Pērnā gada Francijas atklātā čempionāta uzvarētāja Iga Švjonteka trešdien apstājās šī gada turnīra ceturtdaļfinālā.

No četrām pusfinālistēm neviena tenisiste līdz šim nav izcīnījusi augstākās raudzes titulu, tādējādi sestdien tiks kronēta jauna "Grand Slam" čempione.

Planētas devītā rakete Švjonteka ceturtdaļfinālā ar rezultātu 4-6, 4-6 piekāpās grieķietei Marijai Sakari (WTA 18.).

Šīs tenisistes "French Open" izsētas ar numuru, kas ir vienu vietu augstāk par viņu pozīciju rangā.

Otrajā setā pie rezultātu 0-2 Švjonteka paņēma medicīnisko pārtraukumu, pēc kura atgriezās ar noteipotu labās kājas augšstilbu.

25 gadus vecā Sakari līdz šim nevienā no "Grand Slam" turnīriem nebija tikusi tālāk ar ceturto kārtu. Viņas pretinieces pusfinālā būs dubultspēļu speciāliste Barbora Krejčīkova no Čehijas. Ceturtdaļfinālā Krejčīkova (WTA 33.) ar rezultātu 7-6 (8:6), 6-3 uzveica talantīgo amerikānieti Koko Gofu (WTA 25.), kura bija izlikta ar 24.numuru.

Otrā pusfinālā tiksies slovēniete Tamāra Zidanšeka un krieviete Anastasija Pavļučenkova.

Zīmīgi, ka tikai otro reizi atklātajā ērā kādā no turnīriem labāko četriniekā iekļūst tenisistes, kuras pirms tam nav spēlējušas "Grand Slam" pusfinālos. Iepriekš kas tāds tika pieredzēts 1978.gadā Austrālijā. Piekto reizi "Roland Garros" par čempioni kļūs tenisiste, kas izsēta ārpus pirmā desmitnieka vai ir starp neizsētajām tenisistēm.