Sevastova ar drošu sniegumu sasniedz Čārlstonas turnīra ceturtdaļfinālu

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova ceturtdien Čārlstonas WTA "Premier" sērijas turnīra trešās kārtas spēlē ar rezultātu 6-3, 6-4 pārspēja ar austrālieti Ešliju Bārtiju un sasniedza ceturtdaļfinālu.

Šī Sevastovai un Bārtijai bija pirmā savstarpējā spēle WTA tūrē, un Latvijas sportistei to izdevās uzvarēt stundā un trīs minūtēs. Šī uzvara Sevastovai garantēja 100 WTA ranga punktus. Sevastova pasaules rangā ierindojas 16. vietā, bet Bārtija atrodas divas pozīcijas zemāk.

Ceturtdaļfinālā viņas pretiniece būs krievietes Jeļenas Vesņinas un čehieti Kristīnas Plīškovas pāra uzvarētāja. Vesņina pasaules rangā ir 42. vietā, bet Plīškova – 77.

Iepriekšējā mačā Sevastova ar 7-5, 6-7 (5:7), 6-1 pieveica amerikānieti Karolīni Doulhaidu, bet pirmā kārta Latvijas tenisistei bija brīva.

Portāls "Delfi" piedāvāja šī mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu mača aprakstu.

Čārlstonas WTA turnīrs: Anastasija Sevastova - Ešlija Bārtija
Anastasija Sevastova pēc uzvaras: "Ešlija ir lieliska spēlētāja, es ļoti viņu cienu. Pirmais sets gāja, kā pa viļņiem, bet to izdevās uzvarēt. Man nedaudz paveicās, kad ieguva mačbumbas, bet to izdevās izmantot. Man ļoti patīk šeit spēlēt, tāpēc priecājos šeit sākt sezonu uz māla seguma."
Anastasija Sevastova - Ešlija Bārtija 6-3, 6-4. Sevastova uzvar spēli.Bārtija pieļāva divas kļūdas pēc kārtas, nonākot iedzinējos ar 0:30. Pie tīkla austrāliete pieļāva vēl vienu rupju kļūdu, un Sevastova nonāca punkta attālumā no uzvaras spēlē. Latvija tenisiste lieliski izspēlēja saīsināto sitienu un izcīnīja uzvaru!
Anastasija Sevastova - Ešlija Bārtija 6-3, 5-4.Sevastovai izdevās skaists uzbrukums, kas noslēdzās ar sitienu no labās gar sāna līniju. Bārtijai neizdevās uzņemt servi, bet viņa nākamajā epizodē reabilitējās un uzbruka precīzi stūrī. Sevastova vēlreiz lieliski uzbruka ar forhenda sitienu, bet pēc tam viņai pietrūka daži centimetri līdz precīzam bekhendam. Tad Bārtija sita tīklā un geims neieilga.
Anastasija Sevastova - Ešlija Bārtija 6-3, 4-4Bārtijai neizdevās sitiens, un tas lidoja ārpus laukuma, bet pēc tam Sevastovai pavisam nedaudz pietrūka, lai atvairītu pretinieces uzbrukumu. Austrāliete vēlreiz sita ārpus laukuma, taču nākamajā izspēlē uzbruka agresīvi un precīzi. Sevastova sita tīklā mirkli vēlāk, bet Bārtija vēlreiz netrāpīja laukumā, rezultātam kļūstot 40:40. Bārtijai izdevās divi labi uzbrukumi, kas ļāva nosargāt servi.
Anastasija Sevastova - Ešlija Bārtija 6-3, 4-3Sevastova geimu sāka ar lielisku servi, bet viņai neizdevās trāpīt nākamo saīsināto sitienu. Bārtija panāca 30:15 ar sitienu no kreisās, bet Sevastova atbildēja ar vēl vienu labu servi. Austrālijas tenisiste nākamajās izspēlēs izsita autā un neveiksmīgi uzņēma servi.
Anastasija Sevastova - Ešlija Bārtija 6-3, 3-3Bārtija ātri panāca rezultātu 30:0, pēc tam Sevastovai neizdevās atvairīt pretinieces uzbrukumu. Austrāliete iesita bumbiņu tīklā nākamajā epizodē, bet neveiksmīga serves uzņemšana neļāva Sevastovai pacīnīties par breikbumbu.
Anastasija Sevastova - Ešlija Bārtija 6-3, 3-2.Sevastovas uzbrukumi bija precīzi un tas ļāva arī viņai "sausā" uzvarēt serves geimu.
Anastasija Sevastova - Ešlija Bārtija 6-3, 2-2Sevastovai "norāvās" sitiens, bet pēc tam pie tīkla viņa iesita tīklā. Nākamajā izspēlē liepājniece netrāpīja laukumā, bet Bārtijai izdevās gūt "tīru" punktu un "sausā" uzvarēt geimu.
Anastasija Sevastova - Ešlija Bārtija 6-3, 2-1Abas tenisistes piegāja pie tīkla, bet Bārtija izrādījās veiksmīgāka šajā epizodē. Tad austrāliete precīzi uzbruka serves uzņemšanā, bet Sevastova guva punktu ar sarežģītu aizsardzības sitienu. Sevastova panāca 30:30, tad pieļāva dubultkļūdu, dodot Bārtijai breikbumbu. To viņa neizmantoja, ar bekhendu sitot ārpus laukuma. Sevastova pēc tam panāca vēl divas Bārtijas kļūdas un nosargāja servi.
Anastasija Sevastova - Ešlija Bārtija 6-3, 1-1Sevastova labi darbojās aizsardzībā, taču noslēgumā Bārtijai izdevās gūt smagu punktu. Latvijas tenisistei neizdevās nākamās serves uzņemšana, tam sekoja neprecīzs sitiens pie tīkla asā leņķī. Bārtijas forhenda uzbrukums pavisam nedaudz izlidoja ārpus laukuma, neļaujot viņai geimu uzvarēt "sausā". Tad Bārtijas sitiens trāpīja tīklā, un bumbiņa uzlidoja gaisā, kas Sevastovai ļāva atspēlēt vēl vienu punktu. Latvijas tenisiste izspēlēja saīsināto sitienu, un Bārtijai neizdevās to precīzi atvairīt. Bārtija panāca rezultātu "vairāk" ar forhenda sitienu pa sāna līniju, bet noslēgumā Sevastovas saīsinātais sitiens nepārlidoja pāri tīklam.
Anastasija Sevastova - Ešlija Bārtija 6-3, 1-0.Sevastova pēc ātri gūta punkta pieļāva dubultkļūdu, tomēr Bārtija pēcāk izsita ārpus laukuma. Latvijas tenisiste turpinājumā izpildīja labu servi, bet noslēgumā Bārtija sita tīklā.
Sākas 2. sets.
Anastasija Sevastova - Ešlija Bārtija 6-3. Sevastova uzvar 1. setu. Bārtija divas reizes pēc kārtas izspēlēs ieraidīja bumbiņu tīklā, bet Sevastovai pēc tam sanāca pieļaut šo pašu kļūdu. Austrālietes dubultkļūda deva Sevastovai divas setbumbas, un viņa realizēja pirmo, Bārtijai sitot ārpus laukuma.
Anastasija Sevastova - Ešlija Bārtija 5-3.Sevastova serves geimu sāka ar divām labām izspēlēm, bet 40:0 viņa panāca ar servi, kuru Bārtijai neizdevās uzņemt. Tad viņa otro reizi ietrieca bumbiņu pretinieces laukumā un "sausā" uzvarēja geimu.
Anastasija Sevastova - Ešlija Bārtija 4-3. Sevastova lauž pretinieces servi.Sevastovai pēc divu geimu pārtraukuma atkal izdevās gūt punktu, bet tad viņai padevās lielisks uzbrukums pēc garas bumbošanās gar sāna līniju. Liepājniece ieguva trīs breikbumbas, jo Bārtijai neizdevās paspēt uz saīsināto sitienu. Bārtijas agresivitāte ļāva divas breikbumbas atspēlēt, bet Sevastova pēc tam trāpīja bekhendu, kas ļāva trešo reizi lauzt pretinieces servi.
Anastasija Sevastova - Ešlija Bārtija 3-3. Sevastova zaudē serves geimu. Sevastovai neizdodas savākties un apturēt Bārtiju, kurai uzbrukumā tagad izdodas trāpīt gandrīz visu. Bārtija Sevastovu serves geimā astāj "uz nulles".
Anastasija Sevastova - Ešlija Bārtija 3-2.Bārtija sajuta spēles garšu un arī savā serves geimā turpināja lieliski uzbrukt. Viņa panāca 40:0, bet pēc tam precīzi izspēlēja saīsināto sitienu.
Anastasija Sevastova - Ešlija Bārtija 3-1. Sevastova zaudē serves geimu.Bārtijai neizdevās serves uzņemšana, bet Sevastova ar neprecīzu saīsināto sitienu arī zaudēja punktu. Bārtijai izdevās labs sitiens no labās gar kreiso sāna līniju, pēc tam Sevastova sita tīklā, dodot austrālietei divas breikbumbas. Bārtija ar precīzu uzbrukumu no kreisās gar sāna līniju vienu breiku atspēlēja.
Anastasija Sevastova - Ešlija Bārtija 3-0. Sevastova lauž pretinieces servi.Pēc Bārtijas neprecīzā sitiena un dubultkļūdas rezultāts kļuva 30:0 Sevastovas labā. Liepājniece veiksmīgi izmantoja Bārtijas neveiksmīgo izgājienu pie tīkla, ieguva trīs breikbumbas un realizēja pirmo, izspēlējot saīsināto sitienu.
Anastasija Sevastova - Ešlija Bārtija 2-0Sevastova atkal atvairīja spēcīgus pretinieces sitienus, līdz Bārtija sita bumbiņu ārpus laukuma. Austrālietei pēc tam sitiens atdūrās tīklā, bet šai epizodei sekoja Sevastovas dubultkļūda. Bārtija vēlreiz uzbruka neprecīzi, bet tad viņai izdevās forhenda uzbrukums. Garā izspēlē Sevatova atkal vairāk darbojās kā otrais numurs, bet šoreiz viņa izsita ārpus laukuma, rezultātam kļūstot "vienādi". Turpinājumā viņai ar labām servēm izdevās nosargāt servi.
Anastasija Sevastova - Ešlija Bārtija 1-0. Sevastova lauž pretinieces servi.Bārtija pēc labas serves devās tuvāk tīklam un guva punktu ar forhendu, bet nākamajā izspēlē viņa sita tīklā. Sevastovai nākamajās izspēlēs izdevās nospēlēt aizsardzībā un sagaidīt pretinieces kļūdas, iegūstot divas breikbumbas. Viņa ar lielisku serves uzņemšanu lauza pretinieces servi.
Spēle sākusies! Sevastova maču sāk ar serves uzņemšanu.
Sevastova turnīru sāka no otrās kārtas, kurā viņa trīs setu cīņā pārspēja Karolīni Doulhaidu. https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/sevastova-tresaja-seta-salauz-doulhaidas-pretestibu-un-ieklust-carlstonas-turnira-tresaja-karta.d?id=49906425
Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova turpina turnīru Čārlstonā. Pasaules rangā 16. vietā esošā Sevastova šodien tiekas ar divas pozīcijas zemāk esošo Ešliju Bārtiju no Austrālijas. Abām šī būs pirmā tikšanās reizes kortā.