Ostapenko piedzīvo dramatisku zaudējumu Federāciju kausa duelī pret Petkoviču

Latvijas izlases tenisiste Jeļena Ostapenko piektdien Federāciju kausa izcīņas mačā ar rezultātu 5-7, 4-6 zaudēja vācietei Andrea Petkovičai. Līdz ar to Latvijas izlase pārspēlēs par vietu Pasaules pirmajā grupā nonāca iedzinējos duelī ar Vāciju.

Vācijas izlase pēc šī mača cīņā līdz trim uzvarām izvirzījās vadībā ar 1-0. Nākamajā duelī Latvijas tenisiste Diāna Marcinkeviča tiksies ar vācieti Jūliju Gērgesu.

Spēles pirmais sets ritēja ļoti līdzīgā cīņā, un abas tenisistes veiksmīgāk darbojās pie pretinieces servēm, nevis pie savām. Ostapenko spēja izvirzīties vadībā ar 5-3, taču nespēja tikt pie mačbumbām. Petkoviča uzvarēja nākamos četrus geimus pēc kārtas un uzvarēja pirmo setu.

Otrajā setā Ostapenko pazaudēja spēle pavedienu un nonāca iedzinējos ar 1-5. Tomēr viņa deva cerības uz atspelēšanos, divreiz laužot pretinieces servi un panākot 4-5. Taču serves geims viņai bija neveiksmīgs, un Petkoviča izcīnīja uzvaru.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Federāciju kauss: Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča
Spēles statistika:
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 5-7, 4-6. Ostapenko zaudē spēli.Ostapenko neveiksmīgi raidīja bumbiņu gar sāna līniju, bet tad viņa ilgstoši izdarīja uzbrukuma sitienus, līdz trāpīja tīklā. Arī Petkoviča garās izspēlēs pieļāva kļūdas, rezultātam kļūstot 30:30. Ostapenko no labās netrāpīja laukumā, uzbrūkot gar sāna līniju, un Petkoviča ieguva pirmo mačbumbu. Dubultkļūda ... Ostapenko zaudē maču.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 5-7, 4-5. Ostapenko lauž pretinieces servi. Abas tenisistes spēlēja pacietīgi, līdz Petkoviča netrāpīja laukumā. Vāciete punktu atguva ar "eisu", savukārt nākamajā izspēlē Ostapenko sita tīklā no labās. Ostapenko ar labu serves uzņemšanu panāca pretinieces sitienu ārpus laukuma, bet tad viņa ieguva breikbumbu. Ar uzbrukumu, uzņemot servi, Ostapenko guva punktu un lauza pretinieces servi.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 5-7, 3-5Ostapenko garā izspēlē ar savām darbībām panāca pretinieces sitienu tīklā, bet tad viņa lieliski servēja un panāca 30:0. Ostapenko sitiens skrējienā pa diagonāli lidoja ārpus laukuma, bet tad Petkoviča sita pāri laukumam. Ar labu servi Latvijas tenisiste turpināja atspēlēšanos.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 5-7, 2-5. Ostapenko lauž pretinieces servi. Ostapenko atkal viesa cerības otrajā setā, Petkoviču atstājot "uz nulles" viņas serves geimā.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 5-7, 1-5. Ostapenko zaudē serves geimu.Ostapenko no kreisās raidīja bumbiņu tīklā, lai arī pozīcija uzbrukumam bija laba, savukārt nākamā izspēle noslēdzās ar Petkovičas lielisku izspēlētu saīsināto pie tīkla. Vēl vienā labā situācijā Ostapenko no laukuma vidus no labās sita ārpus laukuma. Petkoviča izmantoja pirmo no trim breika iespējām, realizējot uzbrukumu uzņemšanā.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 5-7, 1-4Ostapenko vairs nespēja slēpt savu sašutumu par neveiksmēm, un viņa pretinieces serves geimā spēja gūt tikai vienu punktu.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 5-7, 1-3. Ostapenko zaudē serves geimu.Ostapenko geimu sāka ar dubultkļūdu, bet tad ar servi punktu atguva. Tad latviete vēlreiz zaudēja punktu ar dubultkļūdu, bet tad zema tempa izspēlē sita tīklā. Petkoviča realizēja pirmo no breikbumbām, kad Ostapenko skrējienā uz priekšu raidīja bumbiņu, kas izlidoja krietni ārpus laukuma.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 5-7, 1-2Šoreiz Petkoviča kontrolēja izspēles gaitu un viņa nodzenāja Ostapenko pa laukuma stūriem, līdz rīdziniece sita tīklā. Ostapenko mirkli vēlāk spēcīgi sita ārpus laukuma no kreisās. Latvijas izlases līdere punktu atguva ar bekhendu diezgan asā leņķī, savukārt mirkli vēlāk Petkoviča sita tīklā no labās. Vāciete ar ļoti veiksmīgu sitienu gar sāna līniju panāca 40:30, taču viņu nākamajā epizodē pievīla sitiens no labās. Ostapenko nerealizēja uzbrukuma iespēju no kreisās gar sāna līniju, bet tad viņa uzņemšanā sita ārpus laukuma.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 5-7, 1-1. Ostapenko zaudē serves geimu.Ostapenko steidza pie tīkla, lai apspēlētu pretinieci, tomēr viņa pati kļūdījās. Tad latviete neveiksmīgi izspēlēja saīsināto, kam sekoja Petkovičas "tīri" gūts punkts.Vāciete pie tīkla nospēlēja īsu sitienu un "sausā" lauza Ostapenko servi.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 5-7, 1-0. Ostapenko lauž pretinieces servi. Otrā seta iesākumā Ostapenko darbojās veiksmīgi un panāca breika iespēju. Lai to realizētu, viņai nevajadzēja izdarīt daudz, jo pretiniece pieļāva dubultkļūdu.
Sākas 2. sets.
Pirmā seta statistika:
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 5-7. Ostapenko zaudē serves geimu un pirmo setu. Ostapenko vairs nespēja uzturēt augsto spēles tempu un trāpīt sitienus ar tik augstu precizitāti, un viņas serves geimā Petkoviča ieguva divkāršo setbumbu. Pirmo rīdziniece atspēlēja ar spēcīgu bumbiņas triecienu pretinieces laukumā pēc labas serves, tomēr nākamajā epizodē neizdevās realizēt labu uzbrukuma iespēju, trāpot tīklā.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 5-6.Petkoviča ar precīzu uzbrukuma iesāka serves geimu, tomēr Ostapenko punktu atguva ar labu uzbrukumu uzņemšanā. Petkoviča no labās izsita ārpus laukuma, tam sekoja Ostapenko sitiens tīklā no kreisās. Rīdziniece pavisam nedaudz aizķēra līniju un izlīdzināja rezultātu, tomēr vāciete nākamajās epizodēs spēja nosargāt uzvaru geimā.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 5-5. Ostapenko zaudē serves geimu. Servējot par uzvaru pirmajā setā, Ostapenko veiksmīgi uzbrukumi mijās ar sitieniem tīklā, un rezultāts atkal nonāca līdz 30:30. Latvijas tenisiste pieļāva dubultkļūdu, bet mirkli vēlāk izspēlē viņa sita tīklā.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 5-4.Dinamiska cīņa turpinājās, Petkovičas serves geimā rezultātam atkal nonākot līdz 30:30. Tomēr Ostapenko divreiz pēc kārtas serves uzņemšanā bumbiņu sita tīklā, un šoreiz neizmantoja iespēju noslēgt setu.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 5-3Abas tenisistes ātrā un aizraujošā spēles stilā aizvadīja geimu, un rezultāts nonāca līdz 30:30. Tad Ostapenko pieļāva dubultkļūdu un deva pretiniecei breika iespēju. Garā izspēlē Petkoviča no labās sita pāri laukumam, un arī noslēdzošajās izspēlēs Ostapenko spēlēja pacietīgi un nostiprināja vadību spēlē.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 4-3. Ostapenko vēlreiz lauž pretinieces servi. Pēc zaudēta pirmā punkta Ostapenko izcēlās ar diviem lieliskiem uzbrukumiem, cauršaujot pretinieces aizsardzību. Petkoviča arī atbildēja ar "tīru" punktu, savukārt mirkli vēlāk Ostapenko nespēja "pacelt" pretinieces trāpījumu stūrī. Latvijas tenisiste panāca breikbumbu, bet tad ar savām darbībām nodzenāja pretinieci pa gala līniju, līdz no gaisa guva punktu.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 3-3. Ostapenko zaudē serves geimu. Ostapenko ar kļūdām iesāka geimu, un Petkoviča to izmantoja, iegūstot divas breikbumbas pie rezultāta 40:15. Ostapenko no kreisās sita ārpus laukuma, un ātri zaudēja breika pārsvaru.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 3-2. Ostapenko lauž pretinieces servi. Petkoviča pieļāva dubultkļūdu un no aizsardzības pozīcijas raidīja bumbiņu pāri laukumam, nonākot iedzinējos ar 0:30. Ostapenko pēc tam panāca trīskāršo breikbumbu, kad ar labu uzņemšanu panāca vēl vienu pretinieces sitienu ārpus laukuma. Pirmo neizdevās izmatot, jo neizdevās tikt galā ar vācietes servi, tad Petkoviča precīzi trāpīja pa gala līniju. Ar vēl vienu servi vāciete izlīdzināja rezultātu, taču par viņa pa diagonāli sita ārpus laukuma. Ostapenko neizmantoja iespēju noslēgt geimu, taču Petkovičas dubultkļūda deva iespēju rīdziniecei atgūt vadību spēlē. Ostapenko trieca bumbiņu ārpus laukuma, tomēr kārtējo reizi panāca breikbumbu ar savu agresīvo uzbrukumu. Rīdziniece iedzina pretinieci stūrī, un tad ar nākamo sitienu raidīja bumbiņu tukšajā laukuma pusē.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 2-2Ostapenko geima sākumā guva punktu ar "eisu", bet tad sita tīklā. Precīza kombinācija pa laukuma stūriem deva vēl vienu punktu latvietei, taču pēc šīs epizodes viņa divreiz kļūdījās un deva pretiniecei breika iespēju. Ar precīzu uzbrukumu no labās gar sāna līniju Ostapenko atspēlēja punktu, bet tad panāca rezultātu "vairāk" ar sitienu no kreisās. Latvijas tenisiste mēģināja izspēlēt saīsināto sitienu, to Petkoviča uzņēma, bet Ostapenko apvedošais sitiens atdūrās tīklā. Latvijas izlases līdere vēlreiz zaudēja punktu ar trāpījumu tīklā, tomēr viņa ar aktīvu un agresīvu spēli guva nākamos punktus un nosargāja servi.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 1-2Ostapenko sāka ar precīzu uzbrukumu serves uzņemšanā, bet nākamajās trīs epizodēs pēc kārtas to atkārtot neizdevās. Petkoviča tomēr nespēja noslēgt geimu, un viņa pieļāva dubultkļūdu un sita ārpus laukuma no labās (40:40). Petkoviča vēlreiz pieļāva dubultkļūdu, un Ostapenko ieguva breika iespēju, kuru nespēja izmantot, neveiksmīgi uzbrūkot uzņemšanā. Latvijas tenisiste vēlreiz sita ārpus laukumā, uzņemot servi, bet noslēgumā Petkoviča trāpīja "eisu".
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 1-1. Ostapenko zaudē serves geimu. Ostapenko serve geimu sāka ar dubultkļūdu, bet nākamajā epizodē noslēdza kombināciju ar precīzi sitienu no gaisa, savukārt tam sekoja Petkovičas sitiens ārpus laukuma. Vācijas tenisiste izlīdzināja rezultātu, kad precīzi uzbruka gar sāna līniju otrās serves uzņemšanā. Abas tenisistes apmainījās punktu guvumiem arī turpinājumā, bet tad pēc Ostapenko sitiena tīklā Petkoviča ieguva breika iespēju. Rīdziniece veiksmīgi servēja un atjaunoja rezultātu "vienādi", taču tam sekoja dubultkļūda. Ar vēl vienu dubultkļūdu Ostapenko zaudēja serves geimu.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča 1-0. Ostapenko lauž pretinieces servi. Pirmā izspēle mačā bija pāris sitienus gara, un Ostapenko no kreisās sitienā pa diagonāli raidīja bumbiņu ārpus laukuma. Viņa nākamajās epizodēs lieliski uzņēma serves un panāca rezultātu 40:15. Pirmo no divām breika iespējām neizdevās izmantot, bet tad spēcīgs uzbrukums no labās izprovocēja Petkovičas kļūdu.
Jeļena Ostapenko – Andrea Petkoviča. Spēle sākusies.
Oficiālā atklāšanas ceremonija noslēgusies. Ostapenko un Petkoviča aizvadīs īsu iesildīšanos, un spēle varēs sākties.
"Arēnā Rīga" uz šo maču sagatavots cietais segums, kura temps vērtējams kā vidēji ātrs. Tenisistes spēlēs ar "Wilson US Open Regular Duty" bumbiņām.
Latvijas tenisa izlase piektdien uzsāk Federāciju kausa pārspēles par vietu Pasaules pirmajā grupā, spēkojoties ar Vācijas tenisistēm. Pirmajā vienspēlē šodien tiekas Jeļena Ostapenko un Andrea Petkoviča. Ostapenko WTA rangā šobrīd atrodas 29. vietā, bet Petkoviča ieņem 71. pozīciju. Latvijas tenisiste Petkoviču uzvarējusi iepriekšējās divās savstarpējās spēlēs. Latvijas tenisiste pretinieci trijos setos ar rezultātu 6-4, 4-6, 7-5 uzvarēja 2018. gada "US Open", savukārt 2016. gadā Ostapenko izrādījās pārāka Kataras WTA "Total Open" turnīrā. Tobrīd 18 gadus vecā Ostapenko pirmo setu uzvarēja ar 7-5, taču Petkoviča veselības problēmu dēļ otrajā setā atteicās spēli turpināt.