Ostapenko pārvar problēmas ar servēm un turpina 'US Open'
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko ceturtdien ASV atklātā tenisa čempionāta jeb "US Open" otrajā kārtā ar 6-4, 6-3 pārspēja mājinieci Alisoni Riski.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pasaules rangā Ostapenko ieņem 77. vietu, bet viņas pretiniece Riske ir 36. vietā, kas amerikānietei ir karjeras labākais sasniegums. Abas tenisistes līdz šim savā starpā nebija spēlējušas.

Ostapenko spēle iesākās ļoti smagnēji, un viņa pirmajā serves geimā pieļāva septiņas dubultkļūdas, taču tik un tā spēja nosargāt savu servi. Turpinājumā viņa divreiz lauza pretinieces servi un izvirzījās vadībā ar 4-0, tomēr Riske uzvarēja nākamos trīs geimus. Abas tenisistes apmainījās breikiem, bet noslēgumā Ostapenko vēlreiz lauza pretinieces servi un uzvarēja pirmo setu.

Arī otrajā setā Ostapenko ieguva breika pārsvaru, taču to uzreiz izlaida no rokām. Cīņa nonāca līdz rezultātam 3-3, tad Ostapenko lauza pretinieces servi un svarīgā brīdī pārliecinoši aizvadīja serves geimu.

Visā mačā viņa pieļāva 17 dubultkļūdas, ka arī pieļāva 53 nepiespiestās kļūdas. Viņa spēja gūt 25 "tīros" punktus, bet Riske tika pie astoņiem "tīrajiem" punktiem.

Par iekļūšanu trešajā kārtā Ostapenko nopelnījusi 130 WTA ranga punktus.

Ostapenko nākamajā kārtā tiksies ar krievieti Annu Kaļinskaju (WTA ranga 127. vieta) vai citu amerikānieti Kristiju Ānu (WTA ranga 141. vieta).

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

US Open: Jeļena Ostapenko – Alisone Riske
Spēle statistika: 
Jeļena Ostapenko pēc spēles: "Zināju, ka būs grūta spēle, jo viņa uzvarējusi spēcīgas pretinieces. Paldies skatītājiem par atbalstu. Vienmēr esmu centusies bumbiņu sist spēcīgi, protams, ka gadās kļūdas, bet tā es spēlēju. Man ir jāatjaunojas, rīt jāspēlē dubultspēles. Man patīk spēlēt šeit Ņujorkā." 
Jeļena Ostapenko – Alisone Riske 6-4, 6-3. Ostapenko uzvar mačā un sasniedz 3. kārtu. Ostapenko pretinieci noķēra uz pretkustību un guva punktu, Riske no labās sita ārpus laukuma, bet tam sekoja dubultkļūda Ostapenko izpildījumā. Ostapenko pacietīgi uzbruka, sagaidīja pretinieces kļūdu un ieguva dubulto mačbumbu. Riske neveiksmīgi uzbruka serves uzņemšanā, un Ostapenko izcīnīja uzvaru. 
Jeļena Ostapenko – Alisone Riske 6-4, 5-3. Ostapenko lauž pretinieces servi. Riske centās strauji mainīt izspēles virzienu, bet netrāpīja laukumā. Viņa reabilitējās ar sitieniem pa gala līniju, līdz guva punktu, taču Ostapenko skaisti nodzenāja pretinieci pa gala līniju un panāca rezultātu 30:15. Riske pieļāva dubultkļūdu un deva Ostapenko divas breikbumbas. Pirmo Ostapenko neizmantoja, jo izsita nedaudz ārpus laukuma, bet otrajā epizodē viņa neierasti uzņēma servi, un Riskei neizdevās īsti tikt līdz bumbiņai. 
Jeļena Ostapenko – Alisone Riske 6-4, 4-3Ostapenko trāpīja pirmo "eisu" šajā mačā, bet nākamajā izspēlē uzbrukums no kreisās deva vēl vienu punktu. Riske dziļi Ostapenko laukumā uzņēma bumbiņu, tādējādi izprovocēja viņas kļūdu. Arī amerikāniete netrāpīja laukumā, bet noslēgumā Ostapenko diagonāles sitiens no labās bija fantastiski precīzs.
Jeļena Ostapenko – Alisone Riske 6-4, 3-3Ostapenko garās izspēlēs kontrolēja notikumus, un šajā geimā viņa atspēlējās no 0:30. Pie rezultāta 30:30 Ostapenko apturēja izspēli, jo domāja, ka bija auts, taču video atkārtojuma bija redzams, ka bumbiņa trāpīja pa līniju. Noslēgumā viņa sita tīklā. 
Jeļena Ostapenko – Alisone Riske 6-4, 3-2Teicamas epizodes Ostapenko mijās ar kļūdām, un rezultāts nonāca līdz 40:40. Tad viņa no labās sita ārpus laukuma un deva breika iespēju Riskei, taču ar servi rezultātu izlīdzināja. Dubultkļūda (14 šajā mačā) deva vēl vienu breikbumbu amerikānietei, bet atkal izdevās Riski nostādīt situācijā, no kuras viņai bija grūti izkļūt. Ostapenko ar sitienu no labās pa sāna līniju panāca rezultātu "vairāk", tad viņa atkal pieļāva divas dubultkļūdas pēc kārtas. Breikbumbu tenisiste no Latvijas atkal atspēlēja, kas Riski pievīla sitiens no labās. Precīzs uzbrukums no kreisās pa sāna līniju deva pārsvaru Ostapenko, bet desmit minūšu garais geims noslēdzās ar Riskes sitienu tīklā. 
https://twitter.com/doublefault28/status/1167188309262635008
Jeļena Ostapenko – Alisone Riske 6-4, 2-2Riske pieļāva kļūdas, taču pati spēja zaudētos punktus atgūt (30:30). Ostapenko uzņemšanā pamatīgi sita ārpus laukuma, taču viņa izspēlēja skaistu kombināciju un izlīdzināja rezultātu. Ostapenko panāca breika iespēju, kad servi uzņēma laukuma stūrī un pēc tam uzbrukuma sitienu raidīja no labās gar otru sāna līniju. Iespēja palika neizmantota, kad bumbiņa lidoja pāri laukumam. Tad viņa no labas pozīcijas sita tīklā un deva pārsvaru Riskei, un geims noslēdzās ar rezultatīvu amerikānietes servi
Jeļena Ostapenko – Alisone Riske 6-4, 2-1. Ostapenko zaudē serves geimu. Ostapenko uzbruka dziļi laukumā, taču izspēle noslēdzās ar nelielu autu. Tad latviete domāja, ka bumbiņa lidos ārpus laukuma, un izslēdzās no epizodes, taču tā piezemējās uz līnijas. Ar servi Ostapenko punktu atguva, taču tad pieļāva dubultkļūdu. Tad viņas uzbrukums no labās pa diagonāli laukuma stūrī nebija precīzs. 
Jeļena Ostapenko – Alisone Riske 6-4, 2-0. Ostapenko lauž pretinieces servi. Ostapenko uzņemšanā no kreisās aizsita bumbiņu gar sāna līniju, bet tad viņa no gaisa sita bumbiņu, bet Riske uzminēja virzienu un atbildēja ar precīzu pretuzbrukumu. Rīdziniecei neizdevās serves uzņemšana, tad garākā izspēlē viņa no labās trāpīja tīklā. Riske divreiz netrāpīja laukumā, un rezultāts kļuva 40:40. Ostapenko kontrolēja nākamās izspēles gaitu, panākot pretinieces kļūdu un iegūstot breika iespēju. Latvijas tenisiste izspēlē nospēlēja gudri, izdarīja spiedienu uz pretinieces bekhendu, līdz viņa netrāpīja laukumā. 
Jeļena Ostapenko – Alisone Riske 6-4, 1-0Ostapenko otrā seta ievadā nonāca iedzinējos ar 0:30, bet labs sitiens pa gala līniju ļāva sākt atspēlēšanos. Viņa turpinājumā veiksmīgi servēja, taču pēc tam Riske tomēr tika pie breika iespējas, kad Ostapenko no labās trāpīja tīklā. Riskes ātrs uzbrukums uzņemšanā nebija veiksmīgs, mirkli vēlāk arī Ostapenko netrāpīja. Serve ļāva izlīdzināt rezultātu, tad ātra kombinācija deva rezultātu "vairāk", bet geimu noslēgt neizdevās - Riske trāpīja pa gala līniju un panāca rīdziniecei neērtu sitienu. Tenisistes turpināja apmainīties ar punktu guvumiem, bet beigās Ostapenko ar sitienu no kreisās noslēdza geimu. 
Pirmā seta statistika:
Jeļena Ostapenko – Alisone Riske 6-4. Ostapenko uzvar 1. setu.  Ostapenko iedzina pretinieci stūrī, pie tīkla uzņēma bumbiņu un raidīja to tukšajā laukumā, taču pēc tam neveiksmīgi uzņēma servi. Riske pieļāva savu piekto dubultkļūdu, tad Ostapenko ar lielisku uzbrukuma kombināciju ieguva divas setbumbas. Amerikāniete veiksmīgi servēja un abus punktus atspēlēja, turpinājumā bija gara izspēle, kurā Ostapenko norāvās sitiens no kreisās. Mirkli vēlāk ar bekhendu viņa punktu atguva, tad teicama kombinācija deva trešo iespēju uzvarēt setu. Ostapenko uzbruka pa diagonāli, un Riske netika galā ar šiem sitieniem.
Jeļena Ostapenko – Alisone Riske 5-4. Ostapenko zaudē serves geimu. Servējot par uzvaru setā, Ostapenko nonāca iedzinējos ar 0:30, taču viņai izdevās rezultātu izlīdzināt. Tiesa, Riske ieguva breikbumbu, un Ostapenko kaut ko apspriedās ar savu māti, kura atrodas tribīnēs. Latvijas tenisiste nospēlēja pacietīgi un panāca pretinieces sitienu pāri laukumam, taču mirkli vēlāk īsā izspēlē viņa no kreisās trāpīja tīklā. Ostapenko garā izspēlē no labās sita ārpus laukuma.
Jeļena Ostapenko – Alisone Riske 5-3. Ostapenko lauž pretinieces servi. Riske iesāka ar dubultkļūdu, bet nākamajā izspēlē Ostapenko uzbrukums no labās netika pāri tīklam. Latvijas tenisistes forhenda sitieni izprovocēja Riski uz kļūdu no aizsardzības, savukārt nākamajā izspēlē tenisistes aizraujoši bumbojās, līdz Ostapenko sita tīklā. Rīdziniecei skrējienā neizdevās tikt pie bumbiņas tā, lai izdarīt precīzu sitienu, taču arī amerikānietei pieļāva kļūdu, trāpot tīklā. Ostapenko ar sitienu pa diagonāli uzņēma servi, un Riskes atbilde bija neveiksmīga. Latviete uzņemšanā vēlreiz nospēlēja labi un lauza pretinieces servi. 
https://twitter.com/IlgvarsImsa/status/1167178219595976705
https://twitter.com/erika89tc/status/1167177743626395648
Jeļena Ostapenko – Alisone Riske 3-4. Ostapenko zaudē serves geimu. Ostapenko no labās netrāpīja laukumā, bet punktu atguva ar precīzu servi. Kad Ostapenko trāpa pirmo servi, līdz šim viņa punktus guvusi teju 90% gadījumu. Nākamajā izspēlē viņa kļūdījās sitienā pa diagonāli, tam sekoja kļūda sitienā no kreisās. Riske ieguva divas breikbumbas, bet Ostapenko kļūda pie tīkla ļāva viņai izmantot pirmo. 
Jeļena Ostapenko – Alisone Riske 4-2Riske šoreiz diezgan veiksmīgi servēja, un Ostapenko tika tikai pie vienas iespējas uzbrukt. Tas arī bija vienīgais punkts šajā geimā latvietei. 
Jeļena Ostapenko – Alisone Riske 4-1. Ostapenko zaudē serves geimu. Ostapenko serves geima ievadā pieļāva devīto dubultkļūdu un mirkli vēlāk nonāca iedzinējos ar 0:30. Tomēr viņa atguvās un divus punktus ātri atguva. Tam sekoja desmitā dubultkļūda, kas deva septīto breika iespēju Riskei. Šoreiz amerikāniete to realizēja, kad otrās serves uzņemšanā raidīja bumbiņu pa sāna līniju. 
Jeļena Ostapenko – Alisone Riske 4-0. Ostapenko lauž pretinieces servi.Ostapenko neizdevās savaldīt bumbiņu divās serves uzņemšanās pēc kārtas, tad Riske guva tīru punktu ar uzbrukumu uzreiz pēc serves. Ostapenko ar asu sitienu uzņēma servi un devās pie tīkla, panākot pretinieces kļūdu. Tad Riske netrāpīja laukumā un pieļāva dubultkļūdu (40:40). Ostapenko piegāja tuvāk tīklam, sita no labās, bet netrāpīja laukuma stūrī, taču spēja atjaunot rezultātu "vienādi", kad viņas uzbrukums trāpīja pa gala līniju un izsita no ritma pretinieci. Rīdziniece turpināja lieliski spēlēt pie pretinieces serves un vēlreiz viņu nobreikoja.
Jeļena Ostapenko – Alisone Riske 3-0.Riksei izdevās labs uzbrukums, un Ostapenko no aizsardzības pārsita bumbiņu pāri. Rikse uzņemšanā nospēlēja neprecīzi mirkli vēlāk, tad Ostapenko no labās netrāpīja gar sāna līniju. Pēc rīdzinieces dubultkļūdas (astotā šajā mačā) Riske ieguva divas breikbumbas, bet pirmo Ostapenko atspēlēja, kad pēc agresīva uzbrukuma sitiena devās pie tīkla un nospēlēja ļoti precīzi. Svarīgā brīdī tenisiste no Latvijas servēja teicami, panākot 40:40. Riske spēcīgu sitienu apmaiņā nenoturēja tempu un divās izspēlēs pēc kārtas kļūdījās.
Jeļena Ostapenko – Alisone Riske 2-0. Ostapenko lauž pretinieces servi. Riske no labās pārsita bumbiņu pāri laukumam, turpinājumā bija ātra izspēle, kurā tenisistes apmainījās ar spēcīgiem sitieniem, bet noslēgumā amerikāniete netrāpīja laukumā. Ostapenko zaudēja punktu pēc neveiksmīgas uzņemšanas, tad Riske pieļāva dubultkļūdu, dodot Ostapenko divas breikbumbas. Vēl viena dubultkļūda Riskei, un Ostapenko lauza pretinieces servi. 
https://twitter.com/DW_Immurs/status/1167172823338639360
Jeļena Ostapenko – Alisone Riske 1-0Ostapenko maču iesāka ar dubultkļūdu, turklāt otrā serve bija tik neprecīza, ka bumbiņa aizlidoja uz otro laukuma pusi. Viņa uzreiz punktu atguva ar lielisku sitienu no kreisās gar sāna līniju, kur Riksei nebija variantu atvairīt. Ostapenko pieļāva vēl vienu dubultkļūdu, taču epizodi vēlāk skaisti nodzenāja pretinieci pa gala līniju un atjaunoja neizšķirtu. Latvijas tenisiste pavisam nebija iegājusi serves ritmā - trešā dubultkļūda. Viņas asais uzbrukums izspēlē panāca Riskes kļūdu, tam sekoja ... dubultkļūda. Rīdziniece kontrolēja izspēli un atkal atjaunoja rezultātu "vienādi". Ostapenko pieļāva piekto dubultkļūdu, bet atkal atspēlējās pēc zaudēta punkta. Veiksmīga serve viņai pirmo reizi deva vadību geimā, taču sestā dubultkļūda neļāva noslēgt geimu. Ostapenko pārliecība servēs bija iedragāta, viņai vairs neizdevās bumbiņas uzmetiens. Septītā dubultkļūda un breikbumba Riskei, taču amerikāniete sita ārpus laukuma. Riske ar grūtībām uzņēma servi, taču viņa trāpīja asā leņķī un ieguva iespēju uzbrukt, ko realizēja. Ostapenko veiksmīgi ieservēja, panākot pretinieces kļūdu uzņemšanā. Ātra un veiksmīga kombinācija deva rezultātu "vairāk", bet tad izdevās noslēgt pirmo geimu, kas izvērtās smags. 
Jeļena Ostapenko – Alisone Riske. Spēle sākusies.Ostapenko maču sāk ar servēšanu.
Ostapenko iznāk kortā:
Ostapenko pirmās kārtas spēles labākās epizodes: https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/video-ostapenko-uzvar-atbildiga-pirmas-kartas-taibreika.d?id=51408059
Jeļena Ostapenko "US Open" turnīrā izcīnīja šīs sezonas pirmo uzvaru "Grand Slam" līmeņa sacensībās, un otrajā kārtā viņa tiksies ar amerikānieti Alisoni Riski.Pasaules rangā Ostapenko ieņem 77. vietu, bet viņas pretiniece Riske ir 36. vietā, kas amerikāņu tenisistei ir karjeras labākais sasniegums. Abas tenisistes līdz šim savā starpā nav spēlējušas.Ostapenko un Riskes spēles pāra uzvarētaja nākamajā kārtā tiksies ar krievieti Annu Kaļinskaju (WTA ranga 127. vieta) vai citu amerikānieti Kristiju Ānu (WTA ranga 141. vieta). Kaļinskaja pirmajā kārtā negaidīti uzvarēja amerikānieti Sloeinu Stīvensu.

Tags

Jeļena Ostapenko Teniss US Open WTA
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form