Sevastova neatrod pretargumentus spēcīgās Plīškovas spēles manierei
Foto: EPA/Scanpix/LETA

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova (WTA 47.) trešdien Romas tenisa turnīra otrajā kārtā piekāpās spēcīgajai Čehijas pārstāvei Karolīnai Plīškovai (WTA 9.).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sevastova zaudējumu cieta divu setu ilgā cīņā, kurā viņa piekāpās ar rezultātu 2-6, 3-6.

Latvijas tenisiste maču uzsāka pietiekami veiksmīgi, uzvarot pirmos divus serves geimus, tomēr ātri vien Plīškova uzspieda savus spēles noteikumus. Čehijas tenisiste stipri un precīzi servēja, kā arī agresīvi atsita liepājnieces serves, kuras pārsvarā pat bija precīzas. Plīškovai izdevās uzvarēt četrus geimus pēc kārtas, pirmajā setā triumfējot ar rezultātu 6-2.

Iespējams, labākā iespēja otrajā setā pārņemt iniciatīvu pienāca, kad rezultāts bija 1-2. Sevastova sagaidīja savas iespējas, panāca rezultātu 40:40, tomēr tā arī vēl pirmo reizi nespēja lauzt Plīškovas servi. Izspēlēm mača izskaņā pamazām kļūstot ilgākām, Latvijas tenisistei tas divreiz izdevās seta noslēgumā. Tomēr otrajā setā Sevastova pati tikai reizi noturēja savu servi, piedzīvojot diezgan pārliecinošu zaudējumu.

Turnīra pirmajā kārtā Sevastova ar rezultātu 3-6, 6-1, 6-3 pārspēja šveicieti Džilu Taihmani, bet otrdien pirmo kārtu pārvarēja arī Jeļena Ostapenko (WA 49.), kura, rādot izcilu sniegumu, ar rezultātu 6-3, 6-1 sakāva Johannu Kontu (WTA 16.) no Lielbritānijas.

Ostapenko savu otrās kārtas spēli pret Austrālijas tenisisti Ajlu Tomljanoviču (WTA 80.) aizvadīs trešdien ap pulksten 15.30.

Portāls "Delfi" piedāvā spēles teksta tiešraidi.

Romas tenisa turnīrs: Anastasija Sevastova – Karolīna Plīškova
Spēles statistika ("Sofascore"). Plīškova pret Sevastovu
Anastasija Sevastova – Karolīna Plīškova 2-6, 3-6. Sevastova zaudē divos setosIzspēles kļuvušas ilgākas. Tas dod priekšrocības Sevastovai, kura biežāk tiek pie iespējām izmantot savu plašo sitienu arsenālu, 30:15. Tomēr arī Plīškova izpilda viltīgu saīsināto, 30:30. Čehiete tuvojas tīklam, bumbiņas raidot stūros. Sevastova glābjas ar apvedošo, kas krīt mazliet ārpus laukuma. Pretiniecei mačbumba. Sevastova to ilgā cīņā atspēlē, 40:40.Tomēr liepājniecei, divreiz pēc kārtas kļūdoties, turnīru nākas noslēgt. Pārliecinoši var teikt, ka Plīškova šodien viņai nebija pa spēkam.
Anastasija Sevastova – Karolīna Plīškova 2-6, 3-5. Sevastova lauž pretinieces serviLiepājas tenisiste ar apvedošo "slaisu" tiek pie divām breikbumbām. Brīžiem nestabili spēlējošā Plīškova nespēj noslēgt spēli. Čehietei ideāla pozīcija gremdei, tomēr viņa pamanās kļūdīties. Sevastova cīnās līdz galam.
Anastasija Sevastova – Karolīna Plīškova 2-6, 2-5. Sevastova zaudē serves geimuSevastova gūst divus punktus, bet Plīškova atbild ar netveramu "bekhendu", 30:15. Liepājniece bija jau panākusi 40:15, tomēr pašas kļūdas ļauj Plīškovai atgūties, 40:40. Latvijas tenisiste reizi pati kļūdās, bet tad pretiniece noslēdz geimu. Šādas dāvanas vismaz šodien Plīškovai nevar dot.
Anastasija Sevastova – Karolīna Plīškova 2-6, 2-4. Sevastova lauž pretinieces serviVeiksmīgi uzņemtas serves un skaists saīsinātais ļauj Sevastovai negaidīti tikt pie trim breikbumbām. Plīškova atspēlē tikai vienu no tām. Negaidīts pavērsiens. Vai vēl var izglābties!?
Anastasija Sevastova – Karolīna Plīškova 2-6, 1-4. Sevastova zaudē serves geimuSevastova ar labām servēm cerīgi uzsāk geimu, tomēr spēcīgs Plīškovas sitiens ļauj pretiniecei tikt pie breikbumbas. Liepājniece panāk 40:40, tomēr čehiete turpina izcili uzņemt serves. Ilgā izspēlē pa diagonāli vēlreiz sasniegts 40:40. Tomēr liepājniece nespēj izcelties divas reizes pēc kārtas, zaudējot vēl vienu serves geimu.
Anastasija Sevastova – Karolīna Plīškova 2-6, 1-3Plīškova kļūdās pie tīkla, bet tad Sevastova izpilda šodien maz manīto saīsināto, Plīškovai 40:30. Parādījusies iespēja izlīst caur adatas aci... Čehiete patrenkā Sevastovu, bet kļūdās! Rezultāts 40:40. Jāizmanto šāda iespēja. Tomēr pretiniece, atkal tuvojoties tīklam, notur uzvaru serves geimā.
Anastasija Sevastova – Karolīna Plīškova 2-6, 1-2. Sevastova zaudē serves geimuSevastova izpilda izcilu servi pa līniju, pēc tam vēl uzbrūk no gaisa, bet Plīškova tāpat pamanās nokļūt situācijas noteicējas pozīcijā. Sevastovai 15:40, grūtības turpinās. Pagaidām nekas nemudina domāt, ka Sevastovai sanāks lauzt spēles gaitu.
Anastasija Sevastova – Karolīna Plīškova 2-6, 1-1Sevastovai vien atliek "atsisties". Plīškova uzvar serves geimu, nezaudējot ne punkta.
Anastasija Sevastova – Karolīna Plīškova 2-6, 1-0Labs seta sākums! Precīzi sitieni Sevastovas izpildījumā, kā arī sagaidītas Plīškovas kļūdas. Viegli teikt, bet šāds spēles ritējums lieti noderētu.
Kā redzams statistikā, abas tenisistes pat ļoti precīzi servējušas, tomēr ievērojams pārsvars pēc pirmajām servēm pieder Plīškovai. Tas arī galvenokārt raksturo šo spēli.
Pirmā seta statistika ("Sofascore"). Plīškova pret Sevastovu:
Anastasija Sevastova – Karolīna Plīškova 2-6. Sevastova zaudē pirmo setuČehiete noslēdzošajā seta geimā ne tikai pāris izspēlēs piespiež Sevastovai tālu atkāpties, bet arī izpilda netveramu servi. Tam seko dubultkļūda, bet Plīškova vairāk par vienu punktu geimā neatdod, geimu noslēdzot ar spēcīgu un netveramu "forhendu".
Anastasija Sevastova – Karolīna Plīškova 2-5. Sevastova zaudē serves geimuSevastova zaudē divas īsākas izspēles, bet tad meistarība pieviļ arī garākā izspēlē, 0:40. Trīs breikbumbas pretiniecei. Teorētiski Sevastovai jācenšas nobremzēt spēle, neļaut Plīškovai izspēļu likteni noteikt ar agru sitienu. Pagaidām tas neizdodas... Divas breikbumbas Plīškova iztērē, uzreiz uzbrūkot pēc serves. Tenisistes satiekas pie tīkla, bet Sevastova kļūdās "svecē".
Anastasija Sevastova – Karolīna Plīškova 2-4Tīkla trose ievērojami palīdz Plīškovai, kura gandrīz kļūdījās vienkāršā sitienā, 30:0. Plīškova sit neprecīzi, bet pēc tam pieļauj dubultkļūdu, 40:30. Tas dod iespēju pacīnīties. Tomēr geima svarīgākajā izspēlē Sevastovai pārāk vājš "bekhends".
Anastasija Sevastova – Karolīna Plīškova 2-3. Sevastova zaudē serves geimuPlīškova cenšas arī doties tuvāk tīklam, lai turpinātu izdarīt spiedienu, Sevastova izpilda elegantu apvedošo, 15:15. Pretiniece veiksmīgi atsit liepājnieces serves, Plīškovai breikbumba. Latvijas tenisistei "noraujas" sitiens, kas ļauj Plīškovai pirmo reizi šajā spēlē lauzt servi.
Anastasija Sevastova – Karolīna Plīškova 2-2Sevastova veiksmīgi atbild uz Plīškovas sitieniem, pretiniece divreiz sit pāri gala līnijai, Plīškovai 15:30. Čehiete turpina padzīt Sevastovu tālu no gala līnijas, tomēr ne līdz galam izmanto savas iespējas, 40:40. Plīškovas spēcīgās serves tomēr nomāc liepājnieci. Tas gan nav pārsteigums. Šis geims ir labs piemērs, ka arī pret to var "aizķerties".
Anastasija Sevastova – Karolīna Plīškova 2-1Sevastova izpilda gan "eisu", gan dubultkļūdu, 30:30. Plīškova pasākusi agresīvi atsist serves. Divi sitieni gan bijuši kļūdaini, Sevastovai vairāk. Geims noturēts. Serve uz vienu pusi, nākamais sitiens uz otru, un Plīškovai nav iespēju bumbiņu uzņemt.
Anastasija Sevastova – Karolīna Plīškova 1-1Plīškova ļoti ātri atbild, nezaudējot ne punkta.
Pirmā servēs Sevastova!
Spēle sākusies! Anastasija Sevastova – Karolīna Plīškova 1-0Tenisistes spēli sākušas piesardzīgi, aizvadot ilgas izspēles. Sevastova tajās bijusi pārāka, divreiz sitot netverami, kā arī izpildot vienu "eisu". Labs spēles sākums.
Tenisistes ierodas laukumā.
Lai gan arī šodien Romā ir mākoņains, turnīra organizatoru "tvītā" saskatāms optimisms. Otrdienas vakarā Latvijas tenisa līdzjutējiem Ostapenko spēli nokrišņu dēļ nācās gaidīt divarpus stundas. https://twitter.com/InteBNLdItalia/status/1392381530912161792
Tenisistes aizvadījušas četras savstarpējās spēles, kurās bilance ir līdzīga – 2-2. Pēdējā spēlē šogad Dubaijas turnīrā pārāka ar 6-3, 6-7 (5:7), 6-2 bija čehiete.
Liepājniece pirmajā spēlē ar 3-6, 6-1, 6-3 uzvarēja šveicieti Žilu Teihmani (WTA 54.), bet Plīškova pirmās kārtas mačā bija brīva.

Tags

Anastasija Sevastova Jeļena Ostapenko Teniss WTA
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form