Ostapenko neuzlauž Riskes aizsardzību un Toronto zaudē otrajā kārtā
Foto: SIPA/Scanpix/LETA

Latvijas labākā tenisiste Jeļena Ostapenko trešdien piedzīvoja zaudējumu Toronto 1000 punktu WTA turnīra otrās kārtas mačā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pasaules 16. rakete Ostapenko, kura Toronto bija izlikta ar šo pašu numuru, spraigā cīņā ar 6-7 (2:7), 6-0, 5-7 zaudēja amerikānietei Alisonei Riskei (WTA 35.).

Pirmajā setā Ostapenko izvirzījās vadībā ar 4-1, taču nespēja to nosargāt un cieta zaudējumu taibreikā. Otrajā setā Latvijas tenisiste ar savu agresīvo spēles stilu dominēja kortā un aizvadīja perfektu setu, neļaujot pretiniecei uzvarēt kaut vienā geimā.

Līdz ar to mača uzvarētāja tika izšķirta trešajā setā, kas aizritēja ļoti spraigā divcīņā. Kamēr Ostapenko spēlēja sev tipisko uzbrukuma tenisu, Riske spēlēja no aizsardzības, bieži izprovocējot latvieti uz kļūdām. Šāda taktika attaisnojās, un viņai izdevās trešā seta izskaņā lauzt Ostapenko servi un uzvarēt ar 7-5.

Amerikānietei nākamajā kārtā pretī stāsies Jūlija Putinceva (WTA 46.) no Kazahstānas vai pasaules trešā rakete Paula Badosa no Spānijas.

Portāls "Delfi" piedāvā spēles teksta tiešraidi.

Toronto tenisa turnīrs: Jeļena Ostapenko - Alisone Riske
Ostpaneko - Riskes mača statistika.
Ostapenko - Riske 6-7 (2:7), 6-0, 5-7Latvijas tenisiste pēc dubultkļūdas nonāk neapskaužamā situācijā - 15:40 pie savas serves. Izglābties viņai neizdodas - sitiens tīklā un zaudēts mačs.
Ostapenko - Riske 6-7 (2:7), 6-0, 5-6Latvijas tenisistei gandrīz nekādu argumentu Riskes serves geimā - uzvara tikai vienā izspēlē un atkal jāservē, lai varētu tikt līdz taibreikam.
Ostapenko - Riske 6-7 (2:7), 6-0, 5-5Latvijas tenisiste pat neļauj Riskei cerēt uz breiku - pie 40:15 viņa izpilda lielisku otro servi, sāncensei bumbiņu iesitot tīklā.
Ostapenko - Riske 6-7 (2:7), 6-0, 4-5Riske pārliecinoši nosargā savu servi. Ja amerikāniete nākamajā geimā iegūst breiku, viņa uzvarēs šajā spēlē.
https://twitter.com/GameSetPaulWTA/status/1557433252549464064
Ostapenko - Riske 6-7 (2:7), 6-0, 4-4Latvijas tenisiste nonāk nepatīkamā situācijā. Pēc dubultkļūdas un sitiena tīklā Ostapenko dāvā pretiniecei divas breikbumbas (40:15). Garā izspēlē latviete vienu atspēlē un tāpat izdara ar otru, parādot cīnītājas raksturu. Viņai bija iespējas novest šo geimu līdz galam, taču tās viņa sākumā neizmantoja, un Riske ieguva pat vēl pāris breikbumbas, kas gan palika izniekotas. Beigu beigās Ostapenko ļoti sarežģītā geimā nosargāja savu servi.
Ostapenko - Riske 6-7 (2:7), 6-0, 3-4Sīva cīņa turpinās, un arī Riske gana pārliecinoši nosargā savu servi.
Ostapenko - Riske 6-7 (2:7), 6-0, 3-3Pēc pavirša 0:30 sākuma Ostapenko tomēr izdodas nosargāt savu servi.
Ostapenko - Riske 6-7 (2:7), 6-0, 2-3Spraigais trešais sets turpinās. Ostapenko neuzvar nevienā izspēlē, un Riske pārliecinoši nosargā servi.
Ostapenko - Riske 6-7 (2:7), 6-0, 2-2Riske lieliski aizsargājas pret Ostapenko agresīvo spēles stilu un pēc latvietes sitiena tīklā tiek pie breikbumbas (40:30). To gan viņa neizmanto, un Latvijas tenisiste trešajā setā panāk 2-2.
Ostapenko - Riske 6-7 (2:7), 6-0, 1-2BREIKS! Šoreiz divas breikbumbas iegūst Ostapenko, taču tās Riske atspēlē, panākdama "vienādi". Tiesa, turpinājumā Latvijas tenisiste uzvar skaistā izspēlē, aizsūtot pretinieci uz citu pusi, bet pēc tam amerikānietei dubultkļūda.
Ostapenko - Riske 6-7 (2:7), 6-0, 0-2BREIKS! Latvijas tenisiste pazaudējusi ritmu un nepārliecinoši spēlē serves geimā, dodot Riskei divas breikbumbas (15:40), amerikānietei izmantojot pirmo.
Ostapenko - Riske 6-7 (2:7), 6-0, 0-1Pēc sešiem zaudētiem geimiem pēc kārtas Riske beidzot pārtrauc šo sēriju, trešā seta ievadā nosargājot savu servi.
Uzvarai otrajā setā Ostapenko bija nepieciešamas tikai 25 minūtes.
Ostapenko - Riske 6-7 (2:7), 6-0Latvijas tenisiste otro reizi pēc kārtas var izservēt setu. Šoreiz viņa iepriekšējās kļūdas nepieļauj un izdara to droši. Ostapenko šis ir perfekts sets. Šī mača uzvarētāja tiks izšķirta trešajā setā.
https://twitter.com/JBL_Wale/status/1557420449973374977
Ostapenko - Riske 6-7 (2:7), 5-0BREIKS! Ostapenko soļo pretī uzvarai otrajā setā. Sākumā viņa neizmanto breikbumbu pie 40:30, taču pēc tam ir pārāka izspēlē pie "vienādi" un pēcāk vēlreiz lieliski uzņem servi. Trešais breiks pēc kārtas!
Ostapenko - Riske 6-7 (2:7), 4-0Latvijas tenisiste turpina kontrolēt notikumu gaitu kortā. Bez lieliem argumentiem pretiniecei viņa nosargā servi un panāk jau 4-0.
Ostapenko - Riske 6-7 (2:7), 3-0BREIKS! Šobrīd kortā labāka ir Ostapenko. Viņai atkal ir iespējas lauzt Riskes servi (40:15), jo dažbrīd ir sarežģīti atbildēt agresīvajam latvietes spēles stilam. Ostapenko vēlreiz teicami uzņem servi un sarūpē sev otro breiku pēc kārtas.
Ostapenko - Riske 6-7 (2:7), 2-0Līdzīgi kā pirmo, arī otro setu Ostapenko sākusi labi, bet pie kā tas novedīs? Viņai gan šoreiz ar grūtībām izdodas nosargāt savu servi, jo Riske divreiz spēj panākt "vienādi".
Ostapenko - Riske 6-7 (2:7), 1-0BREIKS! Jau pirmajā geimā Ostapenko tiek pie divām breikbumbām (40:15) un ar lielisku serves uzņemšanu tiek pie breika jau pašā otrā seta sākumā.
Ostapenko - Riske 6-7 (2:7)Latvijas tenisiste taibreikā ātri nonāk iedzinējos ar 0:3, par to neslēpjot dusmas. Taču panākt pretinieci tā arī neizdodas. Ostapenko setā nenosargā 4-1 vadību un zaudē ar 6-7 (2:7).
Ostapenko - Riske 6-6Riske lieliski aizsargājas un izprovocē Ostapenko divreiz izsist autā (30:0). Arī turpinājums latvietes izpildījumā nesekmīgs - sitiens tīklā un neveiksmīgi uzņemta serve. Sīvais pirmais sets noslēgsies taibreikā.
Ostapenko - Riske 6-5Latvijas tenisiste ne bez grūtībām nosargā savu servi, taču pēc 30:30 spēj uzvarēt nākamajās divās izspēlēs.
Ostapenko - Riske 5-5Pēc 30:30 Ostapenko izsit autā un pēcāk Riske nosargā savu servi. Nu viņa panākusi 5-5, kaut gan bija iedzinējos ar 1-4.
Ostapenko - Riske 5-4BREIKS! Latvijas tenisiste var izservēt šo setu, taču nonāk iedzinējos ar 15:30, šai situācijai veltot arī pāris sulīgus vārdus. Riske lieliskā cīņā gan tiek pie breikbumbas, ko arī realizē, jo Ostapenko kārtējo reizi bumbiņu izsit autā.
Ostapenko - Riske 5-3BREIKS! Amerikāniete ieguvusi vērā ņemamu iniciatīvu. Viņa servē ar pārliecību un ātri iegūst 40:0, bet Ostapenko nepadodas un lieliski darbojas serves uzņemšanā, kas ļauj panākt "vienādi". Turpinājumā Latvijas tenisiste vēlreiz teicami uzņem servi un iegūst breikbumbu, ko izmanto tieši tādā pašā stilā - neatvairāmi atgriežot Riskes otro servi.
Ostapenko - Riske 4-3BREIKS! Riske pie Ostapenko serves panāk 40:0, tādējādi iegūstot uzreiz trīs breikbumbas. Viņa izmanto jau pirmo, jo latviete izsit autā.
Ostapenko - Riske 4-2Riske šoreiz pārliecinoši nosargā savu servi, īsti neļaujot Ostapenko cerēt uz breika iespējām.
Ostapenko - Riske 4-1Latviete pie savas serves panāk 40:15, taču pretiniece uzvar nākamajās divās izspēlēs. Riske pēc Ostapenko sitiena autā iegūst savu pirmo breikbumbu mačā, taču līdz breikam viņa netiek. Ļoti ilgā izspēlē Aļona panāk 4-1.
Ostapenko - Riske 3-1BREIKS! Ostapenko iegūst iniciatīvu un tiek pie divām breikbumbām (40:15). Pirmo Riske atspēlē, taču otro nē - Latvijas tenisiste ar spēcīgu sitienu atgriež amerikānietes servi.
Ostapenko - Riske 2-1Latvijas tenisiste droši spēlē savos serves geimos, pagaidām sekmīga arī pirmā serve. Droši nosargāts serves geims.
Ostapenko - Riske 1-1Latvijas tenisiste lieliski atgriež Riskes servi un panāk "vienādi", taču nākamajā izspēlē izsit bumbiņu autā un pēcāk zaudē arī geimu.
Ostapenko - Riske 1-0Latvijas tenisiste nosargā savu servi. Sākums pagaidām vēl piesardzīgs.
Spēle sākusies! To ar servi sāk Ostapenko.
Atgādinām, ka pirmajā kārtā Ostapenko ar 6-4, 6-2 uzvarēja ukrainieti Angeļinu Kaļiņinu, kura ir pasaules 52. rakete.
Tenisistes līdz šim tikušās divreiz un abos mačos pārāka bijusi Ostapenko. 2019. gada ASV atklātā čempionāta otrajā kārtā Latvijas tenisiste bija pārāka ar 6-4, 6-3, bet šogad Austrālijas atklātā čempionāta otrajā kārtā Ostapenko uzvarēja ar 4-6, 6-2, 6-4.
Šīs spēles uzvarētājai trešajā kārtā pretī stāsies Jūlija Putinceva (WTA 46.) no Kazahstānas vai pasaules trešā rakete Paula Badosa no Spānijas.
Ostapenko WTA rangā ieņem 16. vietu un Toronto izsēta ar šo pašu numuru, bet Riske ir ranga 35. pozīcijā.

Tags

Jeļena Ostapenko Teniss WTA
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form