Sevastova ar panākumu divos setos turpina uzvaru sēriju Madridē

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova sestdien, 1. maijā, turpināja savu uzvaru sēriju Madrides WTA turnīrā, otrās kārtas spēlē ar 6-3, 6-3 pieveicot britu tenisisti Johannu Kontu.

Nākamajā kārtā Sevastova tiksies ar Džilu Teihmanu no Šveices vai spānieti Paulu Badosu. Par Madrides turnīra kvalifikācijas pārvarēšanu Sevastova nopelnīja 30 ranga punktus, bet par iekļūšanu trešajā kārtā vēl tikusi pie 120 ranga punktiem, kas ļaus viņai nākamajā nedēļā atgriezties WTA ranga TOP 50.

Sevastova spēlē izmantoja pretinieces daudzās kļūdas - Konta pieļāva 35 nepiespiestās kļūdas, no kurām piecas bija dubultkļūdas. Liepājniece mačā pieļāva 13 kļūdas un divas dubultkļūdas.

Sevastova spēli sāka ar pretinieces serves geima laušanu, bet tad ceturtajā geimā zaudēja savu servi (2-2). Sevastova uzreiz atkal lauza pretinieces serves geimu, vadību nosargājot līdz devītajam geimam. Pirmā seta devītajā geimā Sevastova neizmantoja četras setbumbas, bet ar piekto piegājienu vēlreiz lauza pretinieces servi, kas šoreiz deva uzvaru setā ar 6-3

Otrajā setā tenisistes drošāk spēlēja savu servju geimos. Sevastova sestajā geimā lauza pretinieces servi, kas vēlāk bija izšķirošais momentas un ļāva uzvarēt visu maču.

Sestdien vēlāk dubultspēļu turnīrā maču aizvadīs Jeļena Osytapenko, kurai, visticamāk, svētdien, 2. maijā, gaida cīņa vienspēļu otrajā kārtā pret amerikānieti Dženiferu Breidiju, kas pirmajā kārtā pieveica titulēto Venusu Viljamsu.

Madrides WTA turnīrs: Anastasija Sevastova - Johanna Konta
Anastasija Sevastova - Johanna konta 6-3, 6-3Sevastova uzvar spēliKonta sākusi agresīvāk spēlēt un riskē, apzinoties, ka šis varētu būt pēdējais geims spēlē, ja nekas nemainās. Konta panāk 15-30, tad britu tenisistes spēle sanervozē Sevastovu, kas pieļauj dubultkļūdu. Pirmo no divām breikbumbām Sevastova atspēlē ar eisu, tad vēl viena izcila serve liepājniecei (40-40). Sevastova iesit tīklā, bet arī sō breikbumbu Sevastova atspēlē ar labu servi. Latvijas tenisistei nesanāk "slice" - vēl viena breikbumba pretiniecei. Konta gribēja agresīvi uzņemt otro servi, bet risks neattaisnojās ("vienādi"). Sevastova pārsteidz pretinieci un trāpa bekhendu pa līniju - pirmā mačbumba Sevastovai! To liepājniece izmanto, gūstot uzvaru mačā ar skaistu saīsināto!
Sevastova - Konta 6-3, 5-3Konta negaidīti droši un pārliecinoši nospēlē, panākot 40-0. Konta izsit autā, bet tad britu tenisiste droši gūst punktu.
Sevastova - Konta 6-3, 5-2Sevastovai nesanāk saīsinātais, bet tad Sevastova panāk 40-15. Konta aizsniedzas līdz Sevastova saīsinātajam un samazina starpību geimā (40-30). Kontai sanāk teicams sitiens no gaisa - viena no skaistākajām epizodēm britu tenisistes izpildījumā spēlē. Konta izsit autā - "vairāk" Sevastovai. Liepājniece uzvar geimu ar eisu!
Sevastova - Konta 6-3, 4-2Sevastova lauž pretinieces serves geimuGalvenā tiesnese pārtrauc izspēli un piešķir punktu Sevastovai, par ko sašutusi ir Konta (0-15). Britu tenisiste dusmas "izlādē" ar eisu, bet uzreiz pieļauj dubultkļūdu (15-30). Pēc labas serves Konta gūst punktu. Konta izsit autā - breikbumba Sevastovai (30-40). To Konta atspēlē ar spēcīgu servi. Konta bekhendu izsit autā. Šoreiz Sevastova uzņem servi un tad skaistā izspēlē lauž pretinieces serves geimu
Sevastova - konta 6-3, 3-2Kontai sanāk saīsinātais pretkustībā Sevastovai, bet tad Sevastovai labs uzbrukums. Konta slikti uzņem servi, pēc tam Sevastovai labs forhends (40-15). Konta centās agresīvi uzņemt servi, bet sanāca kārtējā kļūda.
Sevastova - Konta 6-3, 2-2Kontai divas kļūdas geima sākumā (0-30). Sevastovai nepadodas forhends, pēc tam liepājniece izsit autā (30-30). Kontai sanāk eiss. Britu tenisiste uzvar geimu ar bekhendu pēc labas serves
Sevastova - Konta 6-3, 2-1Konta turpina nestabili spēlēt, kas palīdz Sevastovai. Trīs pretinieces kļūdas un 40-0. Kontai sanāk forhends, tad Sevastovai nepadodas "slice" sitiens. Kontas kārtējā kļūda palīdz Sevastovai uzvarēt geimu.
Sevastova - Konta 6-3, 1-1Konta stabili nospēlē pirmajā izspēlē, tad britu tenisiste pieļauj kārtējo kļūdu spēlē. Konta izsit vēlreiz autā (15-30). Kontai pirmo reizi spēlē padodas saīsinātais, uz ko nepaspēj Sevastova (30-30). Kontai laba serve (40-30), tad Sevastova izsit autā .
1. seta statistika
Sevastova - Konta 6-3, 1-0Sevastova labi sāk otro setu, ātri panākot 40-15. Līnijtiesnesis pasaka, ka bumbiņa bijusi autā pēc Sevastovas sitiena, bet galvenā tiesnese labo un piešķir uzvaru geimā Sevastovai.
Sākas 2. sets
Anastasija Sevastova - Johanna Konta 6-3Sevastova lauž pretinieces serves geimu un uzvar pirmo setuSevastova tiek pie pirmā punkta, bet tad Konta pēc serves uzreiz iziet pie tīkla un droši gūst punktu (15-15). Konta pieļauj trešo dubultkļūdu setā, bet pēc tam britu tenisiste teicami nospēlē ar vairākiem forhendiem pēc kārtas (30-30). Konta tiek pie 40-30, bet Sevastova atbild ar teicamu saīsināto, kas pie tam pamatīgi iegriezts. Kontai nebija variantu aizsniegties līdz bumbiņai. Sevastova iesit tīklā, bet Konta kļūdās labā situācijā. Konta izsit autā - setbumba Sevastovai! Konta droši nospēlē pēc serves un atspēlē setbumbu. Konta aizsniedzas līdz saīsinātajam sitienam un panāk "vairāk". Konta pieļauj dubultkļūdu, tad rupji kļūdās izgājienā pie tīkla - otrā setbumba Sevastovai. Šoreiz Konta nospēlē droši pie tīkla, atspēlējot setbumbu. Sevastova ar spēli pie tīkla pēc saīsinātā tiek pie trešās setbumbas. Kontai sanāk serve un tad britu tenisiste spēcīgi triec bumbiņu kortā. Sevastova labi uzņem servi pa diagonāli un tiek pie ceturtās setbumbas. Arī to atspēlē Konta pēc labas serves droši sitot forhendu. Sevastovai perfekts saīsinātais - piektā setbumba! Konta iesit tīklā, Sevastova ar piekto piegājienu uzvar pirmo setu!
Sevastova - Konta 5-3Konta izcili uzņem servi, izpelnoties skatītāju aplausus. Konta vēlreiz agresīvi uzņem servi un jau 0-30. Konta kļūdās, bet kļūdās arī lieājniece - dubultā breikbumba Kontai. Sevastova trāpa pa gala līniju (30-40). Sevastova labi aizstāvās un panāk pretinieces kļūdu (40-40). Konta divreiz kļūdās un Sevastova nonāk geima attālumā no uzvaras pirmajā setā.
Sevastova - Konta 4-3Kontai eiss un labs bekhends pa līniju geima sākumā (30-0). Kontai nesanāk saīsinātais, pēc tam britu tenisiste izsit autā (30-30). Kontai vēlreiz nepadodas saīsinātais - breikbumba Sevastovai. Sevastovai noraujas sitiens, uzņemot servi (pa bumbiņu trāpa pa raketes malu). Sevastova labi apspēlē pie tīkla iznākušo Kontu un tiek pie vēl vienas breikbumbas. Kontai sanāk sitiens pa līniju pēc labas serves, tad ar labu servi viņa panāk "vairāk" un tad ar forhendu uzvar geimu.
Sevastova - Konta 4-2Konta labi uzņem Sevastovas servi. Sevastova teicami aizstāvas un perfekti trāpa bekhendu pa līniju. Kontai nesanāk agresīvi uzņemt lieoājnieces otro servi. Sevastova pieļauj kļūdu forhendā praktiski uzvarētā situācijā (30-30). Forhendā kļūdās arī Konta. Sevastova uzvar geimu ar forhendu korta stūrī.
Sevastova - Konta 3-2Sevastova lauž pretinieces serves geimuKonta arī ar dubultkļūdu sāk serves kļūdu. Konta pieļauj kārtējo kļūdu šķietami vieglā situācijā, tad pie tīkla viņa bekhendu pamanās iesist tīklā (0-40) - trīskāršā breikbumba Sevastovai. Sevastovai neizdodas labi uzņemt servi, bet otrajā izspēlē Konta atstāj atvērtu korta daļu, ko gan nespēj izmantot Sevastova. Liepājniece uzvar geimu ar perfektu saīsināto, bumbiņai knapi pārkrītot pāri tīklam.
Sevastova - Konta 2-2Sevastova zaudē serves geimuSevastovai dubultkļūda geima sākumā. Nākamajā izspēlē Sevastova iesit tīklā. Sevastovai padodas divas labas pirmās serves, kas ļauj panākt 30-30. Sevastova izsit autā - breikbumba pretiniecei. Sevastovai nesanāk "slice" sitiens, kas ļauj pretiniecei atgūt breiku.
Sevastova - Konta 2-1Sevastova gūst pirmo punktu geimā, bet tad liepājniece izpelnās aplausus pēc labas aizsardzības un sekojoša uzbrukuma. Kontai ar otro servi sanāk eiss, Sevastova izsit autā un jau 30-30. Sevastovai nesanāk "slice" sitiens, pēc tam Konta uzvar geimu, izspēlei pamatus ieliekot ar labu servi
Sevastova - Konta 2-0Sevastova droši aizvada serves geimu, vienā no izspēlēm skaisti gūstot punktu, ar saīsināto pie tīkla "izvelkot" pretinieci. Tad Sevastova "sausā" uzvar geimu.
Sevastova - Konta 1-0Sevastova lauž pretinieces serves geimuPirmajā izspēlē Konta izsit autā aiz gala līnijas. Arī otrajā izspēlē kļūdās Konta. Konta iesit tīklā - Sevastovai trīskāršā breikbumba. Sevastovai nepadodas bekhends, uzņemot servi. Konta labi nospēlē pie tīkla, atspēlējot otro breikbumbu. Konta pieļauj dubultkļūdu - Sevastova uzvar geimu.Līnijtiesnesis pēdējā izspēlē gan neko neteica, bet galvenā tiesnese pēc Sevastovas lūguma apskatījās bumbiņas nospiedumu un lēma par labu liepājniecei.
Spēle sākusiesSpēli ar servi sāk Konta
Sevastova uzvarēja izlozē un izvēlējās serves uzņemšanu.
Sevastova un Konta iznākušas kortā.Un zināms, kādēļ spēles sākums kavējās. Neilgi pirms spēles sākuma bija nolemts atvērt jumtu, jo bija pārstājis līt lietus. Taču tad atkal sācies lietus un nācies atkārtoti aizvērt jumtu.
Sevastova arī pirmās kārtas mačā dominēja kortā. Ceram, ka liepājniece šodien arī rādīs tikpat stabilu sniegumu.https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/sevastova-ar-dominejosu-sniegumu-izcina-treso-uzvaru-madride.d?id=53153903
Vakar pirmo kārtu pārvarēja Jeļena Ostapenko. Latvijas šī brīža pirmā rakete ļoti pārliecinoši aizvadīja spēli pret Polonu Hercogu. Pretiniecei nebija variantu.https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/ostapenko-ar-lieliskiem-uzbrukumiem-iesolo-madrides-turnira-otraja-karta.d?id=53158585
Sevastovas un Kontas spēle risināsies otrajā kārtā. Spēles sākums nedaudz kavējas, jo rīkotāji izlēmuši aizvērt otrā korta jumtu. Pēc tam tenisistes arī nāks kortā, lai iesildītos un tad sāktu spēli.
Tenisistēm bija jau jānāk kortā, tomēr tagad sācies neliels lietus.
Abas tenisistes iepriekš savā starpā tikušās četrreiz, abām uzvaras dalot uz pusēm. Pirmo reizi tenisistes savā starpā tikās vēl pirms astoņiem gadiem, kad "Australian open" kvalifikācijas pirmajā kārtā Konta uzvarēja ar 6-3, 6-7 (8:10), 6-4. Nesenākā tikšanās bija 2017.gadā Štutgartes "WTA 500" turnīra otrajā kārtā, kad Sevastova uzvarēja ar 6-3, 7-5, bet pēc tam apstājās ceturtdaļfinālā. Sevastova Kontu uzvarēja arī 2016.gada "US Open" turnīra ceturtajā kārtā, bet vēlāk togad Lielbritānijas tenisiste bija pārākā sacensībās Pekinā.
Anastasija Sevastova šodien centīsies gūt ceturto uzvaru pēc kārtas un pārvarēt Madrides WTA turnīra otro kārtu. Viņas pretiniece - britu tenisiste Johanns KontaSpēlei bija jāsākas jau ap 13:30, bet tagad spēles sākums paredzēts pulksten 13:55.