Gada treneris Latvijas volejbolā – Kēls, pludmales volejbolā – Finsters
Foto: Latvijas Volejbola federācija

Izvērtējot aizvadītā gada sasniegumus sporta veidā, par 2020. gada Latvijas labāko treneri volejbolā atzīts igauņu speciālists Avo Kēls, kurš trenē Latvijas vīriešu izlasi, bet pludmales volejbolā šī atzinība tika vairāku Latvijas vadošo pāru trenerim Rihardam Finsteram.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Avo Kēlam nopelni šovasar jādala ar Latvijas treneru kolektīvu izlasē un puišiem, kuri noticēja treneru stāstītajam un pēc ļoti ilga pārtraukuma nodrošināja vietu Eiropas čempionāta finālturnīrā, septembrī kvalifikācijas sacensībās Kiprā apsteidzot Spāniju, Moldovu un Kipru. Lielākā daļa šīs izlases volejbolistu vēl nebija dzimuši, kad Latvijas izlase līdz šim vienīgo reizi spēlēja finālturnīrā, kas notika 1995. gadā Grieķijā.

"Šis visiem bija neparasts gads. Tas bija gads, kad pozitīvs rezultāts bija slikts un negatīvs tika uztverts ar sajūsmu," joko Kēls, atgādinot gada galveno "varoni" Covid-19.

"Gada sākumā un pavasarī Covid-19 sajauca visas kārtis. Tāpēc mums – Latvijas izlasei – bija labi, ka visu vasaru varējām strādāt. Neviens nesaslima, un Latvijas Volejbola federācija (LVF) paveica labu darbu sarunās, kas beidzās ar kvalifikācijas turnīra aizvadīšanu septembrī," nianses uzskaita igauņu speciālists, ņemot vērā, ka šī bija vienīgā kvalifikācijas turnīra grupa gan vīriešiem, gan sievietēm, kurā tika aizvadītas spēles.

"Tāpēc varējām piepildīt savu sapni, realizēt to, kam mēs strādājām. Un spēlētāji saņēma tādu rezultātu, kādu bija nopelnījuši ar savu darbu," saka 2020. gada labākais volejbola treneris Latvijā.

Raibs gads šis padevās arī pludmales volejbola trenerim Rihardam Finsteram. Tā sākumā nebija skaidrības, vai darbs būs vispār, bet no 1. jūlija līdz decembra vidum viņš strādāja bez brīvdienām, ja par tādām neuzskata sacensības nedēļu nogalēs.

Viņš pamatoti lepojas ar savām audzēknēm Varvaru Brailko un Aneti Namiķi, kuru spožākais sasniegums bija uzvara Eiropas U-20 čempionātā, kā arī ar Artūra Rinkeviča un Rūdolfa Stankeviča izcīnīto dalīto piekto vietu Eiropas U-22 meistarsacīkstēs Turcijā. Šogad viņš uzsāka sadarbību arī ar ilgstoši Latvijā labāko pludmales volejbola duetu Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš, "pieskatot" abus, kamēr galvenais treneris itālietis Marko Solustri nebija Latvijā.

"Protams, liels prieks ir par Varvaru un Aneti, kā arī Artūru un Rūdolfu, bet milzīgs izaicinājums man kā jaunākam par viņiem bija sadarbības uzsākšana ar Samoilovu un Šmēdiņu," saka Finsters. "Marko gandrīz visu laiku Covid-19 situācijas dēļ bija projām, un par Jāņa un Aleksandra treniņiem Latvijā bija jāgādā man."

"Šis laikam ir bijis smagākais gads manā mūžā, jo likās, ka neizturēšu milzīgo slodzi. Bez darba ar "lielajiem" sportistiem man pludmales volejbola hallē "Beach Box" ir arī pilnas bērnu grupiņas "gepardu" skolā. Arī jauniešiem starp volejbola skolām ir sīva sāncensība, un bērnus nedrīkstu atstāt novērtā. Zināju, ka jāiztur, un būs panākumi," saka Latvijas gada treneris pludmales volejbolā Rihards Finsters.

LVF jau ziņoja, ka par gada volejbolistiem tika atzīti Atvars Ozoliņš un Marta Kamēlija Levinska, gada volejbola komanda ir Andreja Odinokova un Pāvela Seļivanova trenētā RVS/LU, gada pludmales volejbola komanda – duets Varvara Brailko/Anete Namiķe, Brailko tiekot arī uzlecošās zvaigznes titulam.

Par gada tiesnesi volejbolā kļuva Iļja Miņins, bet gada volejbola sekretāri – Evita Feldentāle, kamēr pludmales volejbolā laurus plūca tiesnesis Jānis Ivanovs un spēles sekretāre Diāna Veikšāne.

Tags

Latvijas Volejbola federācija Aleksandrs Samoilovs Jānis Šmēdiņš Volejbols
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form