Ostapenko turpina uzvaru sēriju Īstbornā un iekļūst arī dubulstpēļu pusfinālā

Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko ceturtdien, 23. jūnijā, iekļuva Īstbornas turnīra pusfinālā, ceturtdaļfinālā ar 6-3, 6-2 pieveicot Ukrainas tenisisti Anhelīnu Kaļiņinu.

Ostapenko pērn uzvarēja Īstbornas turnīrā. Tagad viņa aizcīnījusies līdz pusfinālam, tādējādi Īstbornā viņa nav zaudējusi jau astoņās spēlēs pēc kārtas. Pusfinālā piektdien viņas pretiniece būs itāliete Kamilu Džordži.

Ostapenko spēles sākumā zaudēja serves geimu, tad nonāca zaudētājos ar 0-2, bet sekoja uzvarēti pieci geimi pēc kārtas, kas ļāva panākt 5-2. Ukrainas tenisiste nākamajā geimā nosargāja savu servi, bet devītajā geimā Ostapenko nodrošināja uzvaru pirmajā setā ar 6-3.

Otrajā setā tenisistes sākumā uzvarēja savuas serves geimu, bet tad Ostapenko divreiz lauza pretinieces serves geimu un panāca 5-1. Lai gan ukrainiete atkal vienu geimu atguva, Ostapenko nākamajā geimā nodrošināja sev vietu pusfinālā.

Vēlāk Ostapenko sasniedza arī dubultspēļu pusfinālu. Viņa kopā ar ukrainieti Ļudmilu Kičenoku iekļuva Īstbornas "WTA 500" sērijas dubultspēļu turnīra pusfinālā.

Ceturtdaļfinālā Ostapenko un Kičenoka ar 4-6, 6-1, 10:3 pārspēja Lielbritānijas tenisistes Herietu Dārtu un Heteri Votsoni.

Pusfinālā Ostapenko un Kičenokai gaidāma tikšanās ar ķīnietēm Sjui Jifaņu un Janu Džaosjuaņu.

Par iekļūšanu pusfinālā Ostapenko nopelnījusi 185 WTA dubultspēļu ranga puntus.

Finālā jau iekļuvušas serbiete Aleksandra Kruniča un poliete Magda Linete, kurām pusfinālā bija jātiekas ar amerikānieti Serēnu Viljamsu, kurai šis ir atgriešanās turnīrs, un tunisieti Onsu Žabēru. Pretinieces pusfinālā kortā neizies, jo Žabēra guvusi savainojumu.

Īstbornas turnīra ceturtdaļfināls: Jeļena Ostapenko - Anhelīna Kaļiņina
Spēles statistika
Jeļena Ostapenko - Anhelīna Kaļiņina 6-3, 6-2Ostapenko uzvar spēli un iekļūst pusfinālāOstapenko geimu sāk ar eisu, tad laba serve (30-0). Kaļiņinai padodas sekmīgs uzbrukums, panākot Ostapenko kļūdu (30-15). Ostapenko pieļauj kļūdu, dodot pretiniecei cerību (30-30). Kaļiņina sajutusi spēles garšu un tiek pie breikbumbas. Svarīgā brīdī Ostapenko padodas teicams bekhends. Ar eisu Ostapenko tiek pie pirmās mačbumbas. Ostapenko pēc labas serves svin uzvaru spēlē.
Ostapenko - Kaļiņina 6-3, 5-2Kaļiņinai laba serve un dubultkļūda geima sākumā. Kaļiņinai tīklsa trose palīdz uzvarēt izspēli (30-15), tad Ostapenko izsit autā. Kaļiņina uzvar geimu pēc labas serves.Ostapenko tagad serves geimā var nodrošināt iekļūšanu Īstbornas turnīra pusfinālā
Ostapenko - Kaļiņina 6-3, 5-1Ostapenko labi sāk geimu, bet Kaļiņina perfekti uzņem servi. Kaļiņina izsit autā (Ostapenko parauj nost raketi šajā brīdī, jūtot, ka būs auts). Ostapenko ar bekhendu panāk 40-15, turpinājumā viņa gan pieļauj dubultkļūdu (40-30). Kaļiņina iesit tīklā, Ostapenko nonāk viena geima attālumā no turnīra pusfināla.
Ostapenko - Kaļiņina 6-3, 4-1Ostapenko lauž pretinieces serves geimuKaļiņina iesit tīklā, Ostapenko ar bekhendu brīvā kvadrātā panāk 0-30. Latvijas tenisiste izcili uzņem servi - trīskāršā breikbumba (0-40)! Kaļiņina atkal uzdāvina geimu ar dubultkļūdu.
Osdtapenko - Kaļiņina 6-3, 3-1Ostapenko sāk ar tīri uzvarētu izspēli ar forhendu. Ostapenko padodas eiss ar otro servi, taču tad viņa iesit tīklā (30-15). Kaļiņina ar agresīvu izspēli panāk 30-30, tad ar "slice" sitienu tiek pie breikbumbas (30-40). Kaļiņina izsit autā bekhendu, tad pieļauj kļūdu ar forhendu. Ostapenko netrāpa korta stūrī ("vienādi"), tad Ostapenko sanāk eiss.Ostapenko nostiprina vadību otrajā setā ar labu servi
Ostapenko - Kaļiņina 6-3, 2-1Ostapenko lauž pretinieces serves geimuKaļiņinai dubultkļūda geima sākumā. Perfektā izspēlē, nodzenājot pretinieci pa korta stūriem, Ostapenko panāk 0-30. Kaļiņinai sanāk bekhends pa diagonāli, pārsteidzot Ostapenko (15-30). Ostapenko kļūdās agresīvā serves uzņemšanā (30-30). Ostapenko ar pragmatisku forhendu tiek pie pirmās breikbumbas otrajā setā. Kaļiņina uzdāvina geimu ar dubultkļūdu.
Ostapenko - Kaļiņina 6-3, 1-1Kaļiņina divreiz labi uzņem Ostapenko serves (0-30). Ostapenko atbild ar divām labām servēm (30-30). Ostapenko teicami pārvietojas kortā un panāk 40-30, tad trāpa pa līniju un uzvar geimu
Pirmā seta statistika
Ostapenko - Kaļiņina 6-3, 0-1Ostapenko izdodas "ieķerties" jau pirmajā geimā, panākot 15-30. taču tad trīs izspēlēs uzvar ukrainiete, nosargājot savu serves geimu
Sākas 2. sets
Jeļena Ostapenko - Anhelīna Kaliņina 6-3Ostapenko uzvar pirmo setuOstapenko sanāk laba serve geima sākumā. Otrajā izspēlē Ostapenko nesanāk forhends (15-15). Turpinājumā Ostapenko ar diviem forhendiem tiek pie nākamajām divām setbumbām - šoreiz jau pašai servējot. Kaliņina kļūdās, cenšoties agresīvi uzņemot servi - Ostapenko ar emocijām nosvin uzvarētu pirmo geimu.
Ostapenko - Kaļiņina 5-3Kaļiņina divreiz izsit autā (0-30). Šajā brīdī Ostapenko uzvarējusi 14 no pēdējām 15 izspēlēm.Kaļiņina vienu punktu atgūst, bet tad Ostapenko tiek pie dubultās setbumbas (15-40). Kaļiņinai izdodas atspēlēt abas breikbumbas (kas šajā gadījumā ir setbumbas). Kaļiņina pieļauj dubultkļūdu, bet kļūdu ukrainiete uzreiz labo ar eisu. Ostapenko ar bekhendu tiek pie ceturtās setbumbas. Kaļiņina atspēlē ceturto setbumbu, tad ar eisu panāk "vairāk" un ar eisu uzvar geimu.
Ostapenko - Kaļiņina 5-2Ostapenko grūtās situācijās cenšas spēlēt uz gala līniju, aizdzenot pretinieci tālāk kortā. Tas dod rezultātu pirmajā izspēlē geimā, pēc tam Ostapenko sanāk laba serve un eiss (40-0). Ostapenko uzvar geimu pēc labas serves.Ostapenko uzvarējusi jau piecus geimus pēc kārtas
Ostapenko - Kaļiņina 4-2Ostapenko lauž pretinieces serves geimuOstapenko iespēlējusies un sāk diktēt spēles gaitu. Divreiz labi uzņemtas serves (0-30), tad perfekts bekhends - atkal trīskāršā breikbumba (0-40)! Pirmo Kaļiņina atspēlē ar labu servi, bet otro iespēju izmanto Ostapenko.
Ostapenko - Kaļiņina 3-2Kaļiņina sāk geimu labu bekhendu pa diagonāli. Tad Ostapenko pieļauj kļūdu, bet nākamajā izspēlē ar labu servi panāk 15-30. Ostapenko kļūdās bekhendā (15-40). Pirmo breikbumbu Ostapenko atspēlē ar spēcīgu sitienu uz gala līniju, tad Latvijas tenisiste atspēlē arī otro, pretiniecei paslīdot uz zālāja. Kaļiņina izsit autā , pēc tam Ostapenko uzvar geimu ar eisu.
Ostapenko - Kaļiņina 2-2Ostapenko atspēlē breikuKaļiņina izsit autā, tad Ostapenko divreiz izcili uzņem pretinieces serves - trīskāršā breikbumba (0-40|). Ostapenko neizdodas labi uzņnemt Kaļiņinas otro servi, tad izsit autā forhendu (30-40). Trešo breikbumbu Ostapenko izmanto, agresīvi uzņemot pretnieces otro servi.
Ostapenko - Kaļiņina 1-2Ostapenko sāk ar dubultkļūdu, turpina ar spēcīgu servi un diviem eisiem (40-15). Tad seko atkal dubultkļūda (40-30). Ostapenko uzvar geimu ar tīri uzvarētu izspēli pēc spēcīgas serves.
Ostapenko - Kaļiņina 0-2Kaļiņina geimu sāk ar labu servi un dubultkļūdu (15-15). Ukrainas tenisiste uzvar izspēli pēc labas serves, tad ilgākā izspēlē Ostapenko izsit autā. Ostapenko labi uzņem pretinieces otro servi, bet pēc tam Kaļiņina ar eisu uzvar geimu
Ostapenko - Kaļiņina 0-1Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko izsit autā pirmajā izspēlē. Nākamajā izspēlē Ostapenko tīri uzvar ar teicamu bekhendu. Kaļiņina labi uzņem Ostapennko otro servi (15-30), uz ko Ostapenko atbild ar divām labām servēm (40-30).Kaļiņina ar grūtībām uzņem servi, bet bumbiņa pārkrīt pāri pie paša tīkla, uz ko īsti nepaspēj Ostapenko. Kaļiņina ar teicamu "svecīti" tiek pie breikbumbas. Ukrainiete to izmanto, lieliski uzņemot Ostapenko otro servi
Spēle sākusies
Spēles tiesnesis ir viens no atpazīstamākajiem tenisā - Kadirs Nouni.
Tenisistes iznākušas kortā. Izlozē uzvarēja ukrainiete un izvēlējās serves uzņemšanu. Tādējādi Ostapenko spēli sāks ar servi.
Kaļiņina WTA rangā ieņem 36. vietu, bet Ostapenko ir dubultspēlēs ieņem 14. vietā (turnīrā Ostapenko izlikta ar astoto numuru).  Abas tenisistes karjeras laikā ir tikušās vienreiz, 2015.gada Sanktpēterburgas turnīra kvalifikācijas trešajā kārtā ar 6-4, 4-6, 6-4 uzvarot Ostapenko.
Jeļena Ostapenko turpina cīņu Īstbornas turnīrā, kurā pērn triumfēja. Līgo dienas pēcpusdienā viņai ceturtdaļfināla spēle pret maz zināmo ukrainieti Anhelīnu Kaļiņinu. Spēles sākums ap 16:45.