Sevastova spraigā cīņā zaudē planētas ceturtajai raketei Osakai
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Austrālijas atklātā čempionāta jeb "Australian Open" ceturto kārtu pirmdien, 21. janvārī, nepārvarēja Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova, kas spraigā cīņā ar 6-4, 3-6, 4-6 piekāpās pasaules ranga ceturtajai raketei Naomi Osakai.

Abas tenisistes līdz šim ne reizi nebija tikušas līdz "Australian Open" ceturtdaļfinālam, bet tagad to paveica Osaka. Par iekļūšanu "Australian Open" astotdaļfinālā Sevastova tikusi pie 240 ranga punktiem, kas viņai ļaus nostabilizēties ranga 12. vietā.

Pirmajā setā Sevastova drošāk darbojās kortā, trešajā geimā lauza pretinieces servi, kas nodrošināja arī uzvaru pirmajā setā ar 6-4. Otrā setā jau pretiniece sāka diktēt notikumus laukumā, Osaka uzspieda savu agresīvo spēles stilu, liekot Sevastovai daudz aizsargāties. Sestajā geimā Sevastova zaudēja savu servi, turpinājumā nespēja atgūties un zaudēja otro setu ar 3-6.

Izšķirošajā setā ritēja nervoza cīņa. Sevastova zaudēja seta pirmo serves geimu un ātri nonāca zaudētājos ar 1-3, bet sestajā geimā viņa izmantoja sesto breikbumbu un smagā cīņā cīņa rezultātu izlīdzināja. Oska gan uzreiz atguva breika pārsvaru, bet tad svarīgs izrādījās astotais geims. Servējot pretiniecei, Sevastova no 0:40, panāca 40:40. Tenisistes tad apmainījās vairākām lieliskām izspēlēm, bet japāniete izrādījās sekmīgāka, nosargājot savu serves geimu. Sevastova tad uzvarēja savu serves geimu, bet desmitajā geimā Osaka nedeva cerības liepājniecei saasināt cīņu mačā.

Stundu un 47 minūšu ilgajā spēlē Osaka izcīnīja trešo uzvaru pār Sevastovu piecos savstarpējos dueļos.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu mača aprakstu.

‘Australian Open’: Anastasija Sevastova – Naomi Osaka
Naomi Osaka pēc spēles: "Es nepadevos un turpināju spēlēt. Pēc zaudēta pirmā seta, es atcerējos, ka jau esmu bijusi šādā pozīcijā, tāpēc zināju, ko darīt."
Osaka "Australian Open" ceturtdaļfinālā spēlēs pret ukrainieti Jeļinu Svitoļinu. 
Spēles statistika: 
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 6-4, 3-6, 4-6. Sevastova zaudē maču. Sevastova ātri nonāca iedzinējos ar 0:30, bet tad Osaka ieguva mačbumbas ar "tīri" uzvarētu izspēli. Sevastova nepadevās, uzbruka līdz pie tīkla izdarīja triecienu pretinieces laukumā. Noslēgumā Osaka izspēlēja kombināciju pa laukuma stūriem un noslēdza maču. 
https://twitter.com/AustralianOpen/status/1087182125051318273
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 6-4, 3-6, 4-5Sevastova precīzi izspēlēja saīsināto sitienu, tad viņa panāca pretinieces kļūdu ar sitieniem asā leņķī. Osaka precīzi uzbruka serves uzņemšanā, taču pēc tam kļūdījās. Sevastova ar vēl vienu saīsināto noslēdza geimu.
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 6-4, 3-6, 3-5.Osaka diezgan pārliecinoši panāca rezultātu 40:0, tomēr pēc tam Sevastovai ar labi uzņemtām servēm izdevās radīt saasinājumu un divus punktus atspēlēt. Osaka no labās sita tīklā, rezultātam kļūstot "vienādi". Svarīgā brīdī japāniete izpildīja lielisku servi, bet tad viņa kļūdījās sitienā no labās. Sevastova īsi uzņēma servi, un Osaka skrēja uz priekšu un precīzi uzbruka. Japāniete pie tīkla nepārsita pāri, pēc tam viņa punktu atguva ar "eisu". Sevastova izspēlēja lielisku kombināciju, pievilka pretinieci pie tīkla un tad uzbruka tukšajā laukumā. Sevastova servi uzņēma pretiniecei ērti, un japāniete no labās precīzi uzbruka. Liepājniece skrējienā no labās netrāpīja pa diagonāli.
https://twitter.com/AustralianOpen/status/1087179221699579909
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 6-4, 3-6, 3-4. Sevastova zaudē serves geimu. Osaka divas reizes pēc kārtas neveiksmīgi mēģināja saasināt izspēli un sita ārpus laukuma. Pēc tam japāniete precīzi uzbruka serves uzņemšanā, bet garā izspēlē viņa tika pie uzbrukuma iespējas, kuru realizēja (30:30). Sevastovai otrā serve nebija pietiekami asa, un Osaka ar iespaidīgu uzbrukumu ieguva breikbumbu. Sevastova noslēgumā no kreisās sita tīklā. 
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 6-4, 3-6, 3-3. Sevastova lauž pretinieces servi. Osaka no labās sita tīklā, tad viņa netrāpīja laukumā, nonākot iedzinējos ar 0:30. Pie tīkla Osaka rupju kļūdījās un trāpīja tīklā, dodot Sevastovai trīs breikbumbas. Garā izspēlē Sevatovai neizdevās izkārtot sev labu uzbrukumu, un apvedošais sitiens, kad Osaka bija pie tīkla, neizdevās. Sevastovai neizdevās uzņemšana, bet tad viņas aizsardzība neizturēja un sitiens atdūrās tīklā (40:40). Osaka vēlreiz kļūdījās, un Sevastovai atkal garā izspēlē neizdevās izmantot iespēju lauzt pretinieces servi, jo japānietes uzbrukums atrada spraugu Sevastovas aizsardzībā. Osaka sita tīklā un deva Sevastovai piekto breika iespēju. Sevastovai neizdevās atvairīt uzbrukuma kombināciju pa laukuma stūriem, taču viņa šoreiz ar savu uzbrukumu ieguva vēl vienu breikbumbu, sitot no labās gar sāna līniju. Osaka no kreisās netrāpīja laukumā.
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 6-4, 3-6, 2-3Sevastova ar otro servi guva punktu, bet pēc tam Osaka izmantoja iespēju uzbrukt pa diagonāli no laukuma vidus ar bekhendu. Sevastova turpināja ar izspēli, kurā nodzenāja pretinieci un guva punktu, bet tad viņa lieliski servēja.
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 6-4, 3-6, 1-3Sevastova sitiens no kreisās ātra tempa izspēlē bija neprecīzs, bet nākamajā epizodē Osaka pie tīkla noreaģēja un uzņēma Sevastovas apvedošos sitienu. Sevastovai veiksme nāca palīgā nākamajā epizodē, kad bumbiņa pārvēlās pāri tīklam, taču Osaka turpinājumā droši noslēdza geimu. 
https://twitter.com/AustralianOpen/status/1087172374640812032
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 6-4, 3-6, 1-2Sevastova ar servi guva pirmo punktu, tad viņa sita tīklā, kam sekoja Osakas lielisks uzbrukums uzņemšanā. Ar servi liepājniece rezultātu izlīdzināja, tad Osaka ar bekhendu uzņemšanā ieguva breikbumbu, taču Sevastova to atspēlēja ar labu kombināciju. Sevastova devās tuvāk tīklam un panāca rezultātu "vairāk", bet noslēgumā viņa trāpīja "eisu". 
Otrā seta statistika: 
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 6-4, 3-6, 2-0Osaka no labās sita ārpus laukuma, arī Sevastovai pēcāk neizdevās trāpīt, taču pēc tam Sevastova uzņēma sarežģītu sitienu un izprovocēja pretinieci uz vēl vienu kļūdu. Osakai serve ļāva panākt rezultātu 30:30, savukārt turpinājumā Sevastovai no aizsardzības netrāpīja laukumā. Osaka no kreisās izpildīja neprecīzu uzbrukumu, taču viņa reabilitējās ar lielisku servi. Noslēgumā Sevastova skrējienā nepārsita bumbiņu pāri tīklam. 
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 6-4, 3-6, 0-1. Sevastova zaudē serves geimu. Sevastovas serves geimā Osaka izvirzījās vadībā ar 30:0, taču Sevastova ar precīzu trāpījumu ar sitienu no kreisās pa sāna līniju punktu atguva. Liepājniece labi servēja un izlīdzināja rezultātu, taču pēc tam viņai neizdevās noturēt aizsardzību, dodot Osakai breikbumbu. Sevastova no kreisās sita ārpus laukuma un zaudēja serves geimu.
Sākas 3. sets
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 6-4, 3-6. Sevastova zaudē 2. setu. Servējot par uzvaru setā, Osaka pirmo punktu guva pēc Sevastovas kļūdas sitienā no kreisās. Fantastiskā izspēlē tenisistes apmainījās ar sitieniem ļoti asā leņķī, bet noslēgumā Sevastova teicami izspēlē saīsināto sitienu. Vēl vienā aizraujošā izspēlē Sevastova pacietīgi izpildīja aizsardzības sitienus, taču Osaka izturēja un lieliski uzbruka no labās gar sāna līniju. Osaka pieļāva dubultkļūdu, bet tad sita ārpus laukuma un bija sašutusi, ka deva Sevastovai breikbumbu. 23 sitienus garā izspēlē Sevastova skrējienā pie tīkla sita gar sāna līniju, bet Osaka neticami aizsniedzās līdz bumbiņai un guva punktu ar sitienu asā leņķī. Pēc tam Osaka panāca rezultātu "vairāk", bet noslēgumā Sevastova sita ārpus laukuma. 
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 6-4, 3-5Sevastova labi servēja viena stūrī un ar nākamo sitienu uzbruka otrā stūrī, bet mirkli vēlāk viņa guva tīru punktu ar bekhenda sitienu gar pašu sāna līniju. Osaka labi uzņēma servi un izprovocēja Sevastovas kļūdu, tad japāniete pati netrāpīja laukumā un sita tīklā.
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 6-4, 2-5Osaka sajuta spēles garšu un vēlreiz no kreisās izpildīja precīzu uzbrukumu. Sevastova izdarīja sitienu no kreisās pa diagonāli un panāca, ka pretiniece kļūdās, bet nākamajā izspēlē Osaka vēlreiz sita neprecīzi, šoreiz no labās. Ar "eisu" Osaka panāca 30:30, nākamajā epizodē Sevastova uzņemšanā sita tīklā. Geims noslēdzās ar Sevastovas sitienu tīklā.
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 6-4, 2-4. Sevastova zaudē serves geimu. Abas tenisistes pieļāva kļūdas sitienos no kreisās geima ievadā, bet mirkli vēlāk Osaka ar savu agresivitāti pie tīkla ieguva uzbrukuma iespēju un ar sitienu pa diagonāli panāca 30:15. Uzbrukums no kreisās japānietei deva divas breikbumbas, un Osaka izmantoja pirmo iespēju, no laukuma vidus triecot bumbiņu stūrī.
https://twitter.com/Eurosport_UK/status/1087165861788553218
https://twitter.com/AustralianOpen/status/1087167840296275969
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 6-4, 2-3.Sevastova ar savu aktivitāti panāca pretinieces kļūdu pirmajā izspēlē, taču Osaka uzreiz reabilitējās ar precīzu trāpījumu, sitot asā leņķī forhendu. Osaka nākamās izspēlēs darbojās pārliecinoši, izpildot uzbrukuma sitienu un pie tīkla nospēlējot īsu sitienu. Sevastova turpināja cīņu, un nākamajā izspēlē aktīvi sita sitienus, panākot pretinieces autu. Noslēgumā Osaka noreaģēja un uzņēma saīsināto sitienu.
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 6-4, 2-2Sevastova geimu sāka ar labu servi, bet pēc tam viņa panāca pretinieces kļūdu, kā arī guva "tīru" punktu ar sitienu laukuma stūrī. Osaka punktu atguva, veiksmīgi nospēlējot pie tīkla, bet mirkli vēlāk japāniete lieliski uzbruka serves uzņemšanā. Noslēgumā Sevastova izpildīja "eisu". 
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 6-4, 1-2Geima iesākumā tenisistes guva pa punktam, bet tad Sevastova apspēlēja pie tīkla esošo Osaku un izvirzījās vadībā ar 30:15. Osaka atspēlējās ar servi, taču pēc tam japāniete sita tīklā no labās, dodot liepājniecei breika iespēju. To Osaka atspēlēja ar "eisu", bet pēc tam viņa servēja vienā stūrī un nākamo uzbrukumu izdarīja otrā stūrī. Noslēgumā Sevastovai neizdevās uzņemt servi. 
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 6-4, 1-1Osaka netrāpīja laukumā, bet Sevastovas uzbrukums gar sāna līniju no kreisās arī nebija precīzs. Japānas tenisiste netika galā ar servi, taču spēja rezultātu izlīdzināt ar precīzu uzbrukuma kombināciju. Sevastova atkal labi servēja un nosargāja uzvaru geimā.
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 6-4, 0-1Sevastova turpināja spēlēt pārliecinoši un panāca rezultātu 30:0. Osaka ar uzbrukumu stūrī, ko liepājniece nespēja aizsniegt, punktu atguva, bet pēc Sevastovai no neērtas pozīcijas neizdevās aizsardzības sitiens no kreisās. Noslēgumā Osaka veiksmīgi servēja. 
Sākas 2. sets.
Pirmā seta statistika:
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 6-4. Sevastova uzvar 1. setu. Izspēlē Osaka no kreisās sita ārpus laukuma, bet pēc tam viņai ar precīzu sitienu atspēlējās. Sevastovai nākamā serve bija rezultatīva, savukārt pēc tam japāniete no labās sita gar sāna līniju. Osaka sita tīklā, un Sevastova ieguva pirmo setbumbu. To liepājniece realizēja ar saīsināto sitienu. 
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 5-4Osakai izdevās drošs serves geims, kurā viņa zaudēja tikai vienu punktu. Noslēgumā viņa precīzi uzbruka no labās laukuma stūrī. 
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 5-3Abas tenisistes iesākumā pa reizei trāpīja tīklā, bet pēc tam Osaka tika pie uzbrukuma no labās pa diagonāli, kuru realizēja. Sevastova nākamos divus punktus guva ar servēm, bet noslēgumā Osaka netrāpīja laukumā. Osaka sāk asi reaģēt uz savām neveiksmēm.
https://twitter.com/Eurosport_UK/status/1087160471961120770
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 4-3Sevastovas izpildītais sitiens no labās pa diagonāli lidoja ārpus laukuma, bet nākamajā izspēlē Osaka pie tīkla nepārsita pāri. Liepājniecei neizdevās uzņemt servi, taču pēc tam viņa uzņēma sarežģītu pretinieces sitienu un tādējādi izprovocēja viņu uz kļūdu. Osaka no labās sita ārpus laukuma, un Sevastova ieguva breikbumbu. To japāniete atspēlēja ar labu kombināciju, bet pēc tam viņa veiksmīgi servēja. Osaka izglābās ar saīsināto sitienu.
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 4-2Sevastova kontrolēja izspēli, bet neveiksmīgi izspēlēja saīsināto sitienu. Tam sekoja vēl viena kļūda, trāpot tīklā. Punktu Latvijas tenisiste atguva ar labu servi, mirkli vēlāk Osaka trāpīja tīklā no kreisās (30:30). Sevastova ar saviem uzbrukumiem Osaku iedzina laukuma stūrī, bet tad viņa spēra soli tuvāk tīklam un uzbruka otrā stūrī, bet noslēgumā pēc serves ar nākamo sitienu viņa no gaisa trieca bumbiņu pretinieces laukumā. 
https://twitter.com/doublefault28/status/1087159291944095744
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 3-2Sevastovai neizdevās tikt galā ar pretinieces servēm, un viņa palika "sausā". 
https://twitter.com/AustralianOpen/status/1087158680099917825
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 3-1Sevastova servēja vienā stūrī, bet uzbrukums otrā stūrī bija ļoti neprecīzs. Abas tenisistes apmainījās ar sitieniem ārpus laukuma, bet pēc Latvijas tenisistes labās serves rezultāts kļuva 30:30. Teicamā izspēlē Sevastova ļoti sarežģītā situācijā trāpīja saīsināto sitienu asā leņķī, bet pēc tam viņa guva "tīru" punktu ar kreiso gar sāna līniju. 
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 2-1. Sevastova lauž pretinieces servi. Osaka pēc serves devās pie tīkla, taču nepārsita bumbiņu pāri, bet tam sekoja epizode, kurā Sevastova precīzi uzbruka no labās gar sāna līniju. Tad liepājniece trāpīja tīklā uzņemšanā, savukārt pēc tam garā izspēlē Sevastova spēlēja no aizsardzības, Osaka devās tuvāk tīklam, lai uzbruktu, bet atkal nepārsita pāri. Sevastovai pirmās divas breikumbas spēlē, un viņa realizēja pirmo, kad japāniete nedaudz sita ārpus laukuma no kreisās.
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 1-1Osaka nespēja uzņemt pirmā divas Sevastovas serves, bet pēc tam viņa uzņemšanā izpildīja lielisku uzbrukumu laukuma stūrī. Rezultāts kļuva 30:30, kad Osaka izspēlēja uzbrukumu pa stūriem un guva punktu ar forhendu. Sevastova vēlreiz labi servēja, savukārt nākamajā izspēlē no kreisās trāpīja tīklā. Osaka turpinājumā netrāpīja laukumā, bet noslēgumā neveiksmīgi nospēlēja uzņemšanā. 
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 0-1Spēles sākumā Sevastova izspēles trešajā sitienā no labās sita tīklā, tam sekoja garāka izspēle, kas noslēdzās ar neveiksmīgu aizsardzības sitienu. Osaka izpildīja pirmo "eisu" spēlē, taču geims noslēdzās ar Latvijas tenisistes trešo sitienu tīklā. 
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka. Spēle sākusies.Sevastova sāk ar serves uzņemšanu. 
Liepājniecei šīs būs 11. mačs pret tā brīža TOP 10 tenisisti. Sevastovai četras reizes ir izdevies uzvarēt TOP10 rangā esošo tenisisti, sešas reizes piedzīvots zaudējums. Viens no tiem jau pieminētais pret Osaku, bet vienreiz arī uzvarēta Osaka, kad japāniete bijusi TOP10.
Astotdaļfināla sasniegšana Sevastovai ir atkārtot karjeras labākais panākums Melburnas kortos. Iepriekš viņai tas izdevās 2011. gadā. Savukārt Osaka šajā turnīra fāzē "Australian Open" spēlē pirmo reizi. 
Sevastova ar Osaku tikušās četras reizes, uzvaras dalot uz pusēm. Viena no spēlēm notika šajā sezonā, kad Brisbenas turnīrā Sevastova pēc laba pirmā seta zaudēja ar 6-3, 0-6, 4-6.
Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova pirmdien agri no rīta pēc Latvijas laika aizvada “Australian Open” astotdaļfinālu, kurā tiekas ar pasaules ranga ceturto numuru, pagājušās sezonas “US Open” čempioni Naomi Osaku no Japānas. Sevastova pasaules rangā ieņem 12.vietu un turnīrā izlikta ar 13.numuru, bet Osaka izsēta ar ceturto numuru.

Tags

Anastasija Sevastova Australian Open Teniss

Comment Form