Sevastova mača sākumā neizmanto iespējas un neaptur aktīvo Lī

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova ceturtdien Melburnas "WTA 250" sērijas turnīra otrās kārtas mačā ar rezultātu 1-6, 4-6 zaudēja amerikānietei Enai Lī.

Abas tenisistes aizvadīja pirmo savstarpējo spēli. Sevastova WTA rangā ieņem 70.vietu, bet Lī atrodama 47.pozīcijā un turnīrā izlikta ar septīto numuru.

Spēles pirmajā geimā Sevastovai bija trīs iespējas lauzt pretinieces servi, taču viņa tās neizmantoja. Brīdi vēlāk vēl vienā garā geimā liepājniece nespēja apturēt Lī centienus iegūt breika pārsvaru, taču viņai uzreiz trešajā geimā bija vēl viena breikbumba, un arī to neizdevās realizēt. Turpinājumā Lī spēlēja ļoti pārliecinoši un panāca rezultātu 5-1. Sevastova varēja pagarināt pirmo setu, taču atkal neizmantota iespēja lauzt servi to neļāva izdarīt.

Otrajā setā Latvijas tenisiste spēles gaitu spēja izlīdzināt, taču piektajā geimā Lī ar savu spēcīgo sitienu no labās tomēr lauza Sevastovas servi. Mača turpinājumā Sevastovai nebija breika iespējas, un viņa piedzīvoja zaudējumu.

Jau vēstīts, ka Sevastova pirmajā kārtā ar 6-4, 6-4 pieveica Francijas tenisisti Karolīnu Garsiju.

Melburnā šobrīd risinās divi turnīri uz cietā seguma, kas ir kā sagatavošanās pirms sezonas pirmā "Grand Slam" turnīra "Australian Open". Austrālijas atklātais tenisa čempionāts Melburnā sāksies 17. janvārī.

Portāls "Delfi" spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētāku notikumu aprakstu.

Melburnas tenisa turnīrs: Anastasija Sevastova – Ena Lī
Spēles statistika
Anastasija Sevastova – Ena Lī 1-6, 4-6. Sevastova zaudē maču.Lī centās uzturēt augstu tempu, un pirmajā izspēlē tas deva rezultātu, jo Sevastovai "norāvās" sitiens. Sevastova otrajā izspēlē no kreisās sita ārpus laukuma, tam sekoja neveiksmīga serves uzņemšana. Lī ieguva trīs mačbumbas, bet pirmo viņa neizmantoja, kad no gaisa trieca bumbiņu tīklā. Noslēgumā Sevastovai neizdevās serves uzņemšana.
Anastasija Sevastova – Ena Lī 1-6, 4-5Sevastova divās izspēlēs pēc kārtas devās tuvāk tīklam un guva punktus, bet tad viņai neizdevās saīsinātais sitiens. Spēcīgs sitiens no labās panāca Lī trāpījumu tīklā, bet tad laba serve Sevastovas izpildījumā.
Anastasija Sevastova – Ena Lī 1-6, 3-5. Lī savu serves geimu sāka ar sitienu tīklā pirmajā izspēlē, bet pēc tam Sevastova serves uzņemšanā bumbiņu sita pāri laukumam. Ar precīzu Latvijas tenisistes sitienu no kreisās Lī netika galā, bet brīdi pēc tam Sevastova netrāpīja laukumā labu uzbrukuma iespēju, kas dodu breika iespēju. Lī guva nākamos punktus un nonāca geima attālumā no ceturtdaļfināla.
Anastasija Sevastova – Ena Lī 1-6, 3-4Sevastovai izdevās labs serves geims. Viņa precīzi trāpīja laukuma stūrī un panāca 40:15. Lai arī Lī punktu atguva, tomēr ar nākamo piegājienu latviete geimu noslēdza.
Anastasija Sevastova – Ena Lī 1-6, 2-4. Lī sāka ar "eisu", tad viņa ar labu kāju darbību nonāca uzbrukuma pozīcijā, precīzi uzbrūkot no labās. Trešajā izspēlē Sevastova strādāja aizsardzībā un sagaidīja pretinieces kļūdu, taču pēc tam pati kļūdījās aizsardzības sitienā. Precīzs sitiens no labās ļāva Lī nostiprināt savu pozīciju šajā mačā.
Anastasija Sevastova – Ena Lī 1-6, 2-3. Sevastova zaudē serves geimu. Garākās un ātrās izspēlēs Lī sagaidīja uzbrukuma iespējas un noslēdza tās ar precīziem trāpījumiem. Sevastova punktu atguva ar "eisu", bet tad viņa netrāpīja laukumā sitienu no labās. Tas Lī deva divas breikbumbas, bet pirmo liepājniece atspēlēja, taču ar otro piegājienu viņa lauza Sevastovas servi. Pirmo uzbrukumu no labās latviete atvairīja, bet otrajā iespējā Lī bija vēl precīzāka.
Anastasija Sevastova – Ena Lī 1-6, 2-2Lī kļūdījās pie tīkla un sitienā no labās, un tas Sevastovai deva vadību ar 30:15. Sevastova pēc tam netrāpīja laukumā, bet tam sekoja Lī uzbrukums no labās brīvajā laukumā. Sevastova netrāpīja laukumā no kreisās gar sāna līniju, setam turpinoties līdzīgi.
Anastasija Sevastova – Ena Lī 1-6, 2-1Šoreiz Sevastovai izdevās diezgan drošs serves geims, kurā Lī nebija iespēju izdarīt uzbrukumus.
Anastasija Sevastova – Ena Lī 1-6, 1-1Sevastovas sitiens no kreisās atdūrās tīklā, un arī nākamo punktu guva Lī. Tad amerikāniete netrāpīja laukumā uzbrukumu pa diagonāli. Ātra tempa izspēlē Sevastovas sistā bumbiņa no labās lidoja pāri laukumam. Lī trāpīja pa līniju un noslēdza serves geimu.
Anastasija Sevastova – Ena Lī 1-6, 1-0Sevastova otrā seta iesākumā darbojās droši un ātri panāca rezultātu 40:15, taču Lī bija nepiekāpīga. Vispirms viņai labs uzbrukums gar sāna līniju, bet tad Sevastova netrāpīja laukumā. Sevastova izcēlās ar "eisu", tad vēl viena laba serve ļāva noslēgt geimu.
Anastasija Sevastova – Ena Lī 1-6. Sevastova zaudē 1. setu. Sevastova cīnījās līdz galam, un viņa izmantoja iespējas gūt punktus. Pie tīkla ar gremdi viņa panāca rezultātu 40:40, tad viņa vēlreiz devās tuvāk tīklam un no kreisās guva punktu, panākot breikbumbu. Lī ar sitienu no kreisās trāpīja pa gala līniju un guva punktu, bet tad ar "eisu" viņa panāca otro setbumbu. Ar sitienu no labās pa diagonāli Lī uzvarēja pirmo setu.  Sevastova pirmajā setā neizmantoja piecas breikbumbas.
Anastasija Sevastova – Ena Lī 1-5Lī apspēlēja Sevastovu, kura bija devusies tuvāk tīklam un netika galā ar sitienu no kreisās. Tenisiste no Latvijas nākamajā izspēlē sita tīklā, bet brīdi vēlāk arī Lī nedabūja bumbiņu pāri savai laukuma pusei. Pēc Lī neveiksmes serves uzņemšanā rezultāts kļuva 30:30, tad ar labu servi Sevastova atguva vadību. Garā izspēlē Sevastova panāca pretinieces kļūdu un nepalika "sausā" pirmajā setā.
Anastasija Sevastova – Ena Lī 0-5Sevastova netika galā Lī uzbrukumiem no labās, un viņa nespēja izrādīt pietiekamu pretestību amerikānietes serves geimā.
Anastasija Sevastova – Ena Lī 0-4. Sevastova zaudē vēl vienu serves geimu. Sevastova "izraustīja" pretinieci pa visu viņas laukuma pusi un skaistā veidā guva pirmo punktu geimā. Tad viņai sitiens no labās laukuma stūrī bija neprecīzs, Lī ar uzbrukumu no labās izvirzījās vadībā, tam sekoja Sevastovas sitiens tīklā (15:40). Sitiens ārpus laukuma, un Sevastova nonāca iedzinējos ar divu breiku deficītu.
Anastasija Sevastova – Ena Lī 0-3Lī ātri panāca rezultātu 30:0, taču nākamos trīs punktus pēc kārtas guva Sevastova, kura tādējādi ieguva iespēju breiku atspēlēt. Lī nākamo izspēli aizvadīja aktīvi, tika tuvāk tīklam un izlīdzināja rezultātu. Sevastova pie vēl vienas breika iespējas netika, un ASV tenisiste nostiprināja vadību.
Anastasija Sevastova – Ena Lī 0-2. Sevastova zaudē serves geimu. Lī vispirms netrāpīja laukumā, bet tad viņai izdevās spēcīgs uzbrukums no labās. Sevastovai neizdevās uzņemt pretinieces "nogriezto" sitienu, bet turpinājumā viņa ar savu pacietīgo spēli panāca pretinieces kļūdas (40:30). Sevastovas uzbrukums no labās gar sāna līniju bija neprecīzs, un liepājniece nespēja noslēgt serves geimu.  Brīdi vēlāk Sevastovai vajadzēja atspēlēt breikbumbu, kad viņa netika galā ar pretinieces uzbrukumu no kreisās. Tad sitiens no kreisās pa diagonāli deva Sevastovai rezultātu "vairāk", taču viņa neizmantoja teicamu iespēju noslēgt geimu, trāpot tīklā uzbrukumu brīvajā laukuma pusē. Sevastovai neizdevās otrās serves, par ko Lī viņu divās epizodēs pēc kārtas sodīja. Šoreiz atspēlēt breikbumbu neizdevās, Sevastovai sitot bumbiņu tīklā.
Anastasija Sevastova – Ena Lī 0-1Savā serves geimā Lī pirmajās divās izspēlēs pieļāva kļūdas, bet tad viņa pie pirmā punkta tika, kad Sevastova serves uzņemšanā sita ārpus laukuma. Sevastova ieguva pirmo breikbumbu, kad ASV tenisiste pieļāva dubultkļūdu, taču pirmo iespēju latviete neizmantoja, atkal kļūdoties uzņemšanā. Pēc Sevastovas neprecīzā sitiena no labās rezultāts kļuva 40:40, bet Lī turpināja pieļaut kļūdas, šoreiz uzbrukumā sitot tīklā. Sevastovai nākamie divi uzbrukumi lidoja ārpus laukuma, un Lī izmantoja iespēju noslēgt smagu serves geimu, liekot Sevastovai izdarīt ne pārāk vieglu sitienu pa diagonāli, pēc kura bumbiņa atdūrās tīklā.
Anastasija Sevastova – Ena Lī. Spēle sākusies!Sevastova maču sāk ar serves uzņemšanu.
Aizvadītajā sezonā 21 gadu vecā Ena Lī tik nominēta gada labākās jaunās spēlētājas balvai.
Sevastova pirmajā kārtā ar 6-4, 6-4 pieveica Francijas tenisisti Karolīnu Garsiju. Tā latvietei bija tikai otrā uzvara pēc pērnā gada Vimbldonas čempionāta un neveiksmīgi aizvadītas sezonas otrās daļas. https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/sevastova-ar-uzvaru-sak-2022-gadu.d?id=53923381
Anastasija Sevastova jauno sezonu sāka ar uzvaru, un ceturtdien viņa Melburnas turnīra otrajā kārtā mēģinās tikt pie vēl viena panākuma. Viņas pretiniece cīņā par vietu ceturtdaļfinālā būs amerikāniete Ena Lī. Vērtējot pēc WTA ranga Sevastova nav mača favorīte. Liepājniece ieņem 70.vietu, bet Lī atrodama 47.pozīcijā un turnīrā izlikta ar septīto numuru. Abas tenisistes līdzšinējā karjerā nav spēlējušas savā starpā.