Sevastova piekāpjas Kontaveitai Igaunijas Neatkarības gadadienā
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Latvijas šī brīža labākā tenisiste Anastasija Sevastova pirmdien, 24. februārī, Dohā piedzīvoja zaudējumu Kataras WTA turnīrā, pirmās kārtas mačā ar 4-6, 6-7 (3:7) piekāpjoties igaunietei Anetai Kontaveitai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sevastova tādējādi "pasniedza dāvanu" Kontaveitai - Igaunija šodien svin Valsts neatkarības 102. gadadienu.

Liepājniecei līdz ar šo neveiksmi šajā gadā joprojām nav izdevies tikt pie uzvaras WTA turnīru spēlēs. Viņa zaudējusi visos profesionālās tūres mačos, bet vienigo uzvaru svinējusi Federācijas kausa izcīņā duelī pret titulēto Serēnu Viljamsu.

Līdz ar šo zaudējumu Sevastova nedaudz atkāpsies WTA rangā, bet Latvijas pirmās raketes godā atgriezīsies Jeļena Ostapenko, kura Dohā svētdien pārvarēja pirmo kārtu.

Sevastova abos setos bija vadībā ar breiku, bet to nespēja nosargāt. Pirmajā setā Sevastova nenosargāja vadību 3-1, ātri zaudējot savu servi. Otro reizi pirmajā setā viņa serves geimu zaudēja desmitajā geimā, līdz ar to Sevastovai nebija iespēju atspēlēties.

Otrajā setā izskaņā Sevastova lauza pretinieces servi, panākot 6-5. Tomēr uzreiz pēc tam Sevastova zaudēja serves geimu, pēc tam piekāpjoties arī "tie break" izspēlē.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi.

Dohas WTA turnīrs: Anastasija Sevastova - Aneta Kontaveita
Spēles statistika
Anastasija Sevastova - Aneta Kontaveita 4-6, 6-7 (3:7)Sevastova piedzīvo zaudējumu spēlēKontaveitai "neizprotams" vai "neloģisks" sitiens, bet bumbiņa pārkrīt pāri tīklam. Sevastova atbild ar vēl vienu perfektu saīsināto, pēc tam Kontaveita izsit autā (2:1). Sevastova slikti uzņem servi, bet ilgākā izspēlē liepājniece atbild ar labu forhendu - pirmais mazais breiks (3:2). Ilgā izspēlē Sevastova izsit autā un zaudē šo pārsvaru (3:3).Kontaveitai paveicas un viņa ar breiku panāk 3:4. Tad viņai laba serve un sitiens pa līniju (3:6) - trīskāršā mačbumba. Igaunieta uzvar maču ar forhendu pie tīkla.
Sevastova - Kontaveita 4-6, 6-6Sevastova zaudē serves geimuSekos "tie brek"Sevastova svarīgā brīdī pieļauj dubultkļūdu (15-30), bet uzreiz viņai sanāk eiss. Kontaveita iesit tīklā - pirmā setbumba Sevastovai!Igauniete ar "smash" pie tīkla atspēlē setbumbu. Sevastova izsit autā "slice" sitienu - breikbumba igaunietei. Mača lieliskākajā izspēlē uzvarētāja ir Sevastova - neticams sitiens pie paša tīkla pa diagonāli grūtā situācijā. Tad Kontaveita atkal tiek pie breikbumbas un to izmanto izgājienā pie tīkla.
Sevastova - Kontaveita 4-6, 6-5Tenisistes apmainās punktiem. Sevastovai sanāk izcils saīsinātais pie paša tīkla (15-30), bet tad iesit tīklā (30-30). Labi uzņemta serve ļauj Sevastovai tikt pie breikbumbas, ko igauniete atspēlē ar bekhendu pa diagonāli. Sevastova tiek pie vēl vienas breikbumbas, bet arī tā netiek izmantota. Sevastova kļūdās, bet atkal izceļas ar perfektu saīsināto. Sevastova ar sitienu pa diagonāli tiek pie breikbumbas un šoreiz to izmanto!
Sevastova - Kontaveita 4-6, 5-5Sevastovai laba izspēle geima sākumā un uzvarēts punkts ar forhendu. Kontaveita izsit autā (30-0). Sevastova panāk pretinieces kļūdu (40-0), pēc kā Kontaveita paņem vienu punktu. Sevastova uzvar geimu ar eisu otrajā servē.
Sevastova - Kontaveita 4-6, 4-5Sevastova geimu sāk ar kļūdu saīsinātajā sitienā, uz ko Kontaveita atbild ar kļūdu forhendā. Sevastovai nesanāk sitiens pa diagonāli. Sevastova precīzi trāpa sitienu uz gala līnijas, bet Kontaveita pēc sitiena pa diagonāli tiek pie 40-30. Kontaveita uzvar geimu forhendu.
Sevastova - Kontaveita 4-6, 4-4Sevastovai laba serve mijas ar dubultkļūdu. Tad atkal laba serve, bet kļūda sitienā pa līniju. Sevastovai nākamajā izspēlē sanāk sitiens pa līniju, kam seko kļūda bekhendā. Kontaveita ilgā izspēlē labi aizstāvas, bet Sevastovai izdodas tikt pie "vairāk". Kontaveita labi uzņem servi, tad vēlreiz labi uzņem servi un tiek pie breikbumbas, ko tenisā mēdz saukt par "slēpto mačbumbu".Sevastova izglābjas, jo Kontaveita iesit tīklā, un pēc tam uzreiz ar teicamu izspēli panāk "vairāk". Sevastova uzvar geimu ar eisu, šo punktu iegūstot vien pēc viedo atkārtojuma.
Sevastova - Kontaveita 4-6, 3-4Sevastova nedaudz atslābinājās un Kontaveita uzreiz "sausā" uzvar serves geimu
Sevastova - Kontaveita 4-6, 3-3Kontaveita uzvar punktu ar izgājienu pie tīkla. Tad gan Sevastova ātri panāk 40-15 un viegli uzvar serves geimu.Igauniete pazaudējusi spēles ritmu, ko vajadzētu izmantot Sevastovai.
Sevastova - Kontaveita 4-6, 2-3Sevastova lauž pretinieces serves geimuKontaveitai sitiens pa tālu. Sevastovai sanāk apvedošais sitiens, tad viņa tiek pie trīskāršās breikbumbas. Pirmo igauniete atspēlē ar labu servi, bet Sevastova uzvar ar lieliski uzņemtu servi
Sevastova - Kontaveita 4-6, 1-3Sevastova zaudē serves geimuSevastovai atkal problēmas serves geimā un šoreiz Kontaveita tiek pie breikbumbas. To Kontaveita izmanto ar kārtējo iespaidīgo bekhendu pa diagonāli.
Sevastova - Kontaveita 4-6, 1-2Kontaveita arī nedroši spēlē savā serves geimā, kas ļauj Sevastovai panākt 15-30. Eiss glābj igaunieti, bet tad Sevastova panāk breikbumbu. To Kontaveita atspēlē ar bekhendu. Kontaveitai sanāk teicams sitiens pa diagonāli, bet geimu igauniete uzvar ar eisu
https://twitter.com/DW_Immurs/status/1231932011318779905
Sevastova - Kontaveita 4-6, 1-1Sevastovai ne visai sekmējas serves geima sākums, tikai igaunietes kļūdas ļauj tiktpie 30-30. Tad Sevastovai sanāk pirmais eiss mačā un laba izspēle, kas ļauj uzvarēt serves geimu
Sevastova - Kontaveita 4-6, 0-1Sevastova zaudē pirmo punktu, bet drošs sniegums ļauj tikt pie 15-30. Kontaveitai padodas serve. Igaunijas tenisistes kļūda ļauj Sevastovai tikt pie breikbumbas. Diemžēl, arī Sevastova kļūdās un neizmanto šo breikbumbu.Kontaveitai sanāk laba serves ("vairāk"), pēc kā ar servi arī uzvar geimu
Sākas 2. sets
Pirmā seta statistika
Anastasija Sevastova - Aneta Kontaveita 4-6Sevastova zaudē serves geimu un pirmo setuTenisistes apmainās agresīviem sitieniem pa diagonāli. Šajā duelī uzvar Sevastova, kura pēc tam zaudē punktu, "izvelkot" pretinieci pie tīkla. Pēc labas serves Sevastova tīri uzvar izspēli, taču seko kārtējā kļūda sitienā no gala līnijas (30-30). Kontaveita ar bekhendu tiek pie setbumbas, ko arī uzvar ar vēl vienu spēcīgu bekhendu
Sevastova - Kontaveita 4-5Abas tenisistes turpina spēlēt diezgan nestabili - pēc labām izspēlēm seko kļūdas. Tas ļauj Sevastovai no 30-0 panākt 30-30, bet Kontaveitai svarīgā brīdī sanāk laba grieztā serve. Kontaveita kļūdās sitienā (40-40), bet ar agresīvu uzbrukumu uzreiz panāk "vairāk". Labā situācijā Kontaveita pamanās izsist tālu aiz gala līnijas. Sevastovai labs uzbrukums dod breikbumbu, taču liepājniecei atkal kļūda forhendā. Sevastova slikti uzņem servi. Kontaveita uzvar geimu ar eisu
Sevastova - Kontaveita 4-4Sevastovai sanāk precīzs sitiens uz gala līnijas, bet seko ne visai labs saīsinātais sitiens. Kontaveita slikti uzņem servi. Sevastova iesit tīklā (30-30). Vēl viena kļūda un atkal breikbumba igaunietei. Kontaveita slikti uzņem otro servi (40-40). Sevastovai padodas laba serve. Liepājniece uzvar serves geimu ar labu sitienu pēc pretinieces saīsinātā sitiena.
Sevastova - Kontaveita 3-4Kontaveita sāk serves geimu ar eisu un spēcīgu servi. Sevastovai kļūda forhendā, tad viņa slikti uzņem servi. Kontaveita "sausā" uzvar savu serves geimu
Sevastova - Kontaveita 3-3Sevastova zaudē serves geimuSevastovai sanāk laba otrā serve, tad atkal igauniteie problēmas ar sitieniem no gala līnijas. Sevastova kļūdās (iesit tīklā), sekovēl viena kļūda liepājniecei (30-30). Sevastovai vēl viena kļūda forhendā no gala līnijas - breikbumba igaunietei. To Kontaveita izmanto ar pacietīgiem bekhendiem. 
Igaunijas tenisiste pēc uzvarēta geima pieaicina savu treneri. Kontaveitas sniegums šobrīd nav tas spožākais...
Sevastova - Kontaveita 3-2Kontaveita geimu sāk ar dubultkļūdu. Sevastovai padodas teicams saīsinātais sitiens (0-30). Tad liepājniece grūtā situācija centās sist pa līniju - nedaudz netrāpīja. Kontaveita ar bekhendu panāk 30-30. Sevastova agresīvā uzbrukumā labā situācijā pieļauj kļūdu un netiek pie breikbumbas. Kontaveita uzvar serves geimu ar saīsināto sitienu
Sevastova - Kontaveita 3-1Sevastova zaudē pirmo izspēli, bet seko divas labas izspēles, kurās pretiniecei nākas arī daudz skraidīt. Kontaveita vēlreiz kļūdas forhendā, pēc kā Sevastova uzvar geimu ar labu servi
Sevastova šo sezonu sākusi bez uzvarām WTA sērijas turnīros. Vienspēļu mačos liepājniecei šogad ir tikai viena uzvara - Federāciju kausa mačā pret leģendāro Serēnu Viljamsu.
Sevastova - Kontaveita 2-1Sevastova lauž pretinieces serves geimuKontaveitai problēmas serves geimā. Pēc dubultkļūdas rezultāts kļūst 30-30, bet tad igaunietei padodas spēcīga serve (40-30). Kontaveita iesit tīklā, tad pieļauj vēl vienu kļūdu. Breikbumbu Kontaveita atspēlē ar eisu, bet uzreiz liepājniece tiek pie vēl vienas breikbumbas. Igaunijas tenisiste iesit tīklā - Sevastova lauž pretinieces serves geimu
Sevastova - Kontaveita 1-1Sevastova zaudē pirmo izspēli, bet ar labām servēm panāk 40-15. Tad liepājniecei atkal nepadodas saīsinātais sitiens. Sevastova uzvar geimu ar sitienu pie tīkla, bet problēmas pretiniecei vairāk radīja iepriekšējā sitienā uz gala līniju.
Sevastova - Kontaveita 0-1Sevastova uzvar pirmo izspēli, tad uz pašas līnijas trāpa "sveci". Sevastovai nepadodas saīsinātais sitiens. Sevastovai sitiens pa tālu, Kontaveitai padodas laba serve, tad Sevastova iesit tīklā - zaudēts geims, lai gan bija 0-30.
Spēle sākusiesSpēli ar servi sāk Kontaveita.
Sveastova šodien publicētajā WTA pasaules ranga jaunākajā sarakstā ieņem 40. vietu. Kontaveita ir 22. vietā.https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/latvijas-vadosajiem-tenisistiem-nelieli-kapumi-pasaules-tenisa-rangu-sarakstos.d?id=51909601
Anastasija Sevastova šodien cer pārtraukt tik neveiksmīgo joslu WTA turnīros. Dohas WTA turnīra pirmajā kārtā viņas pretiniece ir ziemeļu kaimiņiene - igauniete Aneta Kontaveita.

Tags

Anastasija Sevastova Teniss
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form