svinēja panākumu otrajā setā.

Izšķirošajā setā tenisistes atkal apmainījās breikiem un seta vidū rezultāts bija līdzīgs 3-3. Mača likteni izšķīra septītais geims, kas ilga vairāk nekā 12 minūtes. Šajā geimā vairākas reizes rezultāts bija "vienādi", Ostapenko atspēlēja četras breikbumbas, bet piekto iespēju izmantoja igauniete, izvirzoties vadībā setā ar 4-3. Pēc tam Kontaveita uzvarēja serves geimu, savukārt devītajā geimā lauza Ostapenko servi un guva uzvaru visā cīņā.

Tagad nākamajā kārtā Kontaveita tiksies ar spoānietu Karlu Suaresu Navaro, kas trešās kārtas mačā pieveica igaunieti Kaiu Kanepi. Savukārt Ostapenko pēc izkrišanas no "Australian Open" sevišķi nezaudēs vietu pasaules rangā, jo arī pērn Melburnā aizcīnījās līdz trešajai kārtai.

Australian Open: Jeļena Ostapenko - Anete Kontaveita
Jeļena Ostapenko - Anete Kontaveita 3-6, 6-1, 3-6Ostapenko zaudē serves geimu un mačuOstapenko uzvar pirmo izspēli, bet Kontaveita atkal agresīvi uzņem servi (15-15). Kontaveitai padodas sitiens pa diagonāli, kas ļauj panākt 15-30. Ostapenko kļūda dod dubulto mačbumbu pretiniecei. Ostapenko nesanāk sitiens, viņa trāpa tīklā, un izstājas no Australian open.
Ostapenko - Kontaveita 3-6, 6-1, 3-5Ostapenko teicama izspēle ļauj gūt pirmo punktu, bet seko kārtējā kļūda. Ostapenko nesanāk sitiens pa līniju, bet pēc tam Kontaveita ar eisu panāk 40-15. Tad Kontaveita nospēlē labi pie tīkla un pietuvojas uzvarai mačā
Ostapenko - Kontaveita 3-6, 6-1, 3-4Ostapenko zaudē savas serves geimu, kurš ilga vairak nekā 12 minūtesPirmajā izspēlē Kontaveita uzmin Ostapenko sitiena virzienu un uzvar izspēli ar forhendu. Ostapenko uzvar sekojošo izspēli, bet tad divas kļūdas Ostapenko, un dubiltā breikbumba pretiniecei. Ostapenko pēc šīs izspēles dusmās nomet raketi.Pirmo breikbumbu Ostapenko atspēlē un tad nodzenā pretinieci pa stūriem, panākot 40-40. Tad Ostapenko uzmin pretinieces sitienu, pēc kā igauniete kļūdās labā situācijā. Igauniete ar spēcīgu sitienu pa diagonāli uzņem Ostapenko otro servi ("vienādi"), tad Latvijas tenisistei atkal nesanāk pirmā serve un šo izspēli uzvar Kontaveita, tiekot pie trešā breikpunkta geimā. Seko fantastiska izspēle, kurā Kontaveita ar grūtībām izvilka vairākus sitienus, bet pēdējo vārdu izspēlē teica Ostapenko, atspēlējot breikbumbu.Ostapenko ar viltīgu servi un sekojošo sitienu pa diagonāli panāk "vairāk", bet atkal labi nospēlē Kontaveita ("vienādi"). Kontaveita kļūdās pie Ostapenko otrās serves. Un arī šoreiz lieliski nospēlē Kontaveita, turpinot ilgstošo serves geimu. Nākamajā izspēlē Ostapenko ar sitienu pa līniju panāk "vairāk", bet arī šoreiz nesanāk uzvarēt geimu - sesto reizi geimā "vienādi". Pēc Ostapenko kļūdas Kontaveita tiek pie ceturtās breikbumbas geimā, bet to atkal atspēlē Latvijas tenisiste. Ostapenko atkal uzdāvina pretiniecei breikbumbu, ko ar agresīvu serves uzņemšanu izmanto igauniete.
Ostapenko - Kontaveita 3-6, 6-1, 3-3Ostapenko kļūdas palīdz Kontaveitai tikt pie 40-0. Geimu igauniete uzvar ar eisu
Ostapenko - Kontaveita 3-6, 6-1, 3-2Pirmajā izspēlē Kontaveita palūdz atkārtojumu, kas apstiprina, ka soģi kļūdījušies. Pārspēlē Ostapenko uzvar ar spēcīgu servi, tad gan pati pieļauj kļūdu (15-15). Pēc Ostapenko ceturtās dubultkļūdas rezultāts klūst 15-30, bet Ostapenko svarīgā brīdī sanāk fantastisks sitiens pa līniju (30-30). Kontaveita izdevīgā situācijā pamanās rupji kļūdīties, bet pēc tam Ostapenko ar servi uzvar geimu
Kļūdām bagāts mačs. Ostapenko pieļāvusi 35 kļūdas, bet pretiniecei ir 24 kļūdas.
Ostapenko - Kontaveita 3-6, 6-1, 2-2Ostapenko lauž pretinieces serves geimuKontaveitas kļūdas (arī dubultkļūda) un Ostapenko teicams forhends grūtā situācijā ļauj tikt pie trīskāršās breikbumbas. Ostaenko nesanāk viltīgs saīsinātais sitiens (15-40), bet Kontaveita ar dubultkļūdu palīdz Ostapenko uzvarēt geimu
Ostapenko - Kontaveita 3-6, 6-1, 1-2Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko uzvar pirmo izspēli, bet tad pieļauj dubultkļūdu. Ostapenko nesanāk sitiens no gala līnijas, ko apliecina arī video atkārtojums. Perfekts sitiens pa līniju un 30-30. Tad vēl viens izcils Ostapenko forhends, kas ļauj panākt 40-30. Pēc Ostapenko otrās serves Kontaveita nospēlē negaidīti agresīvi un uzvar izspēli. Ostapenko kļūdās sitienā pie tīkla, raidot bumbiņu autā. Ostapenko kļūdās forhendā un zaudē serves geimu
Ostapenko - Kontaveita 3-6, 6-1, 1-1Kontaveita atbild ar drošu serves geimu, nezaudējot nevienu izspēli
Ostapenko - Kontaveita 3-6, 6-1, 1-0Ostapenko "sausā" uzvar savu serves geimu izšķirošā seta sākumā
Sākas 3. sets
Ostapenko - Kontaveita 3-6, 6-1Ostapenko uzvar 2. setuOstapenko divi forhendi ļauj panākt 0-30. Kontaveita panāk 30-30, bet tad divasd uzvarētas izspēles un uzvarēts sets
Ostapenko - Kontaveita 3-6, 5-1Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko dubultkļūda geima sākumā, tad kļūda bekhendā (0-30). Vienu punktu Ostapenko atspēlē, bet kārtējā kļūda un dubultā breikbumba pretiniecei. Abus breikpunktus Ostapenko atspēlē. Vel viena Ostaenko kļūda forhendā, seko vēl viena kļūda un zaudēts geims
Ostapenko - Kontaveita 3-6, 5-0Ostapenko lauž pretinieces serves geimuOstapenko acīmredzami vairs neskrien tik ātri un neraujas pēc sitneiem, kurus citas reizes cenšas paņemt. Tomēr droša, stabila spēle ļauj viņai panākt 30-30. Tad labā situācijā Ostapenko nesanāk bekhends pa līniju. Toties tad viņa perfekti uznem servi un izlīdzina rezultātu geimā. Kontaveitas kļūda ļauj Ostapenko tikt pie breikbumbas. Igauniete pieļauj dubultkļūdu un zaudē geimu
Pie kortā jau izsaukta atkal mediķe, kura, visticamāk, nākamajā pauzē starp geimiem dosies palīgā Ostapenko. Kreisais augšstilbs dara bažīgu Latvijas tenisisti.
Ostapenko - Kontaveita 3-6, 4-0Tenisistes apmainās kļūdām un uzvarētām izspēlēm (30-30). Tad labā izspēlē viņa kļūdās forhendā, palīdzot Kontaveitai tikt pie breikbumbas. To Ostapenko perfekti atspēlē pēc sitieniem pa diagonāli un teicamu bekhendu pa līniju.Ostapenko ar labu pirmo servi panāk "vairāk" un uzvar geimu ar eisu
Ostapenko - Kontaveita 3-6, 3-0Ostapenko pēc pirmās izspēles palūdz atkārtojumu, kura parādīšana ilgi kavējas, tādējādi radot neizpratni kortā un tribīnēs. Video atkārtojums apliecina, ka Ostapenko tomēr kļūdījusies.Pēc tam Ostapenko droši aizvada divas izspēles un panāk 15-30. Kontaveitas dubultkļūda ļauj Ostapenko tikt pie dubultās breikbumbas. Pirmo no tām Kontaveita atspēlē ar eisu, atspēlē pēc tam arī otro breikbumbu. Kontaveitas kļūda ļauj tikt pie vēl viena breikpunkta, ko šoreiz Ostapenko izmanto
Ostapenko - Kontaveita 3-6, 2-0Ostapenko pēc pirmās izspēles, kurā Kontaveita izsita autā, saviebj seju sāpju grimasē un klibo. Viņa uzvar nākamās divas izspēles, tomēr pēc katras kustības rāda, ka kreisais augšstilbs viņai rada problēmas.Ostapenko pēc izgājiena pie tīkla "sausā" uzvar geimu. Tas ir pirmais viņas serves uzvarētais geims mačā.
Ostapenko - Kontaveita 3-6, 1-0Ostapenko lauž pretinieces serves geimuOstapenko labi aizvada Kontaveitas serves geimu, maz kļūdās un izmanto breikbumbu ar forhendu
Uz Ostapenko kreisā augšstilba mediķe uzliek teipu un kārtīgi tad to apsien. Ar pamatīgi apsaitētu kreiso augšstilbu tagad viņa turpinās spēli.
Sākas 2. setsPirmā servē Kontaveita
Pēc īsas apskates Ostapenko spiesta lūgt oficiālo medicīnisko pārtraukumu, lai viņai tiktu sniegta palīdzība.
Jeļena Ostapenko - Anete Kontaveita 3-6Ostapenko zaudē serves geimu un pirmo setuOstapenko sākusi mazāk kļūdīties un tas ātri atspoguļojas sniegumā. Uzvarētas pirmās divas izspēles un 30-0. Tad gan seko kļūda sitienā no gala līnijas (30-15), bet nākamajā izspēlē Ostapenko netiek galā ar pretinieces "slice" sitienu. Kontaveita trāpa sitienu pa līniju un iegūst setbumbu. Pēc zaudēta punkta Ostapenko kaut ko agresīvi pateica tribīnēs esošajiem skatītājiem, no kuriem, kā izklausījās, viens nokliedzās, ka bumbiņa bijusi autā.Ostapenko atspēlē setbumbu, bet tad iesit tīklā - vēl viena setbumba igaunietei. Perfekta kombinācija pēc serves ļauj Ostapenko atspēlēt arī šo setbumbu. Kārtējā kļūda forhendā palīdz Kontaveitai tikt pie trešās setbumbas. Kontaveitai sanāca labs sitiens uz gala līniju, ar ko netika galā Ostapenko, tādējādi zaudējot pirmo setu
Ostapenko pēc zaudētā seta palūdz medicīnisko palīdzību, jo ir kaut kādas problēmas ar kāju darbībuhttps://twitter.com/WTA_insider/status/954308195924635648
Ostapenko - Kontaveita 3-5Ostapenko lauž pretinieces serves geimuOstapenko atkal labi sāk geimu, panākot 0-30. Ostapenko sanāk spēcīgs bekhends pa diagonāli, un trīskāršā breikbumba (0-40). Ostapenko ar perfektu forhendu pa līniju "sausā" uzvar geimu un saasina cīņu setāTomēr jāņem vērā, ka Ostapenko šajā setā nav uzvarējusi vēl nevienu savu serves geimu, ko vajadzētu vērst pa labu nākamajā geimā.
Ostapenko - Kontaveita 2-5Ostapenko zaudē serves geimuKontaveita geima sākumā perfekti uzņem otro servi un gūst punktu ar sitienu pa diagonāli, bet tad igauniete kļūdās (15-15). Ostapenko kļūdās sitienā korta vidū (trāpa tīklā), tad autā lido sitiens no labās (15-40). Ostapenko sanāk bekhends pa diagonāli (30-40). Kontaveita labi nospēlē un piespiež Ostapenko kļūdīties, kārtējo reizi laužot Latvijas tenisistes serves geimu
Ostapenko - Kontaveita 2-4Ostapenko lauž pretinieces serves geimuKontaveita kļūdās pirmajā izspēlē, tad pieļauj dubultkļūdu (0-30). Ostapenko neizdodas labi uzņemt pretinieces pirmo servi (15-30), bet nākamajā izspēlē Latvijas tenisiste izlaiž iniciatīvu un zaudē punktu (30-30). Kontaveitas kļūda ļauj Ostapenko tikt pie breikbumbas. Vēl viena igaunietes kļūda, un Ostapenko vienu breiku atspēlē
Ostapenko - Kontaveita 1-4Ostapenko zaudē savas serves geimuOstapenko nav uzvarējusi nevienu izspēli pie savas otrās serves, un arī šajā geimā zaudē pirmās divas izspēles pie otrās serves (0-30). Ostapenko jau 10 kļūdas mačā, bet pretiniecei tikai trīs.Nākamajā izspēlē Ostapenko ar ceturto sitienu pie tīkla gūst punktu, bet nākamajā izspēlē kārtējā kļūda forhendā (15-40) - dubultā breikbumba pretiniecei. Ostapenko atkal nesanāk pirmā serve, bet sekojošā izspēlē viņa iesit tīklā. Kārtējā kļūda un zaudēts serves geimshttps://twitter.com/tennisfanatic/status/954303438405369856
Ostapenko - Kontaveita 1-3Abām tenisistēm pagaidām ļoti slikta pirmā serve, kas ietekmē spēli. Geima sākumā Ostapenko labi nospēlē, bet tad ar līdzīgu izspēli atbild Kontaveita. Pēc sitiena pretiniecei pretkustībā Ostapenko panāk 15-30, bet kļūda forhendā no gala līnijas neļauj tikt pie dubultās breikbumbas. Ostapenko ar teicamiem bekhendiem un forhendiem pa diagonāli nodzenā pretinieci un panāk breikbumbu, bet pēc labas serves igauniete to atspēlē. Ostapenko kļūdās serves uzņemšanā un pēc tam Kontaveita uzvar geimu ar eisu
Ostapenko - Kontaveita 1-2Ostapenko zaudē serves geimuGeima sākumā tenisistes apmainās ar uzvarētām izspēlēm. Kontaveita ar bekhendu panāk Ostapenko kļūdu (15-30). Latvijas tenisistei nesanāk bekhends pa līniju, un dubultā breikbumba pretiniecei. Ar labu pirmo servi vienu breikbumbu Ostapenko atspēlē, bet nākamajā izspēlē iesit tīklā.
Ostapenko - Kontaveita 1-1Ostapenko lauž pretinieces serves geimuOstapenko labi sāk Kontaveitas serves geimu, panākot 0-30. Igauniete pieļauj vēl vienu kļūdu sitienā no gala līnijas, un Ostapenko trīskāršā breikbumba. Pirmo iespēju Ostapenko neizmanto, iesitot tīklā. Nākamjā izspēlē Ostapenko izsit autā. Tad viņai sanāk labs forhends pa diagonāli, un uzvarēts pretinieces serves geims
Ostapenko - Kontaveita 0-1Ostapenko zaude serves geimuOstapenko pirmajā izspēlē izsita autā, bet tad ilgākā izspēlē kombināciju noslēdz ar labu forhendu. Trešajā izspēlē Ostapenko pieļauj dubultkļūdu, pirmajā no šīm servēm trāpt ar bumbiņu pa galvu vienai no tiesnesēm.Kontaveita panāk dubulto breikbumbu. Ostapenko iesit tīklā un zaudē pirmo geimu.
Spēle sākusiesOstapenko uzvarēja izlozē un izvēlējās sākt ar servi
Tenisistes iznākušas kortā un tagad būs iesildīšanās
Pēc uzvaras iepriekšējā mačā Ostapenko sacīja, ka pēc lieliskā 2017. gada izjūt, ka pretinieces mačiem pret viņu gatavojas daudz cītīgāk, tomēr viņu tas pārlieku nesatrauc."Tas dod pārliecību, protams. No vienas puses visi pret mani gatavojas un vēlas mani uzvarēt. Šosezon ir nedaudz grūtāk, bet tik un tā esmu apmierināta ar savu sniegumu," sacīja Ostapenko. https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/ostapenko-man-nebija-viegli-jo-duana-ari-izdarija-specigus-sitienus.d?id=49649819
Bildē redzamas abas šodienas pretinieces pirms pieciem gadiem pēc uzvaras Tallinas turnīra dubultspēlēs. https://twitter.com/Labais_Eksperts/status/954293247786012672
Mārgaretes Kortas arēnā noslēgusies vīriešu vienspēle starp Nadalu un Džumhuru. Pasaules ranga līderis uzvarēja ar 6-1, 6-3, 6-1, iekļūstot 1/8 finālā.Tagad kortā nāks Ostapenko un Kontaveita.
Ostapenko sacensībās izlikta ar augsto septīto numuru. Arī pērn viņa Melburnā aizcīnījās līdz trešajai kārtai, kas pagaidām ir viņas labākais sasniegums karjerā Australian Open. Šogad turnīra pirmajā kārtā Ostapenko bez lielām problēmām ar 6-1, 6-4 pieveica pieredzējušo itālieti Frančesku Skjavoni. Otrajā kārtā Ostapenko radās lielākas problēmas un uzvara smagā trīs setu mačā ar 6-3, 3-6, 6-4 pār ķīnieti Jinjinu Duaņu. https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/ostapenko-australian-open-turpina-ar-uzvaru-siva-tris-setu-cina.d?id=49648243
Kontaveitas labākais sasniegums "Grand Slam" turnīros ir 1/8 fināls 2015. gada ASV atklātajā čempionātā. Vēl viņai pērn izdevies Vimbldonā sasniegt trešo kārtu, bet nevienā citā "Grand Slam" turnīrā nav tikusi tālāk par pirmo kārtu. Šogad "Australian Open" pirmajā kārtā viņa ar 6-4, 7-5 pieveica serbieti Aleksandru Kruniču, bet otrajā kārtā ar 6-3, 4-6, 6-3 pārspēja vācieti Monu Bartelu. Melburnā igauniete ir izlikta ar 32. numuru.
Kā zināms, Latvija "Australian Open" arī palikusi ar vienu tenisisti, jo vakar no sacensībām izstājās Anastasija Sevastova. https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/sevastova-neatrod-argumentus-pret-sarapovas-agresivo-speli-un-izstajas-no-australian-open.d?id=49652133
Mārgaretes Kortas arēnā Nadals spēlē pret Džumhuru trešajā setā ir vadībā ar 3-0. Pagaidām spēles gaita liecina, ka spānim lielām problēmām šajā mačā nevajadzētu būt, tādējādi drīzumā cīņa varētu noslēgties un kortā varētu nākt Ostapenko un Kontaveita.
Igaunijai šodien ir jau viens zaudējums. Pieredzējusī Kaia Kanepi trešās kārtas spēlē ar 6-3, 1-6, 3-6 piekāpās spānietei Karlai Suaresai Navarro.
Ostapenko ir 20 gadi, bet Kontaveitai decembrī Ziemassvētkos apritēja 22 gadi. Savulaik Ostapenko un Kontaveita tikās dažādos junioru turnīros, bet ik pa laikam bija korta vienā pusē, jo startēja kopā dubultspēlēs.Vienspēļu WTA turnīros tenisistes nav tikušās, bet viņu ceļi krustojās 2015. gadā Lielbritānijā vienā no ITF līmeņa turnīriem uz zālāja. Toreiz ar 6-1, 6-2 uzvaru svinēja igauniete.
Šobrīd Mārgaretes Kortas arēnā risināsies vīriešu vienspēle starp pasaules ranga līderi Rafaelu Nadalu un bosnieti Damiru Džumhuru. Spānis ļoti viegli uzvarēja pirmo setu ar 6-1, bet otrajā viņam gāja jau nedaudz grūtāk: uzvara ar 6-3.Pēc šīs spēles kortā nāks Ostapenko un Kontaveita.
Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko piektdien aizvadīs trešās kārtas maču sezonas pirmajā Grand Slam turnīrā - Australian Open. Viņas pretiniece cīņā par iekļūšanu 1/8 finālā būs ziemeļu kaimiņiene, igauniete Anete Kontaveite. Spēle risināsies Mārgaretes Kortas vārdā nosauktajā arēnā un tā būs dienas pēdējā spēle šajā kortā.Spēle varētu sākties neilgis pēc pulksten 12.