Ostapenko nodemonstrē apbrīnojamu nepiekāpību un iekļūst 'French Open' otrajā kārtā
Foto: AFP/Scanpix

Latvijas vadošā dāmu tenisiste Jeļena Ostapenko pirmdien sasniedza prestižā Francijas atklātā čempionāta jeb "French Open" otro kārtu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pasaules 17. rakete Ostapenko, būdama izlikta ar šādu numuru arī turnīrā, pirmās kārtas mačā ar 6-3, 7-5 uzvarēja čehieti Terezu Martincovu (WTA 93.)

Otrajā kārtā Ostapenko tiksies ar amerikānieti Peitoni Stērnsu, kura WTA rangā ir 69. vietā.

Pirmdienas maču abas tenisistes sāka līdzvērtīgi, pēc pirmajiem sešiem geimiem rezultāts bija 3-3, turklāt katrai kabatā bija pa breikam. Tomēr pirmā seta otrajā pusē Ostapenko pārņēma iniciatīvu un uzvarēja trīs geimus pēc kārtas, uzvarot setā ar 6-3.

Otrajā setā Ostapenko sākotnēji bija pazaudējusi pavedienu - viņa divas reizes pēc kārtas zaudēja geimu pie savas serves un nonāca iedzinējos ar 0-4 un pēc tam ar 1-5. Martincova kortā izskatījās pārliecinošāka un ātrāka, dažbrīd arī veiksme bija viņas pusē, kamēr Latvijas tenisiste bija emocionāla un dažbrīd kortā skaļi lamājās krievu valodā. Tomēr Ostapenko ar savu nepiekāpīgo raksturu spēja lauzt spēli. Viņa nepadevās un ļoti smagā septītajā geimā neļāva izservēt setu, panākdama 2-5, bet aiznākamajā geimā viņa atspēlēja arī setbumbu.

Ostapenko pārņēma spēles grožus, un pēc 5-5 panākšanas viņai piederēja liels psiholoģiskais pārsvars. Latvijas tenisiste, vēlreiz nobreikojot čehieti, panāca 6-5 un uzvaru nodrošināja ar pretinieces sagraušanu savā serves geimā.

Portāls "Delfi" piedāvāja Ostapenko un Martincovas mača teksta tiešraidi:

Francijas atklātais čempionāts: Jeļena Ostapenko – Tereza Martincova
Šīs spēles satistika.
Otrajā kārtā Ostapenko tiksies ar amerikānieti Peitoni Stērnsu, kura WTA rangā ir 69. vietā.
Ostapenko - Martincova 6-3, 7-5. Latvijas tenisiste uzvar!Ostapenko sagrauj savu pretinieci šajā geimā un sasniedz Francijas atklātā čempionāta otro kārtu! Martincova šajā geimā izskatījās psiholoģiski satriekta.
https://twitter.com/TennisUpdates23/status/1663272303495397383
Ostapenko - Martincova 6-3, 6-5Breiks Ostapenko! Viņa ne bez veiksmes palīdzības pretinieces serves geimu sāk ar 30:0, tomēr tad zaudē nākamajās trīs izspēlēs, kārtējo reizi pieļaujot nepiespiestās kļūdas. Latvijas tenisiste atspēlējas, jo izcili precīzi trāpa pa līniju. Pēc tam viņai izdodas atspēlēt vēl vienu geimbumbu un turpinājumā ar sitienu tīklā iegūst ļoti svarīgu breikbumbu. To Ostapenko arī izmanto, jo Martincova izsit autā. Viņa servēs par uzvaru šajā mačā.
Ostapenko - Martincova 6-3, 5-5Ostapenko ir uz viļņa. Viņa ļoti pārliecinoši nosargā savu servi un setā panāk vienādi. Otrajā setā Latvijas tenisiste nodemonstrējusi lielisku cīņas garu.
Ostapenko - Martincova 6-3, 4-5Breiks Ostapenko! Latvijas tenisiste pie Martincovas serves nenotur 30:15 vadību, jo trāpa tīklā un arī ārpus laukuma. Čehijas tenisiste tādējādi iegūst setbumbu, ko Ostapenko atspēlē, pēc pretinieces serves spēcīgi sitot bumbiņu stūrī. Martincovas dubultkļūda atbildīgā brīdī ļauj Latvijas tenisistei gūt breikbumbu, kas tiek izmantota ar vēl vienu spēcīgu sitienu. Ostapenko šī seta laikā bija iedzinējos ar 0-4, bet tagad ir pietuvojusies līdz minimumam.
Ostapenko - Martincova 6-3, 3-5Latvijas tenisistei izdodas nosargāt savu servi. Šī geima laikā Martincova gan atkal netīšām trāpa ar bumbiņu Ostapenko, par ko saņem piktu skatienu. Pārtrūkusi četru geimu sērija, kurā servētāja tika nobreikota.
Ostapenko - Martincova 6-3, 2-5Breiks Ostapenko! Latvijas tenisiste lieliski atspēlējas no 15:30 un pēc spēcīga sitiena līnijā iegūst breikbumbu. To Martincova atspēlē ar ļoti spēcīgu servi, taču tad Ostapenko neizmanto vēl divas breikbumbas, tostarp muļķīgi netrāpot saīsināto sitienu. Arī ceturtā breikbumba nav laimīgā, bet salauzt pretinieces servi izdodas piektajā piegājienā, jo padodas spēcīgs sitiens stūrī.
https://twitter.com/Horatio96059372/status/1663265174562717701
Ostapenko - Martincova 6-3, 1-5Breiks Martincovai! Latvijas tenisiste ir manāmi dusmīga un agresīvi sāk savas serves geimu, taču tas nenes nekādu rezultātu. Martincova viņu apspēlē un nonāk tuvu uzvara otrajā setā.
https://twitter.com/TheTennisLetter/status/1663264288730157056
Ostapenko - Martincova 6-3, 1-4Breiks Ostapenko! Martincova savā serves geimā spēlē itin pārliecinoši, panākdama 40:15, taču tad lielisks  Ostapenko planējošais sitiens un spēcīgu sitienu izspēle palīdz rezultātam kļūt "vienādi". Latvijas tenisiste turpina līdzīgā garā un beidzot uzvar pirmo geimu otrajā setā, pie reizes nobreikojot pretinieci.
https://twitter.com/fog_frog/status/1663262683850743808
Ostapenko - Martincova 6-3, 0-4Breiks Martincovai! Savas serves geima sākums Ostapenko ļoti pārliecinošs (40:0), taču tad atkal pavediens tiek zaudēts. Trīs reizes pēc kārtas Latvijas sportiste izsit autā un krievu valodā sāk skaļi lamāties, jo pretiniece ir panākusi "vienādi". Turpinājumā Ostapenko neizmanto divas geimbumbas pēc kārtas, no kurām viena tika iegūta ar eisa palīdzību. Latvijas tenisiste atkal sit autā un uzdāvina Martincovai breikbumbu, pēc tam kādam no skatītājiem krieviski liek aizvērt muto. Ostapenko savu servi tā arī nenosargā, jo Martincova veiksmīgi trāpa pa tīkla augšu, bumbiņai nonākot laukumā.
https://twitter.com/oponeetaajs/status/1663259668255236096
Ostapenko - Martincova 6-3, 0-3Latvijas tenisiste pretinieces serves geimu sāk ar 30:0, taču turpinājums neseko - divas spēcīgas serves pēc kārtas ļauj Martincovai atspēlēties. Pēc tam Ostapenko izpilda sitienus autā un tīklā, zaudējot geimu.
Ostapenko - Martincova 6-3, 0-2Breiks Martincovai! Nepiespiesto kļūdu skaits Ostapenko izpildījumā turpina augt. Viņai gan izdodas no 0:30 pie savas serves panākt 30:30, taču turpinājumā pieļauj dubultkļūdu, un čehiete šo breika iespēju izmanto - Latvijas tenisiste kārtējo reizi sit autā.
Ostapenko - Martincova 6-3, 0-1Latvijas tenisiste ar Martincovas dubultkļūdas palīdzību tiek pie divām breikbumbām (40:15), tomēr spēcīga serve ļauj čehietei panākt "vienādi". Ostapenko turpina spēlēt agresīvi un izsit autā. Tiesa, lielisks sitiens stūrī ļauj vēlreiz iegūt 40:40 un vēlreiz tieši tas pats - breikbumbu. To Martincova atspēlē, taču pretinieces sitiens autā ļauj Ostapenko iegūt vēl vienu breikbumu. Arī to ar jaudīgu otro servi Čehijas sportiste atspēlē un beigās tomēr nosargā savu servi.
Pirmā seta statistika.
Ostapenko - Martincova 6-3. Latvijas tenisiste uzvar pirmajā setā!Čehiete tik viegli nepadodas un no 0:30 panāk neizšķirtu, bet turpinājumā viņa izsit autā. Tas Ostapenko ļauj tikt pie setbumbas, ko viņa izmanto, jo lieliski "izdancina" pretinieci.
Ostapenko - Martincova 5-3Breiks Ostapenko! Kaut arī Martincova uzvar sava serves geima pirmajā izspēlē, Ostapenko turpinājumā pārņem kontroli, jo čehiete divreiz sit autā, kā arī latvietei padodas precīzs sitiens stūrī. Divas breikbumbas (40:15). Pirmo neizdodas izmantot, jo sitiens tīklā, taču tad Ostapenko lieliski trāpa laukumā no asa leņķa. Latvijas tenisiste servēs par uzvaru setā.
Ostapenko - Martincova 4-3Latvijas tenisiste ieslēgusi citu pārnesumu. Savā serves geimā viņa ātri panāk 40:0, tomēr tad iesit tīklā un autā, Martincovai fantastiski aizsargājoties. Geims gan noslēdzas ar čehietes sitienu tīklā.
Ostapenko - Martincova 3-3Breiks Ostapenko! Latvijas tenisiste pamodusies un beidzot rada nopietnas problēmas Martincovai pretinieces serves geimā. Viņa lieliski atgriež servi un panāk 40:0. Čehiete spēj atspēlēt tikai vienu breikbumbu.
Ostapenko - Martincova 2-3Breiks Martincovai! Ostapenko savu serves geimu sāk ar 0:30, taču tad ar diviem spēcīgiem sitieniem, tostarp uzreiz pēc serves, atspēlējas. Taču tad Latvijas tenisiste izsit autā, kas čehietei ļauj tikt pie breika iespējas, ko viņa arī izmanto. Ostapenko vēlreiz spēcīgi sit autā.
https://twitter.com/jessica4stein/status/1663247700115222530
Ostapenko - Martincova 2-2Čehiete atkal ļoti pārliecinoši nosargā savu servi. Kortā Martincova izskatās ļoti apņēmīga un šobrīd spēlē aktīvāk nekā Ostapenko.
Ostapenko - Martincova 2-1Latvijas tenisiste pie savas serves panāk 40:15, taču tad izsit autā, un pēc tam Martincova uzvar izspēlē. Savukārt nākamajā izspēlē Ostapenko trāpa tīklā, kas Martincovai ļauj tikt pie pirmās breikbumbas mačā. To Latvijas pirmā rakete atspēlē ar izcilu sitienu stūrī un beigās arī noved geimu līdz uzvarai.
Ostapenko - Martincova 1-1Čehijas tenisiste cīņu sākusi ļoti agresīvi, kortā daudz kustoties un izpildot spēcīgus sitienus. Ostapenko šajā geimā nekādu variantu.
Ostapenko - Martincova 1-0Maču ar servi sāk Ostapenko, un to viņa nosargā ar grūtībām. Pēc Ostapenko sitiena tīklā Martincova panāk "vienādi", bet latviete pie breikbumbas pretiniecei neļauj tikt, uzvarot nākamās divas izspēles.
Abas tenisistes savā starpā tikušās vienu reizi - 2021. gadā Birmingemas "WTA 250" turnīra otrajā kārtā, pie panākuma tiekot čehietei.
Šī gada Francijas atklāto čempionātu Ostapenko šovakar sāk ar maču pret čehieti Terezu Martincovu, kura pasaules rangā atrodama 93. vietā. Tikmēr Latvijas tenisiste ir pasaules 17. rakete un ar šādu numuru izlikta arī šajā "Grand Slam".
Ostapenko ir 2017. gada "French Open" čempione, tomēr pēc tam tālāk par trešo kārtu nav tikusi.https://www.delfi.lv/article.php?id=55606806

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.