Sevastova trešajā setā salauž Doulhaidas pretestību un iekļūst Čārlstonas turnīra trešajā kārtā

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova trešdien ar grūtībām pārvarēja Čārlstonas WTA turnīra otro kārtu, trīs setu cīņā ar 7-5, 6-7 (5:7), 6-1 pieveicot amerikānieti Karolīni Doulhaidu.

Iekļūstot trešajā kārtā, Sevastova tikusi pie 55 WTA pasaules ranga punktiem, bet nākamajā kārtā viņas pretiniece būs Ešlija Bārtija no Austrālijas (izlikta ar 18. numuru), kas ar 4-6, 6-3, 6-2 uzvarēja Vācijas sportisti Tatjanu Mariju.

Liepājniecei mačs pret ranga otrajā simtā esošo Doulhaidu (142. vieta) izvērtās ļoti smags. Lai pieveiktu rangā krietni zemāk esošo pretinieci, Sevastovai bija nepieciešamas gandrīz divas stundas.

Sevastova pirmajā setā pirmo iespēju lauzt pretinieces servi ieguva tikai 11. geimā, bet ar to pietika, lai uzvarētu setu pēc brīža ar 7-5. Otrajā setā Sevastova lauza pretinieces servi, bija vadībā ar 3-1, bet to nenosargāja. Iespējams, tajā brīdī Sevasovai patraucēja arī potītes savainojums.

Otrā seta uzvarētāju tenisistes noskaidroja "tie break" izspēlē. 13. geima sākumā droši vadībā izvirzījās Doulhaida, bet vairākas uzvarētas izspēles ļāva Sevastovai nonākt vadībā ar 5-4, turklāt viņai divreiz bija jāservē. Lielisko iespēju liepājniece neizmantoja, zaudējot nākamās trīs izspēles un setu ar 6-7 (5:7).

Trešajā setā jau sākumā Sevastova lauza pretinieces serves geimu, tad turpināja rādīt stabilu sniegumu, kas deva uzvaru mačā.

Čārlstonas WTA turnīrs: Anastasija Sevastova - Karolīne Doulhaida
Anastasija Sevastova - Karolīne Doulhaida 7-5, 6-7 (5:7), 6-1Sevastova uzvar mačuSevastovai uzsmaida arī veiksme - pēc amerikānietes sitiena bumbiņa nepārveļas pāri tīklam, bet pēc tam pēc Sevastovas sitiena bumbiņa trāpa pa tīklu un trāpa kortā. Sevastova tiek pie trīskāršās mačbumbas, un izmanto jau pirmo no tām.https://twitter.com/VolvoCarOpen/status/981603901530083328
Sevastova - Doulhaida 7-5, 6-7 (5:7), 5-1Sevastova lauž pretinieces serves geimuPēc pretinieces kļūdām un ar drošu spēli Sevastova tiek pie dubultās breikbumbas. Pirmo ameerikāniete atspēlē ar eisu, bet tad Doulhaida kļūdās.
Sevastova - Doulhaida 7-5, 6-7 (5:7), 4-1Sevastova droši uzvar serves geimu un soļo pretī uzvarai mačā
Sevastova - Doulhaida 7-5, 6-7 (5:7), 3-1Sevastova tiek pie breikbumbas, bet to neizmanto un zaudē pretinieces serves geimu
Sevastova - Doulhaida 7-5, 6-7 (5:7), 3-0Sevastova sagaida pretinieces kļūdas un panāk 40-15. Tad mājiniece izpelnās aplausus pēc skaistas izspēles (40-30). Doulhaidai sanāk forhends pa diagonāli (bumbiņa trapa pa līniju), bet tad ar sitienu pa līniju viņa tiek pie breikbumbas. Sevastova atspēlē breikbumbu, bet pēc pretinieces kļūmes panāk "vairāk". Doulhaida pieļauj rupju kļūdu sitienā pa augstu bumbiņu un Sevastova uzvar geimu
Sevastova - Doulhaida 7-5, 6-7 (5:7), 2-0Sevastova lauž pretinieces serves geimuSevastova drošāk jūtas kortā, pēc forhenda tiek pie breikbumbas, ko izmanto pēc pretinieces kļūdas.
Sevastova - Doulhaida 7-5, 6-7 (5:7), 1-0Amerikāniete sajutusi spēles garšu un izvirzās vadībā geimā ar 15-30. Sevastova gan mierīgi, ar drošām servēm panāk 40-30, bet punktu geimam pieliek ar eisu.
Anastasija Sevastova - Karolīne Doulhaida 7-5, 6-7 (5:7)Sevastova zaudē "tie break" un otro setuDoulhaida pēc serves ar spēcīgu sitienu uzvar pirmo izspēli (0:1). Sevastova iesit tīklā un mazais breiks amerikānietei (0:2). Doulhaida agresīvi uzņem Sevastovas otro servi (0:3). Doulhaida divrez kļūdās, tad Sevastova skaisti saīsina sitienu un jau 3:3. Sevastova ar eisu panāk arī 4:3. Liepājnieces izrāvienu ar agresīviem uzbrukumiem aptur Doulhaida (4:4). Doulhaida iesit tīklā un Sevastovai mazais breiks (5:4). To amerikāniete ātri atspēlē (5:5). Sevastova uz gala līnijas netrāpa pa bumbiņu un pirmā setbumba, turklāt servējot,  amerikānietei (5:6). Ar forhendu Doulhaida uzvar otro setu (5:7).https://twitter.com/VolvoCarOpen/status/981597066022486016
Sevastova - Doulhaida 7-5, 6-6Sevastova nedroši nospēlē svarīgā brīdī, netiek galā ar Doulhaidas agresīviem uzbrukumiem, ļaujot pretiniecei tikt pie breikbumbas. Sevastova to atspēlē un panāk "vairāk", bet amerikāniete ar spēcīgu forhendu panāk "vienādi". Sevastova tik svarīgā brīdī ar diviem forhendiem pa līniju uzvar geimu. Būs "tie break" izspēle!
Sevastova - Doulhaida 7-5, 5-6Divās izspēlēs pie tīkla pārāka ir amerikāniete, kura gan tad kļūdās forhendā (30-15). Sevastova labi nospēlē pie tīkla un tad pārceļ bumbiņu pāri amerikānietei (30-30). Doulhaida arī parāda, ka var svarīgā brīdī spēlēt dorši - agresīvas divas izspēles un uzvarēts geims.
Sveastova - Doulhaida 7-5, 5-5Sevastova svarīgā brīdī nospēlē pārliecinoši un panāk 40-0. Tad amerikāniete pārāk agresīvi uzņem servi, un Sevastova izlīdzina rezultātu setā
Sevastova - Doulhaida 7-5, 4-5Sevastova ar gariem sitieniem sagaida pretinieces kļūdas (15-30). Tad ļoti labā situācijā viņai nesanāk bekhends pa līniju tukšā laukumā. Doulhaida ar spēcīgu servi panāk 40-30un tad ar vēl vienu labu servi uzvar geimu
Sevastova - Doulhaida 7-5, 4-4Sevastova mainījusi savu spēles stilu, mazāk kustejās kortā, bet droši uzvarēja serves geimu
Sevastova - Doulhaida 7-5, 3-4Sevastova nespej izrādīt pretestību amerikānietes serves geimā un pirmo reizi setā nonāk zaudētājos.
Sevastova - Doulhaida 7-5, 3-3Sevastova zaudē serves geimuSevastova acīmredzami vairāk domā par kreiso potīti un nonāk zaudētājos ar 0-40. Sevastova pieļauj dubultkļūdu un "sausā" zaudē serves geimuhttps://twitter.com/VolvoCarOpen/status/981589566007201792
Sevastova - Doulhaida 7-5, 3-2Sevastova pēc pretinieces kļūdām panāk 15-30. Tad amerikānietei divās izspēlēs padodas forhendi (40-30). Pie tīkla Doulhaidai nesanāk sitiens no gaisa (40-40). Tenisistes apmainās uzvarētām izspēlēm (precīzāk, kļūdām). Tad divreiz labāka ir Doulhaida, uzvarot serves geimu.Pēc vienas no izspēlēm Sevastova nedaudz piekliboja un arī pārtraukumā viņa saķer kreisās kājas potīti. Cerams, ka nekā nopietna...
Sevastova - Doulhaida 7-5, 3-1Sevastova droši uzvar pirmās izspēles, un kortā ir kapa klusums. Nākamajās divas izspēlēs uzvar Doulhaida, izpelnoties ovācijas. Tad Sevastova uzvar divas izspēles, atjaunojot divu geimu pārsvaru
Sevastova - Doulhaida 7-5, 2-1Amerikāniete nedaudz atguvusies pēc zaudētiem četriem geimiem pēc kārtas. Sevastova uzvar tikai vienā izspēlē šajā geimā.
Sevastova - Doulhaida 7-5, 2-0Sevastova pārņēmusi iniciatīvu un ar drošu spēli panāk 40-15. Tad gan seko dubultkļūda un bekhenda kļūda (40-40). Sevastova gūst panākumu nākamajās divās izspēlēs un uzvar serves geimu
1. seta statistika
Sevastova - Doulhaida 7-5, 1-0Sevastova lauž pretinieces serves geimuDoulhaida uzvar pirmās divas izspēles, bet tad divreiz labi nospēlē Sevastova, piespiežot pretinieci kļūdīties. Dubultkļūda ļauj Sevastovai tikt pie breikbumbas seta ieskaņā. Amerikāniete kļūdās sitienā par augstu bumbiņu, kas ļauj Sevastovai uzvarēt pirmo geimu
Sākas 2. sets
Anastasija Sevastova - Karolīne Doulhaida 7-5Sevastova uzvar pirmo setuSevastova uzvar pirmo izspēli, bet tad sekojošā garākā izspēlē pieļauj diezgan muļķīgu kļūdu forhendā. Kļūdās arī pretiniece, bet turpinājumā Sevastova ar teicamu apvedošo sitienu pārspēj pie tīkla iznākušo Doulhaidu. Sevastova punktu setam pieliek ar teicamu bekhendu!https://twitter.com/VolvoCarOpen/status/981583567200440320
Sevastova - Doulheida 6-5Sevastova lauž pretinieces serves geimuSevastova pacietīgi un droši spēlē, panākot savu: trīs labas izspēles un 0-40 jeb trīskāršā breikbumba. Pirmajā pie tīkla veiksmīgāka ir Doulhaida, bet tad Sevastovai sanāk teicama serves uzņemšana un lauzts pretinieces serves geims!
Sevastova - Doulhaida 5-5Sevastova ļoti pārliecinoši un taktiski gudri nospēlē, viegli panākot 40-0. Tad gan seko viena kļūda. Laba serve ļauj Sevastovai ātri uzvarēt šo geimu.Sportistes spēlē tikai 30 minūtes jeb vidēji 3 minutes vienu geimu. Tas tenisā ir maz.
Sevastova - Doulhaida 4-5Sevastovas centieni un pretinieces dubultkļūda ļauj liepājniecei tikt pie 15-30. Tad Sevastova iesit tīklā, netiekot pie dubultās breikbumbas. Sevastova netiek galā ar pretinieces spēcīgājiem forhendiem un zaudē geimu
Sevastova - Doulhaida 4-4Doulhaida ar agresīviem sitieniem uzvar pirmās izspēles, tad vienu punktu atspēlē Sevastova, bet amerikāniete ar bekhendu tiek pie dubultās breikbumbas. Pirmo Sevastova atspēlē un tad ar spēcīgu servi panāk 40-40. Ar lielisku bekhendu Sevastova tiek pie "vairāk" un tad uzvar geimu.https://twitter.com/VolvoCarOpen/status/981579955929743360
Sevastova - Doulhaida 3-4Sevastova zaudē pirmo izspēli, bet tad beidzot gūst pirmo punktu pretinieces serves geimā šajā mačā (15-15). Doulhaida ar labu servi gūst nākamo punktu, sekojošā izspēlē Sevastova pie tīkla neizmantoja labu izdevību un tad amerikāniete ar eisu noslēdz serves geimu.
Sevastova - Doulhaida 3-3Amerikāniete spēlē daudzpusīgāk, bet tas viņu neglābj - Sevastova droši aizvada savu serves geimu, atdodot pretiniecei tikai vienu izspēli. Pagaidām nevienai no tenisistēm nav izdevies saasināt cīnu pretinieces serves geimā
Sevastova - Doulheida 2-3Pieci geimi aizritējuši diezgan garlaicīgi. Šo geimu amerikāniete atkal uzvar "sausā".https://twitter.com/VolvoCarOpen/status/981576647768969216
Sevastova - Doulheida 2-2Sevastova droši spēlē šajā serves geimā, neatdodot pretiniecei ne punkta.
Sevastova - Doulhaida 1-2Sevastova atkal nespēj neko rādīt pretinieces serves geimā, zaudējot visas izspēles. Divos pretinieces serves geimos liepājniece nav paņēmusi nevienu punktu
Sevastova - Doulheida 1-1Sevastovai pirmajā izspēlē palīdzēja veiksme, jo saīsinātajā sitienā bumbiņa pārvēlās pāri tīklam. Tad ilgākās izspēlēs tenisistes apmainās ar punktiem (30-15). Sevastova zaudē vēl vienā izspēlē (neveiksmīgs forhends), bet tad uzvar divas izspēles un geimu.
Sevastova - Doulhaida 0-1Amerikāniete spēli sāk ar "sausā" uzvarētu serves geimu. Nevienā izspēlē Sevastova īsti pat nespēja pretoties.
Spēle sākusies
Tenisistes iesildās. Izlozē servēšanu izvēlējās amerikāniete.
Sevastovas spēles sākums kavējas, jo centrālajā kortā vairāk nekā divas stundas ilga cīņa starp vācieti Jūliju Gērgesu un mājinieci Kristiju Ānu. Vāciete pēc zaudēta pirmā seta atspēlējās un uzvarēja visā mačā ar 2-6, 6-4, 7-6 (7:1). Pēdējā setā amerikāniete atspēlējās no 1-4 un bija vadībā ar 5-4, bet pārsvaru nenosargāja.Tagad centrālajā kortā pēc brīža nāks Sevastova un Doulhaida.
Sevastova šobrīd WTA pasaules rangā atrodas augstajā 16. vietā, turnīrā ir izlikta ar astoto numuru un nespēlēja pirmajā kārtā. Savukārt viņas pretiniece ir tikai 142. vietā. Savā starpā tenisistes līdz šim nav tikušās.
Anastasija Sevastova turpina spēlēšanu turnīros ASV. Šodien viņa uzsāk dalību Čārlstonas turnīrā, otrās kārtas mačā tiekoties ar 19 gadus veco Karolīni Doulhaidu.Spēle varētu sākties pēc kādām 15 minūtēm.