Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova otrdien guva uzvaru Brazīlijā notiekošā Florjanopolisas WTA "International" sērijas turnīra pirmās kārtas mačos gan vienspēlēs, gan dubultspēlēs, izcīnot pirmos panākumus WTA mačos kopš atgriešanās sportā.

Aizvadītajā vienspēles mačā Sevastova ar rezultātu 6-1, 6-4 uzvarēja amerikānieti Luisu Čiriko.

Maču Sevastova sāka pārliecinoši un pirmajos divos geimos ļāva Čiriko uzvarēt tikai vienā izspēlē. Kaut trešo geimu amerikāniete uzvarēja "sausā", turpinājumā Latvijas sportiste atkal darbojās pārliecinoši, turklāt piektajā geimā aizstāvēja divas breikbumbas un pirmo setu noslēdza ar rezultātu 6-1.

Kaut arī otro setu Sevastova sāka ar uzvarētu geimu, trešajā geimā viņa pie savas serves neuzvarēja nevienā izspēlē, pirmoreiz mačā nokļūstot iedzinējos (1-2). Šis sets ritēja daudz līdzīgāk - nākamos divus geimus uzvarēja Sevastova, bet pēc tam divos pārāka bija Čiriko, atgūstot vadību (3-4). Tomēr seta beigas Latvijas sportiste nospēlēja pārliecinoši, gūstot panākumu.

Šis Sevastovai bija otrais mačs WTA pamatturnīros kopš 2013.gada sākuma, un tika gūta pirmā uzvara. Sasniegums Latvijas sportistei devis 30 WTA ranga punktus.

Sevastova, kura šogad sekmīgi atsākusi karjeru, pirms nedēļas vien veiksmes dēļ tika pie dalības Austrijā notiekošā Bādgašteinas WTA "International" sērijas turnīra kvalifikācijā, ko sekmīgi pārvarēja. Pēc divarpus gadu pauzes, atgriežoties WTA pamatsacensībās, Sevastova pirmajā kārtā piekāpās spēcīgajai austrālietei Samantai Stosurai, kura svētdien triumfēja šā turnīra finālā.

Tikmēr Florjanopolisā dalībnieču sastāvs ir daudz vājāks, tāpēc WTA ranga 188.vietā esošā Sevastova uzreiz tikusi pamatturnīrā. Viņas pirmāpretiniece Čiriko bija izlikta ar sesto numuru un pasaules rangā atrodama 125.vietā. Abas tenisistes iepriekš savā starpā nebija tikušās. Čiriko pārsvarā sacenšas ITF turnīros, kur šosezon tikusi pie diviem tituliem. WTA sacensībās viņa šogad pamatturnīros zaudējusi visos četros mačos, kā arī ne reizi nav spējusi pārvarēt "Grand Slam" sacensību kvalifikāciju.

Sevastova otrajā kārtā tiksies ar Paragvajas tenisisti Veroniku Kepedi Roigu, kura pasaules rangā atrodama 150.vietā un pirmajā mačā ar 6-0, 6-3 pārspēja WTA ranga 305.vietā esošo mājinieci Paulu Kristīnu Gonsalvešu.

Savukārt dubultspēļu turnīra pirmajā kārtā Sevastova kopā ar francūzieti Alīzē Limu otrdien ar 6-3, 6-1 pārliecinoši pārspēja krievieti Anastasiju Pivovarovu un argentīnieti Paulu Ormačeu.

Jau pēc otrā geima, kad Sevastova/Lima izmantoja pirmo breikbumbu, latvietes-francūzietes pāris izvirzījās vadībā ar 2-0. Tiesa, nākamajā geimā Sevastova/Lima zaudēja pie savas serves, bet ceturtajā geimā nespēja uzvarēt pie pretinieču serves, tādējādi rezultāts kļuva neizšķirts 2-2. Turpinājumā latvietes un francūzietes duets gan spēlēja veiksmīgāk, jo uzvarēja nākamajos trīs geimos, vienreiz izmantojot breikbumbu un panākot 5-2 viņu labā. Nākamajos divos geimos abiem pāriem pa vienai uzvarai, bet Sevastovai/Limai uzvara setā ar 6-3.

Otrajā setā tika aizvadīti tikai septiņi geimi, no kuriem pirmajos trīs uzvarēja Sevastova/Lima, kad tika realizētas arī divas breikbumbas. Ceturtajā geimā, Latvijas-Francijas pārim servējot, Pivovarova/Ormačea izmantoja savu iespēju un izcīnīja breikbumbu, taču jau nākamajos trīs geimos atkal pārākas bija Latvijas-Francijas tenisistes, jo vienreiz uzvarēja pie savas serves, bet divreiz izmantoja breikbumbas.

Pēdējā uzvara kādā no WTA turnīru dubultspēļu sacensībām Sevastovai bija 2011.gada augustā, kad tā pārvarēja ASV atklātā čempionāta pamatsacensību pirmo kārtu. Latvijas tenisiste šogad triumfējusi arī divos ITF dubultspēļu turnīros - vispirms janvāra beigās uzvarot ITF 10 000 sērijas sacensībās Šarm eš Šeihā, bet pēc tam, februārī, izcīnot titulu arī Slovākijas pilsētā Trnavā ITF 10 000 sērijas turnīra dubultspēļu sacensībās.

Nākamajā kārtā Sevastova/Lima spēkosies ar Vācijas duetu Anniku Beku un Lauru Sīgemundu.

Sevastova par karjeras beigām traumu dēļ vien 23 gadu vecumā pavēstīja 2013.gada maijā. Savas karjeras laikā viņa spēja pakāpties līdz 36.vietai WTA rangā. 2010.gadā tenisiste triumfēja Eštorilas WTA turnīrā, bet 2011.gada sākumā aizkļuva līdz Austrālijas atklātā čempionāta ceturtajai kārtai. Iepriekšējo reizi WTA turnīru pamatsacensībās viņa spēlēja 2013.gada februārī, kad piedalījās Kali "WTA 125" turnīrā Kolumbijā, bet pēc tam nākamajās pāris nedēļās vēl četros turnīros nepārvarēja kvalifikāciju.

Kopš karjeras atsākšanas Sevastova piedalījusies arī deviņos ITF sērijas vienspēļu turnīros, kuros guvusi četrus titulus, bet divreiz zaudējusi finālos.