Sevastova iekļūst Madrides turnīra trešajā kārtā; Ostapenko neuzlauž Bertensas aizsardzību

Latvijas tenisistes Jeļena Ostapenko un Anastasija Sevastova pirmdien, 6. maijā, vienlaicīgi ar mainīgām sekmēm aizvadīja Madrides WTA turnīra otrās kārtas mačus.

Sevastova divu setu cīņā ar 6-3, 6-4 uzvarēja rumānieti Mihaelu Buzarnesku, bet Ostapenko divu setu cīņā nespēja salauzt pretinieces sīksto aizsardzību un ar 4-6, 3-6 zaudēja pasaules septītajai raketei Kiki Bertensai.

Uzvaras gadījumā abas Latvijas tenisistes nākamajā kārtā aizvadītu otro savstarpējo dueli dažu nedēļu laikā, bet tagad Sevastova cīņā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā tiksies ar Bertensu.

Sevastova savā stilā aizvadīja visu maču, gaidot savas iespējas un pretinieces kļūdas. Mača gaitā Sevastova izmantoja divas no piecām breikbumbām un ar to pietika uzvarai mačā, bet rumāniete ne reizi netika pie breikbumbām.

Liepājniece sestajā geimā lauza pretinieces serves geimu, vadību nosargājot atlikušajos geimos pirmā seta beigās. Otrajā setā Sevastova pretinieces servi lauza devītajā geimā un pēc tam uzreiz ar savu serves geimu pielika punktu spēlei.

Daudz agresīvāks teniss risinājās Madrides tenisa centra otrajā kortā Ostapenko un Bertensas spēlē. Latvijas tenisiste kortā daudz vairāk domāja par uzbrukumu, tomēr uzlauzt pretinieces aizsardzību tā īsti neizdevās.

Ostapenko mača sākumā lauza pretinieces serves geimu, bet uzreiz jau zaudēja savu servi. Līdz seta izskaņai ritēja līdzīga cīņa, bet desmitajā geimā Bertensa lauza Ostapenko serves geimu un uzreiz uzvarēja setu ar 6-4. Pēc līdzīga scenārija ritēja otrais sets, kurā Ostapenko savu servi zaudēja astotajā geimā un pēc tā uzreiz Bertensa ar serves geimu nodrošināja uzvaru mačā.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēļu teksta tiešraidi.

Madrides WTA turnīrs: Ostapenko un Sevastovas otrās kārtas spēles
Anastasija Sevastova - Mihaela Buzarnesku 6-3, 6-4Sevastova uzvar maču!Sevastova ar tīri uzvarētu izspēli sāk geimu, tad panāk 40-0. Liepājniece ar saīsināto gribēja pielikt skaistu punktu spēlē, bet kļūdījās. Buzarnesku izsit autā - Sevastova iekļūst Madrides turnīra trešajā kārtā!
Sevastova - Buzarnesku 6-3, 5-4Sevastova lauž pretinieces serves geimuSevastovai pirmais punkts geimā, bet seko divas kļūdas sitienos uz gala līnijas (30-15). Tenisistes apmainās sitieniem no gala līnijas, pēc kuriem Buzernesku nesanāk saīsinātais. Svarīgā brīdī rumāniete kļūdās un breikbumba Sevastovai (30-40). Sevastovai sanāk spēcīgs bekhends un uzvarēts geims. Tagad Sevastovas serves geims, kas var būt pēdējais mačā!
Sevastova - Buzarnesku 6-3, 4-4Sevastova savu servi neatdod un centīsies uzvarēt maču divos setos.
Jeļena Ostapenko - Kiki Bertensa 4-6, 3-6Ostapenko zaudē mačuBertensa izcili aizvada serves geimu - spēcīga serve un tad izcila aizsardzība, gūstot punktu ar precīzu sitienu pašā korta stūrī. Bertensa tiek pie trīskāršās mačbumbas, no kurām pirmo Ostapenko atspēlē. Nākamajā izspēlē Ostapenko izsit autā un zaudē maču, izstājoties no turnīrahttps://twitter.com/WTA/status/1125361999318175744
Ostapenko - Bertensa 4-6, 3-5Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko serves geims pret sauli neizdodas - Bertensai dubultā breikbumba, un šādā brīdī Ostapenko pieļauj dubultkļūdu
Sevastova - Buzarnesku 6-3, 3-4Sevastovai neizdodas saasināt cīņu rumānietes serves geimā, bet Buzarnesku ar kļūdām "palīdz" lieājniecei. Sevastova gan kļūdās un zaudē geimu
Ostapenko - Bertensa 4-6, 3-4Fantastisks geims Bertensa izpildījumā - jaunās bumbiņas palīdz Bertensai servē, divi eisi un "sausā" uzvarēts geims
Sevastova - Buzarnesku 6-3, 3-3Sevastova pacietīgi un droši spēlē serves geimā, to uzvarot sausā
Ostapenko - Bertensa 6-4, 3-3Ostapenko turpina agresīvo spēli, bet nonāk zaudētājos ar 15-30. Seko divas labas izspēles (viens izcils saīsinātais) un uzvarēts serves geims
Sevastova - Buzarnesku 6-3, 2-3Sevastova netiek galā ar pretinieces servēm un viegli atdod geimu
Ostapenko - Bertensa 4-6, 2-3Ostapenko negūst nevienu punktu pretinieces serves geimā, un kortā palūdz iznākt treneri Artūru Kazijevu.
Sevastova - Buzarnesku 6-3, 2-2Sevastova ļoti stabili aizvada serves geimu un viegli panāk 40-0. Tad rumānietei sanāk sitiens pa diagonāli un tieši pa līniju, bet Sevastova uzvar serves geimu
Ostapenko - Bertensa 4-6, 2-2Ostapenko turpina rādīt uzbrūkošu tenisu, kas gan viņai brīžiem dārhi izmaksā - viņa atspēlē breikbumbu un tad panāk "vairāk". Kļūdās Bertensa un Ostapenko uzvar serves geimu
Sevastova - Buzarnesku 6-3, 1-2Liepājniece uzvar pirmo izspēli, bet Buzarnesku labi nospēlē pie tīkla un tad ar sitienu pa līniju panāk 30-15. Sevastova slikti uzņem servi, bet nākamajā izspēlē izcils sitiens pa līniju (40-30). Rumāniete izsit autā (40-40), bet tad divas uzvarētas izspēles Buzarnesku.
Sevastova - Buzarnesku 6-3, 1-1Sevastova droši uzvar serves geimu, pretiniecei ļaujot tikt tikai pie viena punkta, turklāt pēc savas kļūdas
Ostapenko - Bertensa 4-6, 1-2Ostapenko turpina agresīvu spēli, bet kļūdās, turklāt Bertensa labi aizstāvas. Bertensa uzvar geimu ar eisu.
Sevastova – Buzarnesku 6-3, 0-1Sevastova arvien vairāk rada problēmas pretiniecei serves geimā, arī otrā seta sākumā sīva spēkošanās. Tomēr divreiz kļūdās Sevastova, kas ļauj uzvarēt geimā rumānietei.
Ostapenko - Bertensa 4-6, 1-1Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko spēlē agresīvi, bet nonāk zaudētājos ar 15-30. Bertensa kļūdās pie tīkla, bet Ostapenko netrāpa sitienu pa līniju (30-40). Ostapenko atspēlē breikbumbu, bet drīz jau atkal Bertensa tiek pie breikbumbas. Ostapenko "uzdāvina" punktu, izsitot vienkāršā situācijā autā
Ostapenko - Bertensa 4-6, 1-0Ostapenko lauž pretinieces serves geimuOstapenko lieliski sāk 2. setu, tiek pie dubultās breikbumbas. Bertensa ar otro servi tiek pie "eisa" (30-40), bet tad pieļauj dubultkļūdu
Sevastova - Buzarnesku 6-3Sevastova uzvar pirmo setuSevastova viegli panāk 30-0, tad gan kļūdās. Rumānietes kļūda ļauj tikt pie dubultās setbumbas - rumāniete vienu atspēlē, bet otro izmanto Sevastova.
Sevastova - Buzarnesku 5-3Rumāniete viegli tiek pie 40-15, bet pieļauj vēl vienu dubultkļūdu un tad iesit tīklā (40-40). Sevastovas uzbrukums un liepājniece tiek pie setbumbas, ko ar servi rumāniete atspēlē. Buzarnesku panāk "vairāk", bet iesit tiklā vieglā situācijā. Buzarnesku sanāk bekhends, bet seko divas rumānietes kļūdas un vēl viena setbumba Sevastovai. Rumāniete ar labu servi panāk "vairāk", tad Sevastova kļūdās.
Ostapenko - Bertensa 4-6Ostapenko zaudē serves geimu un pirmo setuOstapenko zaudē trīs izspēles serves geimā un trīskāršā setbumba nīderlandietei. Ostapenko izsit autā un zaudē setu
Ostapenko – Bertensa 4-5Ostapenko uzvar pirmo izspēli, bet tad divās izspēlēs nedaudz riskē un zaudē izspēles. Labs uzbrukums rīdzinieces izpildījumā, bet Bertensa atbild ar eisu (40-30). Seko vēl viens eiss, kurā gan Ostapenko nepiekrīt tiesnešu lēmumam.
Ostapenko - Bertensa 4-4Ostapenko ar servju palīdzību tiek pie 30-0. Tad Ostapenko izcili aizstāvas un grūtā situācijā tiek pie punkta (40-0). Vēl viena laba izspēle ļauj Ostapenko "sausā" uzvarēt serves geimu
Sevastova - Buzarnesku 5-2Lai gan Sevastova serves geimā pieļauj dubultkļūdu, tas netraucē viņai viegli panākt 40-15. Sevastova pieļauj vēl vienu kļūdu, bet rumāniete izsit autā.
Sevastova - Buzarnesku 4-2Sevastova lauž pretinieces serves geimuSevastova beidzot atradusi “ieročus” pretinieces serves geimā, ar drošu spēli uz gala līnijas tiek pie dubultās breikbumbas. Pirmo rumāniete atspēlē, bet tad pieļauj dubultkļūdu.
Ostapenko - Bertensa 3-4Ostapenko cenšas uzspiest agresīvu tenisu, bet nesanāk, jo Bertensa labi aizstāvas. Ostapenko ar spēcīgu bekhendu panāk 30-30. Bertensa ar labu servi nodrošina uzvaru izspēlē, bet Ostapenko atbld ar labu izspēli. Ostapenko pasteidzas ar uzbrukumu un zaudē punktu, tad iesit tīklā
Ostapenko - Bertensa 3-3Ostapenko nepaveicas pirmajā izspēlē, bet tad ar agresīvu uzbrūkošu spēli gūst punktu. Ostapenko izsit autā (15-30). Tad ar servēm ātri trīs punktus gūst Ostapenko un uzvar geimu
Sevastova - Buzarnesku 3-2Sevastova kļūdās pirmajā izspēlē, bet līdzīgu kļūdu pieļauj rumāniete. Sevastova ar saīsināto sitienu izvelk pretinieci pie tīkla un uzvar izspēli. Tad tenisistes apmainās punktiem, bet rumānietes kļūda palīdz liepājniecei uzvarēt geimu.
Sevastova - Buzarnesku 2-2Sevastovai pagaidām neizdodas "aizķerties" pretinieces serves geimos.
Ostapenko - Bertensa 2-3Ostapenko lieliski sāk pretinieces serves geimu un ar divām skaistām izspēlēm panāk 0-30. Ostapenko tiek pie trīskāršās breikbumbas, bet Nertensa atspēlē visas trīs. Seko eiss, bet Ostapenko ar izcilu forhendu gūst punktu. Ostapenko tiek pie vēl vienas breikbumbas, bet Bertensa atkal to atspēlē. Ostapenko izsit autā, bet lieliski uzņem servi un atkal "vienādi" šajā geimā.  Laba serve palīdz Bertensai tikt pie "vairāk" un tad viņa uzvar ilgstošo geimu
Sevastova - Buzarensku 2-1Liepājniece dominē kortā serves geimā un izvirzās vadībā spēlē
Sevastova - Buzarnesku 1-1Sevastova netiek galā ar pretinieces servēm (40-0), bet divas rumānietes kļūdas un 40-30. Buzarnesku izsit autā un jau 40-40. Sevastova ar agresīvu uzbrukumu gribēja tikt pie breikbumbas, bet kļūdījās. Rumānietei padodas labs uzbrukums un uzvarēt geims
Ostapenko - Bertensa 2-2Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko kļūdās pirmajā izspēlē, tad vēl viena kļūda Jeļenai. Bertensa netiek galā ar Ostapenko otro servi, kļūdās Ostapenko bekhendā un divas breikbumbas nīderlandietei. Ostapenko iesit tīklā un zaudē serves geimu
Sevastova - Buzarnesku 1-0Sevastova droši aizvada pirmo serves geimu, lai gan pati serve spēles sākumā klibo. Rumāniete gūst tikai vienu punktu.
Sevastova sāk spēli pret Buzarnesku
Ostapenko - Bertensa 2-1Ostapenko lauž pretinieces serves geimuOstapenko pārsteidz pretinieci pirmajā izspēlē geimā, bet tad Bertensa dominē serves geimā un panāk 40-15. Bertensa kļūdas sitienā uz gala līniju, tad Ostapenko tiek līdz bumbiņai pie tīkla un panāk 40-40. Ar precīzu forhendu Ostapenko tiek pie breikbumbas, un to izmanto! Labs spēles sākums!
Ostapenko - Bertensa 1-1Ostapenko labi sāk savu serves geimu (30-0), tad viņai padodas laba serve, bet Bertensa labi uzņem nākamo servi (40-15). Ostapenko kļūdās forhendā un pati pasmaida par savu kļūdu, bet nākamajā ilgākā izspēlē kļūdās Bertensa.
Sevastovas spēles sākums nedaudz kavējas un mačs sāksies tikai pēc kādām 5 minūtēm.
Ostapenko - Bertensa 0-1Bertensa maču sāk ar eisu, bet tad Ostapenko ar specīgu sitienu liek kļūdīties pie tīkla iznākušo nīderlandieti. Bertensai sanāk vēl viena laba serve (30-15), bet nākamajā izspēlē labāka Ostapenko. Bertensa tad uzvar divas izspēles un pirmo geimu
Sākas Ostapenko un Bertensas spēle
Ostapenko un Bertensa jau iesildās otrajā kortā, bet Madrides tenisa centra ceturtajā kortā devušās Sevastova un Buzarnesku.Pēc brīža sāksies spēles.
Abu Latvijas tenisistu duelis šodien būs interesants vēl viena iemesla dēļ - uzvaras gadījumā nākamajā kārtā viņas tiksies savā starpā. Tādā gadījumā tas būs otrais duelis starp Ostapenko un Sevastovu dažu nedēļu laikā.
Savukārt Sevastova pirmās kārtas mačā pirmajā setā dabūja "baranku", bet tad atdzīvojās un uzvarēja mačuhttps://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/sevastova-pec-neveiksmiga-sakuma-sasniedz-madrides-wta-premier-otro-kartu.d?id=51055093
Ostapenko šogad vēl nav atradusi savu ritmu, bet Madridē pirmajā kārtā patīkami pārsteidzahttps://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/ostapenko-madrides-wta-premier-pirmaja-karta-grauj-pavlucenkovu-un-partrauc-zaudejumu-seriju.d?id=51054905
Latvijas abas labākās tenisistes Anastasija Sevastova un Jeļena Ostapenko pirmdien centīsies pārvarēt Madrides "Premier" turnīra otro kārtu. Abām tenisistēm spēles notiks vienlaikus - Ostapenko tiekas ar Nīderlandes tenisisti Kiki Bertensu, bet Sevastovas pretiniece ir rumāniete Mihaela Buzarnesku.