Sevastova smagā trīs setu cīņā pārvar Maiami turnīra pirmo kārtu
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova trešdien Maiami 1000 punktu WTA tenisa turnīra pirmajā kārtā ar rezultātu 6-1, 3-6, 7-6 (7:3) pārspēja serbieti Olgu Daniloviču.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sevastovai, kura šobrīd WTA rangā ierindojas 57. vietā, bija nepieciešamas divas stundas un 25 minūtes, lai pārspētu 160. pozīcijā atrodamo Daniloviču, kura Maiami turnīrā pārvarēja kvalifikāciju.

Pirmajā setā viss notika ātri un nesāpīgi, kad Sevastova trīs reizes lauza pretinieces servi un uzvarēja ar 6-1. Tomēr otrā seta ievadā liepājniece nonāca iedzinējos ar 0-3, taču nākamos divus geimus uzvarēja viņa. Daniloviča nepieļāva Sevastovas atspēlēšanos, mirkli vēlāk vēlreiz lauza viņas servi un panāca 5-2. Lai arī Latvijas tenisiste vienu breiku atspēlēja, tomēr ar to bija par maz.

Trešajā setā Sevastova atspēlējās no 2-5, kas vēlāk ļāva panākt taibreiku. Latvijas tenisistes pieredze ļāva spēlēt droši izšķirošajos brīžos un pārspēt 20 gadus veco serbieti.

Sevastova nopelnīja 35 WTA ranga punktus, bet otrajā kārtā spēkosies ar amerikānieti Koko Gofu, kura WTA rangā ir 36. vietā.

Jau vēstīts, ka otro kārtu Maiami turnīrā sasniedza arī Jelena Ostapenko.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Maiami tenisa turnīrs: Anastasija Sevastova – Olga Daniloviča
Anastasija Sevastova – Olga Daniloviča 6-1, 3-6, 7-6 (7:3). Sevastova uzvar spēli.Taibreika izspēle:1:0 Daniloviča no labās pārsit bumbiņu pāri laukumam. 2:0 Serbiete trāpa tīklā3:0 Sevastova kontrolē notikumus izspēlē un ar uzbrukumu no labās panāk pretinieces kļūdu. 3:1 Sevastovai neizdodas serves uzņemšana.4:1 Daniloviča izspēlē sitiens no labās izrādās pārāk spēcīgs. 5:1 Sevastova labi servē. 5:2 Sevastovas saīsinātais sitiens bija nedaudz neprecīzs. 5:3 Daniloviča veiksmīgi servē un atgūst vēl vienu punktu. 6:3 Serbijas tenisistes sitiens no kreisās atduras tīklā. 7:3 Mačbumbas izspēlē Sevastova skaisti apspēlēja pretinieci. 
Anastasija Sevastova – Olga Daniloviča 6-1, 3-6, 6-6Sevastova ātri panāca 30:0, bet Daniloviča ar saīsināto punktu atguva. Ar servi liepājniece tika pie viegla punkta, bet tad sitiens no labās bija neveiksmīgs. Serbijas tenisiste sita tīklā, un cīņa varēja turpināties taibreikā.  
Anastasija Sevastova – Olga Daniloviča 6-1, 3-6, 5-6Daniloviča pie tīkla trieca bumbiņu Sevastovas laukumā, tomēr viņa mirkli vēlāk no kreisās sita ārpus laukuma. Latvijas tenisistei neizdevās sitiens pa diagonāli nākamajā epizodē, tomēr viņai uzbrukums no labās gar sāna līniju ļāva izlīdzināt rezultātu. Daniloviča precīzi nospēlēja saīsināto turpinājumā, bet noslēgumā pie tīkla guva punktu. 
Anastasija Sevastova – Olga Daniloviča 6-1, 3-6, 5-5Sevastova ļoti attapīgi noorientējās pēc Danilovičas uzbrukuma un panāca pretinieces kļūdu. Abas tenisistes apmainījās ar gūtiem punktiem, tomēr mirkli vēlāk Sevastova nodzenāja pretinieci pa gala līniju un sagaidīja Danilovičas kļūdu. Ar lielisku servi spēle turpinājās. 
Anastasija Sevastova – Olga Daniloviča 6-1, 3-6, 4-5. Sevastova lauž pretinieces servi. Daniloviča serves geimā izpildīja neprecīzus uzbrukumus, bet tad Sevastova ar saīsināto sitienu panāca 40:15. Pirmo iespēju liepājniece neizmantoja, bet tad Daniloviča sita bumbiņu ārpus laukuma. 
Anastasija Sevastova – Olga Daniloviča 6-1, 3-6, 3-5Sevastova no kreisās ieraidīja bumbiņu tīklā, bet servēm izvirzījās vadībā savā serves geimā. Danilovičai nakamajā izspēlē sitiens "norāvās" un pārlidoja pāri laukumam, bet ar "eisu" Sevastova turpināja cīņu. 
Anastasija Sevastova – Olga Daniloviča 6-1, 3-6, 2-5Aktīvā spēle uzbrukumā Danilovičai ļāva izvirzīties vadībā ar 40:15, bet Sevastova pie pirmās iespējas izmantoja to, ka pretiniece pārāka agresīvi dodas pie tīkla. Liepājniece rezultātu izlīdzināja, bet tad garākā izspēlē skaists sitiens no labās deva viņai breika iespēju. Daniloviča ar sitienu no kreisās gar sāna līniju atjaunoja 40:40, un viņa uzvarēja arī nākamās divas izspēles. 
Anastasija Sevastova – Olga Daniloviča 6-1, 3-6, 2-4. Sevastova zaudē serves geimu. Divas labas serves uzņemšanas Danilovičai deva divkāršo breikbumbu. Nākamā izspēle bija garāka, un tajā Daniloviča kontrolēja notikumus, līdz uzlauza Sevastovas aizsardzību. 
Anastasija Sevastova – Olga Daniloviča 6-1, 3-6, 2-3Atvairot sitienu, Sevastova pārsita bumbiņu pāri laukumam, bet nākamajā epizodē pievīla serves uzņemšana. Trešajā izspēlē viņa nospēlēja agresīvāk, kad deva "tīru" punktu no labās, tomēr nākamajā izspēlē sitiens viņai atdūrās tīklā. Nākamo uzbrukumu atvairīt neizdevās, un sets turpinājās bez breikiem. 
Anastasija Sevastova – Olga Daniloviča 6-1, 3-6, 2-2Sevastova spēlēja droši, kas ļāva panākt 40:0, bet tad viņai izdevās pie tīkla gūt diezgan vieglus punktus. 
Anastasija Sevastova – Olga Daniloviča 6-1, 3-6, 1-2Sevastova atvairīja pretinieces uzbrukumus un panāca 30:15, taču Daniloviča nākamās izspēles aizvadīja precīzi un guva punktus. 
Anastasija Sevastova – Olga Daniloviča 6-1, 3-6, 1-1Sevastova panāca 40:15, bet tad Danilovičai veiksmīgi bumbiņa no pārvēlās pāri tīkla trosei un iekrita laukumā. Ar nākamo piegājienu Sevastova savu servi nosargāja. 
Anastasija Sevastova – Olga Daniloviča 6-1, 3-6, 0-1Sevastova trešā seta iesākumā guva divus punktus pēc kārtas pie pretinieces serves, tomēr ātri divus punktus Daniloviča atguva. Sevastova gan tika pie breika iespējas, tomēr serves uzņemšana neizdevās pietiekami spēcīga, kas ļāva serbietei atspēlēties. Ar apņēmīgām darbībām Daniloviča nosargāja savu servi. 
Anastasija Sevastova – Olga Daniloviča 6-1, 3-6. Sevastova zaudē 2. setu. Danilovičai pamatīgi strādāja aizsardzībā, uzņemot visus Sevastovas uzbrukumus. Viņa ieguva divas setbumbas un ar saīsināto sitienu panāca trešo setu.  
Anastasija Sevastova – Olga Daniloviča 6-1, 3-5. Sevastova lauž pretinieces servi. Danilovičai "norāvās" sitiens no labās un bumbiņa izlidoja ārpus laukuma. Mirkli vēlāk viņa sita tīklā, tomēr nākamās divas izspēles viņa uzvarēja ātri. Sevastova gan ieguva breika iespēju, tomēr sitiens no kreisās atdūrās tīklā. Daniloviča labā situācijā trāpīja tīklā, un šoreiz Sevastovai izdevās pagarināt cīņu otrajā setā. 
Anastasija Sevastova – Olga Daniloviča 6-1, 2-5. Sevastova zaudē serves geimu.Sevastovai līdzīgā cīņā nācās atspēlēt breikbumbu, un viņai tas izdevās ar servi. Mirkli vēlāk Daniloviča vēlreiz ieguva breikbumbu, un šoreiz viņa ar savām agresīvajām darbībām uzbrukumā atjaunoja divu breiku pārsvaru. 
Anastasija Sevastova – Olga Daniloviča 6-1, 2-4Sevastova pretinieces serves geimā izvirzījās vadībā ar 40:15, bet serves uzņemšana pirmajā breika iespējā neizdevās. Nākamajā izspēlē viņai sitiens no kreisās pa diagonāli atdūrās tīklā, tomēr garā izspēlē Daniloviča arī trāpīja tīklā, dodot Sevastovai vēl vienu iespēju. Vēl vienā intriģējošā izspēlē šoreiz serbiete bija veiksmīgāka, kad lieliski nospēlēja pie tīkla, bet ar "eisu" viņa panāca "vairāk". Sevastova nākamajā uzņemšanā trāpīja tīklā.
Anastasija Sevastova – Olga Daniloviča 6-1, 2-3Skaists sitiens, kad pretiniece bija pretkustībā, Sevastovai deva pirmo punktu, un turpinājumā liepājniece neļāva pretiniecei gūt punktu. 
Anastasija Sevastova – Olga Daniloviča 6-1, 1-3. Sevastova lauž pretinieces servi. Daniloviča no labās sita tīklā, tad viņai vēl viena kļūda, kad Sevastova labi nospēlēja uzņemšanā. Serbijas tenisiste ar sitienu tuvu tīklam panāca Sevastovas kļūdu, bet nākamās izspēles noslēdzās veiksmīgāk Sevastovai. Breika iespēju viņa izmantoja ar apvedošo sitienu, kad Daniloviča bija pie tīkla. 
Anastasija Sevastova – Olga Daniloviča 6-1, 0-3. Sevastova zaudē serves geimu. Sevastova serves geimu sāka ar dubultkļūdu, bet ar neērtu sitienu viņa panāca pretinieces trāpījumu tīklā. Sitiens no kreisās Sevastovai lidoja nedaudz ārpus laukuma, bet tad no labās viņa sita tīklā. Izglābties Sevastovai neizdevās, un Daniloviča sodīja par neveiksmīgu saīsināto sitienu. 
Anastasija Sevastova – Olga Daniloviča 6-1, 0-2Sevastova izdarīja spiedienu uz pretinieci viņas serves geimā, un cīņa nonāca līdz rezultātam 40:40. Daniloviča ar asu sitienu no sava laukuma vidus pa diagonāli panāca rezultātu "vairāk", bet tad Sevastova serves uzņemšanā netrāpīja laukumā. 
Anastasija Sevastova – Olga Daniloviča 6-1, 0-1. Sevastova zaudē serves geimu. Sevastovai otrais sets iesākās ar problēmām servēšanā, un dubultkļūda deva Danilovičai dubulto breikbumbu. Abas iespējas viņa nerealizēja, neprecīzi sitot serves uzņemšanā, bet tad Sevastova arī trešo punktu pēc kārtas guva ar veiksmīgu servi. Tad Daniloviča pie tīkla apspēlēja liepājnieci, rezultātam atkal kļūstot "vienādi". Sevastova serve serbietei atkal bija neparocīga, taču nākamajās divās izspēlēs viņai izdevās gūt punktu un tikt pie vēl vienas breika iespējas. Šoreiz viņa to realizēja, pie tīkla triecot bumbiņu Sevastova laukumā.  
Anastasija Sevastova – Olga Daniloviča 6-1. Sevastova uzvar 1. setu.Daniloviča neizmantoja iespēju panākt 40:0, un pašas kļūda deva punktu Sevastovai. Arī nākamajās divās izspēlēs Sevastova tika pie punktiem, pateicoties pretinieces neveiksmēm, tomēr breikbumba palika neizmantota, jo sitiens no kreisās bija pārāk spēcīgs. Nākamajā izspēlē viņai garā izspēlē neizdevās sitiens no labās. Sevastova mirkli vēlāk atkal ieguva breika iespēju, kas šoreiz tika realizēta, kad Daniloviča kļūdījās sitienā no gaisa. 
Anastasija Sevastova – Olga Daniloviča 5-1Danilovičai izdevās labs uzbrukums serves uzņemšanā, bet Sevastova ar nākamo servi punktu atguva. Latvijas tenisiste nākamajās epizodēs izvirzījās vadībā ar 40:15, tomēr nākamajās izspēlēs viņai neizdevās bumbiņu dabūt pāri tīklam. Sevastova lieki nenervozēja un ar droši spēli pietuvojās uzvarai 1. setā. 
Anastasija Sevastova – Olga Daniloviča 4-1. Sevastova vēlreiz lauž pretinieces servi. Daniloviča zaudēja pirmo punktu, bet turpinājumā spēlēja ļoti apņēmīgi un panāca 30:15. Nākamajā servēšanas reizē viņa pieļāva dubultkļūdu, savukārt tam sekoja rupja kļūda skrējienā pie tīkla. Sevastova divas reizes pēc kārtas ieraidīja bumbiņu tīklā, tāpēc breika iespēja palika neizmantota. Tomēr viņa ar saīsināto sitienu vēlreiz panāca rezultātu "vienādi", bet Danilovičas neprecīzais sitiens gar sāna līniju deva vēl vienu breikbumbu liepājniecei. Arī šoreiz viņa to nerealizēja, trāpot tīklā, bet ātri ieguva vēl vienu iespēju. Sevastovas nākamais sitiens asā leņķī panāca vēlamo rezultātu - Daniloviča nospēlēja neprecīzi.  
Anastasija Sevastova – Olga Daniloviča 3-1Sevastovai sarežģītā situācijā bumbiņu neizdevās dabūt pāri tīklam, bet tam sekoja vēl viena kļūda. Pirmo punktu liepājniece guva, kad ar sitienu no kreisās nomānīja serbieti. Daniloviča netrāpīja laukumā no kreisās, savukārt Sevastova pēc tam izcēlās ar "eisu". Lielisks uzbrukums no labās pašā laukuma stūrī ļāva Danilovičai geima rezultātu izlīdzināt. Ar labām servēm Sevastova tomēr nostiprināja vadību setā. 
Anastasija Sevastova – Olga Daniloviča 2-1. Sevastova lauž pretinieces servi.Daniloviča no labās izpildīja precīzu sitienu gar sāna līniju, bet mirkli vēlāk viņa pieļāva dubultkļūdu. Serbijas tenisistei ar servēšanu neveicās arī turpinājumā, un Sevastova ieguva divas breika iespējas. Pirmo Daniloviča atspēlēja pie tīkla, bet tad viņa nokļūdījās sitienā no kreisās. 
Anastasija Sevastova – Olga Daniloviča 1-1Sevastova skaisti apspēlēja pretinieci un guva punktu ar sitienu no labās, tad viņa panāca pretinieces kļūdu, bet ar servēm noslēdza "sauso" geimu. 
Anastasija Sevastova – Olga Daniloviča 0-1Daniloviča maču sāka ar netrāpītām pirmajām servēm, tomēr tas viņai netraucēja izvirzīties vadībā ar 40:0. Pēc tam viņa pati divreiz kļūdījās, sitot tīklā un netrāpot laukumā, tomēr noslēdzošajā izspēlē viņa ar agresīvu uzbrukumu noķēra Sevastovu uz pretkustību. 
Anastasija Sevastova – Olga Daniloviča. Spēle sākusiesSevastova maču sāk ar serves uzņemšanu. 
Šajā sezona sezonā Sevastova izcīnījusi četras uzvaras 10 spēlēs, bet Daniloviča četras uzvaras guvusi astoņās spēlēs.
Maiami tenisa turnīru šovakar uzsāka arī Anastasija Sevastova, kura šobrīd WTA rangā ierindojas 57. vietā. Viņas pretiniece būs 160. pozīcijā atrodamā Olga Daniloviča, kura Maiami turnīrā pārvarēja kvalifikāciju. Abām tenisistēm šī būs pirmā savstarpējā spēle. 

Tags

Anastasija Sevastova Teniss
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form