Latvijas vadošā tenisiste Anastasija Sevastova (WTA 11.) pirmdien uzsāka dalību ASV atklātajā tenisa čempionātā, pirmās kārtas spēlē ar 6-3, 6-3 apspēlējot Eižēniju Bušāru (WTA 119.) no Kanādas.

Latvijas tenisiste spēles favorītes statusu apliecināja jau no pirmajiem geimiem. Sevastovai padevās vairāki skaisti sitieni, bet pretiniece sākotnēji pieļāva nepiedodamas kļūdas, liepājniecei izvirzoties vadībā 3-0.

Bušāra pirmā seta gaitu, iespējams, vēl varēja lauzt ceturtajā geimā, abām tenisistēm pacīnoties pie rezultāta 40:40. Tomēr arīdzan šoreiz Sevastova spēja lauzt pretinieces servi un panāca jau 4-0.

Kanādas sportiste seta otrajā pusē sāka spēlēt precīzāk, vienreiz laužot arī Sevastovas servi. Atbildīgā brīdī gan ilgais septītais geims noslēdzās par labu Latvijas tenisistei, kura nepieļāva vēl vienu zaudētu serves geimu un pēcāk spēja noslēgt setu ar rezultātu 6-3.

Otrā seta ievadā tenisistes apmainījās ar trim zaudētiem serves geimiem pēc kārtas, Sevastovai izvirzoties vadībā 2-1. Liepājniece tad sagrāba kontroli pār spēli, ātri gūstot četrus punktus un panākot jau 3-1. Lai gan Bušāra brīžiem spēja rādīt labu spēli, Sevastova vairs nekādas vaļības nepieļāva, spējot uzvarēt savus serves geimus un triumfējot ar 6-3, 6-3.

Tādējādi Sevastova sekmīgi uzsākusi "US Open" turnīru, kuros viņa kopā izcīnījusi jau 16 uzvaras. Pērn tenisiste aizkļuva līdz turnīra pusfinālam, tajā gan piekāpjoties ASV pārstāvei Serēnai Viljamsai.

Liepājniece otrajā kārtā tiksies ar polieti Igu Svjateku (WTA ranga 49. vieta), kura pirmajā kārtā 51 minūtes laikā ar 6-0, 6-1 sagrāva Serbijas tenisisti Ivanu Joroviču (WTA 93.).

Savukārt otrdien turnīrs sāksies Latvijas tenisistei Jeļenai Ostapenko (WTA 77.), kura tiksies ar Aleksandru Kruniču (WTA 97.) no Serbijas.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var uzzināt detalizētāku mača notikumu aprakstu.