Slovēnijas galvaspilsētā aizvadītajā Eiropas U-18 čempionātā pludmales volejbolā Kristians Fokerots un Gustavs Auziņš svētdien bronzas finālā divas reizes izlaida lielu pārsvaru un atzina pretinieku pārākumu, portālu "Delfi" informēja Latvijas Volejbola federācijas pārstāve Ieva Rutka.

Ļubļanas bronzas finālā ar trešo numuru izliktie Kristians Fokerots un Gustavs Auziņš ar 1-2 (20:22, 21:15, 11:15) piekāpās austriešiem Timo Hammarbergam/Timam Bergeram (26.), kuri vakar ceturtdaļfinālā pieveica pērnā gada čempionus Jevheņiju Boiko/Vladislavu Omeļčuku (Ukraina).

Fināla pirmajā setā Fokerots nobloķēja (5:4) izpildīja eisu (6:4), panāca 7:4 un izrādījās veiklāks virs tīkla (9:5), savukārt austrietis netrāpīja laukumā (12:7). Latvijas pludmales volejbolisti bija vadībā ar 18:11, bet tad pretinieki guva sešus punktus pēc kārtas (18:17) un labāk nospēlēja arī galotnē.

Otrajā setā Fokerots uzlika bloku (5:2), Auziņš pacēla bumbu aizsardzībā un panāca 6:2, savukārt pretinieks izsita autā (9:4). Auziņš izcēlās ar eisu 14:8 un nospēlēja aizsardzībā, izkārtojot Fokerota uzbrukumu (15:8), šoreiz pārsvars netika izlaists.

Trešajā setā Fokerots divas reizes nobloķēja (4:0), bet austrietis tikmēr kļūdījās piespēlē. Auziņš panāca jau 6:1, austrietis ielēca tīklā, savukārt Fokerots izcēlās ar eisu (8:1). Pretinieki pamanījās izlīdzināt (9:9), pārņēma vadību (11:12) un galotnē bija krietni pārāki.

Pusfināla mačā Fokerots un Auziņš ar 0-2 (17:21, 14:21) piekāpās krieviem Vladislavam Pančenko/Ivanam Čuprinovam (2.), kuri pērn ierindojās trešajā pozīcijā. Šodien pirmajā setā pretinieki ieguva trīs punktu pārsvaru, bet pēc Fokerota sitiena rezultāts kļuva 4:4. Krievi atbildēja ar četriem punktiem (4:8) un vairs neļāva izlīdzināt. Latvijas pludmales volejbolisti pietuvojās trijās epizodēs - Auziņš nospēlēja aizsardzībā un panāca 6:8, pretinieks izsita autā (13:16), Fokerots izpildīja eisu (15:18). Otrajā setā mūsu spēlētāji ieguva minimālu pārsvaru (3:2), bet tad krievi sarūpēja piecu punktu sēriju (3:7) un arī turpinājumā darbojās sekmīgāk.

Laura Iecelnieka trenētie Latvijas pludmales volejbolisti iepriekš grupas turnīrā uzvarēja visos trijos mačos un ieguva pirmo vietu. Sestdienas astotdaļfinālā viņi ar 2-0 (26:24, 21:18) pieveica moldāvus Sergiu Plamadealu/Dmitriju Romanovu (15.), bet ceturtdaļfinālā ar 2-1 (19:21, 21:16, 15:10) apspēlēja beļģus Kijanu Verkauterenu/Jelli De Hertu (24.).

Eiropas U-18 čempionātā pludmales volejbolā ar desmito numuru izliktās Deniela Konstantinova un Zaiga Kalvāne divos mačos guva vienu panākumu, taču ar to bija par maz, lai kvalificētos izslēgšanas spēlēm.

Pagājušajā gadā Kristians Fokerots un Kārlis Ābelītis pludmales volejbola Eiropas U-18 čempionātā nokļuva uz pjedestāla otrā pakāpiena. 2021. gada jūlijā Fokerots un Auziņš spēlēja svarīgas lomas Latvijas jauniešu volejbola izlasē, palīdzot izcīnīt Eiropas U-17 čempionāta astoto vietu.