Latvijas tenisiste Daniela Vismane svētdien izcīnīja uzvaru Starptautiskās Tenisa federācijas (ITF) Liepājas W-25 sērijas vienspēļu turnīrā.

Organizatoru ielūgumu saņēmusī Vismane (WTA 488.) finālmačā ar rezultātu 6-4, 6-4 pārspēja norvēģieti Malēni Helgē (541.)

Par uzvaru turnīrā Vismane nopelnīja 65 WTA ranga punktus, kas ļaus veikt ievērojamu kāpumu reitingā.

Vismanei šis ir trešais ITF tituls karjerā - 2018. un 2019.gadā viņa uzvarēja W-15 sērijas sacensībās. W-25 finālā viņa spēlēja otro reizi karjerā.

Jau ziņots, ka Vismane pirmajā kārtā ar 6-0, 6-0 sagrāva zviedrieti Faniju Ostlundu (WTA 508.), otrajā kārtā ar 6-0, 6-2 - krievieti Jekaterinu Makarovu (WTA 558.), bet ceturtdaļfinālā ar 3-6, 6-1, 6-1 sakāva turcieti Ipeku Ezu (WTA 504.). Savukārt pusfinālā viņa ar 1-6, 6-3, 6-4 pārspēja vācieti Annu Zaju (WTA 448.).

Līdz ceturtdaļfinālam tika cita Latvijas tenisiste Kamilla Bartone (WTA 648.), kura pirms tam otrajā kārtā apturēja rīkotāju speciāli ielūgumu saņēmušu Patrīciju Špaku. Savukārt pirmajā kārtā zaudējumu piedzīvoja "wild card" saņēmusī latviete Elza Tomase (WTA 1127.), kura pie pasaules ranga punktiem netika.

W-25 turnīrs Liepājā sākotnēji bija plānots janvārī, bet norisi izjauca valstī noteiktie Covid-19 ierobežojumi. Vēlāk sacensības bija plānotas pēc Billijas Džīnas Kingas kausa turnīra norises Jūrmalā, taču pēc tam nolemts turnīru aizvadīt pēc Francijas atklātā čempionāta kvalifikācijas maču noslēguma.

Organizatori cerēja, ka daļa tenisistu pēc neveiksmīgas kvalifikācijas Francijā nākamās spēles varētu aizvadīt Liepājā, taču "French Open" sacensību grafiks tika mainīts. Liepājas turnīra rīkotāji nolēma vēlreiz nepārcelt sacensības, priekšroku dodot spēlēšanai maijā, nevis jūnijā.

"Liepājas Open" W-25 turnīra kvalifikācijā piedalījās 64 tenisistes, bet pamatturnīrā gan vienspēlēs, gan dubultspēlēs spēkojās uz pusi mazāks skaits.

Spēles Liepājā notika uz tenisīta seguma.