Sevastovai kļūdas atbildīgos brīžos traucē pieveikt pasaules piekto raketi

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova (WTA 43.) otrdien nesasniedza "bett1 Aces" paraugturnīra finālmaču, ar rezultātu 6-7 (2:7), 3-6 pusfināla kārtā piekāpjoties Jeļinai Svitoļinai (WTA 5.) no Ukrainas.

Spēles ievadā pārāka bija Svitoļina, kura izmantoja Sevastovas neveiksmes serves geimā, panākot rezultātu 3-0. Liepājniecei spēles ritējumu gan izdevās mainīt, veiksmīgāk sākot servēt. Savukārt, rezultātam esot 2-4, Latvijas tenisiste lauza pretinieces servi.

Seta izskaņā iniciatīva mainījās vairākkārt. Sevastova vispirms atkārtoti uzvarēja pretinieces serves geimu, panākot 6-5, bet tad vairākkārt kļūdījās savā serves geimā. Rezultātā nāca spēlēt taibreiku, kurā Latvijas tenisiste pieļāva piecas nepiespiestas kļūdas.

Arīdzan otrā seta sākumā Svitoļina spēja pārspēt Sevastovu viņas serves geimā, bet vēlāk to pašu paveica Latvijas tenisiste, uzvarot pāris skaitās izspēlēs, rezultāts 3-3.

Nākamajā geimā Sevastova bija vadībā ar 40:0, bet pieļāva divas dubultkļūdas, kas ļāva ukrainietei izraut uzvaru geimā. Ukrainas tenisiste virsroku vairs neatdeva, triumfējot arī visā spēlē un iekļūstot paraugturnīra finālā.

Jau ziņots, ka Sevastova ceturtdaļfināla kārtā pirmdien ar rezultātu 6-3, 4-3 pieveica Jūliju Gērgesu (WTA 38.) no Vācijas. Sevastovai šajā turnīrā gan paredzēta vēl viena spēle, trešdien ap pulksten 15 cīnoties par trešo vietu.

Jeļina Svitoļina finālmačā tiksies ar Čehijas tenisisti Petru Kvitovu (WTA 12.) vai beļģieti Kiki Bertensu (WTA 7.), bet šīs spēles zaudētāja attiecīgi spēlēs pret Sevastovu.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var uzzināt detalizētāku spēles notikumu aprakstu.

BERLĪNES TENISA TURNĪRS: ANASTASIJA SEVASTOVA – JEĻINA SVITOĻINA
Svitoļina intervijā pēc spēles: "Bija laba spēle. Šī man bija kā pirmā spēle pēc pārtraukuma. Pagāja kāds laiciņš līdz sasniedzu cīņas sparu. Uzskatu, ka Anastasija ir lieliska cīnītāja. Viņa centās pretoties."
Spēles statistika (TV kanāls "Eurosport"):
Anastasija Sevastova – Jeļina Svitoļina 6-7 (2:7), 3-6. Svitoļina uzvar otro setu un spēliPretiniece uzņem Sevastovas serves, un noslēdz izspēles ar precīziem sitieniem, 0:40. Svitoļinai trīs mačbumbas. Sevastova atspēlē visus trīs punktus! Apvedošais sitiens ļauj panākt vadību Sevastovai. Nākamajā izspēlē atkal Svitoļina pienāk pie tīkla, bet šoreiz Sevastova minimāli kļūdās, 40:40.Ceturto mačbumbu Svitoļina gan izmanto, gūstot punktu pie tīkla.
Anastasija Sevastova – Jeļina Svitoļina 6-7 (2:7), 3-5Bumbiņai aizķerot pašu līnijas maliņu, Svitoļina ar netveramu servi ātri izcīna uzvaru geimā.
Anastasija Sevastova – Jeļina Svitoļina 6-7 (2:7), 3-4. Sevastova zaudē serves geimuLiepājniece ar spēcīgu forhendu izvirzās vadībā, 15:0. Eiss! 40:0. Pēc dubultkļūdas rezultāts jau 40:30. Tam seko arī spēles trešā dubultkļūda, 40:40. Divas kļūdas, un tiek zaudēts geims, kurā bija vadība 40:0.
Anastasija Sevastova – Jeļina Svitoļina 6-7 (2:7), 3-3. Sevastova lauž pretinieces serviSevastova skaistās izspēlēs gūst divus punktus, Svitoļinai 0:30. Ukrainas tenisiste kļūdās. Sevastovai trīs breikbumbas! Pretiniecei padodas eiss pa līniju, 15:40. Svitoļina divus punktus atgūst, bet izšķirīgajā brīdī sit bumbiņu ārpus laukuma.
Anastasija Sevastova – Jeļina Svitoļina 6-7 (2:7), 2-3Sevastova kļūdās atbildīgā brīdī, cenšoties izpildīt gremdi, 0:30. Tenisiste abus punktus atgūst, 30:30. Svitoļinas raidīta bumbiņa lido mazliet pāri gala līnijai, 40:30. Tas notiek vēlreiz, Sevastova uzvar geimu.
Anastasija Sevastova – Jeļina Svitoļina 6-7 (2:7), 1-3Latvijas tenisiste netiek galā ar divām otrajām servēm pēc kārtas, Svitoļinai 30:0. Ukrainiete geimā uzvar, neatdodot ne punkta.
Anastasija Sevastova – Jeļina Svitoļina 6-7 (2:7), 1-2Latvijas tenisiste ar skaistu "sveci" piemāna pie tīkla esošo Svitoļinu, 30:0. Tam gan seko pašas kļūda, spēlējot pie tīkla, 30:15. Pretiniece izmēģina saīsināto sitienu, kuru Sevastova "izvelk" no potītēm, knapi pārceļot bumbiņu pāri tīklam. Geima noslēgumā netverams forhends.
Anastasija Sevastova – Jeļina Svitoļina 6-7 (2:7), 0-2Sevastova atgūstas no 0:30, šoreiz sanāca apvedošais sitiens, 30:30. Latvijas tenisiste raida netveramu sitienu gar tīklu, kas krīt laukuma stūrī, 30:40! Ukrainiete atbild ar spēcīgu (169 km/h) servi, kam Sevastova knapi piedur raketi. Sevastovai divi sitieni pēc kārtas lido pāri gala līnijai. Svitoļina uzvar geimu.
Anastasija Sevastova – Jeļina Svitoļina 6-7 (2:7), 0-1. Svitoļina lauž Sevastovas serviSvitoļina skaisti atsit Sevastovas servi, 15:15. Liepājniece ar labu servi panāk jau 40:15. Svitoļina ar spēcīgiem, netveramiem sitieniem atgūst divus punktus, 40:40. Sevastova kļūdās apvedošajā sitienā pēc Svitoļinas pietuvošanās tīklam.
Anastasija Sevastova – Jeļina Svitoļina 6-7 (2:7). Svitoļina uzvar pirmo setu taibreikā.Sevastova 1:0 Svitoļina. Svitoļina sit bumbiņu tiķlā. Sevastova 1:1 Svitoļina. Arīdzan Sevastova kļūdās pēc savas serves.Sevastova 2:1 Svitoļina. Svitoļina neuzņem Sevastovas servi.Sevastova 2:2 Svitoļina. Sevastovai bekhends lido ļoti zemu, tīkls.Sevastova 2:3 Svitoļina. Svitoļina trāpa servi līniju krustpunktā. Eiss!Sevastova 2:4 Svitoļina. Liepājnieces spēcīgs forhends nepārlido pāri tīklam.Sevastova 2:5 Svitoļina. Tenisistes spēlē pa diagonāli līdz Sevastova izlemj mainīt spēles tempu. Atkal diemžēl kļūda.Sevastova 2:6 Svitoļina. Vēl viena kļūda. Četras setbumbas pretiniecei.Sevastova 2:7 Svitoļina. Svitoļinai seta izskaņā izpalīdz tīkls, bumbiņai nokrītot tieši pāri tam.
Anastasija Sevastova – Jeļina Svitoļina 6-6Sevastovas bekhends aizlido pavisam greizi, 0:30. Arīdzan saīsinātais aizlido ārpus laukuma tajā pašā laukuma pusē, 0:40. Dubultkļūda. Laiks taibreikam.
Anastasija Sevastova – Jeļina Svitoļina 6-5. Sevastova lauž pretinieces serviIzcils punkts, kurā Sevastova neraksturīgi sev pietuvojas tīklam un noslēdz izspēli ar skaistu sitienu, Svitoļinai 15:30. Tam seko kļūda, 30:30. Svitoļina atkal paredz, ka Sevastova izpildīs saīsināto sitienu, tomēr kļūdās, 40:40.Sevastovai breikpunkts pēc labas spēles no gala līnijas. Latvijas tenisiste noķer pretinieci pretkustībā un izvirzās vadībā spēlē!
Anastasija Sevastova – Jeļina Svitoļina 5-5Labas serves ļauj Sevastovai panākt 40:15. Noslēdzošais punkts varēja pārvērsties par ilgāku izspēli, bet Svitoļina kļūdās.
Anastasija Sevastova – Jeļina Svitoļina 4-5Spēles skaistākajā geimā Svitoļina paspēj noreaģēt uz Sevastovas saīsināto un izglābj punktu, 15:15. Sevastova atkal izvirzās vadībā, bet Svitoļina izpilda netveramu servi, 30:30. Ukrainas tenisiste veiksmīgi nospēlē pie tīkla, bet tad geimu noslēdz ar vēl vienu geimu.
Anastasija Sevastova – Jeļina Svitoļina 4-4Svitoļina atkal nespēj atsist Sevastovas pirmo servi, 15:0. Latvijas tenisiste ar diviem eisiem pēc kārtas uzvar geimu!
Anastasija Sevastova – Jeļina Svitoļina 3-4. Sevastova lauž pretinieces serviLatvijas sportiste, pacietīgi un precīzi spēlējot, atkal panāk 0:30 pie Svitoļinas serves. Svitoļina kļūdās. Sevastovai trīs breikbumbas! Svitoļina vēlreiz kļūdās. Ļoti svarīga uzvara geimā.
Anastasija Sevastova – Jeļina Svitoļina 2-4Liepājniece ar skaistu sitienu gar sānu līniju panāk 30:0. Svitoļina viņas nākamo servi triec atpakaļ Sevastovas laukuma pusē, 30:15. Geimā vairākas ilgas izspēles, kurās tenisistes sacenšas līdzvērtīgi. Svitoļina kļūdās, rezultātam esot 30:30. Pretiniece vēlreiz sit bumbiņu tīklā.
Anastasija Sevastova – Jeļina Svitoļina 1-4Svitoļina divreiz kļūdās izspēlēs, pretiniecei 0:30. Ukrainas tenisiste izpilda divas teju netveramas serves, bet tad Sevastova trāpa tīklā.
Anastasija Sevastova – Jeļina Svitoļina 1-3Sevastovai padodas pirmā netveramā serve. Nākamo servi ukrainiete arī neuzņem, 30:0. Uzlabojoties izpildījumam servēs, Sevastova uzvar pirmo geimu.
Anastasija Sevastova – Jeļina Svitoļina 0-3Svitoļina ar spēles otro eisu panāk 40:0. Sevastova atbild ar spēcīgu sitienu no gala līnijas, kas krīt neparocīgi Svitoļinai, 40:15. Bumbiņa pēc liepājnieces sitiena krīt mazliet ārpus laukuma. Zaudēts arī trešais geims.
Anastasija Sevastova – Jeļina Svitoļina 0-2. Sevastova zaudē serves geimuSevastovai, atšķirībā no vakardienas, spēles ievadā nepadodas ne pirmā serve, ne spēle no gala līnijas. Izcīnīts tikai divi punkti.
Anastasija Sevastova – Jeļina Svitoļina 0-1Svitoļina kādā minūtē savāc četrus punktus un uzvar pirmo geimu.
Tenisistes sākušas iesildīties. Intervijā kanālam "Eurosport" pirms spēles sākuma Sevastova pauda, ka viņai patīk spēlēt uz zāles seguma, bet vienlaikus sagaida sarežģītu spēli pret spēcīgo pretinieci.
Viņu pusfinālā sagaida WTA ranga piektajā pozīcijā esošā Jeļina Svitoļina, kurai pirmajā kārtā nebija jāpiedalās. Tenisistes karjeras gaitā tikušās trīsreiz, bet ne reizi nav spēlējušas uz zāles seguma. Tālajā 2013. gadā Kolumbijā divos setos uzvarēja ukrainiete, 2018. gadā Sevastova reabilitējās "US Open" ceturtdaļfinālā, uzvarot ar rezultātu 6-3, 1-6, 6-0, bet pērn Pekinā pretiniece bija pārāka trīs setos.
Arīdzan šodien liepājniecei paredzēta otrā spēle uz Stefānijas Grāfas vārdā nosauktā laukuma, pirms kuras norisināsies pusfināla spēle kungu turnīrā.
Anastasija Sevastova ar pirmdien izcīnītu uzvaru pēc četrarpus mēnešu ilgas dīkstāves sasniegusi "bett1 Aces" paraugturnīra pusfināla kārtu. Sevastova spēles gaitā bija pārāka pār vācieti Jūliju Gērgesu, kura, rezultātam esot 6-3, 4-3 par labu Sevastovai, izstājās no spēles savainojuma dēļ.