Latvijas vadošā tenisiste Jeļena Ostapenko Vimbldonas tenisa turnīra ceturtdaļfinālā spēkosies pret slovākieti Dominiku Cibulkovu.

Rangā 33. vietā esošā Slovākijas sportiste pirmdien ar rezultātu 64, 61 ceturtās kārtas duelī apspēlēja Taivānas tenisisti Suveju Sje, kura rangā atrodama 48.vietā.

Jau ziņots, ka Ostapenko ceturtās kārtas mačā ar rezultātu 76 (7:4), 60 pārspēja Baltkrievijas sportisti Aļaksandru Sasnoviču, otro reizi karjerā iekļūstot turnīra ceturtdaļfinālā.

Abas tenisistes savā starpā līdz šim spēlējušas divas reizes, allaž uzvarot slovākietei. Pirmoreiz abas spēlētājas spēkiem mērojās 2016. gadā Īstbornas turnīrā, kad otrajā kārtā ar 46, 62, 63 uzvaru svinēja Cibulkova, bet vēlāk 2017. gadā Indianvelsā Ostapenko ar 46, 63, 36 atkal cieta neveiksmi otrajā kārtā.

Cibulkova šogad trešo reizi karjerā sasniedza Vimbldonas ceturtdaļfinālu, kas ir viņas labākais sasniegums šajā turnīrā. Iepriekš "Grand Slam" sacensībās viņa spējusi aizkļūt līdz finālam 2014. gada Austrālijas atklātajā čempionātā, kas ir viņas labākais sniegums šajā līmenī.

Ostapenko Vimbldonas čempionātā līdz šim labākais sniegums padevās pērn, kad viņa, izcīnot četras uzvaras, sasniedza ceturtdaļfinālu, kurā piekāpās slavenajai amerikānietei Venusai Viljamsai, bet iepriekš viņa tikai reizi bija pārvarējusi pirmo kārtu. Vēl 2014. gadā Latvijas tenisiste triumfēja Vimbldonas čempionāta junioru turnīrā.

Zīmīgi, ka pērn Ostapenko līdz ceturtdaļfinālam aizspēlējās neilgi pēc tam, kad bija uzvarējusi Francijas atklātajā čempionātā. Tiesa, šogad viņa titulu neaizstāvēja, ciešot zaudējumu jau pirmajā kārtā.

Ostapenko pirms divām nedēļām piedalījās Īstbornas WTA "Premier" sērijas turnīrā, kas tenisistiem ierasti kalpo kā pēdējā sagatavošanās pirms Vimbldonas. Šajā turnīrā viņa aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam.

Kā vēstīts, turnīra pirmajā kārtā apstājās Latvijas otrā rakete Anastasija Sevastova. Viņa piedzīvoja neveiksmi arī dubultspēļu sacensību pirmajā mačā.

Savukārt Ostapenko pagājušās nedēļas nogalē atkārtoja savu karjeras labāko rezultātu dubultspēļu turnīrā, aizkļūstot līdz sacensību trešajai kārtai. Latvijas tenisiste to paveica ar savu pārinieci Kristīnu Makheilu no ASV.

Ostapenko kopā ar Mekheilu šodien aizvadīs trešās kārtas dueli, spēkojoties pret vācieti Tatjanu Mariju un britu sportisti Heteri Vatsoni. Spēles sākums paredzēts ap plkst.17.

Prestižais Vimbldonas tenisa turnīrs ilgs līdz 15.jūlijam.