Ostapenko nenosargā pārsvaru un izstājas no Vimbldonas
Foto: Reuters//Scanpix/LETA

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko sestdien Vimbldonas turnīra trešajā kārtā pret austrālieti Alju Tomļanoviču bija vadībā ar 4-2, kad cīņa tika pārtraukta lietus dēļ, vēlāk piekāpjoties trijos setos.

WTA ranga 34.rakete Ostapenko ar 6-4, 4-6, 2-6 zaudēja Tomļanovičai (WTA 75.).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau pirmajā geimā Tomljanoviča pasniedza Ostapenko divas pēc kārtas breikbumbas, no kurām tika izmantota otrā - 1-0. Nākamos trīs setus pārliecinoši uzvarēja servētājas, pie tam ceturto geimu Ostapenko pabeidza ar divām netveramām servēm (3-1).

Tobrīd spēles garākajā piektajā geimā Ostapenko vēlreiz uzvarēja, servējot pretiniecei. Viņa no neērtās puses pa līniju raidīja bumbiņu laukuma stūrī, kur Austrālijas tenisiste tai klāt netika - 4-1.

Jau nākamajā geimā Ostapenko deva pretiniecei divas breikbumbas pēc kārtas, Austrālijas tenisistei izmantojot otro - 2-4. Šajā brīdī cīņa lietus dēļ tika pārtraukta.

Pēc tās atsākšanas tenisistes apmainījās ar uzvarētiem savas serves geimiem, pēdējā no tiem Latvijas tenisistei uzvarot "sausā" (6-4).

Otrā seta pirmajā geimā Ostapenko atkārtoja pirmajā setā paveikto, izmantojot jau pirmo breikbumbu, kad pretiniece sita autā pēc otrās serves (1-0). Otro geimu Latvijas tenisiste pabeidza ar sekmīgu sitienu no gaisa, bet ceturto zaudēja, pašai servējot (2-2).

Seta turpinājumā pussolīti priekšā bija Tomljanoviča, kura desmitajā geimā sagaidīja setā pirmo breikbumbu pēc ceturtā geima, kuras izspēle beidzās ar Ostapenko sitienu no neērtās puses tīklā - 6-4 Austrālijas spēlētājas labā.

Atšķirībā no pirmajiem setiem šoreiz austrāliete pirmo geimu, pašai servējot, uzvarēja "sausā".

Uzvarot 13 izspēlēs pēc kārtas, Tomljanoviča panāca 2-0 un 30:0 savā labā, līdz sēriju ar saīsinātu sitienu pārtrauca Ostapenko, kurai izdevās uzvarēt divas izspēles pēc kārtas, taču geims tika zaudēts - 0-3.

Latvijas tenisiste pieļāva pārāk daudz kļūdu, un arī ceturtajā geimā deva pretiniecei trīs pēc kārtas breikbumbas, pēc strīda ar tiesnesi atspēlējot visas trīs. Tomēr, "pieklibojot" pirmajai servei, geimu nācās zaudēt (0-4)

Ostapenko pieprasīja medicīnisko pārtraukumu un kopā ar medicīniskā personāla pārstāvi pameta kortu.

Latvijas tenisiste atgriezās laukumā krietni pēc noteiktā laika, taču nekādas sankcijas viņai piemērotas netika.

Pirmās divas izspēles uzvarēja Ostapenko, otrajā gadījumā austrālietei pieļaujot dubultkļūdu. Trešajā izspēlē tiesneši fiksēja autu Latvijas tenisistei, taču videoatkārtojums lēma, ka viņa trāpījusi pa līniju, izspēli pārspēlējot.

Tomljanoviča panāca 30:30, taču nākamās divas izspēles uzvarēja Ostapenko - 1-4.

Nākamajā geimā Ostapenko deva pretiniecei divas breika iespējas pēc kārtas, austrālietei izmantojot otro un panākot 5-1.

Nākamajā geimā jau divas iespējas pēc kārtas gūt punktu bija Latvijas tenisistei, ar lielisku sitienu šķērsām laukumam no neērtās puses realizējot jau pirmo 2-5.

Astotajā geimā, zaudējusi divas pirmās izspēles, Ostapenko rezultātu izlīdzināja, taču pēc sitiena autā no neērtās puses austrāliete tika pie pirmās mačbumbas, ko ar lielisku servi izdevās atspēlēt, Tomljanovičai tikai pieskaroties bumbiņai. Toties otrās mačbumbas izspēlē Ostapenko sita autā - 2-6.
Portāls "Delfi" piedāvā spēles teksta tiešraidi.

Vimbldona 2021: Jeļena Ostapeko - Ajla Tomljanoviča
Ostapenko spēles beigās nepalika parādā austrālietei par spēles gaitā veltītajiem pārmetumiem.https://twitter.com/ValdisJoko/status/1411321543896993792
Ostapenko - Tomljanoviča 6-4, 4-6, 2-5Ostapenko lauž pretinieces serves geimuTenisistes uzvar pa vienai izspēlei geima sākumā. Tomljanoviča iesit tīklā (15-30). Ostapenko trāpa pa līniju un panāk dubulto breikbumbu. Ostapenko ar agresīvu uzbrukumu vēlreiz atgūst breiku!
Tikmēr jau drīz trešajā kortā dosies Anastasija sevastova, kurai mačs pret French Open čempioni Barboru Krejčikovu.
Ostapenko - Tomljanoviča 6-4, 4-6, 1-5Ostapenko zaudē serves geimuTomljanoviča izsit autā, bet uzreiz atbild ar labi uzņemtu servi. Tomljanoviča panāk 15-30. Ostapenko iesit tīklā - dubultā breikbumba Tomljanovičai. Austrālijas tenisiste izsit autā, bet tad Ostapenko izsit autā...
Ostapenko - Tomljanoviča 6-4, 4-6, 1-4Ostapenko lauž pretinieces serves geimuTomljanoviča kļūdās pirmajā izspēlē. Tad viņa pieļauj otro dubultkļūdu spēlē. Ostapenko atgūst punktu pēc video atkārtojuma, tomēr tiesnese saka, ka punkts jāpārspēlē. Pārspēlē uzvar Tomljanoviča, tad Ostapenko iesit tīklā (30-30). Ostapenko paspēj pie tīkla un panāk breikbumbu. Ostapenko precīzi sit no gaisa un atgūst vienu breiku
Ostapenko atgriežas kortā, spēle atsākas ar Tomljanovičas servi
Ostapenko saņem palīdzību, tikmēr Tomljanoviča savus iebildumus velta atnākušajam korta pārraugam jeb "supervisor". Ostapenko dodas ārpus korta, jo medicīnisko palīdzību nevar sniegt uz vietas. Tas nozīmē, ka pārtraukums būs vēl kādas 8-10 minūtes
Ostapenko pēc geima lūdz medicīnisko palīdzību, ko parasti lūdz, kad mainās laukuma pusēm. Tomljanoviča iebilst pret Ostapenko taktisko soli.Ostapenko apsēdusies un nedomā bez medicīniskās palīdzības turpināt spēli. Tomljanoviča asi iebilst un pasaka galvenajai tiesnesei, ka nedomā sēdēt un gaidīt.
Ostapenko - Tomljanoviča 6-4, 4-6, 0-4Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko neveiksmes turpinās ar dubultkļūdu, tad viņa iesit tīklā. Ostapenko izsit autā - trīskāršā breikbumba Tomljanovičai. Tiesnese par vēlu nokliedza autu, kas nebija, un galvenā tiesnese liek pārspēlēt izspēli. Ostapenko ilgi diskutē ar galveno tiesnesi, jo Tomljanoviča izsita autā, tomēr punktu nākas pārspēlēt. Pēc strīda izdodas atspēlēt divas breikbumbas, tad Tomljanoviča iesit tīklā! Ostapenko izsit autā, Tomljanoviča paņem vēl vienu breiku ar bekhendu.
Ostapenko - Tomljanoviča 6-4, 4-6, 0-3Tomljanoviča turpina uzvarēto izspēļu sēriju, panākot 30-0, bet Ostapenko izmēģina laimi ar saīsināto - tas izdodas! Ostapenko uzbrūkošais teniss dod rezutātu (30-30). Tomljanoviča trāpa pa līniju, pēc kā Ostapenko atkal izkliedz emocijas. Tomljanoviča ar servi uzvar geimu.
Ostapenko - Tomljanoviča 6-4, 4-6, 0-2Ostapenko sausā zaudē serves geimuTomljanoviča trāpa pa līniju neērti Ostapenko, kas kļūdās. Tomljanoviča sagaida Ostapenko kļūdu (0-30). Ostapenko iesit tīklā - trīskāršā breikbumba austrālietei. Tomljanoviča labi uzņem servi pa līniju.Tomljanoviča uzvarējusi 11 punktus pēc kārtas, turklāt visas astoņas izspēles izšķirošā seta sākumā
Ostapenko - Tomljanoviča, 6-4, 4-6, 0-1Ostapenko četras reizes kļūdās serves uzņemšanā. Ātri uzvarēts geims Tomljanovičai.
Jeļena Ostapenko - Ajla Tomljanvoča 6-4, 4-6Ostapenko zaudē serves geimu un otro setuOstapenko ar forhendu uzvar izspēli, bet Tomljanoviča labi uzņem servi (15-15). Ostapenko pieļauj dubultkļūdu (15-30). Svarīgā brīdī Ostapenko sanāk serve. Ostapenko pēc ilgiem laikiem droši nospēlē ilgākā izspēlē un ar forhendu svarīgā brīdī panāk 40-30. Ostapenko pieļauj dubultkļūdu, tad izsit autā - setbumba austrālietei. Ostapenko iesit tīklā un zaudē setu
Ostapenko - Tomljanoviča 6-4, 4-5Ostapenko labi uzņēma servi un tad ļoti riskanti nosēlēja pie tīkla, bet tika pie punkta. Tomljanoviča iesit tīklā (0-30). Ostapenko pie tīkla izsit autā, tad labā situācijā izsit autā (30-30). Ostapenko kļūdās bekhendā, bet kļūdās arī Tomljanoviča. Ostapenko labā situācijā bekhendu iesit tīklā ("vairāk" Tomljanovičai). Ostapenko iesit tīklā, Tomljanoviča uzvar geimu.
Ostapenko - Tomljanoviča 6-4, 4-4Tenisistes apmainās kļūdām, pēc tam Ostapenko ar labu servi un agresīvu uzbrukumu panāk 40-15. Tomljanoviča labi uzņem servi korpusā Ostapenko. Ostapenko uzvar geimu ar labu servi
https://twitter.com/AlgerianNavy/status/1411303949257281539
Ostapenko - Tomljanoviča 6-4, 3-4Ostapenko uzvar pirmo izspēli peč pretinieces kļūdas, bet tad seko divas Ostapenko kļūdas. Ostapenko pieļauj vēl vienu kļūdu, tad Tomljanoviča panāk Ostapenko kļūdu un uzvar geimu
Ostapenko - Tomljanoviča 6-4, 3-3Ostapenko kļūdās geima sākumā, tad nedaudz saasina cīņu un panāk 30-15. Atkal kļūda Ostapenko, bet svarīgā brīdī sanāk laba serve (40-30). Ostapenko iesit tīklā. Kļūdās arī Tomljanoviča. Ostapenko pēc labas serves ietur pauzi pie tīkla un tīri uzvar izspēli!
Ostapenko - Tomljanoviča 6-4, 2-3Tomljanoviča viegli uzvar divas izspēles ar servi - austrālietei sešas uzvarētas izspēles pēc kārtas. Ostapenko pārtrauc šo sēriju ar labo bekhendu. Tomljanoviča grūtā situācijā trāpa pa līniju apvedošo sitienu, tad ar servi uzvar geimu.Tomljanoviča uzvarējusi astoņas no pēdējām deviņām izspēlēm... Ostapenko pirmo reizi spēlē nonāk zaudētājos.
Ostaoenko - Tomljanoviča 6-4, 2-2Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko panāk pretinieces divas kļūdas. Ostapenko pieļauj ceturto dubultkļūdu mačā, pēc tam iesit tīklā - rezultāts jau 30-30. Ostapenko iesit vēlreiz tīklā - breikbumba pretiniecei! Ostapenko pieļauj vēl vienu dubultkļūdu un zaudē serves geimu
https://twitter.com/Simi__A/status/1411301317579100161
Ostapenko - Tomljanoviča 6-4, 2-1Ostapenko pieļauj kļūdu pirmajā izspēlē, tad kļūdās arī Tomljanoviča. Austrāliete ar servi panāk 30-15, Ostapenko iesit tīklā (40-15). Tomljanoviča pieļauj dubultkļūdu. Tomljanoviča uzvar geimu ar labu servi
Ostapenko - Tomljanoviča 6-4, 2-0Ostapenko labi nospēlē pie tīkla (15-0), taču pēc labas epizodes seko dubultkļūda (trešā mačā). Divas labas pirmās serves un panāk 40-15. Pēc Tomljanovičas sitiena bumbiņa aizskar trosi, kas samulsina Ostapenko. Nākamajā izspēlē Ostapenko ar agresīviem uzbrukumiem uzvar geimu
Ostapenko - Tomljanoviča 6-4, 1-0Ostapenko lauž pretinieces serves geimuOstapenko neizdodas agresīvi uzņemt servi otrā seta sākumā, pēc tam Tomljanovičai padodas laba serve (30-0). Austrāliete iesit tīklā un pēc tam izsit autā (30-30). Tomljanovičai vēl viena kļūda - breikbumba Ostapenko! Tomljanoviča izsit autā, Ostapenko sāk setu ar breiku!
https://twitter.com/AlgerianNavy/status/1411298348221538316
Jeļena Ostapenko - Ajla Tomljanoviča 6-4Ostapenko uzvar 1. setuIlgākā izspēlē Tomljanoviča iesita tīklā. Ostapenko ar forhendu tīri uzvar izspēli (30-0). Ostapenko ar vēl vienu "vinneru" tiek pie trīskāršās setbumbas! Tomljanoviča izsit autā - Ostapenko uzvar setu!
Ostapenko - Tomljanoviča 5-4Ostapenko izdevās saasināt cīņu geimā, panākot 30:30. Tad viņa izsita autā, tad slikti uzņēma servi, kas ļāva Tomljanovičai uzvarēt geimuTagad Ostapenko servēs par uzvaru pirmajā setā
Jeļena Ostapeko - Ajla Tomljanoviča 5-3Ostapenko serves geimā ātri panāca 40:15. Lai vienu punktu viņa zaudēja, tomēr geimu garumā neievilka
Jeļena Ostapeko - Ajla Tomljanoviča 4-3Pirmajā geimā pēc spēles atsākšanās Ostapenko izdarīja spiedienu uz pretinieci un panāca 30:30, taču svarīgā brīdī Tomljanoviča izpildīja "eisu", bet tad panāca vēl vienu latvietes kļūdu. 
Spēle atsākusies! 
Pēc lietus sākšaās Vimbldonas organizatori paziņojuši, ka Ostapenko kopā ar ukrainieti Martu Kostjuku atteikušās no tālākās dalības dubultspēlēs. 
Burtiski dažu minūšu laikā visi atklātie korti tiek apklāti, lai lietus laikā neciestu zālāja kvalitāte. Pagaidām nav prognozējams, kad spēle varētu atsākties.
Ostapenko kļūdās pirmajā izspēlē, tad divas lieliskas izspēles un 15-30. Tomljanoviča nospēlē negaidīti agresīvi un tad ar servi panāk 40-30.Spēle šajā brīdī tiek apturēta, jo parādās lietus lāses.
Ostapenko - Tomljanoviča 4-2Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko viegli panāk pirmo punktu, tad Tomljanovičai sanāk trāpīt korta pašā stūrī. Ostapenko iesit tīklā, tad izsit autā (15-40) - dubultā breikbumba pretiniecei. Ar labu servi Ostapenko vienu breikbumbu atspēlē, tad izsit autā...
Ostapenko - Tomljanoviča 4-1Ostapenko lauž pretinieces serves geimuTiklīdz Ostapenko uzņem servi, tā lielākā daļā izspēļu viņa nosaka toni. Tas ļauj panākt 30-30, bet tad Tomljanovičai pirmais eiss mačā. Austrāliete slikti uzsit no gala līnijas, jo nepaspēja atkāpties tālāk aiz līnijas. Tomljanoviča ar labu servi panāk "vairāk". Ostapenko ar agresīvu spēli ne tikai to atspēlē, bet tiek pie breikbumbas un tad ar bekhendu pa līniju vēlreiz lauž pretinieces serves geimu
Ostapenko - Tomljanoviča 3-1Ostapenko turpina dominēt. Lai gan pieļāva serves geimā vienu dubultkļūdu, stabils geims un uzvara tajā ar eisu.
Ostapenko - Tomljanoviča 2-1Tomljanovičai padodas serves, kas ļauj panākt 40-0. Vienu punktu Ostapenko atspēlē, bet tad Austrālijas tenisiste uzvar geimu
Ostapenko - Toljanoviča 2-0Ostapenko serves geimu sāk ar dubultkļūdu. Nākamajā izspēlē uzbrūkošs teniss dod punktu (15-15). Vēl divas dominējošas izspēles un laba serve dod uzvaru geimā.
Ostapenko pirms spēles nācās iesiastīties cīņā ar dabuhttps://twitter.com/popalorena/status/1411264960806756352
Ostapenko - Tomljanoviča 1-0Ostapenko lauž pretinieces serves geimuOstapenko spēli sāk ar diviem agresīviem uzbrukumiem - bekhends un forhends (0-30). Ostapenko trāpa pa trosi, bumbiņa nepārveļas pāri tīklam (15-30). Austrāliete izsit autā - dubultā breikbumba Ostapenko. Ostapenko centās servi uzņemt ar sitienu pa līniju, bet nedaudz kļūdījās. Ostapenko lauž pretinieces servi ar agresīvu bekhendu.
Spēle sākusiesOstapenko uzvarēja izlozē un izvēlējās serves uzņemšanu
Abas tenisistes savā starpā tikušās vienu reizi - šogad Romā. Uzvarēja Ostapenkohttps://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/ostapenko-roma-parvar-ari-otro-kartu.d?id=53192251
Austrālijas tenisistei šis ir karjeras lielākais sasniegums Vimbldonā. Ostapenko Londonā reizi bijusi ceturtdaļfinālā un reizi arī pusfinālā.
Ostapenko un Tomljanoviča iznākušas kortā un iesildās. 
Jeļenai Ostapenko šodien aizvada Vimbldonas čempionāta trešās kārtas spēli. Viņas pretiniece - horvātu izcelsmes Austrālijas tenisiste Ajla Tomljanoviča.

Tags

Jeļena Ostapenko Teniss Vimbldona
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form