Par ASV atklātā tenisa čempionāta uzvarētāju svētdien kļuva austrāliete Samanta Stosura, kurai šis ir pirmais "Grand Slam" turnīru tituls karjerā.

Finālā Stosura, kura bija izlikta ar devīto numuru, divos setos ar 6-2, 6-3 pārspēja amerikānieti Serēnu Viljamsu. Stosurai tas ir tikai trešais tituls karjerā WTA turnīros.

31 gadu nevienai Austrālijas tenisistei nebija izdevies uzvarēt kādā no "Grand Slam" turnīriem. Pēdējo reizi to paveica Īvonna Gūlagonga Kevleja, kura 1980.gadā palika nepārspēta Vimbldonas čempionātā. Stosura ir pirmā austrāliete, kura kopš 1980.gada ir izcīnījusi kādu no "Grand Slam" tituliem. Pirms 31 gada Vim i tas ir trešais tituls jebkura līmeņa sacensībās.

Interesanti, ka pēdējos trijos "Grand Slam" turnīros sieviešu vienspēlēs uzvarējusi tenisiste, kurai pirms tam nebija neviena "Grand Slam" turnīru titula. Francijas atklātajā tenisa čempionātā triumfēja ķīniete Li Na, bet Vimbldonā uzvaras laurus plūca Petra Kvitova.