Graudiņai vēl viens negatīvs Covid-19 tests; vēl nav skaidrības par spēlēšanu Eiropas čempionātā
Foto: FIVB

Latvijas pludmales volejbolistei Tīnai Graudiņai otrais Covid-19 tests pēc kārtas bijis negatīvs, tomēr vēl nav skaidrības par to, vai viņa un Anastasija Kravčenoka varēs piedalīties nākamajā nedēļā Jūrmalā gaidāmajā Eiropas čempionātā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iepriekš tika ziņots, ka Graudiņas pozitīva Covid-19 testa dēļ viņa un Kravčenoka nevarēs aizstāvēt Eiropas čempioņu titulu. Piektdien saņemtās Covid-19 analīzes Graudiņai izrādījās pozitīvas, tomēr svētdien viņa sociālajā vietnē "Instagram" paziņoja, ka otrais tests ir negatīvs.Otrdien pludmales volejboliste paziņoja, ka arī nākamais tests bijis negatīvs.

"Ir ļoti labas ziņas, jo arī trešais Covid-19 tests ir negatīvs, kā arī antivielu tests ir negatīvs. Tas nozīmē, ka ar mani viss ir kārtībā," paziņojumā saka Graudiņa.

Kā skaidroja Latvijas Volejbola federācijas (LVF) valdes loceklis Kaspars Timermanis, pēc šādiem jaunumiem volejbolistēm durvis uz Eiropas čempionātu nav pavisam aizvērtas. Šobrīd LVF gaida atbildi no Slimību profilakses kontroles centra (SPKC) par to, vai pludmales volejbolistes varēs piedalīties čempionātā.

"Eiropas prakse liecina, ka nav pamata uzskatīt, ka Tīnai būtu kādi ierobežojumi spēlēt, taču mums jāsaņem skaidrojums no SPKC. Tas ir saistīts ne tikai ar Tīnu, bet arī Anastasiju un treneri, kuriem arī noteikta pašizolācija. Ja Tīna ir vesela, tad ir jautājums par to, vai pārējiem ir nepieciešams atrasties pašizolācijā," otrdien sarunā ar aģentūru LETA skaidroja Timermanis.

Atbilde par spēlēšanu tiek gaidīta tuvāko pāris dienu laikā, jo jau pēc nedēļas sākas turnīrs, un sportistēm būtu nepieciešams aizvadīt kopējus treniņus. Gadījumā, ja Graudiņas un Kravčenokas duets varēs spēlēt Eiropas čempionātā, viņām tāpat kā pārējiem dalībniekiem būs jāveic vēl viena Covid-19 pārbaude.

LVF piektdien informēja, ka sportistes pāriniecei Kravčenokai un viņu trenerim Andrim Krūmiņam, kas arī ir veikuši testus un ir bijuši cieši saistīti ar Graudiņu treniņprocesā, analīžu rezultāti ir Covid-19 negatīvi. Tomēr tā kā šīs personas ir atzītas par tiešajām kontaktpersonām, arī viņām jāievēro divu nedēļu pašizolācija, jānovēro sava veselība un jāveic tests atkārtoti.

LVF uzsver, ka apmeklētāju un sportistu drošība ir Eiropas pludmales volejbola čempionāta prioritāte. Lai izvairītos saslimšanas gadījumiem plānotā čempionāta laikā, ir izveidota speciāla Covid-19 risku novēršanas komanda, kas jau vairāk nekā mēnesi kopā ar Eiropas volejbola konfederācijas (CEV) pārstāvjiem strādā pie dažādu pasākumu un kārtību ieviešanas un iespējamo risku novēršanas. LVF arī informē, ka spēlētājiem un skatītājiem jārēķinās, ka prasības būs ļoti stingras un daudz vairāk pārsniegs valstī noteiktos ierobežojumus.


Tags

Tīna Graudiņa Anastasija Kravčenoka Latvijas Volejbola federācija Pludmales volejbols
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form