Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko otrdien veselības problēmu dēļ pie rezultāta 2-6, 4-5 izstājās no Romas WTA "Premier" turnīra pirmās kārtas mača pret Rumānijas tenisisti Mihaelu Buzarnesku, kura pasaules rangā ieņem 29. vietu.

Ostapenko spēle sākās neveiksmīgi, jo pretiniece viņu divas reizes pēc kārtas nobreikoja, nonākdama vadībā ar 4-0.

Uzreiz pēc tam Latvijas tenisiste vienu breiku atspēlēja, tomēr pēc piektā geima viņa pieprasīja medicīnisko pārtraukumu, bet varēja atgriezties spēlē un sestajā geimā nosargāja savu servi. Tiesa, pirmā seta turpinājumā Ostapenko neradās pretargumenti Buzarnesku spēlei, ciešot neveiksmi ar 2-6.

Pirmajā setā Ostapenko serve tika lauzta trīs reizes.

Savukārt otrais sets tika aizvadīs sīvā cīņā, bet piektajā geimā Ostapenko pārliecinoši nobreikoja pretinieci. Tiesa, Latvijas tenisistes spēle joprojām bija ļoti nestabila, kā rezultātā jau uzreiz nākamajā geimā Buzarnesku breiku atspēlēja, pamanoties nezaudēt nevienā izspēlē.

Turpinājumā Ostapenko bija uz viļņa un ieguva divas breikbumbas, bet abas rumāniete atspēlēja.

Taču desmitajā geimā Ostapenko, rezultātam esot 4-5, iesāka servēt par palikšanu mačā, tomēr ātri vien viņa izstājās veselības likstu dēļ.

Ostapenko pasaules rangā rangā ieņem 27. vietu, bet Buzarnesku atrodama divas pozīcijas zemāk.

Abas tenisistes savā starpā spēkojušās trīs reizes, Ostapenko svinot divas uzvaras. Pirmo maču viņas aizvadīja pērn Dohas WTA "Premier" turnīrā, kur otrajā kārtā pārāka bija rumāniete, bet vasarā viņas tikās Īstbornas WTA "Premier" trešajā kārtā, Ostapenko gūstot virsroku.

Viņas šogad vēlreiz tikās Dohā, kur pirmajā kārtā uzvarēja Latvijas tenisiste.

Pirms tam otrdien zaudējumu Romas turnīra pirmajā kārtā piedzīvoja Latvijas pirmā rakete Anastasija Sevastova, kura ar 6-2, 3-6, 2-6 zaudēja šveicietei Belindai Benčičai.

Jau ziņots, ka šī turnīra dubultspēļu sacensībās Sevastova sasniegusi otro kārtu, bet Ostapenko apstājās pirmajā kārtā.