Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko ceturtdien sasniedza ASV atklātā čempionāta jeb "US Open" trešo kārtu, smagā cīņā ar 4-6, 6-3, 6-4 pārspējot mājinieci Teilori Taunsendu.

Ostapenko uzvarai pār pasaules ranga 73. vietā esošo Taunsendu bija nepieciešamas divas stundas un 19 minūtes. Latvijas sportiste šajā mačā pieļāva 15 dubultkļūdas, kamēr pretiniece tikai vienu. Taču Ostapenko guva 52 "tīrus" punktus, savukārt amerikānietei tā sauktos "vinnerus" izpildīja 20 reizes.

Ostapenko šajā mačā uzreiz nonāca iedzinējos ar breika deficītu, tomēr viņa ātri rezultātu izlīdzināja. Taunsenda piektajā geimā vēlreiz lauza Ostapenko servi, un šoreiz pārsvaru nosargāja līdz seta beigām. Otrajā setā Ostapenko sestajā geimā veiksmīgi nospēlēja pretinieces serves geimā, un turpinājumā viņa nospēlēja veiksmīgi.

Ostapenko izšķirošajā trešajā geimā panāca breika pārsvaru, bet mirkli vēlāk amerikāniete izlīdzināja rezultātu (3-3). Saspringtā cīņā Latvijas tenisistes uzbrukums tomēr bija pārāks, viņa vēlreiz lauza pretinieces servi un noslēgumā aizvadīja labu serves geimu.

Šī Ostapenko bija otrā smagā uzvara šajā "US Open" turnīrā, jo pirmajā kārtā divu stundu un 17 minūšu ilgā cīņā viņa uzvarēja vācieti Andrea Petkoviču. Otro kārtu pārvarējusi arī otra Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova.

Ostapenko pretiniece trešajā kārtā būs Krievijas tenisistes Marijas Šarapova un rumānietes Soranas Kirstjas pāra uzvarētāja. Šarapova pasaules rangā ierindojas 22. vietā, bet Kirstja – 51. pozīcijā

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.