Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko (WTA 12.) ceturtdien pēc mēneša ilga pārtraukuma atsāka dalību turnīros, "Mutua Madrid Open" sacensību pirmajā kārtā zaudējot Jekaterinai Aleksandrovai (WTA 45.)

Ostapenko spēlē zaudēja ar rezultātu 2-6, 6-4, 4-6. Krievijā dzimusī Aleksandrova WTA noteikumu dēļ šajā spēlē nepārstāvēja savu valsti, tenisa organizācijai šādi reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Pirmais spēles sets ilga vien 31 minūti, un tā laikā ievērojami labāk spēlēja Aleksandrova. Ostapenko uzvarēja tikai divus no četriem serves geimiem, kuru laikā pretiniece ļoti precīzi izpildīja "bekhendus", kā arī izmantoja pašas Latvijas tenisistes kļūdas.

Otrā seta ievadā Ostapenko knapi tika pie kādiem punktiem. Divi zaudēti serves geimi piespieda nonākt zaudētājos ar 0-3. Taču tad Latvijas tenisiste pārņēma spēli savās rokās. Brīžiem agresīva spēle deva Ostapenko punktus, bet vairāk kļūdas bija novērojamas pretinieces izpildījumā. Otrā pēc kārtas lauztā pretinieces serve ļāva setā uzvarēt ar 6-4.

Iespējams, visvairāk līkločus sagādāja tieši trešais sets. Ostapenko nonāca vadībā ar 3-1, taču tad zaudēja divus serves geimus pēc kārtas, labu spēli rādot Aleksandrovai. Mača izskaņā abas tenisistes atbildīgos brīžos pieļāva kļūdas, bet vēsāku galvu saglabāja Aleksandrova. Pretiniece sagaidīja divas dubultkļūdas Ostapenko serves geimā, un tad neizniekoja savu serves geimu, pēc negaidīti ilgas cīņas tomēr noturot uzvaru.

Ostapenko pēdējo spēli aizvadīja vien 25. martā, kad Maiami turnīra otrajā kārtā zaudēja amerikānietei Šelbijai Rodžersai. Plaukstas savainojums piespieda tenisistei izlaist arī aprīlī aizvadītās Billijas Džīnas Kingas kausa spēles.