Austrālijas atklātā čempionāta trešo kārtu, parādot izcilu sniegumu, piektdien pārvarēja krieviete Marija Šarapova, kas aizraujošā duelī ar 6-4, 4-6, 6-3 pieveica pērnā gada čempioni Karolīnu Vozņacki.

Šarapova, kura šobrīd pasaules rangā ieņem vien 30. vietu, vienu reizi ir triumfējusi Melburnas kortos, bet vēl divas reizes spēlējusi "Australian Open" finālā. Dāniete Vozņacki pasaules rangā ir trešā.

Šarapova fantastiski atspēlējās pirmajā setā. Nonākusi zaudētājos ar 1-4, Šarapova gandrīz ar perfektu spēli uzvarēja nākamos piecus geimus un pirmo setu. Otrajā setā Šarapova nonāca zaudētājos ar 0-3, atkal atspēlējās, panāca 3-3, bet šoreiz setu neuzvarēja. Krievijas tenisiste zaudēja vēlreiz savu servi 10. geimā, automātiski arī piekāpjoties otrajā setā ar 4-6.

Trešajā setā pēc nospēlētiem sešiem geimiem rezultāts bija neizšķirts 3-3, bet Šarapova dominēja nākamajos trijos geimos un triumfēja mačā.

Tagad 4. kārtā jeb 1/8 finālā Šarapova tiksies ar mājinieci Ešliju Bārtiju, kura ar 7-5, 6-1 uzvarēja grieķieti Mariju Sakari.

Trešo kārtu piektdien pārvarēja turnīra piektais numurs, amerikāniete Sloena Stīvensa, ar 7-6 (8:6), 7-6 (7:5) pieveicot horvātieti Petru Martiču. Savukārt trešajā kārtā apstājās ar 11. numuru izsētā baltkrieviete Arina Sabaļenka, ar 3-6, 2-6 piekāpjoties ASV tenisistei Amandai Aņisimovai. Vēl vienā mačā krieviete Anastasija Pavļučenko ar 6-0, 6-3 droši uzvarēja Aleksandru Sasnoviču.

Vietu astotdaļfinālā nodrošināja arī Daniela Kolinsa, kas ar 6-3, 6-2 uzvarēja Karolīni Garsiju no Francijas (19. numurs), bet Petra Kvitova (astotais numurs) ar 6-1, 6-4 pārspēja šveicieti Belindu Benčiču.

Vīriešu vienspēļu sacensībās bez lielām problēmām trešo kārtu pārvarēja Rodžers Federers, kurš ar 6-2, 7-5, 6-2 uzvarēja amerikāni Teiloru Fricu. Tāpat nākamo kārtu sasniedza 14. numurs grieķis Stefans Cicips, ar 6-3, 3-6, 7-6 (9:7), 6-4 uzvarot gruzīnu Nikolazu Basilašvili. Citos mačos Toamšs Berdihs ar 5-7, 6-3, 7-5, 6-3 uzvarēja argentīnieti Djego Švarcmanu (19. numurs), bet Grigors Dimitrovs (20. numurs) ar 7-6 (7:5), 6-4, 6-4 pārspēja itāli Tomass Fabiano.

Vēl 1/8 finālu sasniedza spānis Roberto Augusta Aguts (22. numurs), kurš ar 6-4, 7-5, 6-4 pieveica krievu Karenu Hačanovu (10. numurs). Savukārt amerikānis Fransiss Tiafo atspēlējās un ar 6-7 (3:7), 6-3, 4-6, 6-4, 6-3 uzvarēja pieredzējušo itāli Andreasu Sepi.