Sevastova turpina zaudējumu sēriju WTA turnīros

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova pirmdien nepārvarēja arī Dubaijas WTA "Premier" turnīra pirmo kārtu, ar 3-6, 2-6 zaudējot Čehijas tenisistei Markētai Vondrušovai.

Sevastovai tas bija ceturtais zaudējums četros mačos WTA turnīros, bet kopā šajā gadā pusotrā mēnesī piecos vienspēles mačos liepājniecei ir viena uzvara - Federācijas kausa izcīņā pār slaveno Serēnu Viljamsu.

Sevastova pirmajā setā neizmantoja nevienu no trim breikbumbām, bet pretiniece izmantoja savu vienīgo iespēju. Otrajā setā čehiete izmantoja uzreiz savu otro breikbumbu mačā, vēlāk vēlreiz lauza liepājnieces servi, droši uzvarot mačā.

Zaudējums gan sevišķi neietekmēs Sevastovas vietu WTA rangā un, visticamāk, nākamnedēļ viņa saglabās gan 40. vietu, gan Latvijas pirmās raketes godu. Uzreiz aiz Sevastovas WTA rangā atrodas Jeļena Ostapenko, kura šonedēļ turnīros nepiedalās.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi.

Dubaijas tenisa turnīrs: Anastasija Sevastova – Markēta Vondrušova
Anastasija Sevastova - Markēta Vondrušova 3-6, 2-6Sevastova zaudē spēliČehietei laba izspēle pēc saīsinātā sitiena. Sevastova slikti uzņem servi (30-0). Vondrušova ar saīsināto tiek pie trīskāršās mačbumbas. Čehijas tenisiste uzvar maču ar eisu
Sevastova - Vondrušova 3-6, 2-5Sevastova zaudē serves geimuSevastovai kļūdas un trīskāršā breikbumba pretiniecei (0-40). Tad pirmo reizi spēlē Sevastova atspēlē breikbumbu ar skaistu sitienu pie tīkla (15-40). Nākamajā izspēlē kļūdās Sevastova, zaudējot vēlreiz serves geimu
Sevastova - Vondrušova 3-6, 2-4Vondrušova labi iziet pie tīkla, bet tad nepareizu lēmumu pieņem Sevastova un zaudē punktu (30-0). Sevastovai sanāk saīsinātais (30-15). Liepājniece slikti uzņem servi (40-15) un pēc tam zaudē geimu
Sevastova - Vondrušova 3-6, 2-3Vondrušova izsit autā sitienu pa diagonāli, tad tenisistes apmainās uzvarētām izspēlēm (30-15). Vondrušova paspēj pie tīkla un izlīdzina cīņu geimā (30-30). Sevastovai svarīgā brīdī divas labas serves un uzvarēts geims
Sevastova - Vondrušova 3-6, 1-3Vondrušova droši spēlē sava serves geima sākumā (30-0), bet tad pieļauj dubultkļūdu (30-15). Sevastova labā situācijā izsit autā. Vondrušova uzvar serves geimu ar drošu izspēli.https://twitter.com/WTA/status/1229471551700922368
Sevastova - Vondrušova 3-6, 1-2Sevastova zaudē serves geimuSevastova zaudē pirmo izspēli, bet tad sanāk skaists sitiens pa diagonāli (15-15). Sevastova izdzenā pretinieci pa stūriem (30-15), bet seko kļūda sitienā uz gala līniju (30-30). Vēl viena liepājnieces kļūda dod pretiniecei otro breikbumbu spēlē. Vondrušova to izmanto ar sitienu pretkustībā Sevastovai.
Sevastova - Vondrušova 3-6, 1-1Sevastova nespēj izmantot šķietamu pretinieces vājuma brīdi un viņas kļūdas pirmajās servēs. Čehiete panāk 40-15, tad uzvar geimu
Sevastova - Vondrušova 3-6, 1-0Sevastova uzvar pirmo izspēli, panāk 30-15 un ar saīsināto panāk 40-15. Vondrušova iesit tīklā, Sevastova uzvar geimuhttps://twitter.com/WTA/status/1229469813577109504
Sākas 2. sets
Anastasija Sevastova - Markēta Vondrušova 3-6Sevastova zaudē pirmo setuČehiete ātri uzvar divas izspēles, tad labi nospēlē pie tīkla - trīs setbumbas Vondrušovai. To Vondrušova apbrīnojami uzvar, teicami nospēlējot pie tīkla
Sevastova - Vondrušova 3-5Sevastova uzvar pirmo izspēli un tad beidzot viņai paveicas - bumbiņa pārkrīt pāri tīklam (30-0). Tad čehietei bumbiņa no tīkla izkrīt autā, laba serve un sausā uzvarēts serves geimsSevastova uzvarējusi jau vairāk geimu, nekā abu pirmajā tikšanās reizē "Roland Garros" kortos.
Čehijas tenisiste, būdama vadībā, pārtraukumā kortā izsaukusi savu treneri.Sevastova šajā spēlē nav izmantojusi nevienu no piecām breikbumbām, bet čehiete izmantojusi vienīgo.
Sevastova - Vondrušova 2-5Sevastova izsit nedaudz aiz gala līnijas, bet kļūdās arī čehiete (15-15). Vondrušova labi nospēlē pēc saīsinātā sitiena - sagaida, kamēr Sevastova izdara kustību un uzsit pretēji. Sevastova atbild ar teicami uzņemtu servi pa diagonāli (30-30). Vondrušova iesit tīklā - breikbumba liepājniecei. Vondrušova atspēlē breikbumbu ar precīzu sitienu pa līniju. Seko dubultkļūda - vēl viena iespēja Sevastovai. Arī to neizmanto Sevastova. Vondrušova ar eisu tiek pie "vairāk", bet Sevastova laicīgi iziet pie tīkla un skaisti gūst punktu. Vondrušova uzvar agresīvā izspēlē, bet tad iesit tīklā ("vienādi").Tad ļoti paveicas čehietei - autā lidojoša bumbiņa aizskar tīklu un iekrīt laukumā. Savukārt Sevastovai bumbiņa no tīkla izlido autā... Zaudēts geims.https://twitter.com/WTA/status/1229465428298043392
Sevastova - Vondrušova 2-4Sevastova agresīvi aizvada savu serves geimu. Pēc 15-15 seko divas ātras izspēles un laba serve. Droši uzvarēts geims varētu dot pārliecību turpinājumā.
Sevastova - Vondrušova 1-4Sevastova nepaspēja līdz bumbiņai pēc saīsinātā sitiena, tad slikti uzņēma servi (30-0). Sevastova vēlreiz nedroši uzņem servi, bet geimu čehiete uzvar ar eisu.https://twitter.com/WTA/status/1229463971997962245
Sevastova - Vondrušova 1-3Sevastova uzvar pirmo izspēli, bet tad iesit tīklā. Vondrušova gribēja agresīvi uzņemt servi, bet izsita autā (30-15). tad vēl viena kļūda čehietei. Vondrušova iesit tīklā - Sevastovai pirmais uzvarētais geims spēlē.
Sevastova - Vondrušova 0-3Sevastova uzreiz labi sāk pretinieces serves geimu, panākot 0-30. Taču seko sitiens pa tālu kortā un kļūda forhendā (30-30). Vēl viena kļūda forhendā Sevastovai, tad Vondrušovai sanāk laba "svece".
Sevastova - Vondrušova 0-2Sevastova zaudē serves geimuSevastova iesit tīklā pirmajā izspēlē, tad Vondrušova skaisti saīsina sitienu. Liepājniecei sanāk forhends pa līniju, tad vēl viens sitiens pa līniju (30-30). Sevastovai pirmā dubultkļūda spēlē un breikbumba pretiniecei. Sevastova kļūdās sitienā no gala līnijas un zaudē serves geimuhttps://twitter.com/WTA/status/1229461843627741184
Sevastova - Vondrušova 0-1Geims ilga deviņas minūtesVondrušova kļūdās, bet tad seko eiss (15-15). Nākamajā izspēlē Sevastova pacietīgi spēlē čehietei, kura ir kreile, uz forhendu un izspēli noslēdz ar uzvarētu punktu pēc saīsinātā. Tad pie tīkla labi saīsina čehiete (30-30). Čehietes dubultkļūda dod pirmo breikbumbu, bet to ar servi atspēlē Vondrušova.Sevastovai nesanāk bekhends. Tiesa, arī Vondrušovai kļūda bekhendā (viņas gadījumā, sitienā no labās puses). Vēl viena kļūda čehietei - breikbumba Sevastovai. To atkal neizdodas izmantot, bumbiņai no tīkla izkrītot autā. Vondrušovai dubultkļūda, pēc kuras ļoti ilgā izspēlē no gala līnijas liepājniece pieļauj kļūdu. Tenisistes turpina apmainīties kļūdām, bet geimu uzvar čehiete pēc Sevastovas neprecīzas "sveces".
Spēle sākusiesSevastova uzvarēja izlozē un izvēlējās saņemt servi
Abas tenisistes iznākušas centrālajā kortā un sākušas iesildīšanos.
29 gadus vecā Sevastova un 20 gadus vecā Vondrušova savā starpā spēlējušas vienu reizi. Pērn French Open 1/8 finālā pārliecinošu uzvaru 6-2, 6-0 svinēja čehiete.https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/sevastova-no-french-open-izstajas-ar-graujosu-zaudejumu-talantigai-cehietei.d?id=51151995
Pirms Sevastovas spēles Dubaijas tenisa centra centrālajā kortā neliela atklāšanas ceremonija. Spēle varētu sākties ap 19:30
Piems Sevastovas spēles atgriešanās maču WTA tūrē aizvadīja kādreizējā pasaules pirmā rakete Kima Klijstersa. Viņa aizraujošā cīņā ar 2-6, 6-7 (6:8) zaudēja spānietei Garvinjai Mugurusai. 36 gadus vecā beļģiete otrajā setā atspēlēja breiku un pacīnījās par uzvaru setā, tomēr Mugurusa bija pārāka tie-break.Tagad kortā dosies Sevastova un Vondrušova.
Sevastova šosezon nevienā no WTA turnīriem nav spējusi uzvarēt kaut vienā mačā. Adelaidā, Brisbenā un "Australian Open" piedzīvoti zaudējumi pirmajās spēlēs, bet pagaidām vienīgā uzvara gūta Federācijas kausa izcīņā pret ASV. Bet toties kāda uzvara - pret pašu Serēnu Viljamsu.
Latvijas šī brīža labākā tenisiste Anastasija Sevastova šovakar Dubaijā uzsāk dalību kārtējā WTA turnīrā. Pirmās kārtas mačā liepājniece tiksies ar čehieti Markētu Vondrušovu.