Ostapenko netiek galā ar Kerberes aizsardzību un zaudē Vimbldonas pusfinālā
Foto: AP/Scanpix/LETA

Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko ceturtdien Vimbldonas čempionāta pusfinālā ar rezultātu 3-6, 3-6 piekāpās vācietei Angelikai Kerberei.

Spēles iesākumā abas tenisistes veiksmīgi spēlēja pie savas serves, bet pēc tam Kerbere divas reizes lauza Ostapenko servi un uzvarēja pirmo setu. Kerbere arī otrajā setā lieliski spēlēja no aizsardzības un panāca Latvijas tenisistes kļūdas, izvirzoties vadībā ar 3-0. Vēlāk vāciete pie rezultāta 5-1 servēja par uzvaru mačā, tomēr Ostapenko spēja atspēlēties un pagarināt maču. Devītajā geimā Latvijas tenisistei bija vēl viena breika iespēja, tomēr šoreiz Kerbere nospēlēja aukstasinīgāk un uzvarēja spēli.

Abām tenisistēm šī bija pirmā savstarpējā spēle. Ostapenko pasaules rangā ierindojas 12. vietā un ar šo numuru tika izsēta turnīrā, bet Kerbere rangā ierindojas 10. pozīcijā, bet Vimbldonā viņa tika izlikta ar 11. numuru.

Ostapenko par pusfināla sasniegšanu ieguva 780 WTA ranga punktus un nopelnīja 562 tūkstošu mārciņu lielu naudas balvu.

Kerbere otro reizi karjerā spēlēs Vimbldonas čempionāta finālā, un viņas pretiniece būs Serēnas Viljamsas un Jūlijas Gērgesas pāra uzvarētāja.

Ostapenko pirmajā kārtā ar 6-3, 7-6 (7:5) uzvarēja Lielbritānijas sportisti Ketiju Dannu, bet pēc tam otrajā kārtā viņa 6-1, 6-3 pārspēja Kirstenu Flipkensu no Beļģijas. Trešajā kārtā Latvijas sportiste ar rezultātu 6-0, 6-4 pārspēja Vitāliju Djatčenko no Krievijas, astotdaļfinālā ar rezultātu 7-6 (7:4), 6-0 pārspēja Baltkrievijas sportisti Aļaksandru Sasnoviču, bet ceturtdaļfinālā ar 7-5, 6-4 pārspēja Slovākijas sportisti Dominiku Cibulkovu.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kur var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Vimbldonas čempionāta pusfināls: Jeļena Ostapenko – Angelika Kerbere
Spēles statistika: 
Jeļena Ostapenko – Angelika Kerbere 3-6, 3-6. Ostapenko zaudē spēli. Ostapenko no kreisās izdarīja sitienu gar sāna līniju, bet Kerbere atbildēja ar perfektu forhendu. Vāciete pēc tam trāpīja tīklā, savukārt Ostapenko nākamo servi uzņēma neveiksmīgi. Ostapenko panāca vēl vienu breikbumbu, kad Kerbere netrāpīja laukumā, taču nākamās serves uzņemšana bija neveiksmīga. Ostapenko vēlreiz sita tīklā, uzņemot servi, un Kerbere ieguva otro mačbumbu spēlē. Ostapenko no labās sita ārpus laukuma un zaudēja maču. 
Jeļena Ostapenko – Angelika Kerbere 3-6, 3-5Ostapenko panāca 30:0 pēc Kerberes kļūdām, bet pēc labas serves viņa devās tuvāk tīklam un guva punktu. Nākamos divus punktus Ostapenko zaudēja, taču pēc tam Kerbere sita tīklā.
Jeļena Ostapenko – Angelika Kerbere 3-6, 2-5. Ostapenko lauž pretinieces servi. Ostapenko atspēlējās no rezultāta 0:30, turklāt to izdarīja sev raksturīgajā manierē. Tad viņa ar bekhenda sitienu gar sāna līniju panāca breikbumbu, tomēr Kerbere ļoti precīzi ieservēja un guva punktu. Ostapenko vēlreiz ar bekhendu panāca breikbumbu, bet vāciete vēlreiz ar servi izlīdzināja rezultātu. Tad Kerbere panāca rezultātu "vairāk", tomēr Ostapenko turpināja cīņu un guva vēl divus punktus ar savu uzbrukumu. Viņa šoreiz izmantoja breikbumbu, kad Kerberes aizsardzības sitiens izlidoja nedaudz ārpus laukuma. 
Jeļena Ostapenko – Angelika Kerbere 3-6, 1-5. Ostapenko zaudē serves geimu. Ostapenko izspēlēja lielisku kombināciju, ko noslēdza ar saīsināto sitienu. Viņa pēc tam pieļāva dubultkļūdu, bet uzreiz reabilitējās ar "eisu". Nākamajās izspēlēs Latvijas tenisiste netrāpīja laukumā pēc ilgas bumbošanās, un viņa skaļi pauda savu sašutumu. Kerbere arī nākamajā izspēlē teicami atvairīja uzbrukumus un panāca Ostapenko neprecīzo sitienu.
Jeļena Ostapenko – Angelika Kerbere 3-6, 1-4Garā izspēlē Kerbere trāpīja tīklā, bet Ostapenko turpinājumā neizdevās serves uzņemšana. Ostapenko bija pamatīgi jāpasvīst, lai uzlauztu Kerberes aizsardzību, taču šajā geimā vāciete nospēlēja veiksmīgi.
Jeļena Ostapenko – Angelika Kerbere 3-6, 1-3Ostapenko guva ātru punktu, bet tad garā izspēlē Kerbere trāpīja laukumā ļoti veiksmīgu aizsardzības sitienu. Latvijas tenisiste guva punktu ar servi, tam sekoja kļūda uzbrukumā, taču noslēgumā divas serves ļāva uzvarēt geimu.
Jeļena Ostapenko – Angelika Kerbere 3-6, 0-3Ostapenko spēli turpināja ar divām ātrām kļūdām. Lai arī vienu punktu izdevās atspēlēt, tomēr pēc tam Kerbere turpināja pārliecinoši. Latvijas tenisiste zaudējusi spēles pavedienu, arī emocijas ir sakāpinātas. 
Jeļena Ostapenko – Angelika Kerbere 3-6, 0-2Ostapenko guva punktu ar sitienu no labās, bet nākamajās epizodēs viņa netrāpīja laukumā un raidīja bumbiņu tīklā. Kerbere ar precīzu saīsināto sitienu panāca divkāršo breikbumbu. Ostapenko sagaidīja savu iespēju un izdarīja precīzu uzbrukumu ar forhendu, taču pagarināt geimu Latvijas sportistei neizdevās, jo nākamais sitiens no kreisās atdūrās tīklā.
Jeļena Ostapenko – Angelika Kerbere 3-6, 0-1Kerbere ar servi guva pirmo punktu, bet pēc tam Ostapenko garā izspēlē izdarīja uzbrukuma sitienus, līdz pārspēja pretinieci. Latvijas tenisiste turpināja ar trim neveiksmīgiem sitieniem.
Sākas 2. sets. 
Ostapenko pirmo reizi šajā turnīrā zaudē setu. Līdz šim viņa visas spēles uzvarēja divos setos. 
Jeļena Ostapenko – Angelika Kerbere 3-6. Ostapenko zaudē serves geimu un pirmo setu. Abas tenisistes geima sākumā apmainījās ar kļūdām, bet Ostapenko ar spēcīgu sitienu pie tīkla panāca 30:30. Viņa ar forhendu nākamajā izspēlē trāpīja tīklā, un Kerbere ieguva setbumbu. Ar dubultkļūdu Ostapenko zaudēja pirmo setu. 
Jeļena Ostapenko – Angelika Kerbere 3-5Kerbere serves geimā ātri izvirzījās vadībā ar 40:0, taču Ostapenko trīs epizodēs pēc kārtas nospēlēja ļoti precīzi un izlīdzināja rezultātu. Kerbere ar divām servēm tomēr nostiprināja vadību pirmajā setā.
Jeļena Ostapenko – Angelika Kerbere 3-4. Ostapenko zaudē serves geimu.Šis mačs turpināja ritēt fantastiski. Ostapenko agresīvi uzbruka un pārspēja pretinieces aizsardzību, pēcāk viņa ar bekhenda sitienu gar sāna līniju panāca 30:0, tomēr lieliska serves uzņemšana Kerberei ļāva atgūt punktu. Rezultāts kļuva 30:30 pēc Ostapenko neprecīzā sitiena pa diagonāli, savukārt turpinājumā Kerbere ieguva jau trešo breikbumbu šajā spēlē, un šoreiz viņai to izdevās realizēt, panākot Latvijas tenisistes neprecīzo sitienu no kreisās gar sāna līniju.
Jeļena Ostapenko – Angelika Kerbere 3-3. Ostapenko panāca Kerberes kļūdu pirmajā izspēlē, bet vāciete pēc tam ātri guva trīs punktus pēc kārtas. Latvijas tenisiste ar viltīgu griezto sitienu laukuma stūrī punktu atguva, savukārt nākamajās divās epizodēs Kerberei neizdevās precīzi nospēlēt aizsardzībā, sitieniem lidojot tīklā. Ostapenko ieguva breikbumbu, kuru neizdevās izmantot neveiksmīgi uzņemtas serves dēļ. Kerbere ar servēm nosargāja šo geimu.
Jeļena Ostapenko – Angelika Kerbere 3-2Kerbere ar savu lielisko aizsardzības tenisu panāca, ka izspēles bija garas, tādējādi provocējot Ostapenko riskēt. Latvijas tenisiste pirmajā izspēlē sita ārpus laukuma, bet tad viņai izdevās laba serve. Līdzīga cīņa turpinājās, taču Kerbere ieguva breikbumbu pēc pretinieces sitiena tīklā. Ostapenko ar servēm atguva vadību, un noslēgumā guva punktu ar sitienu no kreisās.
Jeļena Ostapenko – Angelika Kerbere 2-2Kerbere pārliecinoši aizvadīja serves geimu. Ostapenko tā arī neizdevās tikt pie punkta. 
Jeļena Ostapenko – Angelika Kerbere 2-1Spēles sākumā Ostapenko turpināja priecēt ar skaistu spēli, vēlreiz izpildot precīzi saīsināti sitienu, bet tad Kerberei ar forhendu izdevās uzbrukums serves uzņemšanā. Ostapenko vēlreiz guva punktu ar saīsināto, bet pēc tam ar agresivitāti guva vēl vienu "tīru" punktu. Turpinājumā divi latvietes sitieni no kreisās izlidoja ārpus laukuma, taču trešajā epizodē viņa trāpīja pa sāna līniju šo sitienu. Ostapenko pēc labas serves netrāpīja sitienu laukuma stūrī, taču pēc tam ar servi un uzvarētu īsu izspēli noslēdza geimu.
Jeļena Ostapenko – Angelika Kerbere 1-1Kerbere veiksmīgi sāka geimu, kad pēc viņas sitiena bumbiņa pārvēlās pāri tīklam. Kerbere pēc tam iesita tīklā, bet nākamajā izspēlē Ostapenko pie tīkla kļūdījās. Latvijas sportiste ar no laukuma vidus izspēlēja skaistu saīsināto sitienu, bet pēc tam netrāpīja laukumā sitienu no labās. Noslēgumā Ostapenko neizdevās uzņemt servi. 
Jeļena Ostapenko – Angelika Kerbere 1-0.Ostapenko jau pašā spēles sākumā pieļāva dubultkļūdu, bet pēc tam viņa izpildīja lielisku sitienu no labās gar sāna līniju. Latvijas tenisiste nākamajās izspēlēs izsita autā un guva vēl vienu punktu ar forhendu, bet tad sitiens ārpus laukuma deva Kerberei breikbumbu. Ostapenko ar pacietīgu spēli un precīzu uzbrukumu to atspēlēja. Viņa turpināja spēlēt droši un ar "eisu" noslēdza šo geimu.
Spēle sākusies! Ostapenko maču sāk ar servēšanu. 
Tenisistes kortā jau iesildās spēlei. Līdz mača sākumam vairs nav ilgi jāgaida. 
Jeļena Ostapenko pirms šī mača: “Protams, ka man ir priekšrocība, ka man ir “Grand Slam” tituls, jo man ir lielo maču pieredzes. Taču šeit ir pavisam cits segums, šis ir cits turnīrs un viss ir citādāk. Man ir visa vajadzīgā motivācija, lai uzvarētu šo spēli.”
Angelika Kerbere par gaidāmo maču: “Es nedomāju, ka šeit ir favorītes. Mēs visas esam pusfinālā, un es domāju tikai par savu spēli. Es domāju, ka Ostapenko ir viltīga pretiniece. Tāpēc viņa ir tik laba. Viņa aizvadījusi daudz labu spēļu aizvadīto pāris mēnešu laikā.”
https://twitter.com/Wimbledon/status/1017358359094325250
Ostapenko un Kerbere šajā turnīrā veiksmīgi izmanto breikbumbas, un līdz šim abas uzvarējušas 25 breikpunktus, kas ir dalīts otrais labākais rādītājs Vimbldonā. Vēl Ostapenko šajā turnīrā ir 11. labākā netveramo servju izpildītāja (17 “eisi”), taču viņa ir arī trešajā vietā dubultkļūdās (22 reizes).
Kreile Kerbere 2016. gadā spēlēja Vimbldonas čempionāta finālā, bet šajā turnīrā viņa piedalījusies sešās no TOP 20 garākajām izspēlēm, vēlreiz pierādot savu meistarību aizsardzības tenisā. Pati vāciete pirms mača atzina, ka šoreiz mēģinās spēlēt agresīvāk uzbrukumā.
Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko ceturtdien mēģinās otro reizi iekļūt "Grand Slam" turnīra finālā. Ceturtdien viņa Vimbldonas čempionāta pusfinālā spēkojas ar Angeliku Kerberi. Ostapenko šajā turnīrā izsēta ar 12. numuru, bet Kerbere - ar 11. numuru. Abām sportistēm šī būs pirmā savstarpējā spēle. 

Source

DELFI Sports

Tags

Jeļena Ostapenko Teniss Vimbldona
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form

Ostapenko netiek galā ar Kerberes aizsardzību un zaudē Vimbldonas pusfinālā

Komentāri
komentēt kā anonīms lietotājs
Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem
Lasīt komentārus Lasīt komentārus