Šosezon vadošā Latvijas volejbola komanda Jēkabpils "Lūši" sestdien "Credit24 Meistarlīgas" čempionāta mačā piekāpās "Daugavpils Universitātei", pārtraukdama desmit uzvaru sēriju Baltijas līgā.

"Lūši" divu stundu cīņā viesos cieta zaudējumu ar rezultātu 2-3 (25:15, 22:25, 25:10, 22:25, 10:15).

Jēkabpils komanda meistarlīgā bija izcīnījusi desmit uzvaras pēc kārtas, bet uzvaru sērija visos turnīros bija vēl garāka, jo decembrī vienība otro gadu pēc kārtas arī ieguva Latvijas kausu volejbolā. "Lūši" pie punktiem tagad tikuši 12 meistarlīgas mačos pēc kārtas.

"Lūši" savos divos uzvarētājos setos bija pārliecinoši labāki, bet zaudētajos setos piekāpās tikai ar dažiem punktiem, tādējādi mazie punkti jēkabpiliešiem bija vairāk nekā pretiniekiem.

DU komandas uzvaru ar 16 punktiem kaldināja Aleksandrs Nasonovs. Tikmēr "Lūšu" komandā Armandam Āboliņam bija 24 punkti, kamēr Zigurds Adamovičs iekrāja 15 punktus.

Zaudējumu sestdien cieta Latvijas čempione RTU/"Robežsardze", kas savā laukumā ar 1-3 (24:26, 27:29, 25:22, 24:26) piekāpās "Rakvere" komandai no Igaunijas.

Latvijas vienībā rezultatīvākais ar 25 punktiem bija Gatis Garklāvs, bet 17 punktus guva Andrejs Zavorotnijs.

Tāpat zaudējumu četros setos cieta "Biolars"/"Jelgava", kas savu skatītāju priekšā ar 1-3 (17:25, 25:19, 22:25, 22:25) atzina Tartu "BigBank" pārākumu. Jelgavniekiem ar 13 punktiem rezultatīvākais bija Kārlis Pauls Levinskis.

Tikmēr uzvaru trijos setos izcīnīja kopvērtējuma līdere "Parnu", ko vada Latvijas izlases galvenais treneris Avo Kēls un pārstāv valstsvienības volejbolists Toms Švans. Pērnavas volejbolisti viesos ar 3-0 (25:17, 25:19, 25:18) pārspēja TTU, Švanam gūstot septiņus punktus.

Tāpat pārliecinošu uzvaru svinēja Austra Štāla trenētā Tallinas "Selver", kas izbraukumā ar 3-0 (25:21, 25:16, 25;23) apspēlēja Lietuvas vienībai Raseiņu "Norvelita". Savukārt vienu punktu guva latviešu volejbolists Mārtiņš Jansons, kura pārstāvētā "Jarvamaa" ar 3-1 (25:20, 26:24, 17:25, 25:23) uzvarēja Šauļu "Elga - Master Idea SM Dubysa" komandu no Lietuvas

Kopvērtējuma augšgalā 53 punkti 20 spēlēs ir "Parnu" komandai, bet 50 punkti 19 dueļos ir "Saaremaa" volejbolistiem. Savukārt trešie ar 44 punktiem 20 mačos ir Jēkabpils "Lūši".

No pārējām Latvijas vienībām 30 punkti ir septīto vietu ieņemošajai RTU/"Robežsardze", bet par punktu atpaliek "Biolars"/"Jelgava", kas noslēdz astotnieku. Savukārt "Daugavpils Universitāte" ar 16 punktiem ir 11.vietā, bet "Limbaži"/MSĢ ar astoņiem punktiem ieņem noslēdzošo, 14.pozīciju, no tuvākajiem konkurentiem atpaliekot par četriem punktiem.

Šosezon "Credit24 Meistarlīgā" spēlē septiņas Igaunijas, piecas Latvijas un divas Lietuvas komandas, labākajām astoņām vienībām pēc divu apļu sacensībām iekļūstot ceturtdaļfinālā. Šosezon līga ieguva ģenerālsponsoru arī Latvijā, līdz ar to sacensības tagad sauc "Credit24 Meistarlīga".

Nozīmīgākais volejbola klubu turnīrs Baltijas valstīs notiek jau 13.sezonu. Iepriekš tam ilgstoši ģenerālsponsors bija "Schenker", kas no sadarbības atteicās pirms diviem gadiem.