Sevastova atspēlē setbumbas un nodrošina Latvijas izlasei uzvaru pret Indiju

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova sestdien nodrošināja Latvijas izlasei panākumu Billijas Džīnas Kingas kausa izcīņas "play-off" duelī ar Indijas izlasi, dienas pirmajā vienspēlē uzvarot Ankitu Rainu.

Anastasija Sevastova (WTA 47.) ar rezultātu 6-0, 7-6 (7:4) pieveica Indijas vadošo vienspēļu spēlētāju Ankitu Rainu (WTA 174.).

Latvijas izlase pēc trim spēlēm ieguva vadību 3-0, kas nodrošina uzvaru visā duelī. Tādējādi nenotiks ceturtā vienspēle, kurā dalība formāli bija paredzēta savainotajai Jeļenai Ostapenko, bet abas valstsvienības vēlāk aizvadīja dubultspēli. Tajā Patrīcija Špaka un Daniela Vismane ar rezultātu 4-6, 7-5, 2:10 piekāpās Rutujai Bhosalei un Zēlai Desajai.

Līdz ar to, pēc četrām spēlēm rezultāts ir 3-1 Latvijas labā.

Lai gan trijos no pirmā seta geimiem rezultāts uz brīdi bija 40:40, Sevastova pietiekami pārliecinoši uzvarēja pirmo setu, neatdodot pretiniecei ne geimu. Latvijas tenisistes pārsvars tieši izpaudās ilgākās izspēlēs, liepājniecei izcīnot divreiz vairāk punktu nekā Rainai.

Tomēr otro setu mājiniece uzsāka, nonākot zaudētājos ar 0-3. Sevastova pēc pārtraukuma uz brīdi reabilitējās, taču atkal zaudēja serves geimu, Rainai panākot arī rezultātu 2-5.

Indijas tenisiste sev sarūpēja arī divas setbumbas, bet Sevastova spēja lauzt spēles gaitu. Latvijas tenisiste spēli gan noslēdza, nevajadzīgi sagādājot sev grūtības. Rezultātam esot 6-5, Sevastova zaudēja serves geimu, bet spēja pārspēt pretinieci taibreikā.

Ziņots, ka pirmajā Latvijas un Indijas duelī Jeļena Ostapenko divarpus stundu ilgā cīņā ar rezultātu 6-2, 5-7, 7-5 pārspēja Ankitu Rainu. Savukārt otrajā mačā Anastasija Sevastova ar rezultātu 6-4, 6-0 pārspēja Karmanu Kauru Tandi.

Portāls "Delfi" piedāvāja Anastasijas Sevastovas spēles teksta tiešraidi.

Billijas Džīnas Kingas kausa izcīņa: Latvija – Indija. Otrā diena
Ar šo spēli noslēdzas portāla "Delfi" teksta tiešraide par Billijas Džīnas Kingas kausa izcīņu.
Sevastova pret Rainu. Spēles statistika: ("billiejeankingcup.com")
Anastasija Sevastova – Ankita Raina 6-0, 7-6 (7:4). Sevastova uzvar taibreikā. Latvijas izlase uzvar Indiju!Sevastova – Raina 1:0. Pirmā servē pretiniece. Sevastova ar asu sitienu pārsteidz Rainu.Sevastova – Raina 1:1. Vēlreiz kļūda, sitot no kreisās puses.Sevastova – Raina 2:1. Liepājnieces servi Indijas tenisiste nespēj uzņemt.Sevastova – Raina 2:2. Latvijas tenisiste izpilda ļoti neprecīzu bekhendu.Sevastova – Raina 3:2. Raina nepaliek atbildi parādā, arī kļūdoties.Sevastova – Raina 4:2. Laukuma saimniece ar spēcīgu servi uzreiz gūst vēl vienu punktu!Sevastova – Raina 5:2. Tenisistes ilgstoši spēlē pa diagonāli. Sevastova iztur spiedienu, sagaidot kļūdu.Sevastova – Raina 5:3. No sarežģītas pozīcijas Sevastova mazliet kļūdās sitienā.Sevastova – Raina 6:3. Trīs mačbumbas! Indiete sit bumbiņu ārpus laukuma.Sevastova – Raina 6:4. Indijas tenisiste apzināti spēlē agresīvi. Sevastovai nesanāk bekhends.Sevastova – Raina 7:4. Teicama serve pa līniju!
Anastasija Sevastova – Ankita Raina 6-0, 6-6. Sevastova zaudē serves geimuTeju netverama serve, 15:0! Raina ar kliedzienu nosvin viena punkta atgūšanu, taču tam seko "eiss", 30:15. Rezultātam esot 30:30, bumbiņa nokrīt tieši pie Rainas kājām. Atkārtojums liecina, ka mazliet līnija skarta. Mačbumba! Pretiniece teju neticamā kārtā atspēlējas pēc labas Sevastovas serves. Izspēles beigās bumbiņa krīt stūrī, 40:40.Pirmā punktu gūst Raina. Sevastova lidojumā izpilda ārkārtīgi spēcīgu forhendu, atgūts 40:40. Liepājnieces kļūdas ļauj jau trešo reizi pretiniecei tikt pie breikbumbas. Dubultkļūda...
Anastasija Sevastova – Ankita Raina 6-0, 6-5. Sevastova lauž pretinieces serviPretiniece tiek patrenkāta, izspēles izskaņā var trāpīt nepiesegtā laukuma pusē, 0:15. Dubultkļūda, 0:30. Trīskārša breikbumba! Kļūda saīsinātajā, 15:40. Ilgā izspēlē tiek sagaidīta Rainas kļūda! Latvijas izlase viena geima attālumā no uzvaras.
Anastasija Sevastova – Ankita Raina 6-0, 5-5Netverams Rainas sitiens, pēc tam Sevastovai kļūda, 0:30. Latvijas tenisiste no neērtās puses "nospiež" Rainu, tomēr arī noslēdzošais sitiens ir pretiniecei uz raketes. Labi, ka auts, 15:30. Geims gan tiek noslēgts ļoti aukstasinīgi. Beigās par labu nāk arī Rainas nevajadzīgais risks. Rezultāts setā tiek izlīdzināts!
Anastasija Sevastova – Ankita Raina 6-0, 4-5. Sevastova lauž pretinieces serviRezultātam esot 15:15, Raina lūdz atkārtojumu. Taču mājinieces raidītā bumbiņa patiešām skāra sānu līniju. Svarīgs moments, 15:30 par labu Sevastovai. Vēlreiz precīzi sit liepājniece, divas breikbumbas. Nevajadzīga kļūda, 30:40. Saspringta cīkstēšanās pa diagonāli noslēdzas ar Rainas kļūdu.
Anastasija Sevastova – Ankita Raina 6-0, 3-5Vairāku ārkārtīgi sarežģītu sitienu, "sveču" un "saīsināto" sitienu pilnā izspēlē uzvar Raina, 15:15. Indijas tenisiste tiek pie vēl diviem punktiem, 15:40. Pretiniecei divas setbumbas. Raina kļūdās labā pozīcijā, 30:40. Bumbiņa no laukuma atlec Rainai neparocīgā situācijā. Indijas tenisiste kļūdās, 40:40. Sevastova veiksmīgi "salauž" geimu savā labā.
Anastasija Sevastova – Ankita Raina 6-0, 2-5Raina ar precīzu spēli jau tikusi pie rezultāta 40:0. Sevastovas izpildījumā ļoti nepārliecinošs sets. Ar skaistu "sveci" tiek panākts 40:15. Sevastova pretinieces servi atsit ārpus laukuma.
Anastasija Sevastova – Ankita Raina 6-0, 2-4. Sevastova zaudē serves geimuLieli nopelni arī Rainai, kura divreiz sagādāja Sevastovai ļoti sarežģītas bumbas.
Adrians Žguns, iespējams, devis arī savu ieguldījumu. Divi geimi atspēlēti tieši pēc komandas kapteiņa sarunas ar Sevastovu.
Anastasija Sevastova – Ankita Raina 6-0, 2-3. Sevastova lauž pretinieces serviSevastova atguvusi pārliecību par pārākumu ilgākās izspēlēs. Nu jau kļūdas atkal pieļauj viešņa. Trīs breikbumbas Sevastovai, 0:40. Sevastova divreiz kanpi, knapi netrāpa, 30:40. Latvijas tenisiste īpaši svarīgo punktu uzvar, spēlējot precīzāk ar bekhendu nekā pretiniece.
Anastasija Sevastova – Ankita Raina 6-0, 1-3Sevastova turpina kļūdīties. Iespējams, diezgan ilgais pārtraukums starp setiem izsitis liepājnieci no ritma. Rezultāts 15:15. Divi netverami sitieni un jau 40:15. Raina nespēj uzņemt Sevastovas servi. Iespējams, spēles pavediens mazliet atgūts.
Anastasija Sevastova – Ankita Raina 6-0, 0-3Indijas tenisiste neticami ātri atstāj Sevastovu bez punktiem.
Pirmā seta statistika: ("billiejeankingcup.com")
Anastasija Sevastova – Ankita Raina 6-0, 0-2. Sevastova zaudē serves geimuIlgās izspēlēs Sevastovai joprojām pārsvars. Raina parocīgā situācijā uzsit pietiekami augstu, lai liepājniece panāktu 15:15. Raina gūst vēl vienu punktu pie tīkla, 15:30. Sevastova kļūdās, pretiniecei divas breikbumbas. Vienu punktu Sevastova atspēlē, bet, rezultātam esot 30:40, sit neprecīzi.
Anastasija Sevastova – Ankita Raina 6-0, 0-1Raina savu serves geimu uzsāk ar vadību 30:0. Otrajā izspēlē gan viņai palīdzēja tīkliņš, bumbiņai pēc Sevastova sitiena izkrītot tieši ārpus laukuma. Dubultkļūda, un rezultāts jau 30:30. Atkal tīkla bante izpalīdz viešņai, 40:30. Sevastova kļūdās sitienā, pretiniecei uzvarot pirmo geimu šajā spēlē.
Anastasija Sevastova – Ankita Raina 6-0. Sevastova uzvar pirmo setu!Elegants "nogrieztais" Sevastovas izpildījumā! Rezultāts 30:0. Otrā dubultkļūda spēlē, 30:15. Latvijas tenisiste uzstājīgi uzbrūk uz vienu stūri, līdz tiek pie 40:15. Divas setbumbas! Teju netverama serve, bet ar nākamo sitienu panākta uzvara setā.
Anastasija Sevastova – Ankita Raina 5-0. Sevastova lauž pretinieces serviIndijas tenisiste ir manāmi apjukusi. Sitiens tīklā no labas pozīcijas, un rezultāts 15:30. Vēl viens neprecīzs Rainas forhends. Sevastovai breikbumba. Spēlējot pa diagonāli, iespējams, Sevastova mazliet pasteidzas, lai ātrāk uzvarētu geimu. Rezultāts 40:40.Skaisti gūts pēdējais punkts. Bumbiņa pēc serves vispirms tiek atsita uz pretējo stūri, bet tad raidīta pa līniju.
Anastasija Sevastova – Ankita Raina 4-0Sevastova pirmoreiz spēlē izmanto savu "firmas zīmi" – saīsināto sitienu. Raina pamanās paspēt līdz bumbiņai un tikt pie punkta. Taču pārējās izspēlēs liepājniecei punkti nākuši viegli, 40:15. Netverams forhends! Sevastova dominē.
Anastasija Sevastova – Ankita Raina 3-0. Sevastova lauž pretinieces serviRaina ar labām servēm gūst divus punktus, bet tad neveiksmīgi nospēlē pie tīkla, 30:15. Dubultkļūda pretiniecei, 30:30. Pēc 40:40 abas tenisistes apmainās ar punktiem. Rainas gūtie punkti mijas ar Sevastovas meistarīgi uzvarētām izspēlēm. Dubultkļūda un pārāk planējošs sitiens, uz kuru spēcīgi atbildēja Sevastova, ļauj uzvarēt vēl vienu geimu.
Interesantu faktu pauž "Best4SportTV" komentētājs Māris Rozentāls. Spēli lielā daļā Āzijas translē "Eurosport". Tā kā arī Indijā šo maču noteikti vēro liels līdzjutēju pulks.
Anastasija Sevastova – Ankita Raina 2-0Sevastova uzvar ilgā izspēlē, bet pieļauj dubultkļūdu, 15:15. Spēle serves geimā nevedas tik viegli. Raina ar labu bekhendu panāk 30:30. Teju "eiss" pa līniju. Raina knapi to atsit, bet nākamo sitienu "paņemt" pretiniecei nav iespēju, 40:30. Sevastovai labā situācijā nepadodas sitiens pa sānu līniju, 40:40. Geims tiek noslēgts pietiekami pārliecinoši.
Spēle sākusies! Anastasija Sevastova – Ankita Raina 1-0. Sevastova lauž pretinieces serviLiepājniece ļoti ātri tiek pie 0:30 savā labā. Vispirms tiek apspēlēta pie tīkla esošā Raina, bet pēc tam Sevastova pati veiksmīgi pietuvojas tīklam. Divus punktus Raina atgūst, bet Sevastova sev sarūpē breikbumbu, 30:40. Ilgā izspēlē labi jūtams Sevastovas pārsvars. Tiek spēlēts līdz Rainas kļūdai.
Sevastova uzvarēja izlozi, un izvēlējās pirmo servi atdot pretiniecei.
Abas tenisistes iznākušas laukumā uz iesildīšanos. Tenisistēm līdz šim bijusi viena savstarpēja spēle. Pirms pieciem gadiem Sevastova pretinieci uzvarēja Indijā ar 6-4, 7-6.
Trešajā spēlē tiksies abu valstu šī brīža vadošās tenisistes, Sevastovai spēlējot pret Rainu. Ceturtajā spēlē it kā paredzēta Ostapenko un Tandi spēkošanās, bet Latvijas tenisisti nomāc muguras sāpes. Turklāt uzvara trešajā spēlē nodrošinātu uzvaru Latvijai, kas var ietekmēt abu komandu plānus atlikušajām spēlēm.
Otrajā mačā Anastasija Sevastova ar rezultātu 6-4, 6-0 pārspēja Karmanu Kauru Tandi.
Pirmajā Latvijas un Indijas duelī Jeļena Ostapenko divarpus stundu ilgā cīņā ar rezultātu 6-2, 5-7, 7-5 pārspēja Indijas vadošo vienspēļu spēlētāju Ankitu Rainu.