Latvijas labākā tenisiste Anastasija Sevastova otrdien izstājās no Parīzes WTA "Premier" sērijas turnīra, pirmās kārtas mačā zaudējot igaunietei Kaijai Kanepi, kura izlikta ar trešo numuru.

72 minūšu ilgā cīņā Sevastova zaudēja ar 6-7 (5:7), 2-6.

1.sets

1.geims. 0-1. Kanepi iesāk pārliecinoši, labi izpilda pirmo servi un uzvar geimā.
2.geims. 1-1. Sevastovas atbilde ne mazāk pārliecinoša – divi eisi un droš uzvarēts geims.
3.geims. 1-2. Kanepi labāk servē, mazāk kļūdās un uzvar trešo geimu. Pagaidām nevienai tenisistei nav izdevies pietuvoties kādam "breikpointam".
4.geims. 2-2. Lai gan geima laikā rezultāts bija 30-30, Sevastova neļāva pretiniecei tikt pie breikpointa un uzvarēja geimā.
5.geims. 2-3. Kanepi panāk 40-0, tad gan pieļauj dubultkļūdu, taču uzvar nākamajā izspēlē un arī visā gemā.
6.geims. 3-3. Sevastova atspēlē divus breikpointus un uzvar geimā.
7.geims. 3-4. Sevastova lieliski iesāk geimu, panāk 30-0, taču Kanepi uzvar divās izspēlēs un 30-30. Sevastova iegūst pirmo breikpointu spēlē, bet Kanepi uzreiz atspēlējas un uzvar geimā.
8.geims. 4-4. Sevastova "sausā" uzvar savu servi.
9.geims. 4-5. Kanepi arī droši uzvar savu servi un pietuvojas uzvarai setā.
10.geims. 5-5. Sevastova ar grūtībām uzvar geimā, lai gan neļāva pretiniecei tikt līdz breikpointam, kas būtu automātiski setpoints.
11.geims. 5-6. Kanepi pieļauj dubultkļūdu, bet tomēr droši uzvar savu servi.
12.geims. 6-6. Sevastova arī pārliecinoši uzvar savu servi, līdz ar to pirmajā setā uzvarētāju noskaidros "tie break" izspēlē.
13.geims. 6-7 (5:7). Sevastova uzreiz paņem pretinieces servi, taču zaudē arī vienu no divām savām servēm. Tad tenisistes uzvar savas serves, bet vēlāk pirmā kļūdās Sevastvoa, ļaujot Kanepi iegūt divas setbumbas. Pirmo Sevastova atspēlē, bet otro setbumbu Kanepi izmanto uzvar setā ar 7-6 (7:5).

2.sets

1.geims. 1-0. Sevastova ar grūtībām uzvar savu servi.
2.geims. 1-1. Kanepi drošāk spēlē un pārliecinošāk paņem savu servi.
3.geims. 1-2. Kanepi panāk 40-15, Sevastova vienu breikbumbu atspēlē, taču Kanepi tomēr lauž Latvijas tenisistes servi.
4.geims. 1-3. Kanepi joprojām labāk spēlē un droši uzvar savu servi.
5.geims. 2-3. Sevastova uzvar savu servi, lai gan viegli panākums nenāk.
6.geims. 2-4. Kanepi "sausā" uzvar savu servi... Ja tā turpināsies, Sevastova zaudēs spēli.
7.geims. 2-5. Sevastova neizmanto iespēju uzvarēt geimā, ļauj Kanepi iegūt breikpunktu un tad zaudē arī savu servi...
8.geims. 2-6. Kanepi panāk 40-0. Vienu mačbumbu Sevastova atspēlē, tad Kanepi pieļauj dubultkļūdu, un arī trešo mačbumbu Sevastova atspēlē. Taču tad Kanepi iegūst ceturto mačbumbu un šoreiz to izmanto.

Par dalību Parīzes WTA turnīr'Sevastova ieguv vienu puntku WTA rangā. Šobrīd pasaules rangā Sevastova atrodas 36.vietā (karjeras rekords), bet Kanepi ieņem 17.vietu. Līdz šim tenisistes savā starpā bija tikušās vienu reizi - pagājušā gada aprīlī Kaņsirmeras ITF sērijas turnīra ceturtdaļfinālā igauniete uzvarēja ar 7-5, 6-2.