Sevastova piekāpjas Breidijai un arī noslēdz 'French Open'
Foto: AP/Scanpix/LETA

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova otrdien izstājās no "French Open" vienspēļu turnīrā, pirmās kārtas mačā ar rezultātu 3-6, 3-6 piekāpjoties ar 13. numuru izliktajai amerikānietei Dženiferai Breidijai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šī abām tenisistēm bija pirmā savstarpējā tikšanā, un tā ilga stundu un 19 minūtes. Pasaules rangā Breidija ieņem 14. vietu, bet Sevastova ierindojas 48. pozīcijā

Spēli Sevastova iesāka veiksmīgi, un viņa jau pirmajā geimā lauza Breidijas servi, taču uzreiz amerikāniete atbildēja ar breiku. Cīņa līdzīgi turpinājās līdz rezultātam 3-3, bet tad Breidija uzvarēja trīs geimus pēc kārtas un uzvarēja 1. setu.

Viņas izrāviens turpinājās arī otrajā setā, kurā uzvarēja vēl divus geimus un nostiprināja savu vadību mačā. Šo viena breika deficītu visa seta garumā Sevastova atspēlēt nespēja, lai arī bija iespējas. Noslēgumā viņa savā serves geimā palika "sausā" un no turnīra izstājās pirmajā kārtā.

Arī 2018. gadā Sevastova nespēja pārvarēt pirmo kārtu, bet 2019. gadā viņa jau aizspēlējās līdz astotdaļfinālam.

Latvijas tenisistiem šis "French Open" turnīrs izrādījās ļoti neveiksmīgs. Ernests Gulbis nepārvarēja vīriešu vienspēļu turnīra kvalifikācijas pirmo kārtu, bet Jeļena Ostapenko sieviešu vienspēļu pamatturnīrā zaudēja Sofijai Keninai.

Pēc šī zaudējuma Sevastova WTA rangā neaizstāvēs 210 WTA ranga punktus, kas rangā liks zaudēt vairākas vietas.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

French Open: Anastasija Sevastova - Dženifera Breidija
Spēles statistika: 
Anastasija Sevastova - Dženifera Breidija 3-6, 3-6. Sevastova zaudē spēli. Sevastova izsķirošajā serves geimā nonāca iedzinējos ar 0:40. Viņai tā arī punktu gūt neizdevās, un tas nozīmēja izstāšanos no "French Open".
Anastasija Sevastova - Dženifera Breidija 3-6, 3-5Breidijai neērti lidojošu bumbiņu pie tīkla neizdevās dabūt pāri, taču viņa atbildēja ar lielisku servi. Sevastova netrāpīja laukumā sitienu no labās, bet tam sekoja lieliska kombinācija, kas noslēdzās ar sitienu no labās pa kreiso sāna līniju. Sevastova ieguva breika iespēju, taču Breidija to atspēlēja ar precīzu sitienu pa sāna līniju. Viņa turpināja gūt punktus un nosargāja savu servi, pietuvojoties uzvarai. 
Sevastova pārtraukumā aprunājās ar galveno tiesnesi par epizodi, kur viņa uzskatīja, ka bumbiņa Breidijai bija ārpus laukuma. "Es neprasu daudz, tikai nokāp lejā un pārbaudi."
Anastasija Sevastova - Dženifera Breidija 3-6, 3-4Sevastovas serves geimā Breidija izdarīja lielu spiedienu, un cīņa ritēja punkts punktā. Pie rezultāta 40:40 Sevastova skaisti apspēlēja pretinieci un guva "tīru" punktu, tomēr Breidija pēc labas spēles aizsardzībā no labās sita asā leņķī, un Sevastova pie bumbiņas netika. Turpinājumā liepājniece devās pie tīkla, kur bija ļoti precīza, bet noslēgumā ar servi izdevās nosargāt servi. 
Anastasija Sevastova - Dženifera Breidija 3-6, 2-4Perfekts saīsinātais sitiens deva punktu Sevastovai geima ievadā, bet mirkli vēlāk viņai neizdevās serves uzņemšanas. Breidija latvietei punktus šajā geimā vairs neļāva gūt.   
Anastasija Sevastova - Dženifera Breidija 3-6, 2-3Sevastova sāka ar labu servi, bet pēc tam skrējienā netrāpīja laukumā sitienu no kreisās. Nākamajā izspēlē Sevastova kontrolēja notikumus kortā, lēnām devās tuvāk tīklam un guva punktu. Breidijai neizdevās tikt galā ar Sevastova nākamo servi, bet mirkli vēlāk viņa bija veiksmīgāka pie tīkla un pagarināja geimu. Ar īsu diagonāles sitienu Sevastova noslēdza geimu. 
Anastasija Sevastova - Dženifera Breidija 3-6, 1-3Mačā vairs nebija tik garu un aizraujošu izspēļu, kā sākumā. Breidijai nevedās ar pirmo servju trāpīšanu, un Sevastova to pilnībā izmantoja, panākot rezultātu 40:0. Pirmo breika iespēju Sevastovai neizdevās izmantot, kļūdoties serves uzņemšanā. Nākamajā izspēlē viņa laukumā stūrī pavisam netrāpīja "nogriezto" sitienu, tomēr tiesneši nosauca "autu". Galvenais tiesnesis pārbaudīja un lika punktu pārspēlēt. Taču, pārspēlējot šo izspēli, Breidija guva punktu ar sitienu no kreisās pa diagonāli. Arī nākamajā epizodē amerikāniete bija pārāka un rezultāts kļuva 40:40. Neveiksmes turpinājās, un Sevastovai neizdevās sitiens no labās. Noslēgumā Breidijas servēto bumbiņu latvietei dabūt pāri tīklam neizdevās.
Anastasija Sevastova - Dženifera Breidija 3-6, 1-2Sevastova ātri panāca rezultātu 30:0, taču Breidijai ar savām darbībām izdevās divus punktus atgūt. Ar labām servēm tenisiste no Latvijas guva punktus un pārtrauca pretinieces piecu geimu izrāvienu. 
Anastasija Sevastova - Dženifera Breidija 3-6, 0-2Divas nepiespiestās kļūdas Sevastovai geima iesākumā, bet tad arī Breidija netrāpīja laukumā. Nākamajā izspēlē amerikāniete tika pie tīkla un trieca bumbiņu Sevastovas laukumā, bet noslēgumā latvietei neizdevās uzņemt servi. Sevastova nav uzvarējusi jau piecus geimus pēc kārtas
Anastasija Sevastova - Dženifera Breidija 3-6, 0-1. Sevastova zaudē serves geimu. Sevastova guva pirmo punktu otrajā setā, bet tam sekoja trīs Breidijas punkti, kas viņai deva divas breika iespējas. Sevastova ar labiem uzbrukumiem rezultātu izlīdzināja - vispirms uzbrukuma pa diagonāli, tad gar sāna līniju. Pēc tam Sevastova netrāpīja no labās gar otru sāna līniju, dodot vēl vienu iespēju Breidijai. Trešo breikbumbu amerikāniete izmantoja. 
Pirmā seta statistika: 
Anastasija Sevastova - Dženifera Breidija 3-6. Sevastova zaudē 1. setu. Servējot par uzvaru pirmajā setā, Breidija pirmajā izspēlē sita tīklā. Viņa guva nākamos divus punktus, taču Sevastova turpināja cīņu un trāpīja sitienu, kad Breidija jau bija pretkustībā. Amerikāniete no labās sita tīklā, un Sevastovai bija iespēja breiku atspēlēt. Taču Breidija svarīgā brīdī veiksmīgi servēja. Turpinājumā viņa nospēlēja pie tīkla, un Sevastovai neizdevās atvairīt bumbiņu, taču viņa labi pacīnījās arī pie Breidijas setbumbas, un izlīdzināja rezultātu. Sevastova nepaspēja uzņemt īsu pretinieces sitienu asā leņķi, taču noslēgumā viņa netrāpīja laukumā sitienu no labās.
Anastasija Sevastova - Dženifera Breidija 3-5. Sevastova zaudē serves geimu. Sevastovas serves geims ritēja ar īsām izspēlēm, abām tenisistēm apmainoties ar gūtiem punktiem. Pie rezultāta 30:30 Sevastovai "norāvās" sitiens no kreisās, un tas deva Breidija breikbumbu. To viņa realizēja ar spēcīgu uzbrukumu pa diagonāli serves uzņemšanā. 
Anastasija Sevastova - Dženifera Breidija 3-4Breidija ar precīzu sitienu no labās gar sāna līniju guva pirmo punktu, bet tad viņa pie tīkla neizmantoja gremdi, un Sevastova par to sodīja, izlīdzinot rezultātu. Turpinājumā liepājniece spēlēja pacietīgi un izprovocēja pretinieces sitienu tīklā, tam sekoja lielisks saīsinātais sitiens, kas deva divkāršo breikbumbu. Ar "eisu" Breidija pirmo punktu atspēlēja. Arī otro punktu Sevastovai neizdevās pārvērst breikā, netrāpot neērtu sitienu no aizsardzības stājas. Breidija labi nodzenāja Sevastovu pa kortu un panāca liepājnieces sitienu tīklā. Noslēgumā garā izspēlē Sevastova no labās netrāpīja laukumā. 
Anastasija Sevastova - Dženifera Breidija 3-3Sevastova serves geimā atkal spēlēja ļoti pārliecinoši, un ar labām servēm ātri guva punktus. Viņa izpildīja pirmo "eisu" mačā un panāca 40:0, tomēr nākamajā izspēlē nesanāca saīsinātais sitiens. Ar nākamo piegājienu liepājniece noslēdza geimu. 
Anastasija Sevastova - Dženifera Breidija 2-3Breidijas uzbrukums pa diagonāli no kreisās bija neveiksmīgs. Sevastova mēģināja panākt divu punktu pārsvaru, taču viņai nesanāca saīsinātais sitiens. Garā izspēlē Sevastova sita pārāk tālu no labās, tad viņai neizdevās serves uzņemšana. Latvijas tenisiste atspēlēja divus punktus un panāca 40:40, bet pēc tam Breidija ar labām servēm geimu noslēdza. 
Anastasija Sevastova - Dženifera Breidija 2-2Sevastova pēc maza pārtraukuma kortā atgriezās ļoti pārliecinoši, un atstāja pretinieci "uz nulles". 
Anastasija Sevastova - Dženifera Breidija 1-2Sevastova geimu sāka ar labu servi, taču nākamos divus punktus garākās izspēlēs izcīnīja amerikāniete. Pēc labas serves ar nākamo sitienu Breidija panāca 40:15, bet noslēgumā viņa nodzenāja liepājnieci pa laukumu un guva punktu pie tīkla. 
Anastasija Sevastova - Dženifera Breidija 1-1. Sevastova zaudē serves geimu. Pirmajā izspēlē Sevastovai neizdevās veiksmīgi trāpīt pa bumbiņu, un tā uzlidoja gaisā. Viņa punktu atguva ar servi, bet nākamajā epizodē Breidijai izdevās precīzs uzbrukums no kreisās gar sāna līniju. Ar gremdi pie tīkla Breidija panāca divkāršo breikbumbu. Sevastova pirmo atspēlēja ar precīzu uzbrukumu laukuma stūrī, tomēr noslēgumā viņa kļūdījās sitienā no kreisās. 
Anastasija Sevastova - Dženifera Breidija 1-0. Sevastova lauž pretinieces servi. Breidija spēli sāka ar spēcīgiem sitieniem, un Sevastovai neizdevās bumbiņu atvairīt dziļi pretinieces laukumā, tāpēc amerikāniete pie tīkla varēja triekt bumbiņu laukumā. Sevastova atbildēja ar lielisku izspēli, sitot bumbiņu laukuma stūros un arī gūstot "tīru" punktu. Breidija pieļāva dubultkļūdu, savukārt nākamajā izspēlē Sevastovai neizdevās pārcelt bumbiņu pāri pretiniecei. Kļūdu pieļāva arī Breidija, rezultātam kļūstot 40:40, bet tad amerikāniete ar uzbrukumu no labās ieguva rezultātu "vairāk". Mirkli vēlāk viņai "norāvās" sitiens no labās, un cīņa turpinājās.  Sevastova vēlreiz nonāca iedzinējos, tomēr Breidija pieļāva kļūdu un geimu nenoslēdza. Amerikāniete pieļāva vēl vienu dubultkļūdu, bet noslēgumā viņa netrāpīja laukumā diagonāles sitienu. 
Anastasija Sevastova - Dženifera Breidija. Spēle sākusiesSevastova maču septītajā kortā uzsāk ar serves uzņemšanu. 
Abas tenisistes iznākušas kortā. Pēc iesildīšanās spēle varēs sākties. 
Dženiferai Breidijai māla segums nav iecienītākais. Viņa savā karjerā “French Open” divreiz pārvarējusi pirmo kārtu, savukārt uz māla seguma TOP 50 tenisistes uzvarējusi tikai trīs reizes.
Vienspēļu turnīros citiem latviešiem nav veicies labi. Ernests Gulbis nepārvarēja kvalifikācijas pirmo kārtu, bet Jeļena Ostapenko piedzīvoja zaudējumu pirmajā kārtā Sofijai Keninai. https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/ostapenko-ar-vilnainu-sniegumu-zaude-keninai-un-apstajas-french-open-pirmaja-karta.d?id=53252335
Sevastova Francijas atklātajā čempionātā karjeras laikā spēlējusi septiņas reizes, 2019.gadā iekļūstot astotdaļfinālā.
Anastasijai Sevastovai "French Open" turnīrs iesākas ar spēli pret spēcīgu pretinieci - pasaules ranga 14. numuru Dženiferi Breidiju. Abas tenisistes līdz šim savā starpā nav spēkojušās augstākā līmeņa turnīros.  Sevastova pasaules rangā atrodas 48.vietā, un šajā sezonā uzvarējusi 15 no 25 mačiem. Breidija 19 mačos uzvarējusi 12. reizes .

Tags

Ešlija Bārtija Anastasija Sevastova French Open Jeļena Ostapenko Teniss
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form