Austrijas tenisists Dominiks Tīms (ATP 5.) piektdien trešo reizi karjerā sasniedza kāda "Grand Slam" turnīra finālu, Austrālijas atklātā tenisa čempionāta pusfināla mačā ar rezultātu 3-6, 6-4, 7-6 (7:3), 7-6 (7:4) pieveicot Vācijas pārstāvi Aleksandru Zverevu (ATP 7.).

Zverevs kontroli pār spēles pirmo setu pārņēma tā izskaņā. Rezultātam esot 3-3, tenisists lauza Tīma servi, guva četrus bezatbildes punktus savā serves geimā, bet tad atkārtoti atņēma geimu pretiniekam. Tīms atbildēja, divas reizes laužot pretinieka servi otrajā setā un spēlē izlīdzinot rezultātu.

Taču krietni aizraujošāks izvērtās trešais sets, kurā četros geimos pēc kārtas kādam no tenisistam bija vismaz viena breikbumba. Abi tenisisti izmantoja pa vienai iespējai. Rezultātam esot 5-4 Zvereva labā, Vācijas tenisists pat tika pie divām setbumbām, tomēr Tīms liedza viņam iespēju lauzt savu servi. Seta izskaņā austrietis pārliecinoši uzvarēja taibreikā.

Pēdējā setā abi tenisisti pārliecinoši uzvarēja serves geimus, atkārtoti sasniedzot taibreiku. Tajā abi tenisisti apmainījās ar pāris kļūdām, Zverevam pat pieļaujot dubultkļūdu. Tīms izvirzījās vadībā ar 6:3, ar otro piegājienu spējot izmantot mačbumbu un uzvarot spēlē.

Austrijas tenisists svētdien finālā tiksies ar Novāku Džokoviču (ATP 2.), kurš ceturtdien ar rezultātu 7-6 (7:1), 6-4, 6-3 pieveica Rodžeru Federeru (ATP 3.). Tīms gan 2018., gan 2019. gada "French Open" turnīrā finālā tikās ar Rafaelu Nadalu (ATP 1.), abas reizes piekāpjoties Spānijas tenisistam.

Savukārt sestdien dāmu vienspēļu finālā tiksies Garbinje Mugurusa (WTA 32.) un ASV tenisiste Sofija Kenina (WTA 15.).