Ostapenko uzvar tikai divus geimus un izstājas no Sanktpēterburgas turnīra

Latvijas labākā tenisiste Jeļena Ostapenko piektdien Sanktpēterburgā nepārvarēja WTA "Premier" turnīra ceturtdaļfinālu, bezcerīgi ar 0-6, 2-6 piekāpjoties čehietei Petrai Kvitovai.

Ostapenko stundu ilgajā cīņā tā arī pa īstam nespēja izrādīt pretestību čehietei, piedzīvojot vienu no graujošākajām neveiksmēm pēdējā laikā.

Zaudējums Sanktpēterburgas turnīra ceturtdaļfinālā nekādi neietekmēs Ostapenko vietu WTA pasaules rangā. Par šo turnīru viņa ieguva 100 ieskaites punktus, bet nākamnedēļ WTA jaunākajā rangā viņa saglabās sesto vietu.

Nākamnedēļ Ostapenko atgriezīsies Latvijā, lai gatavotos Federāciju kausa izcīņai, kas 7.-10.februārim risināsies Tallinā.

WTA turnīrs Sanktpēterburgā: Jeļena Ostapenko - Petra Kvitova
Jeļena Ostapenko - Petra Kvitova 0-6, 2-6Ostapenko zaudē serves geimu un mačuOstapenko uzvar pirmo izspēli, bet tad Kvitova perfekti uzņem servi. Ostapenko izskatās galīgi sašļukusi un pieļauj dubultkļūdu. Tad viņa iesit tīklā, kas dod dubulto mačbumbu čehietei. Un zaudē maču Ostapenko....Bezcerīgs zaudējums.
Ostapenko - Kvitova 0-6, 2-5Kvitova kļūdās geima sākumā, tad Ostapenko tīri uzvar izspēli. Ostapenko veiksmīgi neturpina geimu, kļūdoties pie otrās serves uzņemšanas. Tad viņa izsit autā (30-30), seko vēl viena kļūda, bet Kvitovas dubultkļūda ļauj nedaudz saasināt cīņu geimā (40-40). Tenisistes apmainās punktiem, vienā no izspēlēm Ostapenko nospēlējot skaisti un izpelnoties aplausus. Tad gan viņa iesit tīklā un sadusmojas kārtējo reizi uz sevi. Un Kvitova uzvar geimu, pietuvojoties uzvarai mačāhttps://twitter.com/WTA/status/959431561966858241
Ostapenko - Kvitova 0-6, 2-4Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko negaidīja, ka viņai sanāca serve, tāpēc nebija gatava atbildes sitienam un zaudēja punktu. Kvitova viegli tiek pie 15-40 un pēc Ostapenko dubultkļūdas lauž Latvijas tenisistes serves geimu.
Pārtraukumā Ostapenko bijusi vārdu apmaiņa ar vienu no saviem treneriem Andi Jušku. Cerams, ka iztika bez rujībām.
Ostapenko - Kvitova 0-6, 2-3Kvitova atbild arī ar "sauso" serves geimu
Ostapenko - Kvitova 0-6, 2-2Ostapenko uzlabojusi serves un "sausā" uzvar geimu!
Ostapenko - Kvitova 0-6, 1-2Kvitova viegli panāk 40-0, bet tad pieļauj dubultkļūdu. Ostapenko ar vienu no retajiem uzbrukumiem saasina cīņu geimā (40-30). Ostapenko ilgā izspēlē sagaida Kvitovas kļūdu un jau 40-40. Kvitova gan uzvar divas izspēles un neatdod savu serves geimu
Ostapenko - Kvitova 0-6, 1-1Ostapenko serves geimu sāk ar "eisu", tad tiek pie 30-0, bet nākamo izspēli zaudē pēc vājas otrās serves. Ostapenko padodas divas labas serves un beidzot uzvarēts geims šajā mačā
1. seta statistika
Ostapenko - Kvitova 0-6, 0-1 Kvitova lieliski sāk otro setu, "sausā" uzvarot serves geimu https://twitter.com/WTA/status/959424831761522689
Ostapenko pārtraukumā pēc pirmā seta izskatās galīgi striekta. Viņa seju slēpj dvielī un, iespējams, viņai acīs bija asaras. Jācer, ka Latvijas tenisiste saņemsies 2. setā un uzlabos savu sniegumu.
Ostapenko - Kvitova 0-6Ostapenko sausā zaudē setuKvitovai padodas labs sitiens, tad kļūdās Ostapenko (0-30). Tad gan Ostapenko sanāk pirmais eiss mačā un laba izspēle ar tīri uzvarētu punktu (30-30). Tad skaistā izspēlē pie tīkla visu kontrolē Kvitova, tiekot pie breikbumbas, kas ir arī setbumba. Ostapenko iesit tīklā un "sausā" zaudē pirmo setu
Ostapenko - Kvitova 0-5Ostapenko neatrod ieročus pagaidām šajā mačā, un arī šī geima sākumā čehiete labāka. Kvitovas gan pieļāva vienu kļūdu, tomēr droša uzvara geimā čehietei.
Ostapenko - Kvitova 0-4Ostapenko zaudē serves geimuTrenera iznākšana kortā nepalīdz Ostapenko šī geima sākumā. Kvitova ļoti labi nospēlē un tiek pie 0-30. Tad tenisistes apmainās ar sitieniem pa diagonāli, bet labāka ir Ostapenko (15-30). Kvitova ar precīzu sitienu korta stūrī tiek pie dubultās brekbumbas, un Ostapenko sit raketi pret zemi. Tad viņa zaudē savu serves geimu - otro reizi setā
Ostapenko - Kvitova 0-3Kvitova kļūdās pirmajā izspēlē, bet tad divas kļūdas Ostapenko. Kvitova uzvar geimu ar divām labām servēm.Pēc zaudētiem trīs geimiem Ostapenko lūdz kortā treneri
Ostapenko - Kvitova 0-2Ostapenko zaudē serves geimuDivi agresīvi Kvitovas sitieni pēc servēm piespiež Ostapenko kļūdīties, nakamajā izspēlē tīklā iesit čehiete (15-30). Kvitova spēcīgi uzbruka pēc Ostapenko otrās serves un tika pie dubultās breikbumbas (15-40). Ostapenko nesanāca vēlreiz pirmā serve, ko izmanto Kvitova, laužot latvietes serves geimu.
Ostapenko - Kvitova 0-1Pirmā izspēle bija ļoti ilgstoša, pēc kuras Kvitova lūdz video atkārtojumu. Bumbiņa tomēr bija autā (0-15). Arī otro izspēli uzvar Ostapenko ar bekhendu, bet tad pirmo punktu ar spēcīgu punktu gūst čehiete (15-30).  Kvitovas dubultkļūda dod Ostapenko dubulto breikbumbu. Tomēr Kvitova atspēlē abas ar spēcīgām servēm.Kvitovas kļūda bekhendā dod vēl vienu breikbumbu Ostapenko, ko Latvijas tenisiste neizmanto. Kvitova ar spēcīgu sitienu gūst "vairāk" un tad arī uzvar geimā, kad labā situācijā kļūdījās Ostapenko.
Spēle sākasPirmā servē Kvitova
Viena no retajām kreilēm tenisā Kvitova savulaik bija starp pasaules vadošajām tenisistēm, pasaules rangā bijusi arī otrā. Tomēr 2016. gada nogalē viņa piedzīvoja uzbrukumu, pēc kura vēl nav atgriezusies pasaules tenisa topā.https://www.delfi.lv/sports/news/3-puslaiks/zinas/maja-ielauzies-zaglis-sadur-divkartejo-vimbldonas-cempioni-kvitovu.d?id=48327289
Ostapenko kā ar otro numuru izsētā turnīru sāka ar otro kārtu, kurā ar 7-6 (8:6), 6-3 uzvarēja pieredzējušo mājinieci Veru Zvonarevu. Kvitovai gan turnīrs sākās ar pirmo kārtu - viņas kontā Pēterburga uzvaras 6-2, 6-0 pār mājinieci Jeļenu Vesņinu un 6-3, 1-6, 6-1 pār rumānieti Irinu Begu.
Kvitova pasaules rangā šobrīd ieņem 29. vietu, bet Ostapenko ir sestā un turnīrā izlikta ar otro numuru. Abas tenisistes savā starpā tikušās četras reizes, turklāt visas spēles notikušas 2016. gadā. Savstarpējos dueļos rezultāts šobrīd ir 2:2
Jeļena Ostapenko piektdien ar savu otro spēli Sanktpēterburgas turnīrā centīsies iekļūt pusfinālā - ceturtdaļfināla cīņā viņas pretiniece pieredzējusī čehiete Petra Kvitova.