Traumu guvusī Ostapenko zaudē Seulas WTA turnīra finālā
Foto: AP/Scanpix/LETA

Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko svētdien piedzīvoja zaudējumu Seulas "WTA 250" sērijas turnīra finālā, kurā viņa iedzīvojās labās kājas savainojumā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Turnīrā ar pirmo numuru izliktā Ostapenko (WTA 19.) ar 6-7 (4:7), 0-6 piekāpās neitrālajai sportistei, ar otro numuru izsētajai Jekaterinai Aleksandrovai (WTA 24.). Līdz šim latviete karjeras laikā izcīnījusi piecus WTA titulus.

Ostapenko par fināla sasniegšanu ieguva 180 WTA ranga punktus, kas viņai provizoriski jaunnedēļ ļaus pakāpties uz reitinga 17. pozīciju.

Abas tenisistes aizvadīja ļoti spraigu pirmo setu. Tā laikā Ostapenko prata vairākkārt iegūt breika pārsvaru, taču Aleksandrova ikreiz atspēlējās. Sets izšķīrās taibreikā, kurā uzvaru ar 7:4 ieguva krieviete.

Arī otrais sets sākās līdzīgi, bet ar nelielu krievietes pārsvaru, viņai otrajā geimā tiekot pie breika. Viņa izvirzījās vadībā ar 3-0, un tad Ostapenko pieprasīja medicīnīsko pārtraukumu, jo viņai bija sāpes labās kājas potītē/pēdā. Latviete atgriezās kortā, taču turpinājumā uzvarēja tikai vienā izspēlē, vairs nespējot rast nopietnu pretestību Aleksandrovai.

Nākamnedēļ Ostapenko paredzēts piedalīties WTA turnīrā Tallinā, bet svētdien gūtā savainojuma dēļ viņas dalība varētu būt zem lielas jautājuma zīmes.

Portāls "Delfi" piedāvā mača teksta tiešraidi:

Seulas WTA turnīra fināls: Jeļena Ostapenko - Jekaterina Aleksandrova
Spēles statistika:
Ostapenko - Aleksandrova 6-7 (4:7), 0-6Kaut arī acīmredzamās sāpēs, Ostapenko turpina spēli, taču pie savas serves nespēja uzvarēt nevienu izspēli. Latviete piedzīvo zaudējumu finālā, bet savainojums traucēja pacīnīties nopietnāk.
Ostapenko - Aleksandrova 6-7 (4:7), 0-5Krievu tenisiste pārliecinoši nosargā savu servi. Ostapenko pieklibo, viņai acīmredzami ir sāpes.
Ostapenko - Aleksandrova 6-7 (4:7), 0-4Breiks! Iespējams, Ostapenko tiešām ir veselības problēmas. Savā serves geimā viņa daudz kļūdās un nonāk iedzinējos ar 15:40. No šī deficīta viņa neatspēlējas. Aleksandrovai jau divu breiku pārsvars.
Ostapenko pieprasa medicīnisko pārtraukumu. Viņai acīmredzot tiek sniegta palīdzība labās kājas potītei.
Ostapenko - Aleksandrova 6-7 (4:7), 0-3Aleksandrova droši nosargā savu servi un uzvar arī trešajā otrā seta geimā.
Ostapenko - Aleksandrova 6-7 (4:7), 0-2Breiks! Ostapenko grūtības ar serves nosargāšanu. Ar lielisku sitienu Aleksandrova panāk "vienādi", savukārt Ostapenko nonāk tuvu uzvarai geimā, taču izšķirošā brīdī pieļauj dubultkļūdu. Rezultāts atkal kļūst 40:40. Nākamajā izspēlē Ostapenko vienkārši apstājas spēlē un pieprasa "challenge", kaut gan krieviete trāpīja uz līnijas. Tas Aleksandrovai ļauj tikt pie breikbumbas, kuru viņa arī izmanto.
Ostapenko - Aleksandrova 6-7 (4:7), 0-1Otro setu ar servi sāk Aleksandrova. Pie 15:15 viņa ir pārāka trīs izspēlēs pēc kārtas, geimu noslēdzot ar eisu.
Ostapenko - Aleksandrova 6-7 (4:7)Pēc pretinieces dubultkļūdas Ostapenko taibreikā iegūst 2:0 vadību, taču Aleksandrova atspēlējas. Pie 3:3 krieviete izpilda eisu un trāpa uz līnijas, panākdama 5:3. Latvijas tenisiste no šī deficīta neatspēlējas un taibreikā zaudē ar 4:7. Izšķirošo punktu krieviete gūst lieliskā un skaistā izspēlē, trāpot bumbiņu uz līnijas.
Ostapenko - Aleksandrova 6-6Pēc Aleksandrovas sitiena autā Ostapenko iegūst setbumbu (40:30), tomēr ar eisu krieviete to atspēlē. Pēc tam Aleksandrova nosargā savu servi, geimu noslēdzot ar spēcīgu servi, tāpēc pirmā seta uzvarētāja tiks noskaidrota taibreikā.
Ostapenko - Aleksandrova 6-5Latvijas tenisiste uzvar trīs izspēlēs pēc kārtas un droši nosargā savu servi. Ostapenko šajā laikā arī viens eiss, bet geims tiek noslēgts ar spēcīgu otro servi un pretinieces sitienu autā.
Ostapenko - Aleksandrova 5-5Krieviete panāk neizšķirtu. Ostapenko neizdodas tikt pie breikbumbas, lai vismaz iegūtu iespēju uzvarēt setā jau tagad.
Ostapenko - Aleksandrova 5-4Breiks! Izservēt setu Ostapenko neizdodas. Pašas kļūdas un lielisks Aleksandrovas sitiens, atgriežot latvietes servi, ļauj krievietei panākt 40:0. Šādu iespēju viņa izmanto un atspēlē breiku, jo Ostapenko iesit tīklā.
Ostapenko - Aleksandrova 5-3Breiks! Ostapenko skaisti garākā izspēlē raida bumbiņu tuvu sānu līnijai un iegūst breikbumbu (40:30). To viņa arī izmanto, jo Aleksandrova sit tīklā. Latvijas tenisiste varēs servēt par uzvaru pirmajā setā.
https://twitter.com/WTA/status/1573921945233461248
Ostapenko - Aleksandrova 4-3Aleksandrova skaisti uzvar divās izspēlēs pēc kārtas un pie Ostapenko serves panāk 30:0, tomēr latviete ar savu spēcīgo sitienu atspēlējas un ar lielisku otro servi panāk jau 40:30. Tomēr pēc tam Latvijas tenisistes sitiens autā ļauj krievietei tikt līdz "vienādi", bet ar grūtībām Ostapenko savu servi tomēr nosargā.
Ostapenko - Aleksandrova 3-3Pēc uzvaras pirmajā izspēlē pēc kārtas, viņa zaudē trīs nākamās, sniedzot Ostapenko divas breikbumbas. Abas Aleksandrova atspēlē, panākdama "vienādi". Pēc tam viņai pirmo reizi šajā mačā izdodas nosargāt savu servi.
Ostapenko - Aleksandrova 3-2Breiks! Latvijas tenisistei grūtības nosargāt servi. Vispirms Aleksandrova panāk 40:30, bet Ostapenko ar eisu atspēlējas. Taču pēc tam izsit bumbiņu autā, dāvājot sāncensei vēl vienu breika iespēju. Tā šoreiz tiek izmantota, jo Aleksandrova izcili atgriež latvietes serve. Šajā spēlē jau četri breiki pēc kārtas.
Ostapenko - Aleksandrova 3-1Breiks! Ostapenko atgūst breika pārsvaru. Ļoti līdzvērtīgs geims, kurā Latvijas tenisiste atkal iegūst breikbumbu un uzvar garā izspēlē, atjaunojot savu pārsvaru.
Ostapenko - Aleksandrova 2-1Breiks! Ostapenko serves geimā Aleksandrova pēc latvietes dubultkļūdas panāk "vienādi" un pēc tam iegūst arī breikbumbu, ko krieviete realizē pēc Latvijas tenisistes sitiena tīklā.
Ostapenko - Aleksandrova 2-0Breiks! Jau Aleksandrovas pirmajā serves geimā Ostapenko tiek pie breikbumbas, jo pie 30:30 viņa iesit bumbiņu tīklā. Latvijas tenisiste šo iespēju izmanto, uzvarot garā izspēlē, jo pretiniece bumbiņu izsita autā.
Ostapenko - Aleksandrova 1-0Spēli ar servi sāk Ostapenko. Pirmajā izspēlē viņa iesit bumbiņu tīklā, taču pēc tam seko trīs uzvarētas izspēles pēc kārtas un nosargāta serve.
Nākamā pieturvieta Ostapenko būs jau pirmdien gaidāmais Tallinas "WTA 250" turnīrs, kur viņa pirmās kārtas maču aizvadīs, iespējams, tikai trešdien.
Latvijas tenisistei Aleksandrova gan nav pats ērtākais pretinieks. Sešās savstarpējās Ostapenko guvusi tikai divas uzvaras.
Savas karjeras laikā Ostapenko kopumā spēlējusi 12 finālos un uzvarējusi piecos.
Ostapenko WTA rangā pašlaik ir 19. vietā un Seulā izlikta ar pirmo numuru. Savukārt Aleksandrova ir planētas 24. rakete, bet šajā turnīrā viņai piešķirts otrais numurs. Līdz ar to Seulas finālā tiekas abas turnīra galvenās favorītes. Ostapenko Seulā uzvarēja - pāris mēnešus pēc negaidītā triumfa "French Open".
Jeļenai Ostapenko iespēja izcīnīt sesto WTA titulu karjerā! Pretiniekos viņai Seulas turnīra finālā - neitrālā sportiste Jekaterina Aleksandrova.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.